dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 407
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #421

    Domyślnie

    Nie w tym roku tylko, "... za kwartał
    poprzedzający kwartał, w którym inwestor złożył wniosek o wydanie decyzji,..." czyli w tym momencie za 4 kwartał 2006. A tego jeszcze GUS nie ogłosił.
    W takie sytuacji byłem i ja i babeczki w US kazaly pozostawił puste to pole.

  2. #422

    Domyślnie

    Czy schody strychowe łapią się so zwrotu VAT

    w tym wątku podano PKWiU

    schody strychowe 20.30.11-55.99

    w załączniku do obwieszczenia

    20.30.11 Okna i drzwi, oscieznice i progi drewniane

  3. #423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał askala
    Czy schody strychowe łapią się so zwrotu VAT

    w tym wątku podano PKWiU

    schody strychowe 20.30.11-55.99

    w załączniku do obwieszczenia

    20.30.11 Okna i drzwi, oscieznice i progi drewniane
    My wliczyliśmy - tam nie ma ex

  4. #424

    Domyślnie

    Mam pytanie i z góry przepraszam, jeśli o tym juz było. Starałam się przeglądnąć cały wątek, ale mam dziś straszną migrenę i literki mi skaczą

    Czy jeśli remontowałam mieszkanie, a teraz buduję dom, mogę skorzystać z obu limitów, z obu mozliwości zwrotu VATu - osobno na remont, osobno na budowę, czy też kwoty te się sumują?

    Wielkie dzięki za odpowiedź...

  5. #425

    Domyślnie

    Czy kleje ( zaprawy ) do glazury zalicza sie do odliczenia czy nie?? Pozycja 26.6????? I jak jest z tynkami akrylowymi i mozaikami???
    Dzieki za odpowiedz.....

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gonga
    Mam pytanie i z góry przepraszam, jeśli o tym juz było. Starałam się przeglądnąć cały wątek, ale mam dziś straszną migrenę i literki mi skaczą

    Czy jeśli remontowałam mieszkanie, a teraz buduję dom, mogę skorzystać z obu limitów, z obu mozliwości zwrotu VATu - osobno na remont, osobno na budowę, czy też kwoty te się sumują?

    Wielkie dzięki za odpowiedź...
    - składasz osobno lub
    - czekasz do końca bydowy domu i wciągasz te rachunki z remontu do budowy i składasz tylko raz.

  7. #427

    Domyślnie

    jak to jest z tym VATem czy brać na materiały faktury czy kupować po cenie netto bez faktury (bo takie dostałem oferty)? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania i co jest korzystniejsze dla szargo obywatela budującego systemem gospodarczym.
    pozdr

  8. #428

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006
    jak to jest z tym VATem czy brać na materiały faktury czy kupować po cenie netto bez faktury (bo takie dostałem oferty)? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania i co jest korzystniejsze dla szargo obywatela budującego systemem gospodarczym.
    pozdr
    1. patrząc pod względem finansowym zdecydowanie brać netto
    2. patrząc pod kątem moralnym - kradniesz
    3. no i jeszcze problemy gwarancji/rękojmi za towar bez faktury

    Mnie osobiście przekonał powód 3

    Bez faktury masz 22% taniej od razu. A z fakturą odliczasz różnicę pomiędzy 7% a 22% watem czyli dokładnie 68,18 % podatku VAT wynikającego z faktur.
    Przykład: Jak masz fakturę na 122zł brutto to netto będzie to 100 zł czyli zarabiasz 22 zł. Jak z fakturą to (122zł/1.22)*0.22 * 68,18% = 14 zł. Czysty zysk 6 złotych i nie musisz czekać, wypełniać papierków....
    Decyzja należy do Ciebie

  10. #430

    Domyślnie

    Witam
    czytam uwagi dotyczące braku symboli i zgodnie z prawem na wielu fakturach zakupu brak jest symbolu PKWiU . Podatnik nie ma obowiązku wykazywać symbolu PKWiU składając wniosek o zwrot VAT. Ma jednak obowiązek złożyć - na żądanie urzędu - wyjaśnienia i dowody, na podstawie których żąda zwrotu.
    Pomimo, że zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU, żaden przepis nie wymaga, aby na fakturach znajdował się symbol PKWiU odnośnie każdego materiału. Oczywiście, prościej jest, gdy PKWiU na fakturze wpisał sprzedawca, to bowiem rozstrzyga wszelkie wątpliwości, ale w razie braku symbolu PKWiU na fakturze urzędnik sam prowadzi postępowanie, w którym podatnik powinien podać wszelkie parametry zakupionego materiału. Podatnik nie powinien jednak dokonywać klasyfikacji na własną rękę, nie zna się bowiem wystarczająco na klasyfikacjach statystycznych, a w przypadku pomyłki groziłyby mu sankcje karne. Niestety, takie działanie zmusza urzędnika do dodatkowej pracy i wydłuża postępowanie.

    Więc ja tam gdzie nie ma symbolu PKWiU wpisuję całą fakturę i w urzędzie muszą sami się do niej odnieść
    Pozdrawiam
    proszę o komentarze te pozytywne i.......negatywne też http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74557

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał lukasz1006
    jak to jest z tym VATem czy brać na materiały faktury czy kupować po cenie netto bez faktury (bo takie dostałem oferty)? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania i co jest korzystniejsze dla szargo obywatela budującego systemem gospodarczym.
    pozdr
    1. patrząc pod względem finansowym zdecydowanie brać netto
    2. patrząc pod kątem moralnym - kradniesz
    3. no i jeszcze problemy gwarancji/rękojmi za towar bez faktury

    Mnie osobiście przekonał powód 3

    Bez faktury masz 22% taniej od razu. A z fakturą odliczasz różnicę pomiędzy 7% a 22% watem czyli dokładnie 68,18 % podatku VAT wynikającego z faktur.
    Przykład: Jak masz fakturę na 122zł brutto to netto będzie to 100 zł czyli zarabiasz 22 zł. Jak z fakturą to (122zł/1.22)*0.22 * 68,18% = 14 zł. Czysty zysk 6 złotych i nie musisz czekać, wypełniać papierków....
    Decyzja należy do Ciebie

    dzieki wielkie właśnie o takie uswiadomienie mi chodziło

    pozdro

  12. #432

    Domyślnie

    Nie za maco

    Spytam z ciekawości jak rozwiązujesz kwestię ewentualnej gwarancji (odpukać) na zakupiiony bez faktury towar?

  13. #433

    Domyślnie

    zgodnie z art. 4.2 2) ustawy prawo do zwrotu przysługuje, pod warunkiem, że osoba fizyczna posaiada pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której wymagane jest takie pozwolenie

    czy pozwolenie trzeba mieć przed poniesieniem wydatku tj. zakupem materiałów, czy przed złożeniem wniosku ?

    nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę ( projekt jest w trakcie adaptacji ), ale niektóre materiały juz chcemy kupować ze względu na podwyżki cen

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Nie za maco

    Spytam z ciekawości jak rozwiązujesz kwestię ewentualnej gwarancji (odpukać) na zakupiiony bez faktury towar?
    na materiały konstrukcyjne np. Porotherm , dachówka to oczywiście z fakturą bo gwarancja jest.

    no ale żalezy mi na drobnych rzeczach otrzebnych przy budowie i takich które chyba nie zniszczą się albo trudno zniszczyć jak np stal itp

    pozdrawiam.

  15. #435
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Czy dachówka ceramiczna kwalifikuje sie do odliczenia?

  16. #436
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie Czy dachówka ceramiczna kwalifikuje sie do odliczenia VAT?

    Mam pytanie jak w temacie, czy dachówke "odliczamy"?

  17. #437

  18. #438
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedż!

  19. #439
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    ??? prosze o odpowiedż...

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAgnieszk@
    ??? prosze o odpowiedż...
    Proszę bardzo : tak! My odliczyliśmy
    Pozdrawiam,
    Nadia

Strona 22 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony