dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 18
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 344
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Chciałam zaznaczyć jeszcze raz, że mój post był napisany w formie żartu, dowcipu. I trwam w nieustannym zdziwieniu, że został potraktowany jako coś, co może obrazić kogokolwiek. Znamy tysiące dowcipów o Bramie Św. Piotra, o aniołach, diabłach, życiu po życiu, nawet o Panu Bogu i czy kiedykolwiek takie dowcipy budziły w Was zniesmaczenie?
    Mamy dowcipy o lekarzach, blondynkach, Żydach, politykach, wszyscy wymienieni powinni się za to śmiertelnie obrazić?
    Żart, to żart, jednych śmieszy, innych nie. Dlatego swój post zaczęłam zdaniem: - Z góry przepraszam wszystkich, których ten żart nie będzie śmieszył.
    Byłam przekonana, że tak właśnie będzie. Jedni się uśmiechną, inni skrzywią i to wszystko.
    Zobaczcie, jest serial Plebania, czyli można w świeckiej telewizji poruszać sprawy wiary w różny sposób. I nikt się temu nie sprzeciwia.
    W serialu "Złotopolscy" księdza gra autentyczny ksiądz, jest to serial komediowy i niezłe komedie tam ksiądz wyczynia parodiując wiele obrzędów towarzyszących praktykom religijnym. Przejaskrawiając wiele sytuacji.
    Myślę, że osoba, którą swoim postem uraziłam, nie byłaby w stanie przełknąć ani jednego odcinka.
    A serial jest, ksiądz bawi swoimi tekstami, zachowaniami i demonstracji ludzi urażnych nie widziałam.

    Jeszcze raz wyjaśniam, że przez myśl mi nie przeszło, że ten post może urazić czyjeś uczucia. I z tym niedowierzaniem, jakie mam na twarzy już tak pozostanę.


    / zmiana postu dotyczyła słowa pisanego wielką literą./

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena
    Luc jestes numer jeden katolickości w Polsce, jestem z Tobą!!!!
    Jako ateista nie powinieneś tak mówić, bo Luc może to uznać za wyśmiewanie jego uczuć religijnych.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Tola, uświadom mnie, bo mnie ominęło przeczytanie tego postu. Czy tu chodziło o "Ramówkę Radia Maryja?".
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena
    ... zawsze i wszedzie propaguje treści katolickie i zgodne z KAtechizmem Kościoła Katolickiego...

    i jeśli ktoś powie że luc nachalnie narzuca tu swoją hiper katolickość to ja staje w jego obronie, jeśli katolik luc nie poczuł sie kimkolwiek obrazony, to żaden inny katolik nie ma prawa sie czuć urażony, luc jak podkreśla ma niezbywalne prawo do orzekania co obraża katolika a co nie....!!!!

    Luc jestes numer jeden katolickości w Polsce, jestem z Tobą!!!!

    Sa to klamstwa napisane przez Gregmene .
    Niniejszym moje uczucia religijne zostaly obrazone .
    Prosze , ba zadam , zeby moderator usunal ten klamliwy post i ukaral upomnieniem autora .

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Zaczne od wyjasnienia... Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
    Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .
    Jeśli jesteś katolikiem, to powinieneś wiedzieć, że Kościół katolicki nie jest instytucją demokratyczną. Doktryn wiary katolickiej nie zmieniają jej wyznawcy w drodze swobodnej dyskusji. Może to zrobić tylko sobór a i pewne prerogatywy ma w tej materii papież. Ani ksiądz ani biskup, nie mówiąc o zwykłym członku Kościoła, nie ma tutaj nic do gadania.

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    ...stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil. [...] Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
    Czy mam rozumieć, że w imię demokracji, chciałbyś zarządzić głosowanie nad tym, czy post Toli obraził moje lub innego forumowicza uczucia religijne? Nie widzisz, że dochodzisz do absurdu?

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
    Oczywiście, ale nie czytaj Konstytucji na wyrywki i pamiętaj, że Polska to nie USA, gdzie Konstytucję można stosować bezposrednio. Nie jest to gwarancja, nie podlegająca żadnym ograniczeniom w polskim prawie! Jest kilkanaście, jeśli nie więcej, ograniczeń, którym swoboda wypowiedzi podlega i łamiący ją mogą być ścigani przez prokuratora lub z powództwa cywilnego. Jednym z ograniczeń jest właśnie "Kto obraża uczucia religijne... itd."

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    ...nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .
    O to możesz być spokojny - na pewno nie występuję w Twoim imieniu

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Markus - Twoja wypowiedź popieram w każdym słowie.
    A co do całości problemu - niestety cenzura wraca coraz większymi krokami.A nam Polakom do tolerancji niestety daaallleeeko...Przykre to ale prawdziwe.
    Mały, dochodzisz do absurdu - chcesz tolerancji dla nietolerancji! A bardziej obrazowo - jesli ktoś obraża czyjeś uczucia religijne, to bronisz atakującego a nie ofiarę. Zlituj się..

  7. #67
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Cytat Napisał ckwadrat
    W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.
    Zaczne od wyjasnienia .
    Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
    Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
    Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . I wlasnie na podstawie tych przeslanek stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil .
    Malo tego . Uwazam ze obrazanie sie na ten post swiadczy o braku umiejetnosci szerszego spojrzenia na problem ( jezeli dla kogos jego religia stanowi problem ) . Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
    Spoleczenstwo polskie sklada sie z ludzi roznych wyznan . Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
    I na koniec Ckwadrat - prosze Cie , nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .
    Luc Skywalker Wysłany : Nie Gru 11, 2005 5:55 pm Temat postu :

    --------------------------------------------------------------------------------

    opal napisał:
    Czy jest na sali ksiądz?
    Bo nam się spowiedź zaczyna.





    Ja mam ksiedza w rodzinie . Mozna wiec zaryzykowac wyspowiadanie sie na moje rece a raczej uszy .




    nie pisze nic więcej bo to co jest napisane obraża uczucia religijne LUCA

    padam kornie przed katolikiem LUCIEM

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckwadrat
    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Zaczne od wyjasnienia... Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
    Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .
    Jeśli jesteś katolikiem, to powinieneś wiedzieć, że Kościół katolicki nie jest instytucją demokratyczną. Doktryn wiary katolickiej nie zmieniają jej wyznawcy w drodze swobodnej dyskusji. Może to zrobić tylko sobór a i pewne prerogatywy ma w tej materii papież. Ani ksiądz ani biskup, nie mówiąc o zwykłym członku Kościoła, nie ma tutaj nic do gadania.

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    ...stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil. [...] Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
    Czy mam rozumieć, że w imię demokracji, chciałbyś zarządzić głosowanie nad tym, czy post Toli obraził moje lub innego forumowicza uczucia religijne? Nie widzisz, że dochodzisz do absurdu?

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
    Oczywiście, ale nie czytaj Konstytucji na wyrywki i pamiętaj, że Polska to nie USA, gdzie Konstytucję można stosować bezposrednio. Nie jest to gwarancja, nie podlegająca żadnym ograniczeniom w polskim prawie! Jest kilkanaście, jeśli nie więcej, ograniczeń, którym swoboda wypowiedzi podlega i łamiący ją mogą być ścigani przez prokuratora lub z powództwa cywilnego. Jednym z ograniczeń jest właśnie "Kto obraża uczucia religijne... itd."

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    ...nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .
    O to możesz być spokojny - na pewno nie występuję w Twoim imieniu
    Ckwadrat
    Absolutnie przekrecasz sens mojej wypowiedzi .
    Gdybym byl zlosliwy , to rozebralbym Twoja wypowiedz na czynniki pierwsze i dopisalbym zlosliwe komentarze .
    Znaj dobroc mego serca - nie zrobie tego z litosci .

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena
    nie pisze nic więcej bo to co jest napisane obraża uczucia religijne LUCA

    padam kornie przed katolikiem LUCIEM
    Poprzednio jak dodawales literki do mego imienia , doszlismy do ......mendy .
    Chcesz do tego wrocic ?

  10. #70
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Cytat Napisał ckwadrat
    W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.
    Zaczne od wyjasnienia .
    Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
    Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
    Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . I wlasnie na podstawie tych przeslanek stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil .
    Malo tego . Uwazam ze obrazanie sie na ten post swiadczy o braku umiejetnosci szerszego spojrzenia na problem ( jezeli dla kogos jego religia stanowi problem ) . Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
    Spoleczenstwo polskie sklada sie z ludzi roznych wyznan . Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
    I na koniec Ckwadrat - prosze Cie , nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .
    luc napisał
    Sa to klamstwa napisane przez Gregmene .
    Niniejszym moje uczucia religijne zostaly obrazone .
    Prosze , ba zadam , zeby moderator usunal ten klamliwy post i ukaral upomnieniem autora .


    Składam oficjalny wniosek do Redakcji Muratora by wobec tego że maksiu chce pozbyc sie "garba; by luca zrobić moderatorem forum
    ponieważ:
    1. został dokładnie wychowany katolicko
    2. dokładnie wie kiedy jest obrażana katolickośc a kiedy nie
    3. idealnie rozpoznaje które teksty sa tolerancyjne a które nie
    4. z glębokim zaparciem bada przeszłośc forumowiczów


    mam nadzieję że ta propozycja znajdzie szerokie poparcie, bardzo identyfikuje się z ostatnimi tekstami Luca, prosze jednak nie mysleć że lączą nas jakieś więzy biznesowe czy rodzinne, po prosty szczerze i uczciwie popieram Luca, bo w tym katolickim kraju brakuje takich katolików jak LUC

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    ... myślę, że lepiej będzie zakończyć tę dyskusję. To do niczego dobrego nie prowadzi. Żyjmy w przyjaźni mimo dzielących nas różnic światopoglądowych i punktu widzenia na róźne sytuacje i postawy życiowe.
    jak wyżej

    a bicie piany tylko mnoży posty " nie wiem ,o co chodzi ale nie zgadzam się z przedmówcą "

    chociaż po to pewnie jest forum, jedni dyskutowali wczoraj -

    drudzy bardziej zacięcie dzisiaj .


    nie wspomnę o przyciąganiu uczestników typu kibolskiego " zróbmy rozpierduchę , będzie fajnie "

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    gregmena a Ty nie chciałbyś?? Przecież przynajmniej dwie zalety, które przypisujesz Lucowi to tak naprawdę Twoje zalety Nie bądź już taki skromny


  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    gregmena zapomniales o czyms dzisiaj

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena

    Składam oficjalny wniosek do Redakcji Muratora by wobec tego że maksiu chce pozbyc sie "garba; by luca zrobić moderatorem forum
    ponieważ:
    1. został dokładnie wychowany katolicko
    2. dokładnie wie kiedy jest obrażana katolickośc a kiedy nie
    3. idealnie rozpoznaje które teksty sa tolerancyjne a które nie
    4. z glębokim zaparciem bada przeszłośc forumowiczów

    Ciekawy wniosek . I do tego oficjalny .
    Jak miewam problemy z punktem 4 , to po zdrukowaniu , przebywajac w najbardziej ustronnym miejscu mego domu ,trzymam tekst przez chwile przed soba , mam go pozniej za soba .

  15. #75
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker

    Zaczne od wyjasnienia .
    Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
    Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
    Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

    Ansi nie, ja gregmenDa nie dorastam do brudu u pięt Luca, jestem menda i nikim przy człowieku o takich własciwościach.... no i Luc ma w rodzinie księdza, a ja nie mam.....

  16. #76

    Domyślnie

    [quote="gregmena"]
    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Ansi nie, ja gregmenDa nie dorastam do brudu u pięt Luca, jestem menda i nikim przy człowieku o takich własciwościach.... no i Luc ma w rodzinie księdza, a ja nie mam.....
    Od mojego ksiedza w rodzinie , to sie odczep . Nie jest to zwykly sukienny . Juz dwa razy w Nie poswiecono mu obszerne artykuly , bo
    Rada Parafialna zaczela mu fikac .

    Ciekawie piszesz o sobie - gregmenDa . Ja tez tak moge o tobie pisac ?

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena
    Ansi nie, ja gregmenDa nie dorastam do brudu u pięt Luca, jestem menda i nikim przy człowieku o takich własciwościach.... no i Luc ma w rodzinie księdza, a ja nie mam.....
    Eee tam, skromniś z Ciebie i tyle, a...ten ksiądz w rodzinie do moderowania nie będzie Ci chyba potrzebny


  18. #78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Od mojego ksiedza w rodzinie , to sie odczep . Nie jest to zwykly sukienny . Juz dwa razy w Nie poswiecono mu obszerne artykuly , bo
    Rada Parafialna zaczela mu fikac .
    Z taką rekomendacją to chyba nikt nie podskoczy.



  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    możecie dyskutować w tym wątku, oczywiście z zachowanie elementarnych zasad kultury osobistej
    maksiu

  20. #80
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker

    Zaczne od wyjasnienia .
    Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
    Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
    Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .
    i jeszcze ksiądz w rodzinie który jest gwiazda medialną


    Luc szczerze jestem pod wrażeniem, zawsze czytając twoje posty miałem wrażenie że czytam Twoje posty czułem człowieka gleboko wierzącego...

Strona 4 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony