dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 197 z 245
Pokaż wyniki od 3.921 do 3.940 z 4887
  1. #3921

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m niewielki m05b Zobacz post
    Coby jeszcze troszkę podbić nasz temat wrzucam zdjęcia gotowego dachu.
    Jaka to dachówka? Podoba mi się bardzo

    Naszym pierwszym wyborem był antracyt, ale w trakcie wakacyjnych wyjazdów oglądaliśmy dachy i wydało nam się że antracyt będzie przytłaczał, a dom stanie się smutny, zwłaszcza że ma stać przy lesie. Padło więc na taki właśnie cegłówkowy kolor
    _______________
    Niewielki M05aL

  2. #3922

    Domyślnie

    To Rupp Ceramika Sirius miedziany. Kolor w zależności od światła jest abo czerwony w pełnym słońcu albo jasno brązowy w pochmurny dzień. Polecam tę dachówkę - jest twarda, równa, bez przebarwień o gładkiej powierzchni, jedyny minus, to gąsiory końcowe w kształcie "muszelki", nie ma innych. Natomiast jeżeli Wasz dom będzie stał blisko lasu lepiej kupić dachówkę angobowaną - błyszczy się, ale jest spokój z porostami i innym zielonym świństwem : )

  3. #3923

    Domyślnie

    Cytat Napisał hugo-ml Zobacz post
    witam,

    czy ktoś się orientuje czy wersja niewielkiego M05a kwalifikuje się do kredytu "Rodzina na swoim"?
    a może ktoś dostał lub starał się do tego kredytu?
    za wszelkie info będę bardzo wdzięczny

    pozdrawiam
    tak, ja mam ten kredyt i właśnie wydaję drugą transzę jak najbardziej kwalifikuje się ten domek do kredytu z dopłatami...nie wiem czy się teraz warunki nie zaostrzyły ale my braliśmy w maju-czerwcu rok temu
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  4. #3924

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m niewielki m05b Zobacz post
    sylwiap-w29 Pokażesz nam na jakie płytki zdecydowaliście się do salonu? Pewnie są już ułożone, tu szczery uśmiech o zdjęcia : )
    a jasne, że pokaże są już ułożone i nawet dwa razy umyte teraz czekają tylko na zaimpregowanie ale efekt już jest bardzo ładny
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  5. #3925

    Domyślnie

    Cytat Napisał formellcia Zobacz post
    Witam,
    byłby ktoś tak miły i napisał ile kilogramów pręta zbrojeniowego o średnicy 12 i 6mm potrzeba na same ławy fundamentowe i słupy i ile bloczków betonowych w M05a z podwójnym garażem. Pytam, bo mam wszystkie egzemplarze projektów w urzędzie, a chciałbym kupić materiał, bo za kilka dni będę miał pozwolenie i już chciałbym ruszyć z robotą.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Już nie jestem w stanie Ci odpowidzieć na to pytanie - za dawno to było a drugi problem to taki, że ja miałam zmiany właśnie w tym temacie, bo buduję na szkodach górniczych (śląsk górny) ... A nie dostałeś do projektu tego ślepego kosztorysu? Może tam jest napisane?
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  6. #3926

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m niewielki m05b Zobacz post
    Coby jeszcze troszkę podbić nasz temat wrzucam zdjęcia gotowego dachu. Czekamy cały czas na okna (orzech obustronny), bramę - Wiśniowski i drzwi zewnętrzne - Juwent. Marzyły mi się drewniane, model upatrzony u forumowego Pędzelita (jak tu jeszcze zaglądasz, to daj znak : )), ale niestety finanse... Montaż będzie dopiero pod koniec września, i dom zacznie wyglądać jak człowiek : )
    śliczny domek też mam drzwi z Juwentu
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  7. #3927

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez sylwiap-w29 ; 04-10-2011 o 22:11
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  8. #3928

    Domyślnie

    Kurcze, fajnie macie : ) Ryzyko z drewnopodobnym gresem jest takie, że "udaje" coś czym nie jest a u Was wygląda na prawdę super. Kolor też jest bardzo sympatyczny. Ja cały czas szukam... Ty znalazłaś : ) Co to jest?

  9. #3929

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m niewielki m05b Zobacz post
    Kurcze, fajnie macie : ) Ryzyko z drewnopodobnym gresem jest takie, że "udaje" coś czym nie jest a u Was wygląda na prawdę super. Kolor też jest bardzo sympatyczny. Ja cały czas szukam... Ty znalazłaś : ) Co to jest?
    wygląda jak drewno na żywo też ... teraz fugi są trochę jasne ale jak zaimpregnujemy to ściemnieją ... tak jak pisałam kiedyś, skusiliśmy się jednak na woodentic z Paradyża kolor ochra i nie żałuję
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  10. #3930
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    formellcia

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiap-w29 Zobacz post
    Już nie jestem w stanie Ci odpowidzieć na to pytanie - za dawno to było a drugi problem to taki, że ja miałam zmiany właśnie w tym temacie, bo buduję na szkodach górniczych (śląsk górny) ... A nie dostałeś do projektu tego ślepego kosztorysu? Może tam jest napisane?
    Dziękuję za chęć niesienia pomocy..

  11. #3931

    Domyślnie

    Cytat Napisał formellcia Zobacz post
    Dziękuję za chęć niesienia pomocy..
    u mnie wyszło dużo więcej stali ze względu na szkody górnicze, ścianki fundamentowe też mam dość wysokie ponieważ budujemy na lekkiem wzniesieniu, tak więc mój niewielki pod tym względem nijak ma się do tego projektowego
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  12. #3932

    Domyślnie

    Cytat Napisał formellcia Zobacz post
    Witam,
    byłby ktoś tak miły i napisał ile kilogramów pręta zbrojeniowego o średnicy 12 i 6mm potrzeba na same ławy fundamentowe i słupy i ile bloczków betonowych w M05a z podwójnym garażem. Pytam, bo mam wszystkie egzemplarze projektów w urzędzie, a chciałbym kupić materiał, bo za kilka dni będę miał pozwolenie i już chciałbym ruszyć z robotą.
    Dziękuję za odpowiedź.
    tak na szybko to ci powiem tylko że na ławy z tego co pamiętam fi6 i fi 12 potrzeba po ok. 500 metrów
    na kilogramy sam sobie musisz przeliczyć

    ale to i tak na belki na stropie pójdzie pewnie co najmniej drugie tyle wiec jak kupisz więcej stali to na pewno zużyjesz wcześniej czy później

    pozdro.
    Ostatnio edytowane przez hugo-ml ; 04-09-2011 o 14:00

  13. #3933

    Domyślnie

    Jak tak oglądamy zdjęcia Waszych Niewielkich, to coraz bardziej nam się ten domek podoba! My jesteśmy na etapie dachu - jak na razie sama konstrukcja, ale z każdym dniem widać coraz więcej i coraz bardziej nas cieszy nasz Niewielki!

    Pozdrawiamy gorąco wszystkich wielbicieli Niewielkiego

  14. #3934

    Red face Zdjęcie naszej "skarbonki"

    Przesyłamy Wam zdjęcia naszego domku!
    Jesteśmy z niego baaardzo dumni!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0218.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	73386   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0214.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	73387  

  15. #3935

    Domyślnie

    Cytat Napisał formellcia Zobacz post
    Witam,
    byłby ktoś tak miły i napisał ile kilogramów pręta zbrojeniowego o średnicy 12 i 6mm potrzeba na same ławy fundamentowe i słupy i ile bloczków betonowych w M05a z podwójnym garażem. Pytam, bo mam wszystkie egzemplarze projektów w urzędzie, a chciałbym kupić materiał, bo za kilka dni będę miał pozwolenie i już chciałbym ruszyć z robotą.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Mam projekt M05aL - też jak niektorzy będę mieć więcej stali ze wzgl. na szkody ale mam w domu kopię oryginalnego projektu, przed zmianami. Wpisuję to co wyczytałam:

    12 mm - 327,7 kg ławy + 35,1 kg stopa
    6 mm - 85 kg ławy + 1,1 stopa

    Bloczków nie znalazłam, jak wyczaję dam znać
    _______________
    Niewielki M05aL

  16. #3936

    Domyślnie

    Cytat Napisał M05-Niewielki Zobacz post
    Przesyłamy Wam zdjęcia naszego domku!
    Jesteśmy z niego baaardzo dumni!!!
    ooo piękny nawet bez pokrycia czekam teraz na zdjęcia domu z dachówką
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  17. #3937

    Domyślnie

    sarbela a na jakim jesteście etapie budowy? gdzie budujecie, że macie szkody?
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  18. #3938

    Domyślnie

    Na razie kończymy adaptację projektu. Mam nadzieję że w tym miesiącu uda nam się złożyć dokumenty do Starostwa. Także szału nie ma jak na razie. A będziemy budować na Dolnym Śląsku - tereny KGHM dokładnie Bądzów między Głogowem a Polkowicami.
    _______________
    Niewielki M05aL

  19. #3939

    Domyślnie

    Oglądałam ostatnio domek szwagra w budowie, inny projekt i dach bez podbitki - oni zrobili nadbitkę. Podoba mi się to, czy ktoś z Was zmienił projekt niewielkiego i zrezygnował z podbitki?
    _______________
    Niewielki M05aL

  20. #3940

    Domyślnie

    Ja widziałam nadbitkę i wygląda bardzo fajnie ale potem pomyślałam, że wtedy to miejsce pod dachem jest idealne do gromadzenia się pająków, pajęczyn a może nawet gniazd os itp. ...
    Ale może tylko tak mi się wydaje

Strona 197 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony