dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 606 z 764
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 15266
  1. #12101

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Za grudzień średnia za gaz z faktury (113m3) wyszła mi 2,11 zł, a za sierpień, gdzie zużyłem 17m3 średnia wyszła 3,17 zł, koszt abonamentu w mojej taryfie (w.2.1) to około 21 złotych
    to mamy niemal identycznie zuzycia
    dom105m2 parter plus poddasze

    2017 699m3 01.01.2017-31.12.2017

    2018

    660m3 31.12.2017-31.12.2017

  2. #12102

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Może Ty się podzielisz , chyba że dalej nie umiesz dodawać załączników<lol>
    Nie żebyś my nie wierzyli no co Ty
    spoko tosz to zadna tajemnica podalem X i XI
    grudzien 116m3, wierzysz mi na słowo?������

    dawaj screeny������

  3. #12103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    To ile ten abonament kosztuje?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abo.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	424598
    Za lezy jaka taryfa dla W2.12T masz u góry, dla W1 jest niższa.
    Też się zdziwiłem bo nigdy na faktury nie patrzyłem.

  4. #12104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    No to tylko pozazdroscic wyniku bo jest super. Ja mam 150m2 podlog grzanych sama podlogowka. w domu 21,4-21,8stp. spalanie za 14 listopad a 16 grudzien zuzycie 220m3. Wiec 6,8m3 na 24h. 14zl dzienne ogrzewanie domu.
    Na noc wczesniej piec obnia mi temperature o 0,4stp dla lepszego komfortu spania oraz przez 5h w ciagu dnia kieny nas dlugo nie ma, ale ten tryb wlancza sie 3h wczesniej zawsze by podlogowka sie wychlodzila i zagrzala.
    Tutaj kolego serdeczny nie chodzi o to żeby zazdrościć tylko kosztowało mnie to dużo nerwów czasu i ustawiania różnych wariantów ale było warto teraz są tego efekty bo nie stety mój serwisant poległ na całej linii... trochę dużo u ciebie wyszło 220 metrów... ale widzę że nie masz słabej izolacji po opisie no i po metrażu 180 metrów użytkowej to masz co ogrzewać. Ale hmm może jakieś inne mostki termiczne u ciebie ? Że tyle spala? Rejon gdzie mieszkasz

  5. #12105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    dejsonku dawaj grudzień
    Za grudzień mam spalanie jak pamiętam 118 metrów miałem. Spokojnie dostanę fakturkę pokaże tobie oszukiwać nie będę . Podzielę się również ta Informacja z wami

  6. #12106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Za grudzień mam spalanie jak pamiętam 118 metrów miałem. Spokojnie dostanę fakturkę pokaże tobie oszukiwać nie będę . Podzielę się również ta Informacja z wami



    no to super masz zuzycie bo ja mam dom 20% mniejszy a zuzycie podobne i takze druga zima

    ale bidy nie ma poki dany rok oscyluje pomiedzy 1700 zl pierwszy a 1500 zl drugi rok.
    a miesieczne rachunki zimowe rzędu 230-270zł poprawiają humor w te mrozy

  7. #12107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Tutaj kolego serdeczny nie chodzi o to żeby zazdrościć tylko kosztowało mnie to dużo nerwów czasu i ustawiania różnych wariantów ale było warto teraz są tego efekty bo nie stety mój serwisant poległ na całej linii... trochę dużo u ciebie wyszło 220 metrów... ale widzę że nie masz słabej izolacji po opisie no i po metrażu 180 metrów użytkowej to masz co ogrzewać. Ale hmm może jakieś inne mostki termiczne u ciebie ? Że tyle spala? Rejon gdzie mieszkasz
    Rozumiem, że masz ustawiony kocioł tak, że działa on ciągle i do tego stosujesz obniżanie temperatury zasilania podłogówki. Jesteś w stanie napisać jaką masz temp zasilania np przy temp 0 stopni na dworze? Rozumiem, że masz takie chwile gdzie palnik nie działa. Masz jakiś licznik ile średnio działa palnik podczas jednego dnia? Czy masz może jakiś czujnik wewnętrzny, który pilnuje Ci zadanej temperatury w domu i po jej osiągnięciu stopuje kocioł?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #12108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Rozumiem, że masz ustawiony kocioł tak, że działa on ciągle i do tego stosujesz obniżanie temperatury zasilania podłogówki. Jesteś w stanie napisać jaką masz temp zasilania np przy temp 0 stopni na dworze? Rozumiem, że masz takie chwile gdzie palnik nie działa. Masz jakiś licznik ile średnio działa palnik podczas jednego dnia? Czy masz może jakiś czujnik wewnętrzny, który pilnuje Ci zadanej temperatury w domu i po jej osiągnięciu stopuje kocioł?
    Blokada taktu palnika 28 minut jest ustawiona .
    Piec włącza się co 28 minut i pracuje sobie np od 16 min do godziny doxhodzac

  9. #12109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Dochodząc do temp na kotle 47 stopni po czym odcina palnik tzn gaśnie i jest blokada taktu palnika czyli piec odpoczywa sobie 28 minut. Temp na BM zasilania według pogodynki przy temp zewnętrznej 0 jest na wyjściu w podłogę 29.5 stopnia w okienkach czasowych. Po za oknami czasowymi spada o 2 stopnie z 29.5 na 27.5.
    Nie mam temp żądanej. Dlaczego? Od tego jest krzywą grzewcza wedlUG której automatyka ma nagrzac do danej temp w tej chwili według krzywej mam 23 czasem 24 dochodzi na wieczór i nic więcej nie ruszam. Gdy spada poniżej zera i jest np -5 automatyka sama sobie podnosi Krzywa Grzewczą jeżeli jest na plusie obniża ja sobie również tak to u mnie wszystko działa.

  10. #12110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/96ca9ac3c1308cf5
    Zużycie za październik
    Były dwa odczyty, dlaczego? Bo u nas jeżdżą z PGNiG i kontrolują spalanie ...
    tarywa 2.12T czyli ostatni raz w tej taryfie bo od listopada wrzócili mnie do W3...
    Dejson,ja mam pytanie. Ponieważ mam spalanie niewiele większe od Twojego zostałam właśnie przerzucona z taryfy W3 do W2, Dlaczego Ciebie wrzucono do W3? Przecież W2 obejmuje odbiorców, którzy zużywają mniej niż 1200m .sz, a Ty przecież zużywasz mniej? Czy ja może czegoś nie rozumiem? Sprawdzałeś to? Pozdrawiam.
    ]

  11. #12111

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Dejson,ja mam pytanie. Ponieważ mam spalanie niewiele większe od Twojego zostałam właśnie przerzucona z taryfy W3 do W2, Dlaczego Ciebie wrzucono do W3? Przecież W2 obejmuje odbiorców, którzy zużywają mniej niż 1200m .sz, a Ty przecież zużywasz mniej? Czy ja może czegoś nie rozumiem? Sprawdzałeś to? Pozdrawiam.
    tez jestem tego faktu ciekaw.

    moze nie zachaczyl pelnego roku w ub.roku z wpisow wynika ze odpalil w sierpniu kocioł cwu plus caly 2018 a nie przekroczył 1200m3 lub sam wybral.
    ja np mialem odpalenie kotła 01.01.2017 i chodzi od tamtej pory do dzis zuzył 1399m3 za 24mce i 10dni,zadowolony jestem z tej taryfy poniewaz w zimie m3 gazu wychodzi brutto od 2.05 do 2.10 za m3
    latem wiadomo drozej ale abo miesieczny cos ok 22zl brutto miesiecznie czyli 260zl za rok a niektorzy majac 50zl miesiecznie 600zl rocznie wychodzi,to u mnie rok palenia wyszedl z abo niespełna 1500zł dlatego ta taryfa jest jak najbardziej ok.
    ale wiadomo na wiekszym domu moglbym o tym zapomnieć

  12. #12112

    Domyślnie

    a teraz za 2018 mogl przekroczyc 1200m3 i z automatu inna taryfa jest

  13. #12113

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    a teraz za 2018 mogl przekroczyc 1200m3 i z automatu inna taryfa jest
    Acha, doczytalam już, zrozumialam,że to przez złe ustawienia krzywej grzewczej.
    ]

  14. #12114

    Domyślnie

    Cytat Napisał winogronek Zobacz post
    tez jestem tego faktu ciekaw.

    moze nie zachaczyl pelnego roku w ub.roku z wpisow wynika ze odpalil w sierpniu kocioł cwu plus caly 2018 a nie przekroczył 1200m3 lub sam wybral.
    ja np mialem odpalenie kotła 01.01.2017 i chodzi od tamtej pory do dzis zuzył 1399m3 za 24mce i 10dni,zadowolony jestem z tej taryfy poniewaz w zimie m3 gazu wychodzi brutto od 2.05 do 2.10 za m3
    latem wiadomo drozej ale abo miesieczny cos ok 22zl brutto miesiecznie czyli 260zl za rok a niektorzy majac 50zl miesiecznie 600zl rocznie wychodzi,to u mnie rok palenia wyszedl z abo niespełna 1500zł dlatego ta taryfa jest jak najbardziej ok.
    ale wiadomo na wiekszym domu moglbym o tym zapomnieć
    Juz to pisalem, miedzy taryfa w2 a w3 jest rocznie ok 220-230zl roznicy, w zaleznosci od zuzycia, im wieksze tym mniejsza różnica czyli żaden kataklizm, abonament jest wiekszy w w3 ale mniejsza jest oplata dystrybucyjna zmienna

  15. #12115

    Domyślnie

    Zgadzam się w zupelności, choć przypisanie do danej taryfy nie zależy przecież od widzimisię użytkownika,a od potrzeb domu.
    ]

  16. #12116
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.
    U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.

  17. #12117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Acha, doczytalam już, zrozumialam,że to przez złe ustawienia krzywej grzewczej.
    Dokładnie kolego tak miałem od 3 sierpnia do stycznia prawie tak wysokie krzywe grzewcze ustawione:/ i parę innych parametrów w automatyce pieca ( czytaj ustawienia serwisowe)...
    Gdyby nie te spalanie duże na początku po 250 metrów za wrzesień. Październik. Listopad . Grudzień to masz odpowiedź zmieścił bym się w taryfie w2 do 1200 metrów. A wrzucili mnie właśnie od listopada do w3 ...nie stety ale za rok mogą mnie sami z automatu wrzucić do w2

  18. #12118
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.
    U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.
    1,45 zł/m3??? Gaz zaazotowany?

    W zasadzie powinno się liczyć dostarczone kWh, a nie metry sześcienne.
    Gaz ziemny wysokometanowy różni się ciepłem spalania w czasie i zależności od regionu. Różnice dochodzą do 10%.
    Na otrzymywanej fakturze wyraźnie widać, iż płacimy za kWh, a nie dostarczone m3.

  19. #12119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Od 3 sierpnnią 2017 rok wtedy jak się wprowadziłem tego dnia przyjechali puścili mi gaz do budynku
    Do 1 sierpnia 2018 rok spalilem dokładnie 1602 metry. Fotkę zrobiłem dokładnie 28 lipca przez wyjazdem na 2 tyg wczasy...

  20. #12120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

Strona 606 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony