dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75
  1. #1

    Domyślnie nowa toaleta - pod schodami ;(

    Od pół roku mieszkamy w nowym domku i mamy problem z kotką. Otóż upatrzyła sobie ona miejsce pod schodami jako nowy wychodek. Do niedawna była tam jeszcze goła ziemia, więc po prostu wywalało się to co kotka zdażyła zanieczyścić. Ponad miesiąc temu wybraliśmy ziemię głęoko i wybetonowaliśmy podłogę (miejsce na garderobę). Niestety kotce to nie przeszkadza i co dzień trzeba tam schodzić i wybierać kupy. Zakrywaliśmy schowek foliami (kociak wpadł parę razy w dół), ale na nic się to zdało. Mam wrażenie, że załatwianie się poza kuwetą się nasila. Jak oduczyć kota załatwiania się w takich miejscach ????
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  2. #2

    Domyślnie

    na początek, w miejscu sikania pod schodami, postaw kolejną kuwetę
    wrzuć do niej szczyptę żwirku z kuwety, którą do tej pory używa
    potem pomalutku przesuwaj kuwetę z tego pomieszczenia
    może sie uda
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  3. #3

    Domyślnie

    Moja kotka po przeprowadzce do mieszkania (które właśnie opuszczam), 10 lat temu siusiała w pokoju, w którym stały nierozpakowane paczki. Namiętnie tam wietrzyłam, psikałam odświeżaczami powietrza i niewiele pomagało. Przez jakiś czas leżała tam umywalka i kicia zaczęła korzystać - jak my - z porcelany, tylko w innym lokalu. Capiło strasznie, to, co zrobiła spływało do syfonu, więc nie było widać, rozpacz. W końcu się zorientowaliśmy - zwąchaliśmy. Zmieniło sie po założeniu drzwi, co zbiegło się z pierwszymi spacerami kotki. W przypadku mojej kotki, to pewnie była reakcja na stres przeprowadzki. U Twojej pewnie jest podobnie. Czy kot wychodzi? Jeżeli nie spróbuj go wypuścić, albo z nim wyjść? Może to pomoże?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ale słodki dzidziuś!

  5. #5

    Domyślnie

    Psy reagują na zapachy np. dezodoranów i perfum. Tak można im popsuć ulubione miejsce. Może na kota też zadziała?

  6. #6

    Domyślnie

    spróbuję z dezodorantem a dzidzius słodki i kochany za miesiac skonczy rok i najlepiej byloby go wsadzic do tego schowka, bo kot i pies juz przed nim uciekają (kocha je strasznie żywiołowo i ściga po całym domu)
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  7. #7

    Domyślnie

    nie sądzę, żeby dezodorant sie sprawdził
    koty nie lubią cytrusowych zapachów
    może zastosuj coś, co pachnie cytryną
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  8. #8

    Domyślnie

    Albo przez jakis czas stawiaj tam miske z jedzeniem, koty nie zalatwiaja sie w miejscach gdzie jedza

  9. #9

    Domyślnie

    zastosowałam dezodorant i póki co nie ma nowej kupy ciekawe jak długo
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Moze to zabrzmi brutalnie, ale jak kot zalatwi sie w miejscu w ktorym mu nie wolno to trzeba zloczynce pochwycic i wlozyc mu nosek w to co zrobil. Metoda nadzwyczaj skuteczna.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11

    Domyślnie

    JoShi
    a jak zrozumie, że tak TRZEBA?
    takich rzeczy sie nie robi ani z psem, ani z kotem
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  12. #12

    Domyślnie

    minęło półtora doby od spryskania dezodorantem i brak nowych stolców kocica rzeczywiscie omija teraz to miejsce - dla dociekliwych był to gilette series wild rain. Jak widać nie tylko antipraspirant ale także antikociant
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    JoShi
    a jak zrozumie, że tak TRZEBA?
    takich rzeczy sie nie robi ani z psem, ani z kotem
    Robi sie. To dziala. Nie robisz przeciez kotu krzywdy. On bardzo szybko sobie zakoduje, ze to co zrobil jest nieprzyjemne nie tylko dla innych ale dla niego rowniez. Tutaj od poczatku zostal popelniony blad, ze pozwolono kotu sie tam zalatwiac. Teraz trzeba go oduczyc.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Robię tak jak Joshi. Do tego klapsa w futro

    Kuweta powinna stać w jakims ustronnym miejscu. koty tez sa wstydliwe

  15. #15

    Domyślnie

    dziewczymy, nie załamujcie mnie
    między innymi na pokazywaniu zwięrzęciu pewnych zachowań polega także tresura
    to co robicie może sie utrwalić, jako zachowanie pożądane
    wystarczy poczytać troche o zachowaniach zwierząt, żeby zrozumieć, że to nie tak
    jak wam dziecko kupę w majtki zrobi, to przeciez je nosem nie ciapacie w zawartość
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    to co robicie może sie utrwalić, jako zachowanie pożądane
    wystarczy poczytać troche o zachowaniach zwierząt, żeby zrozumieć, że to nie tak
    Ewunia, masz absolutną rację!

    Wielokrotnie opisywane były zachowania psów potraktowanych jak zaproponowano wyżej, które dalej robiły w mieszkaniu, a na przyjście właścicieli zaczynały się tarzać w odchodach w przekonaniu, że tego się od nich oczekuje. Koty zachowują się wprawdzie inaczej niż psy, ale nie wydaje mi się, aby propozycja przyniosła skutek.

    Mamy dwie kotki. Jednej z nich zdarzyło się dwa może trzy razy zrobić za kuwetę. Zawsze chciała nam w ten sposób coś powiedzieć. Obie wyjeżdżają z nami na każde wakacje i ferie. Nigdy nie było problemów z załatwianiem się w nowym miejscu, ale jedną z pierwszych rzeczy, którą wykonujemy po przyjechaniu jest wsadzenie obu do kuwety. Trzeba im pokazać gdzie teraz jest to miejsce.

    W sklapach z art. dla zwierząt są środki zapachowe zniechęcające koty. Uważam, że skuteczne.

    I najważniejsze! Kotom nie wolno dawać żadnych klapsów, ani karcących, ani pieszczotliwych! Mają bardzo wrażliwą skórę oraz podsierstek i nawet delikatne poklepanie jest dla nich bolesne (zauważcie jak reagują na głaskanie pod włos). Takie gesty, lubiane np. przez psy, są w przypadku kotów absolutnie niedopuszczalne!

    Tak, koty potrafią być bardzo wstydliwe. Maciek

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciekW
    Koty zachowują się wprawdzie inaczej niż psy, ale nie wydaje mi się, aby propozycja przyniosła skutek.
    Jestes w tej materii teoretykiem, wiec ma prawo Ci sie nie wydawac. Jesli natomiast chodzi o mnie to wszystkie znane mi koty byly w ten sposob wychowywane i nie przypominam sobie, zeby ktorys nie zrozumial o co chodzi...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    widocznie mam inne koty. Moje bardzo dobrze nauczyły się co wolno a co nie wolno. Klapsa tez zapamietują.
    Ale moje to dachowce, widocznie rasowe sa inne

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A moim nie przeszkadza glaskanie pod wlos
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Jestes w tej materii teoretykiem, wiec ma prawo Ci sie nie wydawac.
    No tak, mając dwie kotki można jedynie teoretyzować. Z iloma należy mieszkać, aby zostać zakwalifikowanym jako praktyk?

    I przywołując mojego inspektora nadzoru, jesteśmy wszak na Forum budowlanym... Kiedy wykonawca mówi, że "zawsze" tak jest , że "wszystkie" prace tak wykonuje, to on odpowiada: to znaczy, że "zawsze", "wszystko" robione jest źle.

    Pozdrowienia . Maciek

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony