dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie katastralny koszmar

    my tu kurcze o jakis pierdołach gadamy co lepsze pompa ciepla czy piec gazowy a zapomnielismy juz o wiszącym nad nami podatku katastralnym

    nie wiem jak wy ale ja mam juz dosc tego wyczekiwania na cud i na to az ktos łaskawie raczy powiedziec ile to bedzie wynosic

    niech maksiu i reszta działaczy muratora przy wsparciu tych tysiecy muratorowiczów cos wreszcie zrobi

    wymyślmy cos bo nie wiem jak wy ale ja na serio zastanawiam sie nad tzm czy nie spalic drewna na wieżbe i nie wyremontowac starej rudery zamiast budowac "cenny pałac" na ktorego nie bedzie mnie w przyszłosci stac


    mam nadzieje na odzew

    kurcze i pomyslec ze dzisiaj wigila a ja mysle o kałachach i takich tam duperelach

  2. #2

    Domyślnie

    Ja myślę, że jak Pan Bóg pomógł przy budowie to i na podadki dorzuci za kilkadziesiąt minut mamy okazję go o to poprosić .
    Daj spokój, święta.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    podatek katastralny jest nowoczesnym podatkiem podobnie jak podatek VAT. Nie to żebym go bronił, bo jestem po tej samej stronie - qrcze muszę płacić !
    Ale chyba to rozumię, przynajmniej próbuję.

    Podatek katastralny bedzie uzależniony od wartości domu ( posesji ).
    w dobrej dzielnicy będziesz miał piękne chodniki, odśnieżone ulice i świecące latarnie. Do tego pełną infrastrukiurę ; nowy bezawaryjny rurociąg, dostęp do neostrady lub tp. i wiele innych ...
    To kosztuje ...

    W ubogiej dzielnicy możesz liczyć na prónd i "darmowy" trasnport węgla ze składu do Twojej piwnicy.

    Wybór sąsiedztwa będzie zależał od Ciebie i Twoich możliwości...

    Sądze, że w cenie bedzie praca i wiedza ...
    to rozwiązanie przyjęło się na zachodzie.
    Sądzę, że nie mamy odwrotu, ewentyalnie możemy przystosować sie do nowych realiów.
    A jeśli ktoś myśli inaczej, to może zostać politykiem i to zmienić ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    podatek katastralny jest nowoczesnym podatkiem podobnie jak podatek VAT. Nie to żebym go bronił, bo jestem po tej samej stronie - qrcze muszę płacić !
    Ale chyba to rozumię, przynajmniej próbuję.
    a mi niestety nijak nie udaje sie zrozumiec ani podatku vat, ani tym bardziej katastru, jak rowniez np. podatku od kupna sprzedazy itd. rzeczy. dlaczego raz opodatkowane pieniadze - w koncu zarobilem je, odprowadzilem podatek w wysokosci (*tu wstawic odpowiednia kwote), sa ciagle i ciagle opodatkowane nowymi. opodatkowywanie tych samych pieniedzy nowymi tylko z nazwy podatkami to po prostu granda.

    to co pisze gosciu01 rowniez do mnie nie przemawia - przeciez sa juz podatki gminne itd. oplaty w ktorych przeciez uwzglednia sie status, stopien rozwiniecia gminy itd. moim zdanem kataster to tylko kolejna forma wyciagania kasy od ludzi.
    Leon28

  5. #5

    Domyślnie

    A fe w Swięta takie czarnomyślenie??!!
    Podatek katastralny tak szybko nie będzie wprowadzony,gdyz wiąże się to z OLBRZYMIĄ pracą naszych kochanych urzędów.Jak wiemy,poza liczeniem przelatujących much,picia kawy,wcinania ciastek oraz pogaduszkach w stylu " Ty wiesz ,że Madzia z socjalnego ma nowego chłopaka" za wiele się w tych urzędach nie robi,chyba ,ze się akurat kiero wkurzy
    Potrzebne są realne podstawy do wyceny nieruchomości,podejrzewam,że nawet potrzebna by była jakaś spec-ustawa,którą z kolei nasi zamożni posłowie nie bardzo będą chcieli uchwalić,chyba,że wykombinują swoje dożywotnie zwolnienie z tegoż podatku
    Sparwa ma się podobnie jak z kasami fiskalnymi dla lekarzy i adwokatów,za dużo nasze p.osły mają znajomych w tych branzach,by zmusić Ich do założenia kas.
    Czy wyobrażacie sobie ,by np.poseł? /jeszcze jest?/ Witaszek głosował za podatkiem katastralnym? He he he.Nie ma szans.
    Reasumując- czeka nas ładnych parę lat z opłatami gruntowymi...to tak dla pokrzepienia serc w te Święta.
    Życzę udanych i śnieżnych!!!.... u nas w Poznaniu to tylko zostaje podziwianie szronu w lodówce...

    P.S. co do podatku VAT to uważam,że jest to podatek wymyślony z konieczności dla reperacji bieżacych a nieprzewidzianych wydatków państwa..... hmmmm jak tu od ludzi ściągnąć jeszcze jakiś podatek...no to bodajże /niech się jaki ekonomista wypowie/ angole wymyślili,ze dodamy jeszcze podatek od wartosci dodanej....Bzdura- gdyby nie wysoka konsumpcyjność społeczeństwa dawno by była jaka rewolucja Robin Hood'y kurna...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    P.S. co do podatku VAT to uważam,że jest to podatek wymyślony z konieczności dla reperacji bieżacych a nieprzewidzianych wydatków państwa..... hmmmm jak tu od ludzi ściągnąć jeszcze jakiś podatek...no to bodajże /niech się jaki ekonomista wypowie/ angole wymyślili,ze dodamy jeszcze podatek od wartosci dodanej....Bzdura- gdyby nie wysoka konsumpcyjność społeczeństwa dawno by była jaka rewolucja Robin Hood'y kurna...
    kiedyś obowiązywał tzw. podatek obotowy, kto w latach 90-tych we własnej działalności gospodarczej to przeżył to wie. brrr...
    wolę VAT.

    Lepiej byłoby bez podatków, ale one zawsze były i są nieuniknione, tyle że w dzisiejszych czasach już ponad 10% idzie na właściwe cele
    Obyśmy doczekali się 15%

    A z katastrem - oby jak najpóźniej, bo pewnie lepiej ( taniej ) nam nie zrobią
    ale skoro musi być, lepiej próbować przystosować się niż walczyć.

    Można spojrzeć na temat z innej strony.
    Kupić 100 -1000 ha pola i wybudować dom z pięknymi alejami i ogrodami,
    ogrodzic i podłaczyć napięcie 380V do ogrodzenia + 25 zbrojnych
    Lub zakupić 10 ar z zewnętrznymi ( wobec naszej działki ) ustrojami. ale to też kosztuje. W podatkach.
    Jakkolwiek nie patrząc
    To, że masz chodnik, latarnię, czy szkołę za rogiem to nie za darmo, za Twoją i moja pracę i podatki. Możesz tylko próbować decydować co jest priorytetem wydatków tych pieniędzy.
    Uczestnicząc w decyzjach samodzielnie w ich podziale, lub w wyborach - samorządowych lub ogólnokrajowych. Szkoda, ze tak MAŁO ludzi to rozumie. Tak mało !

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    kiedyś obowiązywał tzw. podatek obotowy, kto w latach 90-tych we własnej działalności gospodarczej to przeżył to wie. brrr...
    wolę VAT.
    Nooo z tym obrotowym to była jazdaaa.:hot
    Dla prowadzących działalność gospodarczą, i mających jakieś koszty /prawdziwe lub sztuczne/ to ten VAT nie jest taki zły ...ale dla całej reszty? A dla szarego zjadacza chleba...? On sobie za wiele nie odliczy co nie... A bulić trzeba - na szczęście na kaszankę jeszcze 22% nie ma

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq

    Nooo z tym obrotowym to była jazdaaa.:hot
    Nikt nie wiedział o co chodzi ?
    Każdy kombinował, tak aby wyjść na swoje ...
    jeden bardziej inny mniej
    Ale zgadzam się, to była jazda ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01

    Nikt nie wiedział o co chodzi ?
    Każdy kombinował, tak aby wyjść na swoje ...
    jeden bardziej inny mniej
    Ale zgadzam się, to była jazda ...
    Sobie wyobraź ile się musiał mój Tatulo nakombinować,jak obsługiwał kopalnie węgla brunatnego w konińskiem,a obroty były olbrzymie,niewspółmierne do zysków-po prostu gnoje nie płacili przez rok albo i dłużej...wiedzieli ,że każdego "prywaciarza" mogą mieć głęboko w ..d poważaniu ..a państwu trza było zapłacić...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    areq, cóż ...

    można by tak wspominać i kilka wieków do tyłu i dojśc do Mieszka I ...
    co tam stracone, a co zyskane.
    Trza nam żyć teraźniejszością i przyszłością. Świąteczna refleksja, czy cóś ...

    Podatki są nieuniknione.
    Należałoby zadbać tylko o to, aby z ich redystrybucji skorzystać jak najwięcej.
    A "równo" nie oznmacza sprawedliwie, albo jak kto woli odwrotnie. Niestety.

    Katastrat nie jest tragedią, jest inną formą redystrybucji.
    Chyba bardziej sprawiedliwą, coby o tym nie sądzić.
    Śledzę temat trochę czasu i od przerażenia dochodzę do stanu zrozumienia.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    leon28

    nie bronię podatku katastralnego, aczkolwiek obserwuje wątki i termat dosyć długo wyrabiajac sobie własną opinię, gdyż dotyczy mnie to może nawet bardziej niż Ciebie !
    Podatek katastralny nie jest dodatkwoym podatkiem, ale zastąpi podatek gruntowy. Niektórzy na tym zyskają a inni stracą.
    Pytanie co oznacza strata lub zysk dla Ciebie ?
    Nie tylko w kwestii xxx zł samej kwoty podatku, ale redystrybucji podatku w infrastrukturę, lub jej modernizację.

    Niestety też mam wiecej niewiadomych niż danych.
    aczkolwiek sama idea jest słuszna.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    leon28

    nie bronię podatku katastralnego, aczkolwiek obserwuje wątki i termat dosyć długo wyrabiajac sobie własną opinię, gdyż dotyczy mnie to może nawet bardziej niż Ciebie !
    Podatek katastralny nie jest dodatkwoym podatkiem, ale zastąpi podatek gruntowy. Niektórzy na tym zyskają a inni stracą.
    Pytanie co oznacza strata lub zysk dla Ciebie ?
    Nie tylko w kwestii xxx zł samej kwoty podatku, ale redystrybucji podatku w infrastrukturę, lub jej modernizację.

    Niestety też mam wiecej niewiadomych niż danych.
    aczkolwiek sama idea jest słuszna.

  13. #13

    Domyślnie

    Wypowiadałem sie juz kilka razy na temat tego podatku. Tak sie składa ze mniej wiecej wiem jak podatek sie nalicza. Moge wszytskich uspokoić ze aby go wprowadzić nalezy w polsce przeprowadzić powszechna takascje nieruchomości - czyli wycenic wszytskie nieruchomości w Polsce. Jak nietrudno sobie wyobrazic potrzeba na to czasu i pieniedzy (setki milionów złitych), i co najważniejsze woli politycznej - a żadna partia nie chce popełnic politycznego samobójstwa. Ja o tym podatku słysze juz ponad 10 lat i przypuszczam ze kolejne 10 tez tylko bede słyszał czego i Wam i sobie życzę
    Pozdrawiam
    Daniel

  14. #14
    Guest

    Domyślnie Re: katastralny koszmar

    Cytat Napisał m.dworek
    ...niech maksiu i reszta działaczy muratora przy wsparciu tych tysiecy muratorowiczów cos wreszcie zrobi

    wymyślmy cos bo nie wiem jak wy ale ja na serio zastanawiam sie nad tzm czy nie spalic drewna na wieżbe i nie wyremontowac starej rudery zamiast budowac "cenny pałac" na ktorego nie bedzie mnie w przyszłosci stac


    mam nadzieje na odzew

    kurcze i pomyslec ze dzisiaj wigila a ja mysle o kałachach i takich tam duperelach
    masz racje Leon ... problem jest realny ... i mimo świąt trzeba sie nad nim zastanawiac ...
    mysle, ze radą na kataster -jest Unia Polityki Realnej ... lub podobnie myślace partie ...
    (Korwin Mikke zna sposób ... na urzedników wymyslających kolejne podatki ... )
    (a wiadomo przeciez nie od dzis, ze urzednik zyje z podatku ... jak pijawka ...)

    trzeba ludziom uswiadomiać, ze pieniadze z katastra teoretycznie pójdą - bo czesciowo - na budowe drog... szkoł ... wojne w iraku ... pomoc biednym dzieciom ... itp
    w praktyce ... gross - to kolejne stanowiska ... dla dziesiatków tysiecy nowych stanowisk, taksatorów budynków, kasjerów... i urzedników ... wymyślających kolejne bzdurne podatki ...

    koszmar ...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wy znowu swoje o tym, czy podatek słuszny, czy nie itd a mnei całkiem o co innego chodzi

    spoko jak uważają, że trzeba wprowadzic to niech wprowadzają, ale niech wreszcie cos postanowia

    mnie na prawde raczej nie bedzie stac na placenie takiego podatku, wiec jesli by go wprowadzili to straciłbym prędze, czy pózniej dom

    uważam, ze wprowadzenie takiego podatku w momencie kiedy ktos juz wybudował nowy dom powinno byc zabronione, gdyz inwestor nie uwzglednil takich kosztow przy podejmowaniu decyzji o inwestycji....
    oczywiscie kazdy moze tak powiedziec , rowniez, ten co ma kamienice i praktzcznie kazdy, wiec wniosek taki, ze kazdy czułby sie jakby prawo zadziałalo wstecz

    po prostu smierdzi to wywłaszczeniem na kilometr

    wy tu sobie spokojnie paplacie czy słuszne czy mniej słuszne
    a mnie jacyś terroryści wciąż straszą bezdomnoscią

    to nie tak, ze ja sobie znowu przpomniałem o starym temacie w tak niestosownym czasie

    po prostu wrociłem do kraju na święta i poczytałem trochę gazety- a tam znowu w chlodnym bez wzruszenia tonie informuja, ze w 2006 podniosą podatki od nieruchomosci, ale że wspaniałomyślnie jeszcze w tym roku nie wprowadząkatastralnego


    toż mnie krew zalewa
    ja chciałbym planowac pewną przyszłosc a ci terrorysci chca mnie pozbawic marzen, domu

    co za kraj
    ludzie zróbmy coś, bo to juz powoli jest nie do zniesienia


    zaczynam poważnei rozważac budowanie na kredyt w RFN
    tam przynajmniej daja człowiekowi zarobic

    tam tez place za glupi samochod ponad 1000 eur rocznie - czyli pewnie tyle co przyszły podatek katastralny w polsce, ale tam jest to dla mnei smieszna kwota przy zarobku 2500 na reke co miesiac....

  16. #16

    Domyślnie

    Ja również jestem zdania, że podatek katastralny nie zostanie jeszcze wprowadzony właśnie z uwagi, na koszty z jego wprowadzeniem się wiążące.
    Nawet byłbym za jego wprowadzeniem, gdyby kwoty z niego uzyskane miały faktycznie iść na poprawę infrastruktury: chodniki, latarnie, place zabaw, itp., ale obawiam się, że wpływy z niego będą przeznaczone na łatanie dziury budżetowej.
    Podobnie było przecież z podatkiem w cenie paliwa... - miałoy być za to autostrady...

  17. #17

    Domyślnie

    A na wszelki wypadek, zeby na przyszłość uniknąć zbyt wielkiej wartości tego podatku - budujcie domy nie przesadnie duże - wasze dzieci i tak będą mieszkać gdzie indziej, więc po co budować 200 czy 300 m2 użytkowej żeby w przyszłości używać tylko 80 m2 ??

    pozdrawiam świątecznie - Krzysiek

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jedyny sposob to budowanie domu z materiałów z odzysku, stare okna drzwi, instalacje itd

    w tym p..... panstwie karze sie tych co budują a nagradza tych co rujnuja, bandytów

    ide sie napic....
    najłatwiej bedzie przepić kase na dom i rozejrzec sie za jakims przytułkiem na stare lata

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    leon,

    upijasz się w Święta na smutno ?

    Życzę radości, spokoju i pogody ducha.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    leon28

    nie bronię podatku katastralnego, aczkolwiek obserwuje wątki i termat dosyć długo wyrabiajac sobie własną opinię, gdyż dotyczy mnie to może nawet bardziej niż Ciebie !
    Podatek katastralny nie jest dodatkwoym podatkiem, ale zastąpi podatek gruntowy. Niektórzy na tym zyskają a inni stracą.
    Pytanie co oznacza strata lub zysk dla Ciebie ?
    Nie tylko w kwestii xxx zł samej kwoty podatku, ale redystrybucji podatku w infrastrukturę, lub jej modernizację.

    Niestety też mam wiecej niewiadomych niż danych.
    aczkolwiek sama idea jest słuszna.
    Podatek katastralny jest najbardziej niesprawiedliwym podatkiem jaki sprytni urzędnicy wymyślili, bo jast naliczany od teoretycznej wartości. I płacisz go za to aby móc mieszkac w swoim domu, który wybudowałeś płacąc podatki VAT, od kupna działki, dochodowy itp, itd. Później NIE MASZ MATERIALNYCH KORZYŚCI z faktu, że mieszkasz w swoim domu. Nie czerpiesz z niego dochodu, nie wynajmujesz go innym, więc przyrost wartości nawet jeżeli następuje teoretycznie i musi by zweryfikowany przez rynek. A rynek weryfikuje wartośc poprzez proces kupna i sprzedaży!! Czyli dopiero gdy sprzedasz swój dom, generujesz dochód, który powinien by opodatkowany.

    Podatek ten ma dwa cele, ściągnąc z podatników dodatkowe pieniądze, łatwo i dużo, a po drugie wyeliminowac z dzielniec, sczególnie ładnych, drogich, "element niechciany" czyli biedniejszych którzy nie są w stanie zapłaci danego podatku w dzielnicy. Gosciu01, jesteś naiwny, gdy myślisz, że te pieniądze pójdą na drogi, chodniki itp. Już dzisiaj 50% z twojego podatku dochodowego wraca do gminy w której jesteś zameldowany, więc im więcej zarabiasz tym więcej gmina ma pieniędzy. Zobacz jak wygląda Konstancin pod Warszawą, gdzie mieszkają polskie tuzy i zrozumiesz, że dla gminy miec pieniądze i wydawac je sensownie nie jest jednoznaczne.

    Znajomi w Stanach płaczą, że aby mieszka w swoim domu muszą płacic już około 2% teoretycznej wartości rocznie, bo władze umiejętnie z roku na rok malutkimi kroczkami podwyższały ten podatek i teraz 8,000 USD co roku idzie im z dymem na chodniki i ulice o których piszesz, za które 100 razy już zapłacili w innych podaktach. A jak im się nie podoba to wynocha do slumsów.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony