dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 107
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2127
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Uliczka miała ze 150m. Dalej było płycej. Z początku, gdzie mieszkałem, była mała górka i wyszło im te 7 m na pewnym odcinku. Robotnicy uspokajali że " Panie! My taki spad zrobili, bo sie inak nie da, że to gówno to tam na końcu to sie ZABIJE!"
    Bardzo mi się to uzasadnienie podobało!
    Adam M.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Uliczka miała ze 150m. Dalej było płycej. Z początku, gdzie mieszkałem, była mała górka i wyszło im te 7 m na pewnym odcinku. Robotnicy uspokajali że " Panie! My taki spad zrobili, bo sie inak nie da, że to gówno to tam na końcu to sie ZABIJE!"
    Bardzo mi się to uzasadnienie podobało!
    Adam M.
    No, tam pewnie przy bardzo optymistycznym podejściu przy takim spadku to i dałoby rady. Tylko przy 1% spadku a taki już może być, w pewnym odcinku rury zrobi się długi czop i nawet okresowo duże napływy wody nie dałyby rady. Mogłoby dojść nawet do przelania studzienki. Np. w moim mieszkaniu zużywa się przeciętnie 0,5m3 wody dziennie, większość to zimna a lodu byłoby 2 m3 przy większych mrozach. W domku nie ma szans spławić taką ilość lodu garstką wody zużytej w gospodarstwie domowym na odcinku kilkunastu-kilkudziesięciu metrów prywatnego przyłącza do głównej nitki kanalizacyjnej. Nawet duża studzienka nic tu nie pomoże. 2 m3 lodu na dzień ! za dużo jak na tak małe przepływy.
    Mamy czas! na wszystko jest rada! i na to też się znajdzie A w afryce dzieci głodują, a loda nigdy w życiu nie widzieli, u nas jest problem, co z tym zrobić a tam jest problem, skąd go wziąść. Może eksport?!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Witam
    Ja się zastanawiam jak pogodzić topienie lodu z jego spławianiem. Bo ani stopić ani spławić całości łatwo nie będzie.
    Adam M.

  4. #184

    Domyślnie

    Czy nie prościej zrobić tak:
    Otworzyć produkcję lodów, różnych, śmietankowych, malinowych i wiele innych gatunków. Mamy dom ogrzany, firma się rozwija i codziennie produkujemy 2,5 tony lodu. Zysk z jednego średniego skromnie 30 groszy, waży to, ok. 15 deko. Ponad 6 lodów na 1 kg. 6*2500=15000 lodów po 30 gr. = 4500 zł. Brutto zysku z jednego dnia minus 1000 zł na koszta/dzień= 3500 zł.
    Firma się nadal rozwija, więc produkujesz 5 ton lodu i sprzedajesz sąsiadowi tanie ciepło na ogrzanie jego willi, sąsiad zadowolony, reklamuje, że ma ciepło za bezcen, więc rozwijasz dalej formę, teraz dziennie jest 10 ton. ty 2,5 tony wystarczy na ogrzanie reszta 3 sąsiadów kupuje ciepło np po 1000 zł /mc. Masz kasę z firmy, masz kasę z sąsiadów, masz dom ogrzany, zero problemu z odpadem - lodem, Wchodzisz na giełdę sprzedajesz swoje akcje, mnożysz wartość firmy, wielokrotnie, rozwijasz się coraz bardziej, i bardziej...... Po 10 latach ogrzewasz całe osiedle, jesteś nie do pobicia przez konkurencję, bo sprzedajesz zimno i ciepło, firma nie ma żadnych odpadów, jest 100% ekologiczna. Po tych 10 latach prawdopodobnie jesteś milionerem. Jeśli nie przestaniesz to w wieku emerytalnym multimilionerem!!! Firma znana jest w świecie jako najbardziej ekonomiczna pod każdym względem. Kasa szybciej płynie niż zdążasz ją wydawać. Polecisz na księżyc na wycieczkę z kilkoma najbogatszymi ludźmi świata! Czy ma dalej pisać!! Tak zaczynał Ford, tak zaczynał Disney, tak zaczął ten co wypromował cocacolę, i wiele innych. Tak możesz zrobić i TY!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  5. #185

    Domyślnie

    A gdyby tak zrobić takie małe pomieszczonko w ziemi do lodu podłączone do kanalizy od dołu. Do kanalizy podłączyć wentylatorek, który by zaciągał śmierdząco ciepłe powietrze z kanalizy i rostapiał lodzik

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzio
    A gdyby tak zrobić takie małe pomieszczonko w ziemi do lodu podłączone do kanalizy od dołu. Do kanalizy podłączyć wentylatorek, który by zaciągał śmierdząco ciepłe powietrze z kanalizy i rostapiał lodzik
    I, przy okazji "perfumował" okolicę?

    Pomysł, z wykorzystaniem kanalizy, jest niezły. Pozostają jednak do rozwiązania spore problemy z transportem lodu do głównego rurociągu.
    Ciekawe, jaką temperaturę ma zawartość studzienki pośredniej o pojemności np. 2 m3. Muszę sobie sprawić jakiś termometr na przedłużaczu i sprawdzić temperaturę w moim szambie.
    Kanalizacja wyklucza, też niestety sporą ilość potencjalnych klientów, którzy są posiadaczami szamb. Czyli, mnie też.
    Pozdrawiam Tomik_B

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Ciekawy jestem jaką pojemność cieplną ma taki zbiornik i w jakim tempie chłonie/ wytwarza ciepło. Lód jest lekki. Będzie miał tendencje od spływania z wodą rurą odplywową
    Adam M.

    Przy tym rozwiązaniu szambo odpada. Szkoda.

  8. #188

    Domyślnie

    Adamie

    Wczoraj, miałem kłopoty z zaśnięciem.
    Leżałem sobie w ciepłym łóżeczku i mnie natchnęło.
    Skoro źródłem energii cieplnej ma być woda ze studni w ilości 1.5 do 2 m3, to woda z tejże studni, może też być wykorzystana do utylizacji lodowego odpadu.
    Wystarczy wykonać studnię chłonną. Do studni odprowadzany byłby lód, oraz pompowana byłaby woda, w ilości potrzebnej do zneutralizowania porcji odpadu.
    Oczywiście problem stanowią warunki gruntowe, czyli tereny gliniaste, na których odprowadzenie wody do studni chłonnej jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.
    Co, Ty na to?
    Pozdrawiam Tomik_B

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Witaj Tomik
    Niestety nie do końca taka koncepcja się sprawdzi. Liczyłem równowartość ilości wody, która zawiera potrzebne ciepło . Wychodzą naprawdę duże ilości. Takie ilości trzebaby przemieścić (przepompować) a to spory wydatek energetyczny. I spory kłopot z jej objętością.
    Pozdrawiam Adam M.

  10. #190

    Domyślnie

    No, właśnie.
    Jaka może być temperatura wody ze studni +4 czy +8 stopni?
    Myślałem, żeby w tej studni chłonnej zrobić zbiornik na wodę z przelewem. Dajmy na to 0.5 m3. Do tej ilości wody, co minutę dodawać te 0.7l lodu. Dodatkowo polewać to wszystko porcją świeżej wody.
    Zadziała?
    Pozdrawiam Tomik_B

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Oczywiście - tak. Ja myślałem o takiej studzience kanalizacyjnej. Zbierałaby wodę z rur kanalizy, która polewałaby i unosiła te drobiny lodu do dalszej części odpływu. Im dalej tym mniej lodu. Mniejszy wpływ na resztę systemu.
    Pozdrawiam Adam M.

  12. #192

    Domyślnie

    Ty, myślisz o kanalizie, a ja drążę temat w kierunku użytkowników szamba.
    Nie wiem, czy gdzieś się nie kropnąłem, ale wyliczyłem, że do utylizacji 1 kg lodu o temp. -1 st C potrzeba prawie 10.5 kg wody o temp. +8 st C.
    Pozdrawiam Tomik_B

  13. #193

    Domyślnie

    Skoro temat trochę skierował się w stronę kanalizy, może ktoś ma jakiś pomysł czy nie można by jej wykożystać jako żródło ciepła (wiem ze są pompy ciepła wykożystujące to smrodliwe ciepełko).

  14. #194

    Domyślnie

    tak sobie jeszcze pomyślałem, że chyba mały wentylatorek wyciągowy podłącznony na wywiewce na dachu chyba by to nie zasmrodziło okolicy. Poniewaz wentylatorek byłby na wywiewce to zaciągałby powietrze z kanalizy poprzez studzienkę w której to można było by dzięki temu szybciej rozstapiać lud

  15. #195

    Domyślnie

    zaletą tego rozwiązania jest napewno to ze np u mnie taka instalacja już właściwie istnieje

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    mpopław
    Zrób Ty sobie wycieczke do co lepszej oczyszczalni scieków z biologią!
    Oni tam z pewnym trudem dają te konieczne 33 dla tych drobnych spalajac metan przez nie produkowany i dogrzewając je (i siebie). Normalnie to one działają w warunkach nieoptymalnych termicznie, bo w zbiorniku gruntowym.
    Zamierzasz sprawić sobie szybką utylizację? To cel jakby obok tematu.
    Pozdrawiam Adam M.

  17. #197

    Domyślnie

    Adamie, jak tam moje wyliczenia?
    Prawidłowe?
    Pozdrawiam Tomik_B

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Tak by było. Trudny problem. Kanaliza rozwiązuje go jak dobrze zorganizowana. A inni?
    Myślmy dalej. Musi byc jakiś sposób!
    Adam M.

  19. #199

    Domyślnie

    Adamie, orientujesz się może, jaką temperaturę ma woda ze studni głębinowej pobierana z głębokości np. 20 m?
    Pozdrawiam Tomik_B

  20. #200

    Domyślnie

    obecnie ok 6-7 stC w Gdyni. W tym sezonie na początku zimy miała 8-9C na koniec spadnie już niedużo myślę ze już poniżej 6 nie będzie. Oczywiście tak jest u mnie i nie koniecznie dokłądnie tak musi być u każdego.

Strona 10 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony