dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 188
  1. #41

    Domyślnie

    dach - czerwień miedziana
    komin - klinkierowy w kolorze dachu
    cokół - w ww kolorach
    ściany - albo białe (do koloru okien i drzwi)
    albo piaskowe (ekri)
    podbitka dachu - w kolorze ścian
    ogrodzenie - klinkier czerwien miedziana lub murki tynkowane w kolorze ścian z czapeczkami w kolorze dachu
    ścieżki, podjazd i taras - kostka w kolorze dachu
    albo kostka w kolorze ekri do koloru ścian

    hej

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dach niebieski, ale ciemny, głęboki odcień. Jeśli nie dostaniemy takiego pokrycia, będziemy szukać jakiegoś brązu czy czerwieni, ale na razie w planie jest niebieski.
    Elewacje białe
    Elementy dodatkowe - okna, parapety - kolory "drewniane", jasne brązy, beże.

  3. #43

    Domyślnie

    Ja mam ciemnoczerwoną (prawie wiśniową) dachówkę i kremowy (piaskowy) tynk. Rynny, podbitka, drzwi garażowe i wejściowe brązowe, okna białe PCV, a cokół pokryty jest nakrapianym gemalitem, składającym się z ziaren w kolorze brązu, czrwieni i beżu.
    Podoba mi się również zestawienie grafitowego dachu z jasnoszarym lub jasnoniebieskim tynkiem - wygląda super. Z zieloną dachówą raczej bym nie eksperymentowała, szkoda aby nasz dom zginął (czyt. zlewał się) w drzewach.
    pozdrawiam i życzę powodzenia w yborze koloru tynku, nawet przy sprecyzowanym guście jest to nie lada wyczyn (tysiące odcieni).
    I jeszcze rada - najlepiej jak przed wyborem można zobaczyć tynk na jakimś domu - efekt zupełnie inny niż na małych wzornikach.

  4. #44

    Domyślnie

    Moj domek z bali bylby najladniejszy w naturalnym, jasnym kolorze drewna swierkowego. Niestety taki jasny kolor jest niepraktyczny - szybko bedzie wygladal jak brudny. Zwiazane to jest z zanieczyszczeniami oraz co ciekawe promieniowaniem UV ze slonca. Dlatego ma teraz taki jakis jasno brazowy kolorek, jasno-tikowy, czy cos w tym stylu. Okiennice, drzwi, belki sa brazowe i w sumie nie wyglada to tak zle.
    Wogole dobrze jest jak dom nie ma jednolitego, nudnego koloru - powinny byc takze zastosowane zywsze wstawki ozywiajacego koloru,

  5. #45

    Domyślnie

    Nasz domek pachnie troche Francją, prawie wszystkie okna ze szprosami do ziemi, do tego okiennice. Dach kopertowy, czarna grecka Brassa, elewacja kremowa, podbitka, okiennice, drzwi, schody i ogrodzenie w kolorze afromozji (czy ktos oprócz mnie wie jak to wyglada?). Komin otynkowany, kremowy. Stolarka okienna biala.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    alex - ja wiem. Też bedę miała w tym kolorze okna, okiennice i drzwi. Do tego czerwona Braas gracka a tynku jeszcze nie ma, ale będzie pewnie zółtawy lub piaskowy.

  7. #47

    Domyślnie

    Mam dach - grafitowy matowy (blachodachówka Lindaba)
    okna i drzwi - drewniane w kolorze TEAK (Włoszczowa)
    elewację chcę pomalować w kolorze ochry ( cimny przygaszony pomarańcz) - myślę że będzie fajny efekt w połączeniu z chłodną dachówką - i ładne tło dla zieleni...

  8. #48

    Domyślnie

    Jasny, ciepły i promienny. Ładny czerwony dach ,jak na dziecięcym obrazku a dookoła okien ozdobna rama.

  9. #49

    Domyślnie

    Czrna dachówka i żółte elewacje. Stolarka okienna ciemno brązowa

  10. #50

    Domyślnie

    Mój dom to: dach z gontu bitumicznego w kolorze bordowym - cieniowanym, okna PCV mahoniowe, cokół z tynku mineralnego czerwony (tynk o granulacji 1,5 mm) tynk jasny kremowy. Pozdrawiam pwp

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Stefan
    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    ...a moze kolorki takie jak na rysuneczku obok?
    Stefan z Łodzi

  12. #52

    Domyślnie

    Mój dom będzie na wsi, musi się wtopić w krajobraz, by nie wyglądać w nim źle i nie na miejscu. Kolory: piaskowa żółć (elementy elewacji i architektury ogrodowej z piaskowca), stolarka w domku w kolorze złoty dąb, dom jasna zieleń, dach z dachówki bitumicznej cieniowany zielony, rynny miedziane. Ogrodzenie niskie (ok. 105 cm), z paskowca i drewna w kolorze złoty dąb. Elegancko, ale w zgodzie z naturą, nieregularne ścieżki, dużo zieleni niestrzyżone, w miejsce grzecznych trawników "ogód babci", gdzie brzoskwinia rośnie obok derenia... A wszystko po to, by nie stać się niewolnikiem przystrzyżonego trawnika, a cieszyć się widząc, jak wszystko równomiernie zarasta, jak natura sama zagospodarowuje nasze miejsce na Ziemi...

  13. #53

    Domyślnie

    Nasz dach to czekoladowy brąz, tynki kawa z mlekiem, z tym iż więcej mleka, stolarka okienna biała, okiennice z obramówką pod kolor dachówki, podmurówka brązowa cieniowana i białe wykończenia dachu.
    mama

  14. #54

    Domyślnie

    A mój dom ma dach ciemnozielony (matowy), ściany będzie miał jasnokremowe, rynny są ciemnobrązowe, kominy z brązowego klinkieru, podmurówka też chyba będzie brązowa. Tylko okna są z białego pcv... Chciałam ciemny brąz, ale po pierwsze już w istniejącej części domu były białe (wymieniane 5 lat temu), a po drugie brązowe są jednak droższe... Ale i tak dom będzie piękny!

  15. #55

    Domyślnie

    Muszę się przyznać, że mieliśmy wielką ochotę na blachodachówkę koloru wiśni, ale ostatecznie wybraliśmy rozwiązanie "bezpieczniejsze" - brąz (odbijemy sobie we wnętrzu kupując wiśniową deskę podłogową). Komin, parapety i inne dodatki (także w ogrodzeniu przed domem) mamy w kolorze burgund - głównie ze względów praktycznych, chociaż nam się to na prawdę podoba. Cokół również obłożymy tynkiem w tej tonacji, ale będzie jaśniejszy. Elewację prawie już wybraliśmy - kolor acru, ale ciepłe beże i inne ciepłe "piaskowe" kolory nie są bez szans. Tynkujemy dopiero w październiku, także kto wie!
    Domek będzie wyglądał ładnie i nie będzie "raził" - staramy się od początku remontu by nie "kłócił się" z otoczeniem. Chyba się to udaje...

    Pozdrawiam

    Pearl

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Podobają mi się odcienie szarości. Bedziemy mieć jasno-szarą dachówkę, tynki tez w odcieniach przybrudzona biel, odcienie szarości, okna, jeszcze nie wybrałam białe lub złoty dąb. Możemy sobie pozwolić na dowolna kolorystykę, bo nasz dom jest w luźnej zabudowie.
    Nietstety Polacy są starsznymi indywidualistami i stąd ta chęć wyrózneinia się nawet w bliźniakach, czy szeregówce, inne kaształty i kolory dachów, elewacji, ogrodzeń, okien, nie wazne jak, byle inaczej!

  17. #57

    Domyślnie

    Nam też podobają się szarości, nawet je rozważaliśmy. Druga tonacja, która wchodziła w grę to beż i brązy. Mamy prostą bryłę domu i znajoma pani architekt zasugerowała, że z szarościami by wyglądała sterylnie i należałoby utrzymywać duży ład na zewnątrz, żeby nie raziło. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mamy dwie duże lipy (spadające liście), dzieci w większych niż statystyczne ilościach, latające luzem psy i niechęć do ciągłego chodzenia i sprzątania. Szarości odpadły...

  18. #58

    Domyślnie

    dach zółty,sciany niebieskie,okna białe- a co niech sasiedzi podziwiaja
    tak mi sie podoba a bedzie pewnie ceglasto-kremowo z dodatkiem brazu
    no trudno, ale marzenia trzeba miec!!

  19. #59

  20. #60

    Domyślnie

    Wiosna tuż -tuż, czekają nas prace wykończeniowe, dlatego wątek ten pewnie na nowo ożyje...

    Zgadzam się z vardo, że mój dom powinien się wpasować kolorystycznie w okoliczne zabudowania. Sam w sobie choćby najpiękniejszy kolor elewacji nie przesądzi wszakże o urodzie domu, jeśli nie zgra się ze stojącymi obok budynkami i im w pewnym sensie nie podporządkuje.

    Co do mnie nie będe ryzykować - lubię zresztą sprawdzoną tradycję:
    czerwień dachu i być może , dziś nieco demode- biel elewacji...
    cele budzą szacunek

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony