dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 407
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #381
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3241mirek
    Witam.
    Odliczam już drugi rok, ale w tym mam problem. Na jednej z faktur mam ponad 20 pozycji do odliczenia i kilka na które odliczenie nie przysługuje. Stąd pytanie: Co zrobić jeśli wszystkie pozycje nie mieszcza sie w jednej kratce? Czy podzielić fakturę i w następnym wierszu dopisać resztę? Czy ktoś z Was się z tym spotkał.
    z tego co mi wiadomo należy wpisywac każdą pozycje z faktury w osobne pole na zalaczniku vzm-1/A. Troche to żmudne , ale bardzie przejrzyście . pozdro

  2. #382
    Guest

    Domyślnie

    pytanie z innej beczki . wyjasnijcie mi ludzie co autor mial na mysli piszac o zalaczniku o nazwie "dokument okreslajacy stopien zaawansowania inwestycji ".
    gw mnie jest to dziennik budowy ,a moze sie myle ??

  3. #383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Raczej się nie mylisz.
    Dzisiaj złożyłem papiery z etapu stanu surowego i dołączyłem tam ksero dziennika budowy.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #384
    Guest

    Domyślnie

    jablko , czyli te ksero dziennika wystarczylo . nie kazala ci jedza pisac jakis innych kwitow typu oswiadczenie wlasne lub dodatkowy pismo od kierownika budowy . sorry , ale te baby w skarbowce nie dosc ze do robotnych nie naleza to same nic nie wiedza. wiecej sie czlowiek dowie na forum :|

  5. #385

    Domyślnie

    Hey

    czy styrodur można odliczyć ?

    poszukuje jeszcze pkwiu:

    schody strychowe
    parapety wew.PCV
    parapety zew. blaszane

    czy pomoże ktoś ?

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kara
    Cytat Napisał 3241mirek
    Witam.
    Odliczam już drugi rok, ale w tym mam problem. Na jednej z faktur mam ponad 20 pozycji do odliczenia i kilka na które odliczenie nie przysługuje. Stąd pytanie: Co zrobić jeśli wszystkie pozycje nie mieszcza sie w jednej kratce? Czy podzielić fakturę i w następnym wierszu dopisać resztę? Czy ktoś z Was się z tym spotkał.
    z tego co mi wiadomo należy wpisywac każdą pozycje z faktury w osobne pole na zalaczniku vzm-1/A. Troche to żmudne , ale bardzie przejrzyście . pozdro
    Ja wypełniałem przy pomocy tego programiku komputerowego (www.podatki.pl). On pozwalał na wprowadzenie ok. 8 pozycji z danej faktury, nastepnie w nowej lini kolejne.
    Nie wyobrażam sobie jak można to pisać ręcznie

  7. #387

    Domyślnie

    można też grupować pozycję np 1-3,5-6,9 i wtedy powinno się zmieścić

    demex nikt nie każde wpisywać każdej pozycji w osobnej rubryce bo po co?? utrudniasz sobie życie
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kara
    pytanie z innej beczki . wyjasnijcie mi ludzie co autor mial na mysli piszac o zalaczniku o nazwie "dokument okreslajacy stopien zaawansowania inwestycji ".
    gw mnie jest to dziennik budowy ,a moze sie myle ??
    wystarczy oświadczenie kierownika budowy, że dom jest np w stanie surowym otwartym - jedno zdanie - dziennik niepotrzebny
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodi
    Hey

    czy styrodur można odliczyć ?

    poszukuje jeszcze pkwiu:

    schody strychowe
    parapety wew.PCV
    parapety zew. blaszane

    czy pomoże ktoś ?

    dodi
    parapety zewnętrzne stalowe 28.11.23-63.68
    schody strychowe 20.30.11-55.99
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Napisał anekri
    można też grupować pozycję np 1-3,5-6,9 i wtedy powinno się zmieścić

    demex nikt nie każde wpisywać każdej pozycji w osobnej rubryce bo po co?? utrudniasz sobie życie
    No dokładnie ja tez tak uważam.

    PS. wczoraj przelali mi kase z US

  11. #391

    Domyślnie

    no super - to rozumiem że stawiasz
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  12. #392

    Domyślnie

    Pytanie dyletanta: czy mogę jakimś cudownym prawem odpisać wydaną kasę na okna, jeśli na fakturze mam 7%, co z takimi fakturami i moją kaską ?u.
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  13. #393
    Guest

    Domyślnie

    Ula@ rozrbrajasz


    jaki vat chcesz odliczyc z 7% ????????????????????

    odliczamy róznice zapłaconą w stawce 22%

    proponuje dyletantowi przeczytac watek

  14. #394

    Domyślnie

    Nie rozumiesz. Masz faktury na materiały ze stawką vat 7%? zastanawia mnie co znimi? nie pytam o zwrot różnicy vat między 22%, a 7%...to dyletant rozumie.
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  15. #395
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Moze to cos komus rozjasmi w temacie.

    Właśnie miałem zagwozdkę, ponieważ pani w biurze rozrachunkowym upierała się w piątek, że można odliczać tylko faktury na których widnieje PKWiU. Ja byłem lekko .

    Dzięki raffran

    A czy jest szansa na samodzielne wypełnienie dokumentów do zwrotu VAT przez 2 dni?

  16. #396

    Domyślnie

    Przy ppmocy programiku z podatki.pl TAK.

  17. #397

    Domyślnie

    Czy kołnierze do okien połaciowych można odliczyć? Ma ktoś numer PKWiU?

  18. #398

    Domyślnie

    Witam!

    Mam kilka pytań czy można odliczyć:
    1. Kominek - na fakturze mam 'piec kominkowy' 29.72.12-70.90 a tego numeru nie ma w wykazie czy kominków wogóle nie można?
    2. Domofon (na fakturze nie ma PKWiU) a nie znalazłem nic podobnego w wykazie - może ktoś to przerabiał?
    3. Parapet wewnętrzny z tworzywa (znowu nie ma PKWiU na fakturze). Czy mozna to zaklasyfikowac samemu do 25.23 ?
    4. płyta gazowa. Ma fakturze mam zestaw kuchenny X, w którego skład wchodzi płyta gazowa A i piekarnik B. Cena jednak podana jest za zestaw a nie dwie części po kolei. Czy to jest do ugryzienia? Płyta do gotowania podchodzi pod 29.72.11-13 z wyłączeniem piekarników (który i tak jest elektryczny).

    I pytanie bardziej ogólne:
    Jeżeli ktos nie korzystał z ulgi remontowej to odlicza 68,18% VATu, gdy korzystał to 55,23% VATu.
    Ja korzystałem w 2005 z ulgi remontowej, więc odliczam 55,23%, ale dotyczy wszystkich zakwalifikowanych wydatków czy jest tak, że uwzględnione w uldze remontowej (w 2005r) 55,23% a reszta (z 2006r) 68,18 ??

    Bardzo ładnie proszę o poradę

    Pozdrawiam
    Wanios

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wanios
    Witam!

    Mam kilka pytań czy można odliczyć:
    1. Kominek - na fakturze mam 'piec kominkowy' 29.72.12-70.90 a tego numeru nie ma w wykazie czy kominków wogóle nie można?
    2. Domofon (na fakturze nie ma PKWiU) a nie znalazłem nic podobnego w wykazie - może ktoś to przerabiał?
    3. Parapet wewnętrzny z tworzywa (znowu nie ma PKWiU na fakturze). Czy mozna to zaklasyfikowac samemu do 25.23 ?
    4. płyta gazowa. Ma fakturze mam zestaw kuchenny X, w którego skład wchodzi płyta gazowa A i piekarnik B. Cena jednak podana jest za zestaw a nie dwie części po kolei. Czy to jest do ugryzienia? Płyta do gotowania podchodzi pod 29.72.11-13 z wyłączeniem piekarników (który i tak jest elektryczny).

    I pytanie bardziej ogólne:
    Jeżeli ktos nie korzystał z ulgi remontowej to odlicza 68,18% VATu, gdy korzystał to 55,23% VATu.
    Ja korzystałem w 2005 z ulgi remontowej, więc odliczam 55,23%, ale dotyczy wszystkich zakwalifikowanych wydatków czy jest tak, że uwzględnione w uldze remontowej (w 2005r) 55,23% a reszta (z 2006r) 68,18 ??

    Bardzo ładnie proszę o poradę

    Pozdrawiam
    Wanios
    1 do 4 nie mam pojęcia
    Pytanie ogólne: Dokładnie tak.

    PS. Właśnie obejrzem film pt. "Click". Super

  20. #400
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Mam pytanie, które dla Was będzie pewnie proste.... wielu z Was już rozliczyło VAT.
    Co oznacza ex przed numerkami niektórych grupowań PKWiU????

    Czy oznacza to że odliczamy VAT tylko i wyłącznie od towaru oznaczonego dokładnie tym numerem (np. ex 27.40) czy też każdym wyrobem, którego PKWiU zaczyna się od tego grupowania (np. ex 27.40-33.10).

    Będę wdzięczny za podpowiedź doświadczonej braci.

    J

Strona 20 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony