dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie kiedy zdjąć humus?

    Czy jak zaczynam budowę na wiosnę to humus powinnam zdjąć teraz czy bezpośrednio przed rozpoczęciem budowy, czy nie ma to znaczenia?

    pozdrawiam,

    Iwona
    Stosowny - C101L

    nasz dom: www.asiaiwona.ao.pl - na razie tylko wirtualny

  2. #2

    Domyślnie

    Na wiosne...ściągniecie humusu to 1godz roboty

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Jeśli masz glinę lub coś podobnego i zaczniesz zaraz po śniechach to przy ściagnięciu teraz może się okazać, że ekipa będzie brodzić w bagienku.
    Za ściągnięciem teraz przemawia jeden sezon więcej na przegnicie darny na pryźmie. Tylko trzeba pamiętać, żeby z odpowiednim wyprzedzeniem potraktować pryzmę np. Roundup'em by w chwili rozsypuwania nie była ponownie zarośnięta...

  4. #4

    Domyślnie humus

    w sumie to nie wiem co mam w ziemi. działka była kiedyś sadem owocowym, więc nie sądzę żeby była tam glina. Czyli spokojnie moge poczekać z tym do wiosny...


    pozdrawiam i dziękuję.


    iwona
    Stosowny - C101L

    nasz dom: www.asiaiwona.ao.pl - na razie tylko wirtualny

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Na pewno nic złego się nie stanie... A jak już napisano powyżej to nie trwa długo. Dobrze tylko przemyśl miejsce skłądowania by nie kolidowało z wjazdem i komunikacją na działce.

  6. #6

    Domyślnie humus

    ze składowaniem to nie będzie żadnego problemu. jak zabraknie miejsca na mojej działce to obok jest działka, która też należy do mnie i kiedyś będzie na sprzedaż, więc mam dodatkowe 1500m2 do wykorzystania "pomocniczego". Fajnie nie???
    Stosowny - C101L

    nasz dom: www.asiaiwona.ao.pl - na razie tylko wirtualny

  7. #7

    Domyślnie

    a co myslicie zeby zdjety humus wsypac do dolu wykopanego wczesniej ? a ziemie z dolu wykorzystac do podniesienia dzialki. (potrzebuje troche podniesc)

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    a co myslicie zeby zdjety humus wsypac do dolu wykopanego wczesniej ? a ziemie z dolu wykorzystac do podniesienia dzialki. (potrzebuje troche podniesc)
    Pomysł mocno nietrafiony. Co na tym zyskujesz? Marną ziemię którą podnosisz działkę i dziuręktóą wykopujesz by podnieść teren. To już lepiej usypać wał z humusu, kupić pospółki i podnieść teren działki który powierzchniowo wysypiesz zdjętym humusem. Przy dobrym układzie wystarczy że posiejesz trawę, a w opisanym przez Ciebie albo kupisz drogą dobrą ziemię do podniesienia terenu, albo i tak kupisz na końcu leszą do użyźnienia podniesionego terenu przy czym poniesiesz jeszcze koszty kopania dołu.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    a co myslicie zeby zdjety humus wsypac do dolu wykopanego wczesniej ? a ziemie z dolu wykorzystac do podniesienia dzialki. (potrzebuje troche podniesc)
    Ja myślę, że w tym dole będzie Ci się zbierała woda. Lepiej humus rozrzucić po działce.

  10. #10

    Domyślnie

    Bez różnicy, teraz czy na wiosnę - obojętne.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #11

    Domyślnie

    Dla koparki to godzina roboty. Jeżeli wykopiesz teraz, a z wczesnej wiosny zechcesz ruszyć z budową dalej, to może się okazać, iż w dołku stoi sporo wody, lub sporo wody z topniejących śniegów tam spłynęło, co może uniemożlwić dalsze kopanie.
    Poczekałbym do wiosny, choć rozumiem, że chciałabyś już zacząć ... BUDOWĘ WŁASNEGO DOMU!

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  12. #12

    Domyślnie

    Tuż przed rozpoczęciem budowy bo po zimie będziesz miał pewno niezłe trzęsawisko, tak jak u mojego sąsiada...

    pozdr
    Co złego to nie ja...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Po co 2 razy brać koparkę? Na wiosnę możesz zdjąc humus i od razy zrobić wykopy pod fundamenty.

  14. #14

    Domyślnie humus

    Ściągaj na wiosnę, to naprawdęjest ok. godziny pracy dla spychacza.

    pzdr

  15. #15

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma co się spieszyć, zrób to przed samym rozpoczęciem robót. Nie ma pośpiechu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony