dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 760 z 764
Pokaż wyniki od 15.181 do 15.200 z 15266
  1. #15181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak to zauważyłeś ?
    Siostra bada probki. W zimie cieplo spalania gazu nie daje wiecej niz max 8kWh a bywa i nizej. W lecie za to moze byc nawet 15kWh z 1m3 gazu.

  2. #15182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.455
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Generalnie walek polega na tym ze wsp. konwersji ustalaja panowie w garniturkach na rok, sredniorocznie.

    "Współczynnik konwersji gazu jest określany przez jego dystrybutora na podstawie wyników pomiarów ciepła spalania (potocznie określanego kalorycznością) paliwa gazowego, które są uśrednione dla całego okresu rozliczeniowego."

    I wtedy gdy jest maly pobor czyli od wiosny do jesieni, gaz w rurze odbiorcy koncowego jest duzo bardziej kaloryczny niz wtedy gdy idzie go milion razy wiecej przez gazociag. Sredniorocznie sie zgadza, ale zeby dostarczyc budynkowi tyle samo energii w zimie z gazu co w lecie, musisz spalic wiecej m3 w zimie niz latem.
    Dzięki! Na to bym nie wpadł. Dziwne, że jeszcze nie nagłośniono tego wałka.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #15183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja to nazywam walkiem. Podobno wszystko jest z litera prawa, bo sredniorocznie wsp.knowersji jest prawidlowy. W zimie odchylenia in minus a w lecie in plus, i wszyscy zadowoleni a najbardziej sprzedawca

  4. #15184
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.455
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Ja to nazywam walkiem. Podobno wszystko jest z litera prawa, bo sredniorocznie wsp.knowersji jest prawidlowy. W zimie odchylenia in minus a w lecie in plus, i wszyscy zadowoleni a najbardziej sprzedawca
    Wałek, bo po zużyciu nie można się zorientować, ile energii potrzebuje dom do grzania. Coś jakby kupić dwie tony węgla i dostać 1300 kg. Jest sporo takich filmów.
    Najważniejsze jest jednak, że wprost o tym mówisz, bo wcześniej byłem tu besztany za teorie spiskowe.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #15185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Siostra bada probki. W zimie cieplo spalania gazu nie daje wiecej niz max 8kWh a bywa i nizej. W lecie za to moze byc nawet 15kWh z 1m3 gazu.
    15kWh ??
    To przecież więcej, niż fizyka pozwala....
    Poczytaj o cieple spalania metanu...

    Poza tym wyraźnie napisałeś:
    Ja zauwazylem, ze najmniej kaloryczny gaz jest w zimie gdy niskie temp a duzo lepszej jakosci jest w lecie gdy idzie samo CWU.
    Więc jestem ciekaw, jak potrafiiłęś to wychwycić

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Generalnie walek polega na tym ze wsp. konwersji ustalaja panowie w garniturkach na rok, sredniorocznie.

    "Współczynnik konwersji gazu jest określany przez jego dystrybutora na podstawie wyników pomiarów ciepła spalania (potocznie określanego kalorycznością) paliwa gazowego, które są uśrednione dla całego okresu rozliczeniowego."
    A skąd wniosek, że to średniorocznie ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-12-2023 o 18:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #15186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Koledzy, myslcie logicznie i zdroworosadkowo.
    Takie sa realia, taka jest rzeczywistosc. Nie masz w rurze w zimie z 1m3 gazu wiecej niz 8kWh. Potwierdzone badaniami na przestrzeni kilku lat. I tyle z mojej strony, eot.

  7. #15187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Myślę zdroworozsądkowo.
    I dlatego jak widzę, że ktoś pisze o 15kWh z m3 gazu ziemnego to zaczynam się zdroworozsądkowo zastanawiać, czy wie o czym pisze.
    Bo zaczynam mieć wątpliwości

    Zdroworozsądkowo zastanawiam się też,, dlaczego te wszystkie spółdzielnie (wspólnoty mieszkaniowe), które mają w każdym lokalu zamontowane ciepłomierze nie reklamują rachunku od PGNiG, jeśli suma ich wskazań znacząco rozmija się z wartością wykazaną na rachunku przez dostawcę.

    Ale co tam mieszkania.
    Może zachęcę do próby logicznego rozumowania i zapytam, dlaczego jakości gazu nie reklamują przedsiębiorcy tacy, jak piekarze i cukiernicy, którzy muszą widzieć, że zimą rozgrzanie pieca i wypiek trwa (przy domniemanych 8kWh z m3) dwukrotnie dłużej, niż latem, przy domniemanych 15kWh ?
    Bądź trwa tyle samo, lecz proces konsumuje 2x więcej gazu...
    Widzą i nic z tym nie robią ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-12-2023 o 19:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #15188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja skonczylem offtop. 15kWh to bylo uogolnienie, zadna wiazaca wartosc po prostu wskazanie, ze latem jest duzo wiecej gazu w gazie, a zima mniej.
    Ty zyjesz w swoich wydumanych teoriach, a ja mam stycznosc z rzeczywistoscia. Niech tak pozostanie ja nie zamierzam Cie przekonywac, ze gaz zima jest lichy. Zyj dalej w swoim przekonaniu, ze masz dokladnie taka kalorycznosc jak Ci wskazuje sprzedawca czyli 11,457kWh musisz sobie udowodnic kazda wydana a nie wyrzucona w bloto przez swoja bezsilnosc (starcie pionek vs gigant) zlotowke prawda?

  9. #15189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Ja skonczylem offtop. 15kWh to bylo uogolnienie, zadna wiazaca wartosc po prostu wskazanie, ze latem jest duzo wiecej gazu w gazie, a zima mniej.
    ?
    Aaaa, 15 to było uogólnienie ?
    Jakbyś choć trochę miał pojęcie o czym piszesz, to wiedziałbyś, że to fizycznie niemożliwe...

    To może 8kWh tez było uogólnienie ?
    Kto, komu broni, prawa ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #15190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Niech Ci bedzie, masz w rurze z 1m3 gazu te 11.5kWh bo za tyle placisz wg faktur, a moze i wiecej, tak specjalnie dla Ciebie, niech Ci bedzie.
    Przeciez napiecia w sieci tez sa zawsze w normie i nigdy nie przekraczaja 253V w calej PL bo Ty zaslugujesz na to na to za co placisz na papierze to dostajesz w realnym zyciu
    Zyj dalej w swoim teoretyczntm swiecie.

    Eot.

  11. #15191

    Domyślnie

    @gawel
    nic się nie zmieniło od 5 lat jak tu mieszkam sąsiędzi przy mniejszych domach większe lub podobne spalanie gazu. Nie wiem czy 120 m3 na 200 m2 powierzchni to dużo, ale dla mnie tragedii nie ma. 668 kwh to ja mam na 2 mce żuzycie bytowe w domu, bo obydwoje pracujemy w domu. Nie wiem jak tego dokonujesz razem z ogrzewaniem
    Ostatnio edytowane przez byq84 ; 04-12-2023 o 09:00
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  12. #15192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Niech Ci bedzie, masz w rurze z 1m3 gazu te 11.5kWh bo za tyle placisz wg faktur, a moze i wiecej, tak specjalnie dla Ciebie, niech Ci bedzie.
    Przeciez napiecia w sieci tez sa zawsze w normie i nigdy nie przekraczaja 253V w calej PL bo Ty zaslugujesz na to na to za co placisz na papierze to dostajesz w realnym zyciu
    Zyj dalej w swoim teoretyczntm swiecie.

    Eot.
    Widzisz, chętnie dam się przekonać, nawet randomowi z internetu.
    Byle nie pisał on o tym, że;
    - zauważył różnicę z kaloryczności gazu latem i zimą, ale pytany o szczegóły nie potrafi opisać metodologii pomiaru.
    - twierdzi , że zimą mamy 8kWh, latem 15kWh, co jest fizycznie niemożliwe, ale za to ładnie mu się spina w "średnioroczne" 11.5kWh z m3
    - twierdzi, że 11.5kWh jest średnią z roku, choć PGNiG wyraźnie pisze o średniej z okresu rozliczeniowego, który np u mnie wynosi miesiąc.
    - nie potrafi racjonalnie wytłumaczć, dlaczego duzi odbiorcy gazu (piekarnie) którym byłoby prosto wychwycić zmiany w kaloryczności gazu nie zlecają ich badań i nie rozdmuchują afery.

    Dzięki za Twój EOT, wróć do tematu, jak będziesz miał odpowiedź na powyższe
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #15193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.455
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #15194

    Domyślnie

    Od 1 stycznia do 30 listopada 594 m3.
    Klima i panele na dachu skróciły okres grzania kotłem o jakieś 2 mc w skali roku.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  15. #15195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie w listopadzie 98m3
    Z tego około 30-32 na CWU
    Temperatura od 21.4C (sypialnie) do 22C w łazience.
    Bez kominka.
    Może na Święta
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-12-2023 o 16:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #15196

    Domyślnie

    W Styczniu czy Listopadzie?

  17. #15197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    poprawiłem, dzięki
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #15198
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Wg mnie to bzdury. U mnie na cwu idzie w zasadzie tyle samo gazu w lecie czy w zimie a w zimie powinno isc nawet wiecej bo woda zasilajaca zbiornik cwu jest chlodniejsza wiec wiecej trzeba grzac. W kazdym razie roznice 50% napewno bym zauwazyl.
    Fizykiem nie jestem ale pamietam taki wzor P*V=nRT zdaje sie ze wraz ze spadkiem temperatury spada objetosc lub cisnienie. Jesli kupujemy objetosc to im chlodniej to mamy wiecej gazu w jednostce objetosci czyli gaz w zimie powinien miec wiecej energii. Po to sie montuje intercoolery w samochodach zeby silnik dostawal schlodzone czyli bardziej syte powietrze. Jest wiecej tlenu w tej samej objetosci wiec mozna podlac wiecej paliwa czyli wieksza moc.

  19. #15199
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widzisz, chętnie dam się przekonać, nawet randomowi z internetu.
    Byle nie pisał on o tym, że;
    - zauważył różnicę z kaloryczności gazu latem i zimą, ale pytany o szczegóły nie potrafi opisać metodologii pomiaru.
    - twierdzi , że zimą mamy 8kWh, latem 15kWh, co jest fizycznie niemożliwe, ale za to ładnie mu się spina w "średnioroczne" 11.5kWh z m3
    - twierdzi, że 11.5kWh jest średnią z roku, choć PGNiG wyraźnie pisze o średniej z okresu rozliczeniowego, który np u mnie wynosi miesiąc.
    - nie potrafi racjonalnie wytłumaczć, dlaczego duzi odbiorcy gazu (piekarnie) którym byłoby prosto wychwycić zmiany w kaloryczności gazu nie zlecają ich badań i nie rozdmuchują afery.

    Dzięki za Twój EOT, wróć do tematu, jak będziesz miał odpowiedź na powyższe
    Co tam piekarnia przy hutach czy innym przemysle wysokoenergetycznym. Gaz musi zachowywac zblizone wartosci caly rok bo dajmy na to takie palniki wentylatorowe sa ustawiona na sztywno w sensie proporcja gazu do powietrza. Gdyby nagle gaz byl slaby to parametry by tak odlecialy ze albo by palnik zgasl z errorem albo by niedogrzewal. Najprosciej to snuc teorie spiskowe.

  20. #15200

    Domyślnie

    Fotohobby, wiesz, że zniszczyłeś koledze aluminium na czapeczce?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Strona 760 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony