dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 13
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 242
  1. #81

    Domyślnie

    Jakby tchnięty przeczuciem sprawiłem sobie jesienią ML'a. Ma już kilka lat ale ta marka najwolniej się starzeje. Ponieważ do posesji mam od drogi ca 700m to tylko on daje sobie radę, a nawaliło śniegi tyle że nawet ochrona zawiesiła patrole wychodząc z założenia że w taką pogodę i złodzieje nie dojadą. Tak więc jestem jedyny w okolicy który nie wygląda z trwogą przez okno sprawdzając, sypie czy nie. Oczywiście przed wjazdem do garażu i przed domem dobra szufla i do roboty a śniegu jest tyle że już coraz mniej miejsca na pryzmy.
    ppp.j

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Nie odśnieżam niczego poza kawałkiem ścieżki z ganku do podjazdu. Gdybym miał bramę to pewnie bym musiał jeszcze przy niej odgarniać, ale - na szczęście bramy jeszcze nie mam.

    Dalej mam 70m drogi gruntowej - przeciętny samochód bez problemu jeździ po świeżym śniegu, więc odśnieżanie tego to praca bez sensu.

    Prawdę mówiąc to nie rozumiem ludzi, którzy odśnieżają, chociaż nie chcą i wcale nie muszą.
    Nie wierzę, że są tacy

  3. #83
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Proponuję takie coś, jest tego pełno na otomoto.pl, a ile frajdy z odśnieżania


  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    dzis odpalilem traktor normalniej wielkosci i jakas maly wuzek co sobie z tylu wisial 7 godzin non stop i jeszcze ze dwa dni zejdzie tego ustrojstwa troszke jest
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał qnik111
    Proponuję takie coś, jest tego pełno na otomoto.pl, a ile frajdy z odśnieżania

    Qrka, fajnie, że proponujesz, szkoda tylko, że nie zabawisz się w sponsora

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Wczoraj wróciłem o godzinie 08:30 rano z pracy (nocna zmiana).
    Dojazdu do działki mam jakieś 100 metrów, z czego połową dzielę się z dwoma sąsiadami (rodzina), a z ostatnich 50 metrów korzystam tylko ja.
    Łopata samoróbka w dłoń, wychodzę...
    Patrzę, po sąsiedzku wujaszek wychodzi także z łopatą. No to we dwóch będzie raźniej...
    A, że było zimno to krótka wizyta w domu - wychodzę z 0,5 l. Smirnoffa, kieliszki... Trzeba jakoś się rozgrzać
    Jakoś szybko nam poszło z tą 100-metrową drogą.. Humor dopisywał, zmęczenia nie czuliśmy
    Zachęceni powodzeniem misji wpadliśmy jeszcze na moją działkę gdzie od bramy do garażu mam jakieś 20 metrów - tutaj poszło już nam błyskawicznie

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah
    Wczoraj wróciłem o godzinie 08:30 rano z pracy (nocna zmiana).
    Dojazdu do działki mam jakieś 100 metrów, z czego połową dzielę się z dwoma sąsiadami (rodzina), a z ostatnich 50 metrów korzystam tylko ja.
    Łopata samoróbka w dłoń, wychodzę...
    Patrzę, po sąsiedzku wujaszek wychodzi także z łopatą. No to we dwóch będzie raźniej...
    A, że było zimno to krótka wizyta w domu - wychodzę z 0,5 l. Smirnoffa, kieliszki... Trzeba jakoś się rozgrzać
    Jakoś szybko nam poszło z tą 100-metrową drogą.. Humor dopisywał, zmęczenia nie czuliśmy
    Zachęceni powodzeniem misji wpadliśmy jeszcze na moją działkę gdzie od bramy do garażu mam jakieś 20 metrów - tutaj poszło już nam błyskawicznie
    Heh.. dobre , mi by się już odechciało sprzątać (jak bym zobaczył 0,5l)

    U mnie tyle śniegu że bez koparki ani rusz


  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał frykow
    Prawdę mówiąc to nie rozumiem ludzi, którzy odśnieżają, chociaż nie chcą i wcale nie muszą.
    Nie wierzę, że są tacy
    Są. Tzw. masochiści

  9. #89

    Domyślnie

    Ja osniezam plugiem wirnikowym na MF-70. Pali od strzala nawet przy -20, nie przeszkadzaja mu tez kamienie wielkosci piesci ktore sie trafiaja z racji nowo utwardzonej drogi.
    A tam gdzie nie podejde plugiem to lopata.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Pięknie się odśnieża...
    I nawet gdybym miał odśnieżać w lipcu i sierpniu to do bloku już bym nie wrócił za chiny ludowe...
    WARTO? WARTO!

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam.
    A ja zafundowałem sobie takie coś:

    Flora 2000 odśnieżarka elektryczna moc 2000W. Łyka śnieg aż miło. Gdybym miał takie coś w dniu co ten śnieg spadł to z łatwością odśnieżałoby sie do czystej kostki. Sprzęt kupiłem na Allegro, dostawa bardzo szybka (2 dni). Odśnieża się podobnie do koszenia trawy elektryczna kosiarką (dźwięki i wydajność podobne).
    Jestem bardzo zadowolony.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93
    Witam.
    A ja zafundowałem sobie takie coś:

    Flora 2000 odśnieżarka elektryczna moc 2000W. Łyka śnieg aż miło. Gdybym miał takie coś w dniu co ten śnieg spadł to z łatwością odśnieżałoby sie do czystej kostki. Sprzęt kupiłem na Allegro, dostawa bardzo szybka (2 dni). Odśnieża się podobnie do koszenia trawy elektryczna kosiarką (dźwięki i wydajność podobne).
    Jestem bardzo zadowolony.
    Jak długi podjazd tym odśnieżasz (u nas od garażu do bramy pięćdziesiątkilka metrów ), jak daleko wyrzuca śnieg i jaką grubość śniegu daje radę przerzucić?

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Jak długi podjazd tym odśnieżasz (u nas od garażu do bramy pięćdziesiątkilka metrów ), jak daleko wyrzuca śnieg i jaką grubość śniegu daje radę przerzucić?
    Za mną dopiero pierwsze "bojowe" użycie, ale już odpowiadam.
    Podjazd 17m długi i 4 szeroki plus kilka chodników plus kawałek drogi przed bramą coby koleiny zniwelować.
    Śnieg wyrzuca "kogucim ogonem" o zasięgu 2-6m - na oko. Profil wyrzutu jest różny w zależności od rodzaju śniegu.
    Grubość śniegu 25cm spokojnie. Oczywiście nie mylić śniegu z lodem bo wtedy bardziej chroboce . Prędkość odśnieżania podobna jak przy pracy elektryczną kosiarką do trawy.
    Proszę pamiętać, że to ustrojstwo ma gumowe końcówki ślimaka, a nie z grubej blachy z zębami (jak w spalinowych).
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  14. #94

    Domyślnie

    Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppp.j
    Zamówiłem sobie ochronę. Mają obowiązek dwa razy dziennie przejechać koło mojego domu a mają terenowy na cztery koła, to przecierają szlak. Płacę 50 PLN za ochronę, przetarcie gratis.
    Dwa razy dziennie ? Czy 2 razy na miesiąc ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał MonikaMirek
    Witam,trzeba unikać ubijania śniegu kołami, nieubity łatwo się odśnieża ,nawet miotłą , lód natomiast posypuję mieszanką piasku i soli.
    Bardzo odkrywcze stwierdzenie - w takim razie muszę zmienić samochód na ... - śmigłowiec .

    A może wykorzystać dmuchawę do liści ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    A dach czym atakujecie? U mnie już około 50cm się nazbierało i koniecznie muszę coś zrobić! U wszystkich sąsiadów śnieg pospadał, ale to chyba wina zbyt grubego ocieplenia dachu w moim przypadku.

    Podebranie 2 metrów z dołu dachu nic nie daje - a miałem nadzieję że się obsunie!
    Wykorzystaj drewniane grabie + sznurek.
    Przywąz grabie do sznurka i rzuć na dach i ścigaj w ten sposób śnieg.
    Drewniane po to aby nie uszkadzały dachówki.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał ppp.j
    Zamówiłem sobie ochronę. Mają obowiązek dwa razy dziennie przejechać koło mojego domu a mają terenowy na cztery koła, to przecierają szlak. Płacę 50 PLN za ochronę, przetarcie gratis.
    Dwa razy dziennie ? Czy 2 razy na miesiąc ?
    Niestety nie trafiłeś ale jesteś blisko. W czasie ostatnich opadów wychodziła średnia dwa razy na tydzień. Partacze nie zdają sobie sprawy że jak pada śnieg to łatwo ich sprawdzić po śladach. Dlatego od nowego roku rozstałem się z firmą ochroniarską. Do pilnowania mam owczarka niemieckiego a do jazdy terenowego ML-a.
    ppp.j

  19. #99

    Domyślnie

    Witajcie

    Ja zrobiłem sobie na ten sezon ręczny pług na kółeczkach cud miód malina

    pozdrawiam Sławek

  20. #100

    Domyślnie

    pirat976 - jak możesz to wklej jakieś zdjęcie - bo też myśle nad zrobieniem sobie czegoś takiego

Strona 5 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony