dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie dom bezpieczny- Wasze pomysły na udogodnienia dla dziecka niepełnosprawnego?

    Witam
    Jeżeli powielam wątek to najmocniej przepraszam. Ciekawa jestem Waszych pomysłów na sprawienie by dom był bezpieczny dla niepełnosprawnego dziecka. Dziecko chodzi i wchodzi na wszystko ale nie zawsze ( rzadko) myśli nad tym co robi. Staram się tak przygotować wnętrze domu by było nam w nim bezpiecznie i wygodnie. Być może Ktoś z Was ma podobny ": problem" i pomoże w tym temacie?
    Póki, co wiem , że nie może to być na pewno kuchnia otwarta,.lecz z bramką i murkiem pozwalającym widzieć to, co dzieje się w salonie, drzwi na klatkę schodową i brak kominka.
    Liczę na Waszą pomoc
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Brak schodów, murowany prysznic, szerokie drzwi nie przeszkadzające sobie nawzajem, bez przeszkleń, zaczepy do szuflad, szafy przykręcone do ścian, półki i szafki wiszące na kołkach mocniejszych niż się wydaje, że wystarczy, bez śliskich płytek, bez progów, gniazda elektryczne z zaślepkami, włączniki światła na czujniki ruchu. Może się przyda pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na pewno się przyda już zanotowane dziękuję i pozdrawiam
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  4. #4

    Domyślnie

    to ja tylko mogę powtórzyć: gniazdka z zabezpieczeniami i przedłużacze/listwy TEŻ! drzwi co najwyżej z przeszkleniami z plastiku, może nie jest szlachetny jak szkło ale jest bezpieczniejszy, a czasem chcielibyśmy przez zamknięte drzwi trochę światła wpuścić, szafki (jak już adam napisał) przykręcone i bez żadnych serwet, obrusów, brak luster na ścianach, najlepiej pod oknami żeby nie było "schodków" na parapet (fotel, stołek), jeśli masz/planujesz roletki na oknach - sznurek zwiń (są takie specjalne nawijacze do sznurków), szuflady na tradycyjnej listewce - pomimo że mniej wygodne, wydaje mi się że są bezpieczniejsze od tych na szynach, jeśli jakieś drzwi mają być otwarte - zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem paluszków, na podłogę nalepiej wykładzina lub dywan - zawsze trochę złagodzi uderzenie. Przejdź się też po mieszkaniu na wysokości dziecka (na czworakach, na kolanach) zobacz gdzie możesz się uderzyć, o co zahaczyć, jeśli jakiegoś kantu nie da się wygładzić, naklej miękki narożnik...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Z punktu widzenia balustrad: wypełnienia pionowe, nie poziome, niewielkie odległości, jeśli jest jeszcze niewysokie to pochwyt dodatkowy w połowie wysokości balustrady, jeśli szkło w balustradzie to tylko bezpieczne klejone, nawet jak się stłucze to nie rozpryśnie i nie ma jak się o nie skaleczyć, możliwie jak najwięcej zaokrągleń, na rogach ścian gumowe narożniki, czyli wszystko co powyżej. Jeśli masz schody na piętro to furtka z zamknięciem na dole i na piętrze. Niewiele ale może na coś innego Cię to naprowadzi.
    Uczę się całe życie...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wszystkie rady na pewno się przydają..staram sie myśleć o pewnych rzeczach zanim będzie coś wykonane..chciałabym aby było nam wygodnie i bezpiecznie..to priorytet..
    tak mam teraz w maleńkim mieszkaniu , gdzie mam furtkę do kuchni, dwa zamki ( wewnątrz i na zewnątrz) łazienki, brak serwet, puste komody i ...tyle póki, co
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony