dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 107
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 2127
  1. #1821

    Domyślnie

    inflacja w praktyce jest taka że biomasa kosztuje za tone rok temu 880 zł, dziś 920zł.. to jest moja realna inflacja odnosnie solarów. Tak ?
    Rok temy wkładam 50tys, dzis mam 52tys. Tak ?
    Inflacja to jest fajna teoria ekonomiczna, rzeczywistośc swoje.
    co z tego że moze prąd, gaz, czy chleb droższy, bo inflacja 4%..
    ja widze realne ceny co roku biomasy i to jest moja inflacja w tym przypadku.

    chcesz , sprawdz ceny biomasy takiej i takiej..
    ja wiem ile spala mój dom i zadna inflacja tego nie zmieni

    Zapodałem wycene najbardziej wydajnych solarów na swiecie ( podobno) a nie jakiś tam z marketu i nie mogę się
    więc wypowiedziec odnosnie Twojej wyceny bo nie wiem ile te Twoje wyprodukują faktycznie itp..
    Podałem realne ceny zestawu wraz z montażem i deklarowane zyski przez producenta zestawu. ( Paradigma Plazma) więc nie zaden market

    odnośnie lata, te panele mają systemy redykcji nadmiaru ciepła..ale nie o tym pisałem
    pisałem by skupic mysli na jednym aspekcie.

    piszesz jakies solary chinskie.. 30m2 za 20tys zł..
    napisz ile deklarowanej i gwarantowanej mocy one wydają ze słońca rocznie
    porównaj lokate w banku dla 20tys zł i tyle

  2. #1822

    Domyślnie

    Ojoj!!! Ale popracujemy nad kolegą. Zaczynamy.
    Zostawmy tematy finansowe(w tym cenę chleba masła, baleronu, laptopa czy samochodu) na inne forum. Zajmijmy się tym oceanem energii które do nas słoneczko wypromieniowuje.

    Mamy współczynnik absorpcji i emisji. Dla różnych powłok jest różny. Nam jednak zależy, aby współczynnik absorpcji był bliski 1, czyli żeby cała energia docierająca do naszego panela została przez tę powłokę wchłonięta( a nie odbita). Zależy nam też, aby współczynnik emisji był bliski zeru. Czyli żeby po nagrzaniu nasza powłoka żeby nie wypromieniowywała ciepła. Wtedy całe ciepełko przekażemy wodzie i będzie git, nic się nie zmarnuje. Niestety w życiu nie jest tak kolorowo i nic nie ma 1 ani 0, natomiast różne materiały miotają się z tymi wspólczynnikami. Np smoła ma koło 0.8 czy 0.9 obydwa co to daje. Jeśli rozgrzejesz taką papę do 80st C to promieniowanie cieplne jakie będzie emitować będzie równe promieniowaniu jakie słoneczko w największy upał może nam dać. To dlatego dachy nie płoną podczas upałów. Teraz różne powłoki są różnie opisane. Wśród nich wyróżnia się "czarny chrom" jest to jakiś tam tlenek tego chromu, ma współczynnik absorpcji 0.87 a emisji 0.09 i jest jednym z najlepszych materiałów do pokrywania paneli solarnych. Jest jeszcze któryś tam tlenek niklu, ale drogie jak szata i niewiele lepsze. Ale co nam to daje. Ano to że możemy sobie spokojnie naszą wodę grzać do 80 st i odbierać z niej ciepło a straty wypromieniowania będą na poziomie 9%. Czy są lepsze materiały? Pewnie są TROSZKĘ lepsze ale o wiele lepiej sprzedane. Jeśli chcesz mieć coś o sprawności 3-5% większej(bo na więcej Ci fizyka nie pozwoli) za 3 razy takie pieniądze to jak bogatemu zabraniać nie będę. Teraz panele solarne z czarnego chromu są tak tanie że nie opłaca się ich robić już samemu. Proces pokrywania powłoki jest dość skomplikowany.

    Chińskie, polskie, ruskie, amełykańskie, im mniej marketingu tym taniej.

    Jest tani sposób położenia wysoce selektywnej powłoki. Pomalować na czarno tanią farbą akrylową.
    Pewni panowie inżynierowie podeszli do tematu ciekawie bo zrobili badania i się okazało, że powłoka taka jest tylko 6% gorsza niż jakaś super hiper najlepsza technologia.

    Kup se 6% więcej tanich paneli. A zostanie Ci w kieszeni sporo forsy.

  3. #1823

  4. #1824

    Domyślnie

    Jeszcze ten system rozpraszania ciepła, że niby co?
    Był tu taki co chciał wylewać wodę z powłok selektywnych, śmiem twierdzić, że prowadzi to do pożaru.
    Poza tym to działa tylko latem, potem niestety jest za mało słońca. Wiesz ile było słońca zeszłej zimy? NIC, no prawie nic.

  5. #1825

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Ojoj!!! Ale popracujemy nad kolegą.
    filozofia się zajmujesz?
    przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i pomyśl o czym ja pisałem..
    ja wskazuje realne rzeczy , zaobserowane, zmierzone..potwierdzone.. jakis konkretny przykład ( poszukaj ile kwh generuja solary
    o ktorych pisze )
    Ty teorie mi wykładasz..za korą dzięki..nie mam czasu..nic nie wnosi w dyskusje
    Ja nie musze wiedziec jak działa radio żeby go sluchac i uzywać.

    tak więc nie podejmę w ten sposób z Toba rozmowy, chyba że masz coś rzeczowego do powiedzenia
    coś co jest logiczne i proste..bo tak to sie składa że coś co jest prawdą
    jest zazwyczaj proste i logiczne..a bajery potrzebują stosów opisów i tabelek by 'dotłumaczyc' swoja słuszność

  6. #1826

    Domyślnie

    Humanista! Czytasz ulotki a nie książki do fizyki. Co zrobić, nic z tym nie zrobię. Niech tak zostanie. Tylko czasem mi po głowie chodzi czy czasem nie zrobić jakiejś super ulotki marketingowej, zamówić u chinoli panele z czarnego chromu z napisem made in usa i nie sprzedawać tej ciemnej masie.....

  7. #1827

    Domyślnie

    akurat nie zgadłes,
    jestem profesjonalistą
    a uwaga odnosnie lokaty jest czysto logiczna
    liczby odnośnie wydajnosci super solarów sa deklarowane
    wystarczy logika..nie trzeba zaczytywac sie instrukcjami i ksiązkami akurat w tym temacie
    Wole poczytać Krasnodębskiego bądz Cenckiewicza niż instrukcję do solarów w formie ksiązki..

  8. #1828
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    To juz lepiej Stasia Lema.

  9. #1829

    Domyślnie

    Ja tam wolę Einsteina.

  10. #1830
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    No tak, ale ty referujesz do pozycji naukowych

  11. #1831
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampepe Zobacz post
    inflacja w praktyce jest taka że biomasa kosztuje za tone rok temu 880 zł, dziś 920zł.. to jest moja realna inflacja odnosnie solarów. Tak ?
    Rok temy wkładam 50tys, dzis mam 52tys. Tak ?
    Inflacja to jest fajna teoria ekonomiczna, rzeczywistośc swoje.
    co z tego że moze prąd, gaz, czy chleb droższy, bo inflacja 4%..
    ja widze realne ceny co roku biomasy i to jest moja inflacja w tym przypadku.

    chcesz , sprawdz ceny biomasy takiej i takiej..
    ja wiem ile spala mój dom i zadna inflacja tego nie zmieni

    Zapodałem wycene najbardziej wydajnych solarów na swiecie ( podobno) a nie jakiś tam z marketu i nie mogę się
    więc wypowiedziec odnosnie Twojej wyceny bo nie wiem ile te Twoje wyprodukują faktycznie itp..
    Podałem realne ceny zestawu wraz z montażem i deklarowane zyski przez producenta zestawu. ( Paradigma Plazma) więc nie zaden market

    odnośnie lata, te panele mają systemy redykcji nadmiaru ciepła..ale nie o tym pisałem
    pisałem by skupic mysli na jednym aspekcie.

    piszesz jakies solary chinskie.. 30m2 za 20tys zł..
    napisz ile deklarowanej i gwarantowanej mocy one wydają ze słońca rocznie
    porównaj lokate w banku dla 20tys zł i tyle
    1. Wahania cen jednego surowca to nie jest inflacja/deflacja. Radziłbym poczytać coś o ekonomi.
    2. Jeżeli sprzedawca coś deklaruje (w tym przypadku zysk z solarów) to nie jest togwarancja uzysku tylko jego pobożne życzenia. Radzę poczytać coś o marketingu.

  12. #1832
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampepe Zobacz post
    Przyłącze się bo wątek jest mocny !
    - wycena zestawy solarnego super nowoczesnego 30m2 na wode, 50tys zł i deklarowane zyski solarne 7800kWh/rok
    ...
    zdrowia życze,
    No policzmy na szybko:
    7800kWh/rok / 30m2 = 260kWh/m2rok uzysku z m2

    Jeśli według Ciebie najlepsze-super-hiper-mega wydajne tyle mają uzysku to strach pomyśleć ile mają te standardowe - 170kWHh/m2rok? a to by znaczyło że zestaw dla 3-4osobowej rodziny z 4m2 kolektora daje rocznie 4x170 = 680kWh/rok czyli przy zapotrzebowaniu 2500kWh.rok na CWU jest to 27%, a ludziom załatwiają na ogół minimum 50-60%

    Coś ci się kolego popier-teges.
    Zresztą Rapczyn zaraz ci napisze o uzyskach z Paradigmy i będzie ci łyso - ktoś cię nieźle wkręcił i przy okazji okazało się że z matematyką u ciebie nie teges

  13. #1833

    Domyślnie

    sprawiacie wrażenie Panowie ze nie chcecie zrozumieć.

    Bingo.. deklarację wydajności systemy Paradigma 30m2 mam od Rapczyn'a
    czyli nie wg mnie..ale podparłem się ofertą zawodowca i staram sie ją zrozumieć .
    Czy tu na forum są teoretycy, biznesmani, czy moze praktycy ( uczciwi)
    no jak narazie widzę że się sporo ludzi nudzi i dowartościowuje nie wnoszac w rozmowę WARTOŚCI.
    Ceny też nie mam z palca ale konkretne zapytanie konkretne wyceny
    i wszyscy wiemy ile inne solary kosztują w internecie..ale ile one dają
    nam kożyścito mozemy albo mniemać, albo zapytać uczciwego kolegi/sasiada ktory takie właśine ma.

    Panowie.szkoda czasu na pitolenie..naprawdę !

    cruz_ ..poęzna firma niemiecka..która robi badania jakies 200km ode mnie w swoim kraju
    i tam slonce jest podobne..i jedno to marketing który własnie chce zdemaskować,
    a drugie to fakty. Z resztą , kolego, zrozum, że to co napisałem z lokatą 50ty w banku
    akurat udowadnia że nawet przy wysiłkach marketingowych ktore sprawiają że nagle
    pojawiają nam sie kilowaty w solarach, nie są w stanie przebic prostej matematyki
    i banków... tyle.
    Dzis wkładam 50ty, za rok mam 52tys
    dzis biomasa kosztuje 920zł, rok temu 880, za rok pewnie 960... to jest moja tak zwana inflacja
    pieniądza który inwestuje w banku jako zastepczą inwestycję.. i chodzi o to że te fabryki robą
    to za tyle kasy że sie nam w Polsce po prostu nie opłaca. Dodam że te 50tys to jest po
    dofinansowaniu już, ..bez dofinansowania to dodatkowe 20 tysi..

    pozdrawiam

  14. #1834

    Domyślnie

    To KUP. Będziesz zawsze przynajmniej mógł się zawsze pochwalić, że masz solary za 50 kloca.

  15. #1835

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    To KUP. Będziesz zawsze przynajmniej mógł się zawsze pochwalić, że masz solary za 50 kloca.
    A ile kwh wyprodukuje taki zestaw za 25tys ?..to bym to potem przeliczył na biomase i dalej na złotówki..
    Czy ma ktoś z Was na forum realne obliczenia i spostrzeżenia pozbawione domysłów ?
    słońca w Polsce mamy mało..ale nie wykluczam że panele solarne w odpowiedniej ilosci mogą znacznie wspomagać ogrzewanie domu.
    Taki Havalex np.. pisza coś o temp i wykresy pokazują..ale tak naprawdę zadnej konkretnej informacji
    na stronie nie ma która pozwoliła by mi udowodnić ze zakup jest sensowny. Muszę uwierzyć .. czego nie zrobie !
    piszą że 723W/m2 gdzies na obrazeczku..i co ja mam sobie o tym pomyśleć..

    Wątek był o samoróbkach i moim zdaniem cena uzasadnia kazde próby wykonania samoróbek w domu, właśnie ze wzgl na rosnące ceny energii,
    nieustannie.

  16. #1836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wystarczy spojrzeć przez okno .Decyzja jest chyba jednoznaczna czy warto tym czymś szaroburym grzać dom od jesieni do wiosny.Grzać czyli niebotycznie rozbudowywać instalację - dostosowywać ją do tych nędznych watów w tym okresie. Jeżeli coś ma zaoszczędzić energię to musi się zamortyzować jak najszybciej. Marzeniem byłby okres jednego roku,ale dwa to też dobry wynik.

  17. #1837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Wystarczy spojrzeć przez okno .Decyzja jest chyba jednoznaczna czy warto tym czymś szaroburym grzać dom od jesieni do wiosny.Grzać czyli niebotycznie rozbudowywać instalację - dostosowywać ją do tych nędznych watów w tym okresie. Jeżeli coś ma zaoszczędzić energię to musi się zamortyzować jak najszybciej. Marzeniem byłby okres jednego roku,ale dwa to też dobry wynik.
    już lepiej postawić jakiś wiatrak "tymi ręcami"...

  18. #1838

    Domyślnie

    Tak.. u nas w Polszy wiatrak jest sensowniejszym ekonomicznie rozwiązaniem..pod wieloma względami. akurat u nas.
    znam opinię osoby kora ma i to i to..i po kilku latach mówi że zaluje ze nie ma większego wiatraka bo z tego ma
    o wiele wiele wiecej prUndU niz z 12m2 elektrovoltaiki.
    Jednak to się kręci i buczy, jest często głośne ( jesli ma sie kręcic szybko i dawać prund)..i to taka mocna jest
    ingerencja w spokój na działce.
    Generalnie wydaje mi się że najlepiej mieć osczedny dom i kocioł na biomase, pellet, kominek z płaszczem wodnym super sprawny
    i to się wtedy naprawde super szybko zwraca..Pellet emituje prawie zero CO2 ( jesli kogos to jeszcze martwi )

  19. #1839
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Niby można .Ale moc wiatraka liczy się min. zmiennymi również prędkością wiatru w czwartej potędze i średnicą wirnika. 3 do 4-tej to 81 a 8 do 4-ej to 4096.
    I w tym szkopuł że u nas średnia prędkość wiatru to 2-3m/s. Należało by nadrobić tą niedogodność średnicą. A to już koszty ,bo choćby maszt no i estetyka to nie wiem. Czasami 2-3 razy w roku wieje i 12m/s ,to i jakaś automatyka.
    Wydaje mi się,że pex w ścianie kryty szybą czy twój blaszak .Tanio i amortyzacja do dwóch lat.

  20. #1840
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przybyl
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam

    Jakiś czas temu, poruszałem na tym wątku, temat takiej wariacji Jaśkowego pomysłu, jakim jest kolektor powietrze woda, korzystającego z ciepłego powietrza z pod blachodachówki, z tym że zastanawiałem się tu nad możliwościom połączenia tego rozwiązania z kolektorem ścienny wykonanym z blachy fasadowej, z pod której również było by czerpane ciepłe powietrze do wymiennika ciepła.

    Główkuje ciągle nad tą kwestią i nadal nie wiem jak rozwiązać kwestie integracji czerpni z tych dwóch źródeł, w szczególność fakt że czerpnie będą podawać powietrze o różnej temperaturze w zależność od pory roku i dnia. Czy ktoś może coś poradzi ?

Strona 92 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony