dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 193
  1. #41

    Domyślnie

    Mam blachę na dachu. Kiedy była tylko blacha, podczas ulewy był taki hałas, że brak słów. Teraz mam 20cm wełny + kartongipsy i jest super. Coś tam słychać, ale nie jest to męczące. Zapewne część odgłosu dochodzi przez okna. Dla mnie to mit, że blacha jest głośna. Może jak ktoś stoi na zewnątrz, ale w środku jest spoko.
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    mam samą blachodachówkę (BUD-MAT = SARA = Super!!!) bez desek. Kiedy nie było wełny, rzeczywiście nie szło pogadać na poddaszu podczas deszczu. Wełna znacznie to wytłumiła - wtedy był huk, teraz jest szum. A przy okazji czy wiecie jak świetnie się zasypia i śpi w ogóle na poddaszu przy padającym deszczu. Ci co wiedzą - wystąp!

    Pozdrawiam

    Pearl

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym skorzystać z wątku i mam pytanie czy w przypadku blachodachówki nie ma problemu z "strzelaniem" blachy podczas gwałtownych zmian temperatury/nasłonecznia. Mam wprawdznie tylko pas okapowy z blachy ale ostatnio przebywając przy południowej elewacji w czasie pogody słońce/chmury irytowałem się tymi pstrykaniami.

    Z pozdr, Filo.

  4. #44

    Domyślnie Re: Planjia Royal

    Witam.

    Cytat Napisał agnikkrol
    Za trzy tygodnie na dachu będę miała blachodachówkę Planjia Royal jest to wysokoprofilowana blacha , podobno dużo trudniejsza w ułożeniu niż zwykła np. SARA. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą tą blachą ???
    Ja mam Fatalnie się składa. Obrzydliwie źle. Nierówności na jednym arkuszy dochodzą do 1cm. na długości kolejnych przetłoczeń. No i wszystkie skrajne przetłoczenia sa o 1cm. niższe niż środkowe, więc na dachu powstają z daleka widoczne, odrózniające się pasy na łączeniach.
    Szczegoły na moich stronkach w dziale "Budowa" (adres w stopce). Poza ogromnym brakiem precyzji wykonania, bardzo fajna blacha. Dla mnie najłasniejszy profil. Jednak drugi raz wybrałbym Sarę, ze względu na precyzję wykonania.

    Sebastian

  5. #45

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Cytat Napisał Filo
    Witam,

    Chciałbym skorzystać z wątku i mam pytanie czy w przypadku blachodachówki nie ma problemu z "strzelaniem" blachy podczas gwałtownych zmian temperatury/nasłonecznia. Mam wprawdznie tylko pas okapowy z blachy ale ostatnio przebywając przy południowej elewacji w czasie pogody słońce/chmury irytowałem się tymi pstrykaniami.

    Z pozdr, Filo.
    Strzela, a jakże, ale problemu nie ma...
    Pisałem w pierwszym tekście.

    Sebastian

  6. #46

    Domyślnie

    a o nas strzelało przez pół roku i przestało . Teraz jest o.k. - czy słońce, czy deszcz. No może i czasem coś tam pyknie, ale nie trzeba się wsłuchać żeby coś zauważyć.

    Pozdrawiam

    Pearl

  7. #47

    Domyślnie

    Dziękuje ArtMedia za odpowiedz.
    Masz świetną stronę o budowie, dużo mozna się nauczyć. Gratuluję piękny dom !!!
    A odnosnie blachodachówki SARA w tym sezonie jest w promocji za 19,99 i podobno w związku z tym dużo gorszej jakości, a Planję Royal podobno nie każdy umie złożyć podobno "tylko się ją spina a dopiero na koncu dociska" ???? - to komentarz mojch blacharzy, mam nadzieję że wiedzą co mówią.
    pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Tylko nic nie dociśniesz jeśli profil jest źle przetłoczony...
    Jak masz na długości sąsiednich arkuszy 1cm. róznicy w długości przetłoczenia, to trzeba 4 chłopa żeby to w ogóle złożyć a i tak zostaną szczeliny. Ponadto skrajne niższe przetłoczenia to juz w ogóle nie do naprawienia. Po prostu gołym okiem widać, że są dużo niższe niż wewnętrzne (na długości arkusza). Faceci z Plannji, z centrali przyjechali oglądać i oczom własnym nie wierzyli, że coś takiego produkują
    Niestety gwarancja nie obejmuje kształtu przetłoczeń. Ten towar tak ma. Jak się komuś nie podoba to niech nie kupuje. Taka jest konkluzja...

    Sebastian

  9. #49

    Domyślnie

    no i co ja mam teraz robić??? Planja mi się podoba ale jak jest taka straszna to moze jaj nie brać ??? a moze tylko Tobie trafiła się taka zła ?

  10. #50

    Domyślnie

    Nie wiem. Ale z przyjemnością zaproszę na budowę, aby pokazać naocznie o co chodzi. Ja drugi raz nie kupiłbym Plannji, bo szczegolnie te paski szpecą i od razu z daleka widać, że to blachodachówka i co gorsza każdy od razu powie, że słaba bo tak brzydko sie składa. Samo notabene złe składanie się po, naciągnięciu nie rzuca się tak strasznie w oczy. Prawie niewidoczne.

    Sebastian

  11. #51

    Domyślnie

    a jak sie sklada Rautaruukki? moze problem planji to problem tylko konkretnego modelu?

  12. #52

    Domyślnie

    Niektórzy dekarze chwalą Rautaruuki. Ale nie wiem. Co do Planji, to może tak być... Jest jakis nowy wzór. Ten pewnie składa sie dobrze?
    Ja mam tylko Royal...

    Sebastian

  13. #53

    Domyślnie

    U mnie od dziś będą układać blachodachówkę RR. Pod koniec września powiem Wam czy były jakieś problemy (mam nadzieję, że nie będzie).

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciechanka
    U mnie od dziś będą układać blachodachówkę RR. Pod koniec września powiem Wam czy były jakieś problemy (mam nadzieję, że nie będzie).
    jaka wybralas i za ile udalo ci sie kupic ta blache? ile wychodzi ci m˛?

  15. #55

    Domyślnie blachodachowka

    A co sadzicie o Finco- stal, troszke tansza od Plannji.
    A moze po prostu Pruszynski. Sprzedawcy majacy u siebie towar roznych producentow twierdza, ze to te same blachy, tylko roznie sie nazywaja.
    Tylko Plannija przyjezda w gotowych arkuszach do Polski.
    Co wybrac? :lol:

  16. #56

    Domyślnie

    ufffff... dobrze, że moja blacha już na dachu .

    Pozdrawiam

    Pearl

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nrobert1

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    9

    Domyślnie dzieki

    dziekuje wszystkim za opinie
    mysle ze uspokoiliscie mnie
    i zdecydowalem-blachodachowka dobrej firmy i w dobrej hurtowni.roznica w cenie miedzy blacha a ceramika pozwoli mi na zakup innych elementow do budowy.pozdrawiam i zapraszam do nowego tematu-kominy ECO ZAPEL

  18. #58

    Domyślnie

    U mnie jest położona blacha Rautaruki. Składa się bardzo dobrze. Nie było z tym problemów.
    Jeśli chodzi o akustykę to przy dobrym ociepleniu co najmniej 20 cm wełny jest ok.
    Na słuch niczym nie różni się od akustyki gdzie na dachu jest dachówka.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  19. #59

    Domyślnie Stukająca blachodachówka

    Czy ktoś może powiedzieć, czy można wyeliminować dzwięki, jakie wydaje blachodachówka na dachu przy kurczeniu się i rozkurczaniu pod wpływem temperatury? Jest to zjawisko naturalne, ale czy można to w jakiś sposób zniwelować, czy może te odgłosy spowodowane są błędem w ułożeniu blachy (źle przykręcone śruby, brak odpowiednich uszczelnień itp.). Ogłosy są naprawdę intensywne, przypominają pękając krę .

  20. #60

    Domyślnie

    Witam.

    U nas tego nie ma, chociaz słychać to wyraźnie od sąsiadów. Za to u nas czasem "strzeli". Raz albo dwa razy rano i wieczorem przy szybkiej zmianie temperatury. Chyba tutaj nic nie wskurasz. Blacha pracuje, sąsiednie arkusze ocierają się o siebie. Może trochę zalezy od profilu, ale na pewno nie wyeliminujesz tego całkowicie.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony