dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    angelikaD
    Guest
    angelikaD

    Domyślnie projekt DOM POD KASZTANEM 2 pracownia ARCHON

    szukam czegoś taniego i niedużego ok 100m -- macie coś ciekawego?

  2. #2

    Domyślnie Re: KTO BUDUJE dom pod kasztanem 2?

    Cytat Napisał angelikaD
    szukam czegoś taniego i niedużego ok 100m -- macie coś ciekawego?
    To tak jak ja! szukam parterowego, niedużego, taniego domku, i długiego, bo działka jest 40/25m! dla trzech osób - może być ze strychem - prawie znależlismy: "powszechny" (nazwa kiepska!)i podobne,ale po przeróbkach, mg-słoneczny -zmiana dachu i inne - jesli Ty cos znajdziesz - powiadom! I daj link do tego "kasztana". Ewka

  3. #3
    angelikaD
    Guest
    angelikaD

    Domyślnie dom pod kasztanem 2

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...c9807a&lang=pl

    to ten link
    tylko że to domek z podaszem
    zastanawiam się czy w takim niewielkim domku dobrze sie mieszka
    nie stać nas na większy -- młode małżeństwo z niewielkimi zarobkami
    sama rozumiesz...x

    pozdrowienia

  4. #4

    Domyślnie Re: dom pod kasztanem 2

    [Domek przy zagospodarowaniu poddasza wcale nie jest taki mały (zapomniałam ile ma salon...) Jeśli podoba Ci się - to realizuj ten projekt.w kazdym razie my jesteśmy wcale nie tak młodym małzenstwem (na zadne becikowe łapać sie juz nie zamierzamy) i tesknimy do mieszkania z ogrodem - TO jest bardzo wazne, duży salon z kominkiem (kuchnia moze być mała- realizuję sie w innych dziedzinach), sypialnia dla nas, dla syna i trzeci awaryjny - zeby nie ściubiac sie na siłę, kiedy przyjadą goście i parterowy - biegać mozemy sobie wokół domu a nie po schodach. Domek to nasze marzenie i w takim razie da spełnić. Mamy mieszkanie w bloku....(55m.....)

    Spełniaj marzenia!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pietruszka

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Dom pod Kasztanem 2 - czy za 160 tys ? czekam na pogrom ....

    Witajcie !!

    Mam nadzieję, że ktoś z fachowców co buduje domy zerknie czy coś tak pięknego można postawić za 160 tyś pod klucz mając oczywiście działkę i media zaraz przy niej. Nie myśle o szaleństwach poprostu chcę wiedzieć realnie czy warto się porywać na coś takiego, choć z żoną marzymy o czymś takim. Czekamy na Wasze opinie --- każde !!!

    Pozdrawiam serdecznie

    A to link na domek:
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m3f018a52bd57f

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Dom pod Kasztanem 2 - czy za 160 tys ? czekam na pogrom

    Cytat Napisał Pietruszka
    Witajcie !!

    Mam nadzieję, że ktoś z fachowców co buduje domy zerknie czy coś tak pięknego można postawić za 160 tyś pod klucz mając oczywiście działkę i media zaraz przy niej. Nie myśle o szaleństwach poprostu chcę wiedzieć realnie czy warto się porywać na coś takiego, choć z żoną marzymy o czymś takim. Czekamy na Wasze opinie --- każde !!!

    Pozdrawiam serdecznie

    A to link na domek:
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m3f018a52bd57f

    hmmm nie chcę być niegrzeczny, ale na stronie, którą podałaś jest zakłądka "cennik i koszty realizacji"

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    No pewnie, że się da, domek prosty nieduży - jak najbardziej oczywiście budując metodą gospodarczą, biorąc ekipy do poszczegolnych prac.Część robót wykończeniowych trzeba wziąć na swoje barki....Powodzenia.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Dom pod Kasztanem 2 - czy za 160 tys ? czekam na pogrom

    Cytat Napisał carringtontomas


    hmmm nie chcę być niegrzeczny, ale na stronie, którą podałaś jest zakłądka "cennik i koszty realizacji"

    kosztorysy ze stron biur projektowych zwykle sa...hmmm dziwne i czesto nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia (niestety)

    do autora watku - zwykle daje sie minimum 2 tys za m2 pow netto pod klucz
    ten dom ma 114 przy Twoim zalozeniu 160 tys wychodzi 1403 zł za m2
    Moim zdaniem (podkreslam slowo "moim") uwazam ze jest to w jakims tam stopniu realne w stanie bez bialego montazu ( i jakims tam udziale pracy wlasnej - nie jestem w stanie okreslic jak duzym, jsli zakladasz ze wszystko robi ci firma to ciut za mało )
    dla stanu pod klucz - ja tego nie widze ( a pewne doswiadczenie mam i to nawet nie w budowaniu domow a w ich kosztorysowaniu)
    tutaj nie ma co gdybac i sluchac optymistycznych wypowiedzi forumowiczow ze sie " na pewno uda bo domek prosty"
    optymizm dobra rzecz ale nie w przypadku budowy domu - raczej ci zaden z optymistów domu nie wykończy jak zostaniesz z rozbabrana budowa bez kasy na koncie
    jedyna rada - kartka , olowek - dokladne przeliczenie z czego chcesz budowac (zauwaz ze nawet tego w poscie swoim nie okresliles!!!!)
    z czego pokrycie dachowe , jakie okna itd (potem wysylanie do firm np handlujacej pokryciami czy bloczkami i niech ci skosztorysuja)

    a na koncu znow kartka kalkulator i liczysz - ile powierzchni masz płytek w lazience, ile czego na podlodze ( i sorki ale rajd po marketach w Twojej okolicy i patrzysz po ile panele a po ile hiszpanska teraccota) liczysz kubelki farby na m2 scian do pomalowania, liczysz ile masz kibelkow i w jakiej cenie je zakupisz i tak ze wszystkim , sorry inaczej sie nie da

    Zapewniam cie jednak ze to nie jest takie trudne - a koszt wykonczenia jestes w stanie wyliczyc sam , gorzej z kosztem wybudowania stanu sur. zamknietego - ale to tez wykonalne po prostu wysylaj do wyceny gdzie sie da (masz dostep do internetu przeciez)
    Inaczej sie tego zrobic nie da jesli myslisz realnie o wybudowaniu tego domu a nie sobie "gdybasz co by bylo gdyby..."

  9. #9

    Domyślnie

    Zgadzam się z Zielonooką. Jesli nie znasz sie na tajnikach budowania nie ma siły żebyś wybudowała ten dom za 160 tyś. Trzeba liczyć 2000 zł za metr. Na jednym zaoszcędzisz , za coś innego przepłacisz. Takie są realia. I nie słuchaj optymistów bo nie starczy Ci kasy na wykończenie. Gdyby archon podał że jest to kwota netto to mógłbym się zgodzić.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Witam!
    Zielonooka bardzo żeczowo to podsumowała!!!
    Najważniejsze jest to z jakich materiałów-różnice niekiedy są 3-krotne!!
    Istotne jest ,ile zrobisz sam!
    A te 2000zł za m2, to można kupić gotową chałupkę i po co bawić się w budowanie!
    Jeśli masz dusze budowniczego i potrafisz prowadzić negocjacje-jest to jak najbardziej REALNE!!!
    Na forum , jak poczytasz dzienniki budowy ,to zobaczysz, żę wielu mieści się w tych cenach.
    Wyceny architektów moim zdaniem są przesadzone-oni liczą każdy gwóźdź ,nie liczą tego -"że można go wyciągnąć , wyprostować i użyć jeszcze raz"!!!
    A to robi oszczędności na budowie!!!!

    Pozdrówka!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony