dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolka1

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1

    Domyślnie wpis do księgi wieczystej

    Witam to mój pierwszy post
    Mam taki problem chcę kupić działkę i okazało się że właściciel działki nie widnieje w księdze wieczystej
    mówi że nie chciał na to wydawać kasy bo wiedzial że ją będzie sprzedawał
    Sytuacja wygląda tak
    1. Właścicielami działki są pani X i państwo Y i z tego okresu pochodzi ostatni wpis do księgi wieczystej
    2. Pani X umiera i spadek po niej otrzymóją mąż pani X oraz jej córka
    3. Działka zostaje teraz podzielona na trzy działki jedna część należy do państwa Y jedna częśc do męża pani X i jedna do córki pani
    Niestety po tym podziale nie ma wpisu do księgi wieczystej

    Czy ta sytuacja może być dla mnie ryzykowna
    Zgóry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem że podział geodezyjny działki został zatwierdzony decyzją administracyjną, w związku z tym przy sporządzaniu aktu notarialnego nie musi występować zgodność wpisu w KW z wpisem w ewidencji gruntów, ale te rozbieżności winny być udokumentowane (np. mapką, dokumentami własnościowymi itp.). Zatem notariusz przy sporządzeniu aktu notarialnego musi posiadać informację z ewidencji gruntów.
    Z punktu widzenia prawa dla każdej nieruchomości prowadzona jest odrębna księga, prawo własności musi być wykazane w jednej i tylko w jednej księdze wieczystej
    Pocieszające jest to, że od marca 2006 roku za założenie księgi wieczystej oraz za wpisanie do niej własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego opłata wyniesie tylko 260 zł.
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony