dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 245
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 4887
  1. #2721

    Domyślnie

    A mam jeszcze jedno pytanie jakie są koszty budowy M05b wariant II a M05a wariant . Bo M05a jest większy a koszty na stronie są praiw takie same jak dla M05b.
    Może wypowiedzą sie osoby co buduja te dwa warianty niewielkiego
    DZIEKI WIELKIE
    Michal
    M&I
    M05b

  2. #2722

    Domyślnie



    A u nas sie dzieje ! Wczoraj wylalismy lawy pod tarasy + chwilowa plyte tarasowa na 2-mce na imprezy grillowe(z resztek betonu). Na dniach ruszymy pewnie z murowaniem bloczkow... Zdjecia w dzienniku, zapraszamy

    Ania i Jacek
    M05L - etap: zamieszkujemy GO :]
    Aladinowa07
    domek

  3. #2723

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa kosztow M05b, bo w tym tygodniu kupujemy projekt w wersji lustrzanej.

  4. #2724

    Domyślnie

    Witam
    I od razu pytam
    Do korpeczki
    Czy temat odwiedzenia Waszej budowy dalej aktualny. My chcieliśmy zacząć w tym miesiącu, ale korci nas żeby sobie ten domek obejrzeć w realu. Więc chcieliśmy Was nawiedzić)

    Jak wygląda sprawa podniesienia ściany kolankowej o jeden pustak. Nam ekipa strasznie kręci nosem i nie chcą tego na siebie brać. Czy staraliście się o jakieś pozwolenie na podeniesienie tej ściany?

  5. #2725

    Domyślnie

    Cytat Napisał M&I
    Witam wszystkich.
    A i mam pytanie co do kosztów. Czy ktoa ma wycene systemem gospodarczym kolejnych etapów budowy?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam Michał
    Proszę, ale M05a:

    Etap Total
    1_start 7 124
    2_zero 38 771
    3_surowy otwarty 149 663
    4_hydraulika 17 400 bez pieca, grzejników; hydroforu; pompy
    5_elektryka 7 356 bez wył./gniazdek/ wyposażonej rozdzielni
    6_okna 15 050
    7_tynki 17 760
    8_wylewki 13 557
    9_ocieplenie 22 244 bez struktury, podmurówki
    10_drzwi 3 700 to tylko zaliczki; drzi garzażowe 7000; wejściowe 6300; drzwi ogród 3200
    przyłącza 10 266 w tym 4500 studnia;przewiduję jeszcze: gaz 5000; energia 2000
    99_estymacja 126 500 suma przewidywanych kosztów o których mowa powyżej
    Grand Total 429 391
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  6. #2726

    Domyślnie

    A mam może ktoś koszty do M05b?
    A jeszcze mam pytanie z czego lepiej budować: beton komorkowy czy porotherm?
    A i jaki strop lepirj robić lany z bloczków?
    M&I
    M05b

  7. #2727

    Domyślnie

    Cytat Napisał M&I
    A mam może ktoś koszty do M05b?
    A jeszcze mam pytanie z czego lepiej budować: beton komorkowy czy porotherm?
    A i jaki strop lepirj robić lany z bloczków?
    Z betonu komórkowego bedzie znacznie taniej. Warto pierwszą wastwę ułożyć z silki, ponieważ beton komórkowy łatwo chłonie wilgoć.
    Zeby zachować ten sam współczyniik przenikania ciepła sciany z porothermu muszą być grubsze.

    Co do stropu.
    Sam robiłem Teriva. Lany, czyli monolit, jest podobno tańszy ale zdaniem mojego kierownika budowy mało który wykonawca potrafi wykonać prawidłowo płytę krzyżowo zbrojoną. ( a nie jest to jedynie ułożenie prętów na krzyż )
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  8. #2728
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    funia80

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin&justin
    Cytat Napisał M&I
    Witam wszystkich.
    A i mam pytanie co do kosztów. Czy ktoa ma wycene systemem gospodarczym kolejnych etapów budowy?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam Michał
    Proszę, ale M05a:

    Etap Total
    1_start 7 124
    2_zero 38 771
    3_surowy otwarty 149 663
    4_hydraulika 17 400 bez pieca, grzejników; hydroforu; pompy
    5_elektryka 7 356 bez wył./gniazdek/ wyposażonej rozdzielni
    6_okna 15 050
    7_tynki 17 760
    8_wylewki 13 557
    9_ocieplenie 22 244 bez struktury, podmurówki
    10_drzwi 3 700 to tylko zaliczki; drzi garzażowe 7000; wejściowe 6300; drzwi ogród 3200
    przyłącza 10 266 w tym 4500 studnia;przewiduję jeszcze: gaz 5000; energia 2000
    99_estymacja 126 500 suma przewidywanych kosztów o których mowa powyżej
    Grand Total 429 391

    tak sobie czytam te wycene i oczom nie wierze...
    Bo jesli chodzi o wycene systemem gospodarczym to nie bardzo mi te koszta pasuja, no chyba, ze faktycznie Warszawa jest az tak droga.
    Ja buduje niewielkiego wersje druga totalnie zmieniona ( moge przeslac plan na prv) generalnie powiekszylem go o metr w dlugosci i szerokosci, no i jeszcze pare przesuniec scian na parterze.
    na chwile obecna mam stan zero i koszt tego przedsiewziecia wynosil, lacznie z robocizna 25 tys...
    stan surowy otwarty 150 tys? ja mam zamiar zrobic stan zamkniety za ta cene.
    hydraulika 17.400? bez pieca grzejnikow itd.. - to w takim razie za co te 17 tys?elektryka 7 tys- sam material ze wszystkim to ok 3.5 tys + 800 zl robocizna ( 2 ludzi na 3- 4 dni)

    Naprawde wydaje mi sie, ze powyzsze koszta , ktore zostaly przedstawione na kwote ogolna 429 tys. sa duzo za duze !!! I nie pisze tego po zlosci, bo firma robiaca dom pod klucz kasuje od 300 do 350 tys . z calkiem niezlym wyposazeniem podstawowym( kuchnia, lazienka) za 430 przyjada jeszcze Ci firanki wyprasowac i zawiesic

    pozdrawiam

    Maciej
    M05a marzenia sie spelniaja :]

  9. #2729
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    oj oj funia80 naucz sie nieco pokory bo inaczej Cie zycie tak zweryfikuje ze
    do konca swoich dni bedziesz ten dom wykanczac bo Ci kasy i nerwow nie starczy

    dawno sie na forum nie odzywalem ale takie bledny pojmowanie budowy to musze skorygowac
    bo na prawde zastanow sie czy wiekszego kredytu nie wziasc

    powiem tak nas stan zero tez kosztowal cos miedzy 18 a 22 tys. nie pamietam dokladnie

    stan zamkniety to tak w granicach 150-160
    ale zabawa to sie pozniej zaczyna

    skad wymyslone przez Ciebie koszty elektryki 3500??
    my za taka kwote to samych kabli mamy skad Ty takie kwoty wymylasz?
    uzbrojenie skrzynki elektrycznej oczywiscie sam material to 1500-2000
    przylacze elektryczne co najmniej 2000 ( zalezy jaka odleglosc)
    a gdzie tu gniazdka, kontakty, lampy - licz jeszcze z 3000 lekko

    a elektryk nawet za przeproszeniem zajebi..ty w 3-4 dni to Ci moze kabel do domu
    podciagnie, zazbroi skrzynke i z 10 punktow zrobi
    a gdzie anteny, gdzie internecik jakis, gdzie alarm?
    i za 800zl to bym nawet nie chcial widziec elektryka - z takimi cenami
    to raczej pan wladziu co sie zna na gatunkach win owocowych
    dzisiaj to nawet do lopaty czy podawania cegiel to dniowke koles ze 100zl
    musi dostac a co dopiero wykwalifikowany elektryk
    dom robisz dla siebie a nie wroga i potrzebujesz miec przemyslana
    instalacje elektryczna, internetowa, rtv, alarmowa, hifi
    a na prawde na dobra instalacje i przemyslana potrzebujesz od 150 do 200
    punktow jak nie wiecej bo to jednak spory domek
    no chyba ze masz jeden punkt swietlny z jednym wlacznikiem i jednym
    kontaktem w kazdym pomieszczeniu - ale dla mnie taka instalacja
    to moze w budzie na drzewo na podworzu powinna byc
    takze do porzadnej instalacji to potrzeba elektryka z 1-2 asystentami i tak na prawde
    oni we trzech to maja wtedy roboty od rana do wieczora na 2-3 tygodnie
    i taka jest prawda i rzeczywistosc

    to samo z hydraulika marcin&justa dobrze pisza hydraulika kosztuje tez od cholery
    nam za sama robocizne calej hydrauliki poszlo 13250!! w tym rozlozenie kanalizy
    przed chudziakiem i pozniej wszystkie kolejne rzeczy w budynku
    do tego przylacze gazowe 4800, przylacza wodnokanalizacyjne 9600 a mamy jakies 9m od budynku
    w srodku grzejniki, 60m2 podlogowki, piec i wszystkie pseudo duperele to lekka reka
    miedzy 22-25tys.
    a gdzie tu jeszcze jakies baterie, kible, wanna, prysznic? ( a na to trzeba jeszcze conajmniej wydac bez baterii w srednim standarcie z 7000-8000)

    wiec ja bede lepszy i na hydraulike z wyposazeniem i przylaczami okresle to mianem : 55-60 tys!!
    teraz wez dodaj jakas welne na ocieplenie poddasza za 7-9 tys, regipsy ze stelarzami z 3 tys. tynki z 12-15tys.
    ocieplenie elewacji to sam styropian z klejami z 7-9 tys. bez struktury
    do tego dodam jeszcze jakis nasz taras blisko 5 tys.
    do tego plytki w srednim standardzie - w sumie okolo 160m2 7tys. bez klejow i fug i bez plytek na taras
    no i jeszcze jakies gladzie gipsowe, farby
    a o rynnach z 3tys pamietasz i podbitce pewnie kolejne 2-5tys. i deska czolowa
    a i rozprowadznie rur spustowych do rynien, no i jeszcze drenaz by sie przydal
    a gdzie tu sa koszty robocizny? ano nie ma ( poza hydraulika i elektrykiem ) i zazwyczaj jest tak ze robocizna kosztuje drugie tyle co materialy

    a teraz dodaj jeszcze 7-15tys. za drewniane schody - zalezy czy konstrukcyjne czy
    tylko okladka betonu
    do tego jeszcze z 6-10tys. za drzwi wewnetrzne
    no bo o oknach dachowych 7-10tys., oknach normalnych 6-10 tys., bramie garazowej 2-4tys. drzwiach wejsciowych 4-8tys. to chyba wiesz ( to juz z montazem )



    wiec zastanow sie czy stan surowy zamkniety to 150 tys. i wtedy juz tylko wykonczenie - wielu tak mysli i pozniej sie dziwia skad tu kasy wziasc
    my na obecnym etapie wydalismy 290tys. ( szczegoly w dzienniku )
    i sadze ze jakby dal ktos nam jeszcze z 70tys. to bez problemu cos by zostalo
    nieskonczone
    bo jeszcze pozostaje brukowanie wjazdu, rekultywacja ziemii i zrobienie jakiegos ogrodu, ogrodznenie, jakies uzbrojenie elektryczne na zew. domu - brama w ogrodzniu, brama garazowa, oswietlenia, anteny, alarm itd itd itd


    ...
    ...
    ...

    i wiem ze sie zaraz ktos odezwie ze mozna to zrobic z 30% taniej
    pewnie ze mozna tylko po co rozpoczynac remont w domu od razu po jego wybudowaniu?
    dom jest dla mnie a nie dla jakiegos uroczego psiska ktory wiekszosc tematow by olal i dobrze by sie czul rowniez z jednym swiatlem w calej chatce
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  10. #2730

    Domyślnie

    powyzszy post byl o M05 (bez a)
    czyli najmniejsza jego wersja
    pozdr.

    u nas kuchnia zamowiona (9000,-)
    sprzet AGD zamowiony (9500,- bez pralki)

    M05L - etap: zamieszkujemy GO :]
    Aladinowa07
    domek

  11. #2731

    Domyślnie

    Cytat Napisał funia80

    tak sobie czytam te wycene i oczom nie wierze...
    Bo jesli chodzi o wycene systemem gospodarczym to nie bardzo mi te koszta pasuja, no chyba, ze faktycznie Warszawa jest az tak droga.
    Ja buduje niewielkiego wersje druga totalnie zmieniona ( moge przeslac plan na prv) generalnie powiekszylem go o metr w dlugosci i szerokosci, no i jeszcze pare przesuniec scian na parterze.
    na chwile obecna mam stan zero i koszt tego przedsiewziecia wynosil, lacznie z robocizna 25 tys...
    stan surowy otwarty 150 tys? ja mam zamiar zrobic stan zamkniety za ta cene.
    hydraulika 17.400? bez pieca grzejnikow itd.. - to w takim razie za co te 17 tys?elektryka 7 tys- sam material ze wszystkim to ok 3.5 tys + 800 zl robocizna ( 2 ludzi na 3- 4 dni)

    Naprawde wydaje mi sie, ze powyzsze koszta , ktore zostaly przedstawione na kwote ogolna 429 tys. sa duzo za duze !!! I nie pisze tego po zlosci, bo firma robiaca dom pod klucz kasuje od 300 do 350 tys . z calkiem niezlym wyposazeniem podstawowym( kuchnia, lazienka) za 430 przyjada jeszcze Ci firanki wyprasowac i zawiesic

    pozdrawiam

    Maciej
    Witam,
    za 300 -350 tys to firma może zrobi Ci w stan deweloperski. Ten dom ma prawie 195m2 powierzchni całkowitej. Czy uważasz że firma zrobi Ci dom pod klucz w cenie 1800zł/m2? wolne żarty - chyba zatrzymałeś się 5 lat temu.
    Tak się złożyło, że zacząłem budowę w największym bumie budowlanym czerwiec 2007. Nie mogłem dostać siporeksu - był jedynie w cenie 13-15 zł/szt a jeszcze rok wcześniej można było go kupić za 5-7 zł/szt. Na dachówkę czekałem od czerwcza do października. Było jak za dawnych lat. Roben twierdził, że mają wykupioną produkcję na 1,5 roku. Bras nie przyjmował zamówień. Więc kupiłem RupCeramikę ale musiałem poczekać. Jakieś chore czasy. Suma sumarum, stan surowy otwarty kosztował mnie 190 tys (nie licząc prowizorki elektrycznej 3000, studni 4500) Jest to około 30% więcej niż rok wcześniej. Prześleć nasze forum.

    Co do hydrauliki, szczegółowe koszty to:
    materiały - stan zero 1 100
    robocizna - stan zero 500
    materiały kanalizacja 1 050
    materiały CO/CW 10 250
    robocizna kanalizacja/CW 3 055
    robocizna CO 3 855
    razem 19 800
    za punkt płaciłem 170 zł (normalnie biorą 190-220)
    za podłogówke:45zł/m2

    przewidywane koszty to
    piec kondensacyjny Junkers po upustach : 10500
    sterownik: 1000
    materiały +pompka cyrkul CW : 2000
    montaż pieca:1100 (6,5 punktu)
    pompa głębinowa :2500
    przekop do studni:1000
    hydrofor: ???
    grzejniki: około 4000 (po upustach)
    podłączenie grzjnków: 700 (robocizna policzona była 120 za punkt, 50zł hydraulik pozostawił na podłączenia)
    biały montaż ??
    Przewiduję ze cała hydraulika będzie kosztowała mnie 42 000 - 46 000


    Co do elektyki
    robocizna ale tylko 220V 4266 (55zł/punkt)
    okablowanie: domofon ,telefon, internet, internet, alarm wykonałem sam. materiały 1 200
    alarm osprzęt 1 650
    skrzynka elektryczna 240 (brak uzbrojona)
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  12. #2732

    Domyślnie

    Cytat Napisał funia80
    na chwile obecna mam stan zero i koszt tego przedsiewziecia wynosil, lacznie z robocizna 25 tys...

    Maciej
    Jeżeli chodzi o stan surowy to bardzo ciekawy jestem prównania kosztów. Skąd ta różnica?

    robocizna stan zero 120m2 pow 12 000 (całość stanu surowego 35 000)
    beton - ławy fund. 21,5m3 6 430
    bloczki betonowe- 6 warstw 5 250
    beton B15 - tzw.chudy beton 17m3 4 900
    stal 3 065
    siatka, klej,klutan, dysterbit, folia itd. 1 050
    cement 1,4t + plastyfikator 870
    styropian, klej 754
    papa 600
    piach do zagęszczenia 450
    piasek 400
    koparka 350
    zagęszczarka - wynajem (dwukrotnie) 300
    koparka -zciąganie ziemi 280
    koparka -obsyp budynku 200
    geodeta-wytycz. budynku 180
    Razem 37 079
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  13. #2733

    Domyślnie koszty

    przyłączę siędo wątku na temat kosztów
    stan surowy zamknięty za 150 tys - może ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić
    ja buduje Mo5a w przyszłym tygodniu zamykan stan surowy z stolarką okienną i bramą garażową
    koszt całości - 236 tysięcy
    oto kilka danych ogólnych
    -adaptacja na tereny szkód gorniczych ( ok 10 tys więcej )
    -podniesienie ścianki kolankowej o 50 cm - zysk powierzchni na poddaszu jest naprawdę znaczy
    -ściany porotherm 30
    - dachowka betonowa
    -okna 6 komorowe dwustronny kolor
    -orynnowanie tytan cynk
    i takie tam
    Co do hydrauliki i kanalizacji mam wycenę na 22 tys. ( oczywiście nie liczę już wykonanej kanalizacji) , do tego jescze potrzeba piec, elektryka uzgodniona za 8 tys i wydaje mi się dobrą ceną
    Robocizna za całość ( górale ) to 65 tys - może drogo ale polecam zero problemów - w pełni samowystarczalni łącznie z zaopatrzeniem w materiały

    pozdrawiam
    marian.m

  14. #2734

    Domyślnie

    Czyli potwierdzasz moje koszty. Do mojego stanu surowego 190 tys dodam okna za 16tys (PCV,obustronny kolor, szyba P4) drzwi garażowe Hormann 7tys i mamy 213 tys. Ale miałem tańszą ekipę (35tys+15tys ułożenie dachówki) i nie miałem adaptacji na tereny szkód górniczych.
    Moja konkluzja jest taka: planując budżet należy dodać minimum 20%-25%, tak aby podczas budowy nie trzeba było oszczędzać na ekipie materiale i technologii

    A teraz z innej beczki.
    Może wiecie, czy wymagane jest wygrzanie podłogówki przed układaniem terakoty. Wylewki były robione na początku lipca a terakotę zamierzam układać w październiku. Jak Wam się wydaje? Czy wystarczy naturalne wysuwszenie posadzki. Pytam, bo co innego mówi mi glazurnik a co innego hydraulik. Ten ostatni właśnie wspomniał o wygrzaniu a ponieważ nie mam jeszcze gazu zaproponował podłączenie termy
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  15. #2735
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    marcin&justin

    z ta podlogowka to jestem swiezo po
    my wylewke zrobilismy 30tego kwietnia i za 2-3 tygodnie zaczniemy wlasnie
    kladzenie gresow itp.
    takze chcialem zaczekac do ostatniej chwili z tym wygrzewaniem

    ja kiedys poczytalem o tym wygrzewaniu i stwierdzilem ze musze to tez zrobic i juz
    i teraz nie zaluje - w salonie faktycznie plyta strzelila chociaz przeciez za nami
    juz ponad 2,5 miesiaca naturalnego wysychania w dosyc cieplym okresie
    takze ciesze sie ze wygrzewalem bo przynajmniej tylko plyta pekla a nie wszystkie plytki ( plyta jest zbrojona siatka i wloknami polipropylenowymi to sie nie
    boje tego pekniecia )
    takze uwazam to za koniecznosc
    a przy okazji okazalo sie ze jeden zawor strefowy w naszej instalacji hydraulicznej
    byl zle umiejscowiony i mimo wylaczenia w piecu grzania zbiornika wody to
    jednak byl grzany
    dobrze ze wyszlo to teraz a nie w zimie jak juz by trzeba bylo korzystac z calej
    hydrauliki
    instalatorzy dostali od serwisu technicznego de dietrich ze zawor trojdrogowy
    w kotle jest na wyjsciu zasilania a nie powrocie ( co jest chyba zadkoscia ) do kotla
    takze zrobili wszystko dobrze wedle otrzymanych instrukcji, ale ze bylem upierdliwy
    to nie dalem za wygrana i chcialem to wyjasnic i udalo sie - trzeba bylo
    zawor strefowy przelozyc z zasilania ciepla woda zbiornika na powrot ze zbiornika
    i teraz w zbiorniku jest 18 a nie 45 stopni podczas wylaczenia grzania CWU

    takze poza peknieciem plyty jeszcze niezly poligon doswiadczalny dla hydrauliki

    a tu link z rozpiska terminow wygrzewania :

    http://forum.muratordom.pl/wygrzewan...=cwu%20schemat
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  16. #2736

    Domyślnie

    Wylewki zrobine 1 lipca

    Dzięki za link. To teraz wiem, że naturalne "wygrzewanie" nie wystarczy
    Jestem na etapie załatwiania warunków. Instalator stwierdził. że zanim popłynie do mnie gaz może potwać to 2-3 mies. No to ładnie. Glazurnika już raz przesuwałem. Pewnie będę musiał zrobić to jeszcze raz, bo nie wydaje mi się, że wyrobię się z wygrzaniem do października.

    Ale mam inne roboty: ocieplenie poddasza, struktura na zewnątrz, podbitka, kominek, no i ogrodzenie....... a kupka ze złotówkami maleje
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  17. #2737

    Domyślnie

    Cześć, ja buduję M05 ale pojawił mi się mały problem.
    Jestem na etapie oczekiwania na dachowców i rozglądam się za oknami na parterze.
    Podczas budowy zmieniłem otwory okienne z 170 cm wysokości na 150 (tak mi doradził budowniczy) i teraz mam problem, bo chce kupić okna 150 z roletami zewnętrznymi i takie rolety nadstawne zajmują te moje 20 cm, które mam wylane betonem (nadproża). I teraz wyjście jest takie, że muszę zrobić okna na 130.
    Tylko boję się, że dom straci urok (wygląd) i może będzie niedoświetlony.
    Co o tym sądzicie??
    Dodam, że podnoszę dach o jeden pustak czyli ok.25cm.
    Może ktoś z Was zrobić virtual tuning takich okien (na 130x120), zeby chociaż zobaczyć jak to będzie wszystko wyglądało??
    Dzięki.
    No chyba, że macie inne pomysły jak to rozegrać. Nie bardzo chce mi się kuć te nadproża, szczegolnie, że są mooocno zbrojone.

  18. #2738

    Domyślnie

    Erol 1 - wejdz do naszego dziennika- strona 2 na samej gorze, mielismy podobny problem z oknami......

    pozdr.

    ps. moze rolety zewnetrzne ale nie w otworze okiennym, tylko na budynku?
    lub pod steropianem? wymiar okien 130 cm bedzie brzydko wygladal, tym bardziej jak masz podniesiona sciane kolankowa (jeden pustak) jak my, zobacz u nas jak wyglada dom przy rozmiarze okna 150.
    M05L - etap: zamieszkujemy GO :]
    Aladinowa07
    domek

  19. #2739

    Domyślnie

    My zmienilismy okna na 170/150 mam nadzieje ze będą dobrze wyglądały.
    A mam pytanie na jakiej wysokości macie okna dachowe?\
    Pozdrawiam
    M&I
    M05b

  20. #2740

    Domyślnie

    witam
    ja zmienilem na 150 i podniosłem dom o 50 cm, miejsca u góry się zrobiło.......
    co do rolet hmm ja mam prefabrykowane nadproża 3 szt , jak zachce mi się rolet zawsze można jedo wykuć.
    a okna 130 nie wiem dla mnie to już mało - jak zastanawiałem się nad roletami nadstawkowymi to planowałem otwory 170 i wtedy okna 150.
    w razie potrzeb jak chcesz prześle ci zdjęcia
    marian.m

Strona 137 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony