dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 373
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 7458
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    2mm ty mieszkasz gdzieś koło nas
    Jaki masz internet? Chcę przenieść telefon tepsy ale.. jak złożyłam podanie, tak zamilkli. Więc rozglądam się za alternatywą. Era??? Sam telefon działą, UMTS chyba też, bo kiedyś mi komórka angielska nie chciała działać na działce - UMTS się ładował a że to internetowy, to nie działało nic. Więc chyba jest, ale czy w domu? Komórka już przestrojona, nic mi nie powie Można wziąć na próbę?

  2. #182

  3. #183
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    2mm ty mieszkasz gdzieś koło nas
    Jaki masz internet? Chcę przenieść telefon tepsy ale.. jak złożyłam podanie, tak zamilkli. Więc rozglądam się za alternatywą. Era??? Sam telefon działą, UMTS chyba też, bo kiedyś mi komórka angielska nie chciała działać na działce - UMTS się ładował a że to internetowy, to nie działało nic. Więc chyba jest, ale czy w domu? Komórka już przestrojona, nic mi nie powie Można wziąć na próbę?
    nie wiem gdzie Ty mieszkasz dokładnie ale ja W wrześniu podłączyłem tel od TPSA - nowa linia, nowy nr telefonu - no i mam neostradę. Jak na razie działa.
    Od Ery trzymaj się z daleka. U mnie w domu nie da się rozmawiać przez komórkę na parterze, na piętrze owszem ale i tak słabo. O internecie od nich tez zapomnij. Ja mam też blueconnect ale działa bardzo słabo na piętrze - tylko przez GPRS. Tu w okolicy nie ma zasięgu UMTS chociaż pokazują to te śmieszne mapki Ery i przekonują o tym ich pracownicy ale jest to nieprawda. Jak zgłosiłem ten problem to po chyba 3-4 tygodniach dostałem sms z informacją ze w budyku może być słaby sygnał ale na zewnątrz jest lepiej. Nawet nie śmieszne tylko żenujące.
    Generalnie sprawdziłem doświadczalnie że UMTS w wydaniu Ery GSM działa w miarę bezproblemowo w centrum Warszawy. Bo już kilka kilometrów od centrum jest z tym róznie....

    Merry Christmas and Happy New Year 2008

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dzięki za życzenia

    A mieszkamy niedaleko, ja od warszawskiej za mostem (za od strony miasta, przed od wycieczkowej) w prawo. Do ciebie mogę spacerek sobie zrobić

  5. #185
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    spacerek to chyba trochę daleko.......

    gratulacje z okazji częściowych wykończeń. Koniecznie musisz pomalować ściany to wiele zmieni, tylko nie kupuj farb w castoramie, LM itp. sklepach bo szkoda pieniędzy no i pracy (własnej albo kasy na pracę malarzy).




    pozdr.

  6. #186
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    witam,

    jak Twój odbiór domu w PINB? Juz po czy jeszcze w trakcie?


    pozdr.
    M.

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hm, jakby to powiedzieć. Poradzono mi, żeby jednak złożyć o zasiedlenie. Bez problemu, jednak mam skończyć wejście (brak schodków) i taras. Do końca roku. Innych zastrzeżeń nie było..

  8. #188
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    nie wiem co to jest to "zasiedlenie"?
    ja dostałem od razu decyzję o braku sprzeciwu.

    ciekawe czy przy tym zasiedleniu można zmienić taryfę w ŁZE? Albo np. załatwić zameldowanie?

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    wszystko można Mogę się oficjalnie wprowadzić, zameldować, zmienić taryfę. Jedyne, co muszę, to po skończeniu wypisanych "niedoróbek" jeszcze raz złożyć papiery, co podobno jest już formalnością.

  10. #190

    Domyślnie

    Ewa, nie wiem co to jest zasiedlenie?
    co to znaczy?
    możesz opisać jak ten odbiór wygląda?
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  11. #191
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    jakiej masz pow. ten dom? 120-150 mkw?
    ze zdjęc wynika że prosty dach itp.
    Twoje wyliczenia poniesionych nakładów coś przeczą wyliczeniom co niektórych osób o kosztach budowy. Tym bardziej że piszesz ze duzo prac wykonalaś sama i standard jest taki jaki jest.
    30 tys. na tynkowanie, podjazdy, ogród w b. ograniczonym zakresie jednak Ci nie wystarczy.
    pozdrawiam

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dom jest 124m2. Po podłodze.
    Nie zamierzam go tynkować. Położymy jeszcze raz klej, oszlifujemy i pomalujemy. Nawet nie z oszczędności. Oglądałam taką wersję i podoba mi się...
    A przy okazji taniej I mam wykonawcę, takiego chłopaka, co nam ocieplenie robił. On tynków nie umie. Chyba że trafi mi się jakiś dobry tynkarz, w co wątpię. Mamy alergię na fachowców.
    Na tarasik liczę z 10 tys. W zasadzie ganek jest dobrze zaawansowany, trzeba wylać płytę i obłożyć, a co do tarasu - zrobić murek, zapełnić go i położyć drewno. Nie mam pojęcia czy mi wystarczy, ale znowu dużo będziemy robić sami. Układanie kostki mam już opanowane, więc tylko materiał, zresztą nie robimy dojazdu do samego domu, tylko do wiaty, do domu ścieżka piesza. Wiata na samochody nie jest taka droga. Cóż, mam jeszcze 10 w zapasie, choć bym się musiała pożegnać z wakacjami A działka nie jest duża.

  13. #193
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    witam,
    no to wychodzi 270 tys na 124 mkw - dobrze liczę? Śmieszą mnie teksty typu 1300 zl/mkw bo piszą je ludzie nie mający pojęcia tak naprawdę na jaki temat zabirają głos.

    A co do tynkowania - nie rób tak jak masz zamiar, nie jest to zbyt dobre wyjście, budynek należy otynkować. Klej na siatce mozna sobie przetrzymac rok czy dwa ale nie na stałe. Będą potem z tym problemy.

    Osobiście znam jednego gościa zajmjącego się tynkowaniem poza tym że jest cholernie drogi (robi jednak rewelacyjnie) to jest niesłowny i niepunktualny. Trzeba wciąż do niego dzwonić i go poganiać. Zresztą na koniec rozstałem się z nim w niezbyt pokojowy sposób ale tynk położył rewelacyjnie. Dlatego też nie chcę podawać do niego namiarów bo może coś odwalić.

    Podziwiam że chcesz układać sama kostkę - jest to bardzo ciężka praca. I ułożenie kostki tak żeby nie zapadała się pod samochodem nie jest łatwe.

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Problemy? Jakie? Obok nas taki domek stoi już 5 rok. To nie jest sam klej na siatce, na to dobra farba. Też zabezpiecza, a nie ma efektu "baranka", nie widziałam gładkich tynków... Wiesz coś złego o takim rozwiązaniu, to powiedz...

    Kostki dużo nie bedzie. Podjazd dla samochodu kawałkiem już jest, dojdzie dorobienie kawałka pod wiatą, to pewnie wylejemy jako płytę. Wiata będzie przy wjeździe. Może bardziej komfortowo jest podjechać sobie pod dom, trudno, mam za małą działkę, żeby ją wybetonować na podjazdy i drogi dla samochodu... . Kostka będzie na ścieżce do domu, tu już nie ma takich obciążeń

    Faktycznie, za metr wyszło 2100 I chyba mniej już się nie da, chyba że ktoś sam muruje i ma brata dekarza. Albo faktycznie kosztem jakości. Bo chociaż jakość wykończenia mi nie spędza snu z powiek (vide krany po 600 zł vs. po 60 ) to jakość częsci trwałych (dach, izolacja, ściany, wylewki, ogrzewanie itd) jest dobra...

  15. #195
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Problemy? Jakie? Obok nas taki domek stoi już 5 rok. To nie jest sam klej na siatce, na to dobra farba. Też zabezpiecza, a nie ma efektu "baranka", nie widziałam gładkich tynków... Wiesz coś złego o takim rozwiązaniu, to powiedz...

    ..
    nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie - za kilka lat będziesz znowu to poprawiać. Zresztą skoro już masz ten klej + siatka i chcesz znowu kłaść klej i malować to i tak robisz dwa razy tą samą pracę. Sam klej + siatka nie zabezpiecza zbyt dobrze ścian. Zobacz sobie jak wygląda "elewacja" domu gdzie styropian pokryty jest tylko klejem siatką itp. po bardzo ulewnym deszczu. Po to kładzie się tynk na elewacji żeby ją zabezpieczyc. Kolory, wzór itp. to już dodatki. Elewacja jest kolejnym elementem domu na którym nie mozna oszczędzać. Połóz dobrej klasy tynk (tylko nie mineralny) i będziesz mieć spokój. Ja mam na elewacji tynk firmy STO i uważam że jest rewelacyjny produkt, co widać szczególnie ostatnio po ulewach. Wybór tynków jest tak ogromny, przede wszystkim pod względem ceny i jakości że mozna bez problemu coś wybrać. Niestety fachowców nie da się wybrać bezproblemowo.
    pozdr.

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Już wiem, jak wygląda pomalowany dom bez tynku po ulewnym deszczu. Na razie super. Mam farbę silikonową Caparola, nie tylko deszcz spływa, zabrudzenia też a co nie spłynie to wycieram gąbką. A z tynku (mam bonie tynkowe) niestety już nie tak łatwo...

  17. #197
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    jeżeli wg Ciebie jest OK no to bardzo dobrze.

    tylko skoro mozna od razu malować styropian to po co ludzie go tynkują?

    a ten nieszczęsny odbiór w PINB już masz?

    pozdr.

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Byłam na urlopie
    Odbiór mam.
    co do tynkowania - nie wiem, zobaczę za kilka lat. Może tynk jest trwalszy? Poza tym dużo robi rodzaj farby, szerokość okapów (ja mam szerokie). Definitywnie wypowiem się po zimie

  19. #199
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    To malowanie zamiast tynku wygląda nieźle.

    Tak w ogóle to patrząc na zdjęcia chyba wiem gdzie jest ten Twój dom - czasami na skróty przejeżdżam niedaleko.

    Podbitkę ma Ci robić taki gość mieszkający na ul. Tęczowej?

    Jak szukasz kostki granitowej, czy innych tego typu kamieni to moge dać Ci namiar na firmę która sie tym zajmuje. Czy jest droga czy tania to już inna kwestia.

    pozdr. M.

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2mm

    Podbitkę ma Ci robić taki gość mieszkający na ul. Tęczowej?

    Jak szukasz kostki granitowej, czy innych tego typu kamieni to moge dać Ci namiar na firmę która sie tym zajmuje. Czy jest droga czy tania to już inna kwestia.

    pozdr. M.
    Podbitkę tak
    Co do granitów to temat na wrzesień. najpierw alarm a potem się zobaczy. Ale namiary daj

Strona 10 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony