dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 82 z 82
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mikrusek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Znowu w skrócie: MIESZKAMY od 20 grudnia
    Budowa trwała prawie równe 9 miesięcy
    Pompa jest.
    Nowe fotki wrzucone.
    Po świętach opiszę dokładniej co i jak- bo tradycyjnie nie wszystko poszło jak z płatka...
    WESOŁYCH ŚWIĄT !

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mikrusek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Uff, trochę czasu minęło
    Tak jak pisałem w grudniu - mieszkamy

    Od wiosny trwały prace na zewnątrz- ogrodzenie, bruk, trawnik itp. Efekty (prawie końcowe) widać na zdjęciach.
    Do zrobienia pozostał nam garaż, altanka, plac zabaw...Więc jeszcze trochę przed nami. Pod koniec sierpnia będziemy sadzić większe rośliny.

    Z ciekawostek: do dnia dzisiejszego nie mamy zamontowanych drzwi przesuwnych. Niedługo minie rok...Dla tych, którzy wcześniej nie czytali mojego dziennika:
    Zamówiliśmy wszystkie drzwi (zewnętrzne i wewnętrzne) w jednej firmie: Belpolu. Wzięliśmy również u nich montaż. Fachowcy przyjechali przed realizacją zamówienia, pomierzyli, spisali protokół. Odebraliśmy drzwi, przyjechali na montaż. No i okazało się, że jest problem: wymyśliliśmy sobie drzwi przesuwane, chowane w ścianie, pomiędzy przedpokojem a salonem i pomiędzy jadalnią i kuchnią. Drzwi chowają się do kaset zabudowanych regipsami. Kasety dostaliśmy wcześniej, żeby można je było zamontować na etapie wykończenia domu. Teraz okazało się, że kasety są za wąskie do drzwi, które zamówiliśmy....Zaproponowano nam wymianę drzwi, które były przeznaczone do kaset- nierealne ze względu na to, że wtedy mielibyśmy różne drzwi wewnątrz domu. Kolejna propozycja: mamy wymontować kasety, oddać je do sklepu, w zamian dostaniemy prawidłowe, zaś pieniądze za stare otrzymamy, kiedy znajdzie się na nie kupiec (sic !). Nie zgodziliśmy się na żaden z tych wariantów. Ostatecznie stanęło, że drzwi przerobi montażysta. Uzgodnienia trwają- ostatnio dostaliśmy wycenę kosztów tej przeróbki- kilkaset złotych. Najlepsze, że myśleli, że my te koszty pokryjemy....Ech...

    Tak na marginesie- jak pewnie wiecie mamy pompę ciepła. Teraz (latem) zajmuje się ona podrzewaniem CWU. Nie wiem jak będzie zimą (ta ostatnia była wiosenna, więc nie traktuję wyników miarodajnie..), ale teraz spisałem licznik: wyszło mi, że od 1 do 15 sierpnia zużyliśmy 300 kWh. W to wchodzi podgrzewanie ciepłej wody przez pompę, gotowanie (płyta indukcyjnie) oraz zużycie generowane przez pozostałe odbiorniki: TV, kino domowe itp.
    Jak u Was to wygląda ? Mieścimy się w normie ?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony