dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 764
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 15267
  1. #1981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jrrzy
    Według ostatniego rachunku średnio 8,2 m3 na dobę,jeszcze przed mrozami.Piec,centrala kondensacyjna Wolf 24 CO i CWU. Do ogrzania 280 m2.Temp.dzień 22, noc 20 (jeszcze nigdy w nocy piec się nie włączył).Dom z pustaka Max + 12 cm styropianu,na stropie 20 cm wełny.
    a ile jeszcze do tego kubikow drewna?

  2. #1982

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Cytat Napisał Jrrzy
    Według ostatniego rachunku średnio 8,2 m3 na dobę,jeszcze przed mrozami.Piec,centrala kondensacyjna Wolf 24 CO i CWU. Do ogrzania 280 m2.Temp.dzień 22, noc 20 (jeszcze nigdy w nocy piec się nie włączył).Dom z pustaka Max + 12 cm styropianu,na stropie 20 cm wełny.
    a ile jeszcze do tego kubikow drewna?
    Z ust mi wyjąłeś pytanie.
    Mam 3 letnią chałupe zrobioną według wszystkich reguł o połowie jego powierzchni, i spalam tyle samo.



    nikt specjalny
    To ja juz cholera nie rozumiem. A ile gazu ci idzi przy takim grzaniu. Ja mam przeciez prawidłowo ocieploną chałupe.
    W sumie dogrzać góre moge , ale dół ustawie na 1.5-2 na kaloryferach , tylko musze sprawdzić ile wtedy gazu pojdzie.

    Nie ulega wątpliwości jednak- straty ciepła na górze mam znacznie większe niż na dole. Zrobiłem na górze co mogłem- uszczelki etc, nawet wyjście na stryszek ma położone 10 cm styropianu na wierzchu na wyłazie.

    ps. tez mam vaillanta ekotec plus

  3. #1983
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa003
    Dzieki Pablitoo, u mnie jest to akurat kodowanie 2,a nie 1 a jak inne kody masz ustawione, bo widze, ze juz przetestowales kociolek nie wiem czemu serwisant nie pozmienial ustawien fabrycznych
    Chyba coś nie bardzo...
    Mam taki piec jak ty V 200 WB2B i krzywa jest kodowana tak jak podawał Pablitoo w kodowaniu 1.
    Poczytaj instrukcję serwisową str.42.
    WARTO? WARTO!

  4. #1984

    Domyślnie

    alfa003, Pablitoo, Q-BIS, LFS załóżcie sobie oddzielny temat o tym Waszym kodowaniu, bo wpisy o zużyciu gazu stają się mało czytelne i wymiana opinii jest utrudniona.

  5. #1985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychos
    alfa003, Pablitoo, Q-BIS, LFS załóżcie sobie oddzielny temat o tym Waszym kodowaniu, bo wpisy o zużyciu gazu stają się mało czytelne i wymiana opinii jest utrudniona.
    Już mamy

    http://forum.muratordom.pl/klub-uzyt...ns,t177045.htm
    WARTO? WARTO!

  6. #1986

    Domyślnie

    Nie paliłem w kominku w tym czasie a rzeczywiście takie wyszło zużycie.Teraz spodziewam się,że będzie w granicach 18m3 na dobę.Tak bywało w ubiegłym roku.Sterowanie wygląda takiec wyłącza się po osiągnięciu temp.22,5 a załącza się ponownie jak spadnie poniżej 21,5. Jak było ciepło na zewnątrz i nie było wichury to piec grzał przez 5-6 godzin na dobę - może krótki czas pracy tłumaczy stosunkowo niskie zużycie.
    JERZYSTAR

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jrrzy
    Nie paliłem w kominku w tym czasie a rzeczywiście takie wyszło zużycie.Teraz spodziewam się,że będzie w granicach 18m3 na dobę.Tak bywało w ubiegłym roku.Sterowanie wygląda takiec wyłącza się po osiągnięciu temp.22,5 a załącza się ponownie jak spadnie poniżej 21,5. Jak było ciepło na zewnątrz i nie było wichury to piec grzał przez 5-6 godzin na dobę - może krótki czas pracy tłumaczy stosunkowo niskie zużycie.
    18 m3 przy tej powierzchni to brzmi sensownie, 8 m3/dobe to chyba sredniorocznie

  8. #1988

    Domyślnie

    przez ostatnie cztery m-ce poszło 698m3 GZ50,
    dom 175m2 pow. do ogrzania, BK24+12 styro, kociol 2-f, temp. dzienna 23st non-stop, kominek do piwa ...

  9. #1989

    Domyślnie

    witamy


    Mamy problem z wyborem ogrzewania nie możemy sie zdecydować, myślimy nad ogrzewaniem GZ50, albo nad PC. Problem polega na tym, że nie potrafimy oszacować ile nas bedzie kosztowało ogrzanie naszego domu gazem. Powierzchnia do ogrzania to około 140mkw dom ocieplony ponad standard 20cm styro. Dach jeszcze nie ocieplony, ale bedzie ocieplony b.dobrze, na pewno ponad standard. dostęp do gazu jest koszt 1700zł za przyłącze + instalacja w domu czyli dodatkowo około 4,5tyś zł. PC to znowu koszty instalacji, a później wiadomo nie wiadomo o ile będzie taniej. Borykamy się z wyborem instalacji CO już chyba z 6mc i dalej nie wiemy. Jak myślicie jakie rachunki będą przychodziły za gaz i o ile wyższe od PC. nasz dom to ten z linku powiększony tylko o jeden garaż, piwnica powiększona i znajduje się pod całym budynkiem. Boimy się rachunków za sezon grzewczy w granicach 4-5tyś.
    http://projekty.dom.pl/lk-302.htm

  10. #1990

    Domyślnie

    to nie wątek na rozmowy na ten temat ....

  11. #1991

    Domyślnie

    Tak piszecie o nastawianiu głowic, więc pytanko:
    przed montażem głowic na grzejnikach jak ustawiliście, albo jak powinno być ustawione takie plastykowe coś (nie wiem jak to nazwać) z podziałką?
    Instalator przy montażu coś tam pokręcił, w jednym więcej w drugim mniej i poszedł. Teraz w jednym grzejniku nastawię na 3, grzejnik robi się zimny, w innym znowu na 4 jest zimny.
    Dzięki za pomoc

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    to nie wątek na rozmowy na ten temat ....
    sorki nie chciałem zakładać nowego, czytając ten wątek widzę, że wszyscy trochę naginają i zbaczają z tematu w końcu to wy macie doświadczenie w ogrzewaniu gazem myślałam, że pomożecie

    pozdrawiam

  13. #1993

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    przez ostatnie cztery m-ce poszło 698m3 GZ50,
    dom 175m2 pow. do ogrzania, BK24+12 styro, kociol 2-f, temp. dzienna 23st non-stop, kominek do piwa ...
    Musisz mi napisac jakie masz ustawienia MI prawie tyle poszlo w dwa miesiace, przy tem. wew. 13st, a dom mam mniejszy troche

  14. #1994

    Domyślnie

    moje "spalanie" nie jest czymś nadzwyczajnym, podaję je tu dla odniesienia i informacji,

    inna sprawa to to, co ma miejsce u ciebie,
    te 13 st. utrzymujesz wewnatrz celowo ? domek rozumiem niezamieszkany, ale to mało informacji,
    czy jest ocieplony ? jak ? jakie sterowanie ?

  15. #1995
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gurek
    Cytat Napisał pluszku
    Cytat Napisał Jrrzy
    Według ostatniego rachunku średnio 8,2 m3 na dobę,jeszcze przed mrozami.Piec,centrala kondensacyjna Wolf 24 CO i CWU. Do ogrzania 280 m2.Temp.dzień 22, noc 20 (jeszcze nigdy w nocy piec się nie włączył).Dom z pustaka Max + 12 cm styropianu,na stropie 20 cm wełny.
    a ile jeszcze do tego kubikow drewna?
    Z ust mi wyjąłeś pytanie.
    Mam 3 letnią chałupe zrobioną według wszystkich reguł o połowie jego powierzchni, i spalam tyle samo.



    nikt specjalny
    To ja juz cholera nie rozumiem. A ile gazu ci idzi przy takim grzaniu. Ja mam przeciez prawidłowo ocieploną chałupe.
    W sumie dogrzać góre moge , ale dół ustawie na 1.5-2 na kaloryferach , tylko musze sprawdzić ile wtedy gazu pojdzie.

    Nie ulega wątpliwości jednak- straty ciepła na górze mam znacznie większe niż na dole. Zrobiłem na górze co mogłem- uszczelki etc, nawet wyjście na stryszek ma położone 10 cm styropianu na wierzchu na wyłazie.

    ps. tez mam vaillanta ekotec plus
    Zaraz spisze licznik żeby nie być gołosłownym ale od ostatniego wpisu gdzie było na zewn -7 spalał średnio 9 m3 .Regulator pokojowy ustawiłem na 21 stC.Piec włącza mi się dość często i wiem ,że to zużycie mógłbym zmniejszyć.Zawory termostatyczne "heimeier" nastawione były wszędzie na 5.Teraz według eksperymentu zmieniłem nastawy na górze na 3 a na dole na 4.W chwili obecnej na zewn temp -22stC po nocy na regulatorze temp w salonie 20,5 stC piec pracuje i cyklicznie się włącza.Ile gazu zużywam wpiszę ci za 1h.Dom mam nieocieplony .Na górze 30 cm wełny megarock.Dom postawiony w 30 porothermie.

  16. #1996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateoosh

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    80

    Domyślnie

    U mnie:

    - dom 160 m2, podlogowka na dole 60m2 (deska 3-warstwowa i 10m2 plytek w kuchni), na gorze w lazience ~12m2 (plytki)
    - na dole 5 kaloryferow, na gorze 4, wszystkie z zaworami ustawionymi na 3.5 (22 C)
    - piec vitodens 222 + pogodowy Vitotronic 200
    - ustawienia: temp dzienna 22, zredukowana 19, woda 50, grzejemy w godzinach 6-24. Na dole wg termomentru mam ~21C, gorze kolo 20
    - obieg podlogowki nachylenie 1.0 (wiem, troche duzo) przesuniecie 0, obieg gory (grzejniki tylko) nachylenie 1.4, przesuniecie 0.
    - dom ocieplony 15cm styro, zrobiony z suporexu. Dach ocieplony welna, strop drewniany ocieplony, strych ocieplony. Dom w lewkoniach II archonu bez garazu za to z piwnica.
    - I sezon grzania - dziennie wietrzymy przez 5 minut gore z wszystkimi oknami na oscież - wilgoc
    - 5 osob doroslych + 2 dzieci (rodzina na swieta tak wiec zwiekszone zuzycie wody

    Przy temp zewnetrznej -4 do -7 (mierzone w ciagu tygodnia) zuzycie dzienne 10m3

    nie wiem czy to duzo czy malo, ale wyglada OK.

  17. #1997

    Domyślnie

    Ile gazu idzie teraz wszystkim tym, którym do tej pory szło 2,3,4 m3..?

    Czy ciepłe golfy jeszcze wystarczają, czy potrzebne juz są jakieś skóry baranie..?
    Czy metr drewna starcza choć na trzy dni..? Czy mozna chociaż wyskoczyć po gazetę, żeby nie pogasło w kominku..?

    Czekamy na meldunki z całej Polski...!!!

  18. #1998
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Ile gazu idzie teraz wszystkim tym, którym do tej pory szło 2,3,4 m3..?

    Czy ciepłe golfy jeszcze wystarczają, czy potrzebne juz są jakieś skóry baranie..?
    Czy metr drewna starcza choć na trzy dni..? Czy mozna chociaż wyskoczyć po gazetę, żeby nie pogasło w kominku..?

    Czekamy na meldunki z całej Polski...!!!
    Dobry i ciekawy temat a zarazem jaki prawdziwny. Było go założyć osobno to może dowiedzieliśmy się jakich ciuchów używamy gdy tak trochę na wyrost posługujemy się naszym ciepełkiem i zużyciem gazu w domciu.

  19. #1999

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatronka
    witamy


    Mamy problem z wyborem ogrzewania nie możemy sie zdecydować, myślimy nad ogrzewaniem GZ50, albo nad PC. Problem polega na tym, że nie potrafimy oszacować ile nas bedzie kosztowało ogrzanie naszego domu gazem. Powierzchnia do ogrzania to około 140mkw dom ocieplony ponad standard 20cm styro. Dach jeszcze nie ocieplony, ale bedzie ocieplony b.dobrze, na pewno ponad standard. dostęp do gazu jest koszt 1700zł za przyłącze + instalacja w domu czyli dodatkowo około 4,5tyś zł. PC to znowu koszty instalacji, a później wiadomo nie wiadomo o ile będzie taniej. Borykamy się z wyborem instalacji CO już chyba z 6mc i dalej nie wiemy. Jak myślicie jakie rachunki będą przychodziły za gaz i o ile wyższe od PC. nasz dom to ten z linku powiększony tylko o jeden garaż, piwnica powiększona i znajduje się pod całym budynkiem. Boimy się rachunków za sezon grzewczy w granicach 4-5tyś.
    http://projekty.dom.pl/lk-302.htm
    Wg mnie zużycie nie powinno być duże, ogladając wstępnie twój projekt domu LK-302 i zakładając że zbudowałeś z YTONGA 40cm gr PP2/0,4 (ja mam YTONG-a wymiary zew budynku 7,20x10,70 z użytkowym poddaszemi ociepliłeś lepiej niż zakłada projekt tj konstrukcja dachu drewniana, docieplona wełną mineralną firmy 'Rockwool' gr. 17 cm to zużycie gazu nie powinno być duże.
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  20. #2000

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekw14
    Cytat Napisał flatronka
    witamy


    Mamy problem z wyborem ogrzewania nie możemy sie zdecydować, myślimy nad ogrzewaniem GZ50, albo nad PC. Problem polega na tym, że nie potrafimy oszacować ile nas bedzie kosztowało ogrzanie naszego domu gazem. Powierzchnia do ogrzania to około 140mkw dom ocieplony ponad standard 20cm styro. Dach jeszcze nie ocieplony, ale bedzie ocieplony b.dobrze, na pewno ponad standard. dostęp do gazu jest koszt 1700zł za przyłącze + instalacja w domu czyli dodatkowo około 4,5tyś zł. PC to znowu koszty instalacji, a później wiadomo nie wiadomo o ile będzie taniej. Borykamy się z wyborem instalacji CO już chyba z 6mc i dalej nie wiemy. Jak myślicie jakie rachunki będą przychodziły za gaz i o ile wyższe od PC. nasz dom to ten z linku powiększony tylko o jeden garaż, piwnica powiększona i znajduje się pod całym budynkiem. Boimy się rachunków za sezon grzewczy w granicach 4-5tyś.
    http://projekty.dom.pl/lk-302.htm
    Wg mnie zużycie nie powinno być duże, ogladając wstępnie twój projekt domu LK-302 i zakładając że zbudowałeś z YTONGA 40cm gr PP2/0,4 (ja mam YTONG-a wymiary zew budynku 7,20x10,70 z użytkowym poddaszemi ociepliłeś lepiej niż zakłada projekt tj konstrukcja dachu drewniana, docieplona wełną mineralną firmy 'Rockwool' gr. 17 cm to zużycie gazu nie powinno być duże.
    Skąd te 140m2 do ogrzania? W projekcie pow. użytkowa to 112,65m2. Na poddaszu pewnie po podłogach będzie więcej bo są skosy.

    Policzmy dla ogrzewania 120m2 przy założeniu zapotrzebowania na ciepło 40W/m2 (dom dobrze ocieplony).

    Moc pieca, pompy:
    Q=120*40+CWU = 6kW

    Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło:
    Q=6*2000= 12000 kWh

    Dla gazu o kaloryczności 34MJ/m3 i przy sprawności kotła 100% wychodzi następujące zużycie:

    Gaz=12000 * (3,6/34)= 1270m3
    Dla taryfy W2, rocznie rachunek wyniesie:
    2520zł.

    Dla pompy ciepła przy COP=3,5 i średniej cenie prądu 0,4zł:
    (12000/3,5)*0,4=1371zł

    Tak więc różnica (przy powyższych założeniach) to 1150zł rocznie. Pytanie jaka będzie różnica w kosztach inwestycyjnych?

    Pzdr

Strona 100 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony