dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105
  1. #101

    Domyślnie

    Ps. -Adamski
    czytałem artykuł porównujący dachówki ceramiczne
    Nasiąkliwośc Ruppa jest "mniejsza od 5% " tak podaje producent.
    W hurtowni poprosiłem o dokumenty fabryczne( warunek zakupu) czekam na wiadomość. Jak otrzymam to powiadomię
    pozdrawiam wszystkich będących tak jak i ja w stresie budowlanym
    agamon

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamski
    ...Podobno Roben w swojej fabryce w Polsce stosuje zasade ze w danym miesiacu wszystkie tasmy trzepia jeden rodzaj dachowki, wtedy stop, zmiana ustawien i nastepne. W Ruppie podobno w Polsce produkuje sie tylko te z tanszej polki, przy czym kazdy rodzaj ma oddzielna tasme produkcyjna. Druga sprawa ze proces wypalania jest podobno inny (kurczak trzeba było notować. Już mi się miesza wszystko.) W Robenie podobno dopiero po wypaleniu dachowka jest barwiona. W Ruppie barwiona i wtedy wypalana.
    Na stronach www RuppCeramiki jest ciekawy filmik do ściągnięcia - nakręcony na linii produkcyjnej. Można sobie obejrzeć - jak dachówka powstaje. Nie ma tam o częstotliwości przezbrojenia linii, ale raz na miesiąc - wydaje się to całkiem dobrym pomysłem (zważywszy na koszty operacji i stopień zakłócenia procesu produkcji). W Ruppie (dla tych, którzy nie chcą oglądać filmu) są dwie linie produkcyjne: jedna dla dachówki podstawowej, druga do wszystkich dodatków. W Ruppie faktycznie barwienie (a w zasadzie nakładanie angoby) jest po uformowaniu dachówki i wysuszeniu a przed wypaleniem. Nie wiem jak jest w Robenie ale barwienie po wypaleniu wydaje mi się sprzeczne ze sztuką (wydawało mi się, że angoba jest angobą jeśli wypali się ja razem z dachówką). W ogóle sam proces produkcji u wszystkich producentów wydaje mi się być niemal identyczny (nie wykluczone, że linie produkcyjne różnych producentów dachówki wytwarzane są przez jednego producenta). Słyszałem tylko Wiekora - chwali się, że dachówka w chwili wypalania u nich leży, u pozostałych - kantem stoi (ale jakie to ma znaczenie dla użytkownika - nie wiem, dla Wiekora - na pewno).
    Istotna różnica to (jak mi się wydaje):
    - surowiec
    - chemikalia dodawane do surowca w trakcie procesu produkcyjnego. Nie ma nic o tym na filmie Ruppa (u producentów ceramiki skład dodatków jest tajemnicą firmy), a od nich może zależeć nasiąkliwość, twardość, kruchość, stopień odkształceń w procesie wypalania itp.

  3. #103

    Domyślnie

    W zeszlym roku stalismy przed dylematem wyboru dachowki, ale wybor ulatwili nam troche sasiedzi
    Jeden ma od 3 lat Brasa i nie widac juz, ze na poczatku byl czerwony, drugi ma czarna angobe - lekko sie przykurzyla

    W naszym przypadku wybor padl na Ruppa wzor Neptun. Dach wyszedl nas, mysle, stosunkowo tanio. Dachowka 16 kPLN, robocizna 7 kPLN - dach 290m2.
    Jak ktos chce kupic Ruppa (okolice W-wy) to polecam zerknac do hurtowni w Jankach Dach-Lux. Nikt nie da wiekszego rabatu na Ruppa.
    Po kilku spotkaniach powiedzieli tak: jesli znajdziecie kogos kto da Wam lepszy rabat niz ten, ktory teraz ustalilismy to wroccie - przebije go o 2%.
    I faktycznie - dostalismy 20% na calosc, gdzie inni dawali 18% na dachowke podstawowa, ktora w tym wszystkim jest najmniejszym kosztem i 15% na reszte.
    Teraz moze jest taniej\inaczej, nie wiem... ale jak ktos jest zainteresowany Ruppem to warto sprawdzic.

    PS.
    Jak ktos chce zobaczyc jak to wyglada na dachu, to prosze kliknac na moja strone.
    Pozdrawiam
    GR

  4. #104
    Guest

    Domyślnie

    U nas też skończyło się na Ruppie-syrius,miedziana czerwień.
    Rynny marley-"miedziane".
    Okna-veluxy.
    A teraz górale walczą z dchem.

    Taniej chyba się nie dało.
    Szukania i walki było sporo.
    Wszystko razem z robocizną nie przekroczy 30 tys.zł.
    Budowa to droga sprawa.

  5. #105
    Guest

    Domyślnie

    to byłam ja

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony