dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 112
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 2232
  1. #2081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a w jakim celu chcesz impregnować?

  2. #2082

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was może pokusił się o postawienie ceglanej ściany z cegły pełnej nowej? Marzy mi się taka ściana, początkowo chciałam kupować cegłę rozbiórkową ale obawiam się jej pochodzenia, że to będzie jakaś cegła z obory. Wymyśliłam zatem, że może postawimy ścianę z nowej cegły i spróbujemy ją trochę postarzyć, co o tym myślicie? Koszt cegły ten sam, ale odpada problem ewentualnego transportu (przyjechałaby z innymi materiałami, więc nie trzeba by dodatkowo płacić) i wątpliwości co do jakości/pochodzenia. Jak ewentualnie zabrać się do takiego postarzania? Piaskowanie? Wolałabym zrobić to samodzielnie, żeby nie było dodatkowych kosztów, no sama nie wiem... Płytka imitująca cegłę odpada, chcę prawdziwą, murowaną ścianę.

  3. #2083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam ścianę z normalnej cegły klinkierowej, ale nie pełnej tylko dziurawki.
    Mnie akurat zależało na nie postarzanej, ale przecież producenci mają w ofercie także udającą starą cegłę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2016 o 09:52

  4. #2084

    Domyślnie

    A czemu się właściwie impregnuje cegiełki ? Dzwoniłem do producenta i raczej nie impregnować jeśli chcę się w przyszłości znowu odświeżyć kolor np. właśnie biały... Jak wy robiliście i jak sobie radzicie z zaimpregnowanym kamieniem gipsem po np 5 latach ?

    Pozdrawiam.

  5. #2085

    Domyślnie

    Elfir mają, tylko niestety taka cegła kosztuje dużo więcej mi też nie chodzi o efekt jakiejś super starej cegły, ale nie chciałabym, żeby ta cegła była zupełnie gładka. Wrzucam dla przykładu 2 zdjęcia, które znalazłam na tym wątku:
    1. piwnica, zdjęcie zapożyczone od Eugeniusza_, tak wygląda ta cegła o której piszę, mamy jej trochę na budowie; patrząc na tą piwnicę myślę, że efekt mógłby być całkiem ok Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37ff15bafc46006d.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	346967
    2. efekt, jaki mniej więcej chciałabym uzyskać z tej cegły, zdjęcie zapożyczone od emi601.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01614.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	346968

  6. #2086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to jest najzwyklejsza cegła.
    jak ci się pobrudzi i połupie w czasie budowy ściany to już ją będziesz miała "postarzoną"

  7. #2087
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bernardd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kolnica
    Kod pocztowy
    49-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	red-1087690_1920.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	347259Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brick-wall-1133272_1920.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	347260Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brick-17444_1920.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	347261Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brick-707903_1920.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	347262Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12278663_1521068618207409_8377201014200192031_n.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	347263
    Tak wygląda cegła po regeneracji jest to cegła z rozbiórek .Jeśli ktoś jest taką zainteresowany proszę o kontakt na priv.
    Ostatnio edytowane przez Bernardd ; 18-02-2016 o 19:50

  8. #2088

    Domyślnie cegła na ścianie

    Zmieniłam koncepcję i postanowiłam położyć na jednej ścianie białą cegłę .Na ścianie jest gładź i farba.Można położyć bezpośrednio na te warstwy cegłę?Nie będzie problemu?

  9. #2089

    Domyślnie

    Minimum to przerysować całą ścianę ostrym narzędziem, tak aby porobić w niej bruzd w które wejdzie klej a potem całość zagruntować. Najlepiej na próbę przyklej kilka płytek i po wyschnięciu kleju sprawdź czy trzyma. Ja u siebie farbę zdrapywalem.

  10. #2090

    Domyślnie

    Mam podobny problem, co Abunia: chciałbym połozyć płytki ceglane albo klinkierowe na ścianie starego domu, która jest pokryta tynkiem cementowo-wapiennym. I tak się właśnie zastanawiam, czy to nie pospada mi ze ściany... Czy porobienie bruzd, impregnat i dobry klej zadziałają? W sumie położenie kilku płytek na próbę też jest dobrym pomysłem.

  11. #2091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Lukasz Zobacz post
    czy to nie pospada mi ze ściany... Czy porobienie bruzd, impregnat i dobry klej zadziałają? W sumie położenie kilku płytek na próbę też jest dobrym pomysłem.
    Jesli nie bedzie narażone na zacinanie deszczu to są szanse, że sie utrzymają. W naszym klimacie woda+mroz pokona najlepszy klej w kilka lat.

  12. #2092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    soupie2

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,
    jestem właśnie po piaskowaniu łuków ceglanych, efekt jest taki ,że cegła została postarzona ale strasznie rozjaśniała , czym ją teraz zaimpregnować tak ,żeby odzyskać jej ciemny- "mokry" kolor ?

  13. #2093

    Domyślnie

    gzzz
    Ostatnio edytowane przez jacek57 ; 06-04-2016 o 12:46 Powód: kaprys

  14. #2094

    Domyślnie Płytki elewacyjne (ceglane w kuchni) POMOCY

    Witam serdecznie, jestem na etapie generalnego remontu kuchni. Ogromnie podbają mi się ceglane ściany pomiędzy powierzchniami mebli. Powiedzcie czy płytki elewacyjne ceramiczne zdadzą egzamin? Czy wpijają tłuszcz? Da się je jakoś zabezpieczyć.Może ktoś z was ma? Mam na oku dokładnie te płytki:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-04-2016 o 15:40

  15. #2095
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    STEGU_inspired

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donut Zobacz post
    Witam serdecznie, jestem na etapie generalnego remontu kuchni. Ogromnie podbają mi się ceglane ściany pomiędzy powierzchniami mebli. Powiedzcie czy płytki elewacyjne ceramiczne zdadzą egzamin? Czy wpijają tłuszcz? Da się je jakoś zabezpieczyć.Może ktoś z was ma? Mam na oku dokładnie te płytki:
    Płytki ceramiczne nie "piją" tłuszczu, ale z drugiej strony nie są też zbyt estetyczne. Innymi słowy nie odzwierciedlają tak świetnie prawdziwej cegły jak np. nasze płytki gipsowe lub betonowe. Jeśli zależy Ci zarówno na efekcie "wow" jak i praktycznym rozwiązaniu to zawsze możesz zmienić trochę koncepcję Jeśli chodzi o styl cegły, na którym Ci zależy to do wybory masz np. płytki Country lub Rustik. Generalnie możesz wybrać płytki betonowe lub gipsowe świetnie imitujące cegłę a całość zabezpieczyć taflami szkła na dystansach. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo ułatwia utrzymanie czystości a płytki bezpośrednio nie są narażone np. na pryskający tłuszcz. Od strony designerskiej też wygląda to bardzo dobrze

  16. #2096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najlepiej prawdziwą cegłę odzwierciedla, Panie marketingowcu ze Stegu, jednak prawdziwa cegła i płytki ceglane/klinkierowe.

    Płytki gipsowe i betonowe to taka sama podróbka jak te płytki ceramiczne
    Także pod względem estetycznym.

    A teraz proszę wykupić płatny profil.

  17. #2097
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STEGU
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Najlepiej prawdziwą cegłę odzwierciedla, Panie marketingowcu ze Stegu, jednak prawdziwa cegła i płytki ceglane/klinkierowe.

    Płytki gipsowe i betonowe to taka sama podróbka jak te płytki ceramiczne
    Także pod względem estetycznym.

    A teraz proszę wykupić płatny profil.
    Masz w pełni rację Cegła to cegła, ale pamiętajmy, że nie każdy ma na to budżet i nie każdy też ma zdolności czy ochotę kłaść np. fugę lub wynajmować do tego ekipę A jeśli chodzi o płytki gipsowe i betonowe to są przecież wprost nazywane "cegłopodobnymi". A co do podobieństwa do faktury prawdziwej cegły to np. nasza oryginalna Parma jest zdecydowanie chwalona zarówno przez osoby, które prywatnie montują je w mieszkaniach i domach jak i przez architektów czy designerów wnętrz Tak czy siak, przy każdym remoncie, ważne jest by po prostu poznać różne możliwości i rozwiązania. A następnie dobrać je optymalnie do swoich marzeń, potrzeb czy budżetu

    Btw. Mieliśmy problem z zalogowaniem się na nasz oficjalny profil, stąd drugie konto. Problem już rozwiązany, więc drugie konto powinno wkrótce zniknąć. Niemniej dzięki za trzymanie ręki na pulsie

    Pozdrawiamy serdecznie

  18. #2098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Stegu - brakuje mi w waszej ofercie płytki w formie cegły klinkierowej gładkiej z gotową fugą
    Bo te w waszej ofercie są zbyt rustykalne, pełne wyżłobień, więc kurzą się niemiłosiernie.
    A chcę jeszcze jedną ścianę w cegle machnąć i nie chce mi się bawić właśnie w fugowanie.

  19. #2099
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr_s_24

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donut Zobacz post
    Witam serdecznie, jestem na etapie generalnego remontu kuchni. Ogromnie podbają mi się ceglane ściany pomiędzy powierzchniami mebli. Powiedzcie czy płytki elewacyjne ceramiczne zdadzą egzamin? Czy wpijają tłuszcz? Da się je jakoś zabezpieczyć.Może ktoś z was ma? Mam na oku dokładnie te płytki:
    Cześć,
    płytki ceglane to bardzo fajne rozwiązanie, a jak Elfir napisał
    Cytat Napisał Elfir
    Najlepiej prawdziwą cegłę odzwierciedla, Panie marketingowcu ze Stegu, jednak prawdziwa cegła i płytki ceglane/klinkierowe.
    Żeby je zabezpieczyć, możesz zastosować impregnat "EKOL-KLINKIER" - nie jest jakoś szczególnie drogi, a dość dobrze sprawdza się w przypadku powierzchni narażonych na kontakt z tłuszczem.
    Jeżeli chodzi o same płytki to bardzo polecam płyki ze stronki http://ceglanewnetrze.pl. Ja u siebie ułożyłem płytki "Anna", ale ja lubię taki efekt rustykalnej, starej cegły.
    http://ceglanewnetrze.pl/plytki_ceglane/anna.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceglane_plytki_na_sciane.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	353561

    Z tego co widzę jest tam @Elfir także coś dla Ciebie
    http://ceglanewnetrze.pl/plytki_ceglane/gotycka.html - plaskie, niestety bez fug.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja_plytka.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	353560  

  20. #2100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STEGU
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Stegu - brakuje mi w waszej ofercie płytki w formie cegły klinkierowej gładkiej z gotową fugą
    Bo te w waszej ofercie są zbyt rustykalne, pełne wyżłobień, więc kurzą się niemiłosiernie.
    A chcę jeszcze jedną ścianę w cegle machnąć i nie chce mi się bawić właśnie w fugowanie.
    Elfir, rzeczywiście nie mamy gładkich produktów imitujących cegłę. Związane jest to jednak z tym, że zależy nam by nasze płytki jak najlepiej imitowały prawdziwą cegłę Jeśli jednak skusiłbyś się na płytki, które nie są gładkie to w Twoim przypadku warto zainteresować się np. płytką Boston. Przechodząc do rzeczy. Płytka Boston: http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,98,boston.html jest w 4 kolorach i ma gotową fugę (pisałeś, że nie chcesz bawić się w fugowanie). Dodatkowo jest betonowa i po impregnacji Żywym Kolorem do kamienia: http://www.stegu.pl/karta-produktu/a...-kamienia.html możesz ją spokojnie myć jeśli się zakurzy (nie musisz się martwić, że coś stanie się z płytką). A jeśli Boston położysz na zewnątrz np. obłożysz nią ścianę domu to będziesz ją mógł spokojnie myć/odświeżać karcherem

    Jesteśmy ciekawi jaką opcję ostatecznie wybierzesz

Strona 105 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony