dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 714 z 764
Pokaż wyniki od 14.261 do 14.280 z 15266
  1. #14261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko dla mnie komfort to 21.5C
    Nie muszę kraść, żeby mieć 23, mnie wystarczy przejść się do sterownika.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #14262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko dla mnie komfort to 21.5C
    Nie muszę kraść, żeby mieć 23, mnie wystarczy przejść się do sterownika.
    Jedno niema związku zdrugim .
    Poza tym panie aparat mi wystarczy kliknąć na telefonie aby zmienić temperaturę a sporo komponentów do sterownika była darmowa
    Dupa cię boli bo wiele razy mówiłem ze gaz to lipa A Prawda jak oliwa zawsze na wierzch wypływa
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #14263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale co mnie ma "boleć", skoro nie muszę przy tym niec robić i jest ciepło ?
    Doprawdy wolę gaz i podłogówkę, niż dziadowanie z ciepłym powietrzem w klimy, bo taniej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #14264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale co mnie ma "boleć", skoro nie muszę przy tym niec robić i jest ciepło ?
    Doprawdy wolę gaz i podłogówkę, niż dziadowanie z ciepłym powietrzem w klimy, bo taniej...
    A gdzie tu dziadostwo ? Podłogówka wyrównuje braki klimy. A urządzenie na parterze za kilka mc się spłaci i będzie zarabiać. A jaką niby ja mam przy tym pracę ? Algorytm jest od tego aby pilnować roboty. Spłaciłeś kredy już
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #14265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A gdzie tu dziadostwo ? Podłogówka wyrównuje braki klimy.
    i o to chodzi - mam ogrzewanie, które nie musi wyrównywać braków innego. No, ale Ty bedzisz twierdził, że to dziadostwo jest komfortowe...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #14266

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Podobnie można napisać o człowieku, który wyłudza na aliexpres przedmioty warte kilkanaście złotych
    To nie kulibob pisał kiedyś na forum, że po 1 listopada nurkuje w śmietniku na cmentarzu po wyrzucane wkłady/znicze? Napewno czytałem to na tym forum, ale nie mam pewności na 100% kto był autorem.

  7. #14267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    i o to chodzi - mam ogrzewanie, które nie musi wyrównywać braków innego. No, ale Ty bedzisz twierdził, że to dziadostwo jest komfortowe...
    Raczej dwa tanie systemy które się uzupełniają .
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-12-2021 o 20:51 Powód: epitety niepotrzebne

  8. #14268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    To nie kulibob pisał kiedyś na forum, że po 1 listopada nurkuje w śmietniku na cmentarzu po wyrzucane wkłady/znicze? Napewno czytałem to na tym forum, ale nie mam pewności na 100% kto był autorem.
    Jeśli wyrzucasz śmieci z grobów a w śmietniku leży ładny znicz wystarczy sądzić wkład to czysty zysk ale tu pewnie kolejny bogacz z kredytem i bez aktywów mi wygarnia

  9. #14269
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jeśli wyrzucasz śmieci z grobów a w śmietniku leży ładny znicz wystarczy sądzić wkład to czysty zysk ale tu pewnie kolejny bogacz z kredytem i bez aktywów mi wygarnia
    Mnie się podoba jako przejaw proekologicznego myślenia

  10. #14270

    Domyślnie

    O co chodzi z tym siedzeniem w samych gaciach w domu? To jakaś nowa moda wśród pompiarzy i ogrzewających gazem? Opozycja wobec lubiących morsowanie? Każdej zimy ich tu coraz więcej.

  11. #14271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam. To jakiego rachunku po tych podwyzkach można się spodziewać przy zużyciu gazu 100m3 miesiąc?

  12. #14272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    do tej pory było koło 220, teraz około 300zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #14273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli teraz m3 będzie po 3zl.
    Bo w tym artykule piszą że rachunek wzrośnie ok ok 300zl na Mc...

    https://www.slaskibiznes.pl/wiadomos...a5-1-5791.html

    - przygotowanie posiłków (W-1) - wzrost średnio o 10,26 zł/miesiąc

    - podgrzewanie wody (W-2) - wzrost średnio o 80,68 zł/miesiąc

    - ogrzewanie małych i średnich domów (W-3) - wzrost średnio o 274,69 zł/miesiąc.

  14. #14274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Po pierwsze nie lubię retoryki wiecznego defetyzmu, gdzie wzrost prądu - bądź co bądź wysoki - ma wieszczyć nadmierny przyrost śmierci z powodu zamarznięcia na skutek braku funduszy na ogrzanie domów.
    To jest defetyzm?
    https://sjp.pwn.pl/sjp/defetyzm;2554368.html


    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pol...a-7997589.html

    Skala marnowania ciepła w polskich domach i mieszkaniach jest zbyt wysoka - mówi agencji Newseria Biznes Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. - Obniżając temperaturę o 1°C, możemy zaoszczędzić w skali roku od 5 do 8 proc. na rachunkach za ciepło, zapewniając sobie przy tym komfortowe warunki pod względem zdrowotnym i swój minimalny wkład w poprawę jakości powietrza. Z ciepła systemowego korzysta 15 mln Polaków, więc każde takie racjonalne zachowanie ograniczające zużycie ciepła ma duży wpływ na ograniczanie emisji CO2.

    Póki co nic nie wskazuje na to, że nastąpi jakaś nadprogramowa ilość zgonów z powodu wychłodzenia organizmów.
    Zwyczajnie trzeba na początku zmienić swoje nawyki w tej materii, a jeśli to takie trudne to posiedzieć te parę h więcej w pracy, aby się zbilansowało.
    Coś za coś, smrodzenie jest krótkowzroczne:

    https://dziendobry.tvn.pl/newsy/ile-...rotsze-5439630

    Według danych Eurostatu z 2020 roku, średnia tzw. oczekiwana długość życia ludzi w Polsce jest nadal o 3 lata krótsza niż ogólnie w Unii Europejskiej. Wynosi w Polsce 77,8 lat podczas gdy w EU 80,9. We wszystkich krajach byłego Bloku Wschodniego wciąż ludzie żyją krócej, niż w Europie Zachodniej. Nie dotyczy to jedynie Czech.

    Długość życia to wypadkowa wielu czynników, miedzy innymi powietrza którym oddychamy..... oszczędzenie paru złotych na syfiastym opale i jednocześnie skrócenie sobie życia o pare dni/miesiecy, to jednak żadna oszczędność, więc to też liczę, a nie tylko tu i teraz.

    Dwa.
    Nie będzie tak że ktoś mający gaz lub pompę ciepła, zainwestuje w nowe źródło ogrzewania, bo to nowe nakłady finansowe, nie zawsze jest to możliwe w realizacji ze względu na ograniczoną powierzchnie domu ect.
    Ci co już mają/nie dali rady wymienić jak zaczną palić śmieciami, to ile zaoszczędzą(które to śmieci są tak mocno kaloryczne żeby poczynić jakieś znaczące oszczędności w skali roku?).



    Może i przeceniam, ale nic tak szybko nie uczy rozumu jak Jagiełły znikające z portfela.
    Dwa, groźby kar za smrodzenie może być dla niektórych odstraszające.



    Rzuciłem luźno, jak wezme pod uwagę śmieci to wyjdzie dużo drożej.

    Zanieczyszczenia powietrza - potocznie nazywane smogiem, choć nie są to tożsame pojęcia - generują ogromne koszty dla gospodarki. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, są to setki miliardów złotych rocznie. W naszym kraju zanieczyszczenia, w tym smog, przyczyniają się do śmierci 19-40 tys. osób rocznie.

    Nawet jesli to są zawyżone wartości, przyjmiemy ze smog to nie tylko niska emisja, to mimo wszystko wyjdzie drożej, a nie taniej
    Odpowiadasz na postawione przez siebie tezy.

    Ja o zupie, a Ty o du..e
    Rosnące ceny ogrzewania = zmniejszenie popularności czystszych (droższych) źródeł ciepła. Kłócisz się sam ze sobą pisząc że jest to niezdrowe, niepotrzebne etc.
    Jest. Co nie zmienia faktu, że gdy w tyłek zrobi się zimno, to wszelkie dywagacje nt. ekologii idą w odstawkę. Nie zgadzasz się z tą tezą ?

    A propos przykładu. Planem Związku Europejskiego, a także oficjalnym celem RP jest redukcja emisji pochodzących z transportu (elektryfikacja parku maszynowego, podnoszenie norm emisji spalin itp.). Jaki skutek? Zamiast osiągnięcia redukcji zanotowano wzrost emisjii (jak i rosnący średni wiek parku maszynowego oraz pogorszenie jego stanu technicznego). Tak wygląda, gdy wprowadza się w w sposób nieprzemyślany zmiany...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #14275
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    "brak wiary w zwycięstwo lub powodzenie jakiejś sprawy"

    A nie jest.
    Sam napisałeś że podniesienie cen energii spowoduję że ludzie w 4litery wsadzą ekologię(to ten brak wiary), że przejdą na alternatywne grzanie. Co ci się nie zgadza.

    https://www.wnp.pl/finanse/gus-wzros...ku,518008.html

    Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, na koniec 2020 r. moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 3955 MW. W 2020 r. produkcja z PV wyniosła niecałe 1,96 TWh, przy produkcji całkowitej energii elektrycznej na poziomie 152 TWh. Z danych PSE wynika, że w połowie listopada 2021 r. moc instalacji PV wynosiła już 6126 MW.

    Póki co ludzie szukają takich alternatyw na drożejący prąd.
    Myślę że więcej zamontowali ost. czasy niż śmieciuchów do utylizacji tworzyw sztucznych.

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ja o zupie, a Ty o du..e
    Rosnące ceny ogrzewania = zmniejszenie popularności czystszych (droższych) źródeł ciepła. Kłócisz się sam ze sobą pisząc że jest to niezdrowe, niepotrzebne etc.
    Jest. Co nie zmienia faktu, że gdy w tyłek zrobi się zimno, to wszelkie dywagacje nt. ekologii idą w odstawkę. Nie zgadzasz się z tą tezą ?
    https://www.administrator24.info/art...ostawy-polakow

    Barometr ekologiczny Polaków
    89% Polaków uważa, że klimat zmienia się zarówno w Polsce, jak i na świecie;
    80% Polaków jest zdania, że walka z zanieczyszczeniem powietrza i środowiska należy do najważniejszych wyzwań dla państwa;
    47% Polaków zdaje sobie sprawę, że problem suszy jest aktualny;
    91% Polaków uważa, że działania ekologiczne podejmowane indywidualnie (np. segregowanie odpadów, oszczędzanie wody) wpływają na ograniczanie negatywnych zmian klimatycznych;
    83% Polaków obawia się wzrostu cen warzyw i owoców w przypadku wystąpienia suszy;
    71% Polaków uważa, że zjawisko suszy jest obecnie częściej obserwowane niż w przeszłości;
    41% Polaków nie obawia się przerw w dostawach prądu podczas ewentualnej suszy;
    66% Polaków deklaruje, że podczas codziennych czynności, takich jak sprzątanie czy zakupy, bierze pod uwagę kwestie ekologiczne.


    https://www.administrator24.info/art...ostawy-polakow

    Tak, wszelkie dywagację idą w odstawkę, tak jak ludzie zaczną zamarzać(bardzo zero -jedynkowo to widzisz).

    Dalej nie wiem, które to te śmieci takie kaloryczne.
    Palenie tworzyw to głupota, a nie sposób na przetrwanie zimy.
    Poza tym pokazałem liczbowo, że nie jest tanio(jak trzeba kogoś leczyć, jest w wieku produkcyjnym i idzie w piach, to gdzie masz to tanio?).

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    A propos przykładu. Planem Związku Europejskiego, a także oficjalnym celem RP jest redukcja emisji pochodzących z transportu (elektryfikacja parku maszynowego, podnoszenie norm emisji spalin itp.). Jaki skutek? Zamiast osiągnięcia redukcji zanotowano wzrost emisjii (jak i rosnący średni wiek parku maszynowego oraz pogorszenie jego stanu technicznego). Tak wygląda, gdy wprowadza się w w sposób nieprzemyślany zmiany...
    Rozwiń się bardziej, bo nie wiem co chcesz udowodnić.
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 19-12-2021 o 17:22

  16. #14276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Mnie się podoba jako przejaw proekologicznego myślenia
    Żadne pro ekologiczne . Pełnowartościowy towar za 10-20% ceny
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #14277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post

    Barometr ekologiczny Polaków
    89% Polaków uważa, że klimat zmienia się zarówno w Polsce, jak i na świecie;
    80% Polaków jest zdania, że walka z zanieczyszczeniem powietrza i środowiska należy do najważniejszych wyzwań dla państwa;
    47% Polaków zdaje sobie sprawę, że problem suszy jest aktualny;
    91% Polaków uważa, że działania ekologiczne podejmowane indywidualnie (np. segregowanie odpadów, oszczędzanie wody) wpływają na ograniczanie negatywnych zmian klimatycznych;
    83% Polaków obawia się wzrostu cen warzyw i owoców w przypadku wystąpienia suszy;
    71% Polaków uważa, że zjawisko suszy jest obecnie częściej obserwowane niż w przeszłości;
    41% Polaków nie obawia się przerw w dostawach prądu podczas ewentualnej suszy;
    66% Polaków deklaruje, że podczas codziennych czynności, takich jak sprzątanie czy zakupy, bierze pod uwagę kwestie ekologiczne.


    ć.
    Ładnie pięknie popieram ale za bardzo nie chce za to płacić zresztą reszta też nie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #14278
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dajcie spokój z tymi śmieciuchami to oczywiste że będzie tego coraz mniej.

    społeczeństwo się bogaci, doganiamy zachód i koszta ogrzewania domostw będą relatywnie coraz mniejsze

    tak jak kiedyś majątkiem była pościel , odkurzacz czy kosiarka do trawy, teraz to są groszowe sprawy, tak samo rachunek za media będzie coraz mniejszą częścią naszych wydatków.

  19. #14279
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Żadne pro ekologiczne . Pełnowartościowy towar za 10-20% ceny
    Efekt uboczny, ale mimo wszystko proekologicznie .

  20. #14280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    dajcie spokój z tymi śmieciuchami to oczywiste że będzie tego coraz mniej.

    społeczeństwo się bogaci, doganiamy zachód i koszta ogrzewania domostw będą relatywnie coraz mniejsze

    tak jak kiedyś majątkiem była pościel , odkurzacz czy kosiarka do trawy, teraz to są groszowe sprawy, tak samo rachunek za media będzie coraz mniejszą częścią naszych wydatków.
    Racja ale im mniej płacisz tym więcej zostaje
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 714 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony