dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 373
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 7458
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Na razie nie wiem. Nikt nic nie wie. W urzędzie nie wiedzą, prawnik nie wie, jak coś ustalę, to napiszę...

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    anetmar

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

    Domyślnie

    No to mocno nie halo! Niestety z planami zagospodarowania to w naszym regionie (i nie tylko) do dupy jest na całej linii!!! Jest to wina władz więc my możemy sobie pobluzgać.
    Mam nadzieję, że jednak jakiś pozytywny zwrot szybko nastąpi i będziesz mogła ruszyć z upragnioną budową! Trzymam kciuki!!!

  3. #63

    Domyślnie

    Witam Ewo czytam tak sobie Twój dziennik i dochodzę do wniosku, że albo jesteś mną albo napisałaś o mnie albo wszystkie boby (baby) budownicze mają te same problemy, to samo niezdecydowanie, tą samą niecierpliwość. Jak już podjęłaś decyzję o budowie to chciałaś jak najprędzej zacząć. Znam ten ból z autopsji. Teraz to co Ci się porobiło jest koszmarne. Znając niemoc decyzyjną władz można zwątpić w szczęśliwe zakończenie. Dlatego chcąc Cię natchnąć nadzieją opiszę krótko moje przejścia: w ubiegłym roku zdecydowałam się na remont domku "spadkowego". Załatwiłam mnóstwo "papierologii", chciałam dom rozbudować wzwyż. Kiedy wreszcie dostałam WZ okazało się, że w zasadzie mogę, ale de facto nie, gdyż narzucona wysokość kalenicy pozwoliłaby na zbudowanie piętra dla 5-cio letniego dziecka, osoba dorosła musiałaby chodzić skulona. Mogę odwoływać się na Berdyczów. Trwałoby to do emerytury, taka przepychanka urzędnicza. Nie mam do tego cierpliwości, zrezygnowałam z pomysłu i postanowiłam kupić działkę na której wybuduję dom od podstaw. Zawsze jest jakieś wyjście alternatywne trzeba go poszukać, byle nie rezygnować i nie poddawać się. Na pewno Ci się uda pozdrawiam, Dorota

  4. #64
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    o co chodzi z tym planem zagospodarowania - jest czy go nie ma? nie możesz dostać WZiZT czy co? W jakim rejonie Lodzi to jest?

  5. #65

    Domyślnie

    Rzeczywiście, czy w tej sytuacji Warunki Zabudowy nie powinny być decydujące? skoro plan się wściekł?

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wystąpiłam o WZ. Odpowiedzieli, że paln jest więc nie mogą dać warunków. Jest ale "nie działa".

    Część Łodzi - Łagiewniki z otuliną lasu. Akurat moja działaka to żadne Łagiewniki, takie osiedle przy Warszawskiej, ale podlega pod ten plan.

    Zmienić działki się nie da. Cała ta budowa jest konsekwencją dostania przeze mnie działki od rodziców. Działka jest piekna tylko dlatego, że jest to prawie 3000 m. Z tego do mnie należy tylko 700 m, reszta do wuja, ale nie ma płotów i w zasadzie patrzy się na nią, jak na całość. Do sprzedaży się nie nadaje, bo musiałabym wygrodzić to 700 m a wtedy byłby to nędzny trójkącik z wjazdem 6 m. Nikt tego nie kupi . Jedno, co mogę, to czekać...

  7. #67
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    ja mam działkę w niedalekiej okolicy - w ub. roku musiałem wystąpić o WZiZT i potem o pozwolenie ale w zasadzie była to formalność chociaż trwało to ze dwa miesiące.
    Pozdrawiam,

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Plan istniał od września ub roku, bodajże. Czyli nie za długo. A tak się cieszyłam, że go uchwalili i że będzie szybciej

  9. #69

    Domyślnie

    A wuj nie ma ochoty sprzedać? jak to taka dobra okolica... czy też ma zamiar podarować swoim dzieciom i niech one czekają na zmiłowanie urzędników? no to niestety wszyscy razem możecie czekać, ale Ty masz już mnóstwo zakupionych materiałów na budowę, jeśli się nie mylę to nawet drzwi ja na Twoim miejscu szukałabym szybko alternatywy, żeby jednak zacząć na wiosnę budować, jak nie tu to gdzie indziej. Polecam Złotno

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wuj sobie już mieszka tam od 2 lat, więc o sprzedaży jego części nie ma mowy. On na nic nie czeka, tylko ja Alternatywą bardziej może być Londyn, niż inna działka

  11. #71
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Wuj sobie już mieszka tam od 2 lat, więc o sprzedaży jego części nie ma mowy. On na nic nie czeka, tylko ja Alternatywą bardziej może być Londyn, niż inna działka
    W UK nikt nie buduje sam domu - tam od tego są firmy, nie tak jak w tym chorym kraju tutaj..... Zresztą tam raczej nie ma pustych działek na sprzedaż dla osób fizycznych tak jak u nas. UK czy IRL to całkiem inna rzeczywistość niż Polska. Ceny oczywiście darujmy sobie. Chyba ze masz np. zbędny 1 mln EUR to mozesz sobie kupić - jak będziesz miała szczęscie oczywiście - malutką działeczkę pod Dublinem. Bo pod Londynem jest troszeczkę drożej.......

  12. #72

    Domyślnie

    Ewa miała na myśli chyba wyjazd "do lepszego" zresztą pewnie jak już miałaby ten wolny milion to nie brałaby pod uwagę takiej alternatywy. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a człowiek nigdy do końca nie zna samego siebie. Już to przerabiałam, wyjechałam na kontrakt najzupełniej legalny, miałam zapewnioną pracę i mieszkanie. Po pół roku wróciłam, bo nic mi się nie podobało piękny, ciepły kraj Italia widziałam jako brudny, zacofany, zaściankowy. Tęskniłam okropnie za Polską, jeziorami i zimnym Bałtykiem, makaron wychodził mi uszami, a nasza wędlina śniła mi się po nocach. Ale są ludzie, którzy przechodzą to bezboleśnie i adaptują się szybko.

  13. #73

    Domyślnie

    Ewo, nie załamuj się kiedyś musi to się wyjaśnić. Czy próbowałaś starej dobrej metody - znajomości? może warto poszukać wśród znajomych, którzy mają znajomych... albo nawiązać nowe np. w architekturze siedzą ludzie. Oni też chcą zarobić, może jak ktoś z nich podejmie się np. adaptacji Twojego projektu prywatnie to znajdzie się jakieś rozwiązanie tej sprawy. Niemoc i skazanie na łaskę bezosobowych "urzędników" jest frustrująca. Na Twoim miejscu też czułabym się ohydnie bezsilna, a to jest najgorsze. Ale idzie zima i czas na nowe pomysły, żeby zacząć na wiosnę. Może jakaś gazeta zainteresowałaby się tematem? wtedy urzędnicy jakoś szybciej pracują
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    O gazecie myślałam...
    O wyjeździe też . Ja akurat uwielbiam Anglię, czuję się tam świetnie (pod warunkiem, że dobrze mi płacą), mam chyba mentalność anglosasów bo nawet z ich rezerwą dobrze się czułam, a mieszkałam tam rok...Co mnie powstrzymuje, to fakt, że musiałabym zaczynać wszystko od nowa.
    Co do zapłaty itd, to na etapie starań o pozwolenie można pomyśleć. Ale tutaj nie ma jak - po prostu WSZYSTKIE decyzje administracyjne dla tego terenu są wstrzymane. A pzrynajmniej tak twierdzą. Nie załamuję się. Czytałam ostatnio, że studium dla Łodzi obejmuje też las Łagiewnicki. Następnym etapem ma być podobno ponowne uchwalenie planu. Gdyby nie wybory, to byłabym nawet dobrej myśli, ale jak przyjdzie inna ekipa, może mieć inne priorytety... Czy ktoś wie, gdzie i kiedy są te spotkania wyborcze? Mam zamiar iść i pytać...

  15. #75

    Domyślnie

    Zaniedbujesz Dziennik , planujesz kanalizację, czyżby była nadzieja na rozpoczęcie wiosną? (trzymam kciuki i liczę, że zaczniemy razem )
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  16. #76

    Domyślnie

    Jak tak, to ja też nie będę na tego pana głosować
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dużo zdrówka, szczęścia, pomyślności, wesołych i spokojnych Świąt Bożego narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów w 2007 roku - Tobie, Twojej rodzinie i przyjaciołom
    Neferka

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #78

    Domyślnie

    Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie,
    Niech Cię Aniołek ode mnie uściśnie.
    Na wigilijnym stole opłatek położy,
    I w moim imieniu życzenia złoży:
    By zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
    Przyniosły radość z tego co jest,
    Nadzieję na to, co przed nami,
    Uśmiech i pogodę ducha na każdy dzień
    Nadchodzącego Nowego Roku.



    canna
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    dziękuję za życzenia. Tak się zniechęciłam do tego czekania, że ostatnio tu nie zaglądam. Przeczekuję w psychiatryku Ale może coś się zacznie dziać.

  20. #80

    Domyślnie

    Strasznie dużo myślisz nad projektem

    Super papuga i kapelusz bardzo twarzowy ale najfajniejsze są wzory indiańskie
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

Strona 4 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony