dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 373
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 7458
  1. #6241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Na temat egzaminów to wiecie jakie mam zdanie ....

    Jeżdżę bo muszę! Bardzo chciałabym przestac byc zależna ale nie wiem, czy w końcu to zrobię! Moja Latorośl tez się nie rwie do prawka a ja Jej nie naciskam. Dorośnie - zrobi!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  2. #6242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Jednakowoż kiedy tkwimy w wielkim korku, musimy pokonać rozgrzebane skrzyżowanie z policjantem w białych rękawiczkach i tabunami wkurzonych kierowców trąbiących na wszystkich, to ja WIEM, że nie dałabym rady. Normalnie bym wysiadła, zostawiając auto na środku tego bajzlu, i poszłabym sobie dalej na piechotę.
    Coś ci powiem, może kiedyś pomoże??
    Jak stoisz w korku to 1. delektuj się, że siedzisz, muzyka gra, jest ciepło i jedynym mankamentem jest spalanie benzyny 2. robisz dokładnie to, co gość przed tobą a jedyny wysiłek umysłowy polega na nierozjechaniu policjanta... W korku jeździ się najłatwiej, bo nie trzeba myśleć. Po prostu nie ma wyboru, trzeba robić to, co cała masa
    Ja nie lubię jeździć wielopasmowymi, których nie znam. Np w Katowicach z przyległościami, w 3mieście. Przyznaję, raz dojechałam do Arniki z płaczem prawie. Tam się jeździ tak szybko, że trzeba znać teren bo inaczej odpowiedni zjazd mija jak sen złoty a człowiek dowiaduje się po przejechaniu go... No i Wiednia nie lubiłam, większość ulic pod ziemią a ta GPS zgłupiał, bo miał kilka poziomów ulic w kupie

  3. #6243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    aj tam, w trojmiescie latwo sie jezdzi, teraz rzadko w korkach stoje ale jak juz stoje to mam okazje do mamy albo siostry albo kolezanki zadzwonic i poklaftowac, bo zazwyczaj czasu nie ma. zestaw glosnomowiacy to najlepszy wynalazek, gps-a uzywam sporadycznie gdzies gdzie bywam od wielkiego dzwonu lub w nieznanym miescie. za to myslenia przy tym nie wylaczam, obserwacji terenu tez nie unikam no i zawsze przed wyjazdem na mapie w necie sprawdzam, zeby ten Hołek w nawijce mnie na manowce nie wyprowadzil i tak cos ciagle do mnie gada: zwolnij albo jestes poza trasa, nowa bedzie lepsza

  4. #6244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    ...to fakt.. i u nas raczej trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bo miasto z dwoma ościennymi poplątane.... zjazd za zjazdem.... i w centrum np Katowic same jednokierunkowe .. pomylisz i wyjedziesz w drugim końcu innej dzielnicy...
    Sama ostatnio byłam bardzo zaskoczona w ścisłym centrum Katowic (do fryzjera zachciało mi się wybrać) jakie zmiany tam zaszły... wizerunkowo super... ale jak ktoś nie zna Katowic.. to współczuję... dobrze , że ja znam... no i z parkowaniem masakra, tak jak w innych pewnie dużych miastach.
    Daję radę w Warszawie, dawałam sama radę po Wiedniu , byłam tam ostatnio rok temu bez męża na pogrzebie wuja... wróciliśmy cali i zdrowi (byłam z wujostwem, ale to ja prowadziłam i tam i z powrotem...
    Z Wiednia z przed d5 lat pamiętam, jak nasz kolega zgubił paszport, trzeba do konsulatu... i znajdź tu w centrum.. za nic nie mogliśmy odczytać , gdzie i jak ulica się nazywa, bo jak odszyfrowałam z mapą, to już przejechaliśmy bo samochody za nami sznurem..... wkurzeni poszliśmy do kawiarni, poczekaliśmy do środka nocy, znaleźliśmy ambasadę i doczekaliśmy do rana a wówczas znajomy wyrobił paszport...
    W Stambule daliśmy radę, ale to mąż prowadził, ja zaś robiłam za GPS... wówczas nie było jeszcze GPSów... tylko mapa...
    Tamtych wrażeń nikt nam nie odbierze... takiego cyrku na ulicach to my nie widzieliśmy... Trzy pasy jezdni, a 5 sznurów samochodów...

  5. #6245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No właśnie wielopasmowe mnie przerastają. Korek jest ok, póki nie musisz zmieniać pasa albo skręcać w lewo przecinając torowisko tramwajowe. Jeżeli jeszcze są światła dla każdego pasa to w miarę, a jeżeli nie, to pupa blada! Zanim przebudowali rondo Mogilskie w Krakowie, byłam w stanie dojechać do Andrzeja do pracy. Stałam spokojnie w korku, wszyscy stali, jeden pas, przejazd przez rondo i po zjeździe z niego w prawo - luzik (no, prawie). Kiedy przebudowali, skończyły się korki, ale pasów na nim jak nakichał, więc tylko raz i to późną nocą się odważyłam.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #6246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ronda wielopasmowe fajne sa, oczy musisz miec dookola glowy, jednak wiekszosc polskich kierowcow nie potrafi po nich jezdzic, niestety nie potrafia po jednopasmowych a wielopasmowe przerastaja o kilka dekad

  7. #6247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mówisz o tej zabawie w zmianę pasów na rondzie? Ostatnio się zraziłam, bo wjechałam grzecznie na wewnętrzny (miałam zjeżdżać 3 zjazdem) a zrobić musiałam 2 kółka, bo mnie świnie nie chcieli wpuścić na zewnętrzny w odpowiednim momencie! No i co? Nauczyłam się, nie ważne ile zjazdów przed tobą, podróżujemy na zewnętrznym bo inaczej można zostać na tym rondzie na zawsze

  8. #6248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    to nie wina ronda tylko chamow drogowych niestety

  9. #6249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ronda troszkę też, bo było za małe na dwupasmowe, taki przerost formy nad treścią. Jak rondo rozległe bardzo, to da się jakoś wcisnąć, jak ciasne to trzeba pasy zmieniać energicznie a w tłoku się nie da.

  10. #6250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ronga wielopasmowe są fajne rzeczywiście, ale nie w PL, tutaj najczęściej kończy się to tak jak w przypadku Ewy.
    Za to wszędzie, gdzie jechaliśmy poza naszymi granicami, także w UK, gdzie ronda często są trudne do opanowania przez kierowców "prawostronnych", ronda wielopasmowe są naprawdę pomocne, nie trzeba się martwić, że nie wpuszczą, bo na trzeci zjazd spokojnie wpuszczą.
    Za to kiedyś wjechaliśmy na pas zewnętrzny, kierując się na trzeci zjazd.
    Otrąbili nas w UK!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #6251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Najfajniejsze ronda widzieliśmy na Łotwie - były tak wielkie, że można było jechać po nich sześćdziesiątką. No i oczywiście żadnych problemów, bo tam ruch samochodowy niewielki. Poza samą Rygą - tam ciężko się było połapać, jadąc bez gpsa na mapę, bo wszyscy jechali strasznie szybko, zwolnić nie można było, załapać przy tej prędkości, kiedy i gdzie skręcić, też się nie bardzo dawało. No ale ronda mieli zarąbiste.
    Ciekawe są też ronda w Tromso - podziemne. Tam cały duży ruch samochodowy jest pod ziemią, a górą tylko lokalny.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #6252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Gdy wiem jak i gdzie jechać to oki, ale gdy nie wiem i do tego muszę szybko ... nie ma zmiłuj, wymiękam i pewnie rozpłakałbym się na samym środku !
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  13. #6253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No mam tak samo.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  14. #6254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ech, zawsze mozna pojechać "gdzieś", zatrzymać się, pomyśleć, zawrócić i jechać w dobrą stronę No, chyba, że jesteśmy na autostradzie i następny zjazd za 60 km. Wtedy jakby gorzej się robi


    Mówili w Trójce, że trzeba szkolić naukowców, żeby byli bardziej kompatybilni z biznesem. Wkurzyłam się i chciałam do nich zadzwonić, ale zajęte. To jest pomylenie pojęć. Naukowiec ni9gdy nie będzie zajmował się biznesem. Jeżeli się zajmuje, to nie jest naukowcem! Naukowiec bada. Rzuca pytania i szuka odpowiedzi. Nie ważne, czy to fuzja jądrowa, czy liczba kropek biedronki. I jedno i drugie jest tak samo pasjonujące. I, szczerze mówiąc, prawdziwy naukowiec ma w nosie, czy jego badanie komuś się przyda. Ale owszem, trzeba szkolić ludzi.. na styku. Wiecie, że żarówki nie wynalazł Edison. On, owszem, miał olbrzymią wiedzę, ale był głównie biznesmenem. Żarówka istniała wcześniej, bodaj taką w pełni funkcjonalną wynalazł Swan, ale Edison ją udoskonalił i wprowadził do produkcji. W Polsce mamy "Swanów" ale brak jest Edisonów. Sęk w tym, ze teraz państwo życzy sobie, żeby każdy naukowiec stał się takim Edisonem, zapominając, że bez Swanów nic nie osiągniemy....

  15. #6255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nasze państwo w ogólności często sobie życzy wielu rzeczy od nas.
    Od rolników na przykład domaga się, żeby produkowali żywność i sprzedawali ją za bezcen, często poniżej kosztów produkcji.
    I potem obudzą się z ręką w nocniku, mając rynek zawalony tanim gównianym jedzeniem, które będzie przyczyną ogromnego wzrostu zachorowań wszelakich.
    Rolnicy zostaną zdrowi - oni się sami wyżywią, jak rząd kiedyś...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #6256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się Twoje stwierdzenie, Ewa o tym, że naukowiec nie jest biznesmenem i bada bo chce badać!!! To jest samo clou ....

    I masz rację w kwestii jazdy: musze to sobie wziąć do serca: nie wiem jak jechać .... jadę tam, gdzie mam dobry parking i myślę Dzięki!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  17. #6257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Zakopałam się w pracy i nie mogę się wykopać. Nawet na net nie mam czasu. I w dodatku ta parszywa świadomość, że znowu mnie czeka pisanie sprawozdania w święta

  18. #6258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    "Pisanie sprawozdania" brzmi kiepsko, a w święta to już całkiem źle.
    Podobno w szkołach też coraz więcej papierkowej roboty, nauczyciele zamiast lekcje ciekawe przygotowywać piszą sprawozdania i raporty. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale mnie to trochę zraża do idei powrotu do zawodu. Bo ja uczyć lubiłam, ale do papierologii to się nadaję jak do baletu.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  19. #6259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    To był jeden z powodów, dla którego mój mąż odszedł z zawodu To i kwestia ocen nauczycieli.

    A co do świąt sam na sam ze sprawozdaniem- nic przyjemnego, święta bledną. Za to zastrajkowałam i na przyszły rok odmówiłam prowadzenia tematu, pierwszy raz od 15 lat. Dałam go młodszej koleżance, niech ona ma święta schrzanione, ja będę czytać i poprawiać cudze wypociny Jak znam życie, to coś się wydarzy, że i tak mnie nie minie. Ale może nie

  20. #6260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A asertywna jesteś?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 313 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony