dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie kto sam placil za skrzynke elektryczna przylaczeniowa?

    witam
    ostatnio nie ma mnie na budowie
    ale miesiac temu zamontowano na slupie elektrycznym obok mojej posesji skrzynke plastikowa na przylacze do mojego nowobudowanego domu
    zaraz pozniej otrzymalem pismo z firmy montujacej skrzynke, a wynajetej przez zaklad energrtyczny.
    w pismie proszono o potwierdzenie, ze skrzynka zostala zamontowana.
    pare dni temu dostalem pismo z energetyki wzywajace do zaplaty za skrzynke 1100 PLN.

    do tej pory myslalem, ze place jedynie za ilosc zamowionych kW a nie za jakies skrzynki na slupach

    jak to wygladalo u was?

    czy tez zostaliscie zmuszani do zaplaty za skrzynki przylaczeniowe, zamontowane, bez waszego udzialu nie na waszej posesji?

    czy musze na prawde placic za ta skrzynke?
    dlaczego nie pzostawiono mi przynajmniej mozliwosci wyboru formy montujacej, lub modelu skrzynki jesli ma byc ona moja?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Niestety druga Japonia jest dopiero w planach ...
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Leon - ja płaciłem za skrzynkę. Dzieki temu jednak mogłem wybrać jaką chciałem, ale w obrębie sklepu ENEI. W efekcie kupiłem taką 3w1, do tego starszy model = tańszy. To był dodatkowy koszt poza przyłączem i skrzynka należy do mnie. Co z tego mam... że jak ją ktoś podprowadzi lub zniszczy to w mojej gestii leży jej wymiana...

  4. #4

    Domyślnie

    Leon - sprawdź jak masz wpisane w warunkach przyłączenia do sieci - ja mam skrzynke na słupie wpisaną po stronie GZE
    Co z tego będzie...?

  5. #5

    Domyślnie

    zlodzieje!!
    ja dzisiaj sprawdze ja kto u mnie wyglada, mam nadzieje ze skrzynke moge miec swoja, bo mam miec za free od kumpla

  6. #6

    Domyślnie

    jak rozmawiałem ze specjalistą w Zakładziee to mi powiedzieli, że płacę za KW i mam skrzynkę na granicy dzialki

    ale muszę dołączyć przez uprawnionego elektryka własną skrzynkę z licznikiem

    Podobno jest jakaś opłata za plombowanie licznika - mam nadzieję że nie jest to kosmos

  7. #7

    Domyślnie

    Ja dostałe warunki przyłącza o dodatkowo wniosek do ENEA o montaż skrzynki . Przepraszam, nie wniosek tylko " zlecenia przygotowania miejsca pod układ pomiarowo-rozliczeniowy" na który składa się montaż szafki SPP z 1 pomiarem - cena jednostkowa 899 zł netto.
    Duzo to czy mało, bo jeszcze im nie odesłałem. Za ile mozna kupić taka skrzynkę?
    pzdr.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Skrzynki chodzą nowe 400 - 700 zł.
    U mnie postawili skrzynkę złącza kablowego obok mojej działki.
    Skrzynka na licznik w granicy działki.
    Wszystko poza ZK jest na koszt własny - oprócz licznika oczywiście.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwiapsik

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    My też bylismy zmuszeni przez zakład energetyczny do zapłacenia za skrzynkę ok 900 pln.
    Mąż dogadał się z kim trza i kupiliśmy sami za 300 pln.Ale i tak uważam za ździerstwo

  10. #10

    Domyślnie

    A jaki jest koszt podwójnej skrzynki aby ewentualnie z sąsiadem ją kupić. Bo nie wiem czy jest sens ładowania sie w takie coś, sąsiad jeszcze nie zaczął budowy i nie wiem czy wogóle byłbny zaiteresowany takim rozwiązaniem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    Ja dostałe warunki przyłącza o dodatkowo wniosek do ENEA o montaż skrzynki . Przepraszam, nie wniosek tylko " zlecenia przygotowania miejsca pod układ pomiarowo-rozliczeniowy" na który składa się montaż szafki SPP z 1 pomiarem - cena jednostkowa 899 zł netto.
    Duzo to czy mało, bo jeszcze im nie odesłałem. Za ile mozna kupić taka skrzynkę?
    Nie ważne za ile można kupić, pytanie czy inną niż od nich Ci odbiorą. Moja ENEA odbiera tylko SWOJE skrzynki. Idź i wypytaj zanim zainwestujesz. Ja osobiście wybrałem od nich skrzynkę z placem budowy - bardzo fajna sprawa a co najwazniejsze nie potrzeba już nic więcej. Masz w niej część przyłączeniową, masz pomiar (miejsce na licznik) i zabezpieczenia przed i zalicznikowe. Do tego gniazdo na "siłę" i 230V. W efekcie nic więcej do budowy nei potrzeba, ekipa dostaje klucz i sama podłącza co tam ma. Możesz obejrzeć w dzienniku jak to wygląda. Po budowie zawsze można do tego podłączyć kosiarkę czy coś na "siłę" w zależnosci od potrzeb.
    W moim przypadku trzeba było wynająć elektryka do ustawienia szafki do której oni mieli podłączyć przyłącze, ale można się było dogadać a chłopakamia za 0,5l Co jest najważniejsze: 1. domagać się swojego kompletu kluczy; 2. Dowiedz się czy potrzebny jest protokół z pomiaru szafki (jak ma plac budowy to mogą wymagać papieru. Elektryk wystawił mi zaoczniie za 20 zł. Swoją drogą co tam mierzyć jak wszystko jest gotowe i pochodzi od nich .

    Zaleta jest taka że nie miałęm już zadnych problemów... no może poza licznikami, ale nie będę jeszcze raz pisał...

  12. #12

    Domyślnie

    Sprawa skrzynki wygląda tak (wiem bo monitowałam w URE):

    Zasadniczo skrzynka jest w cenie opłaty przyłączeniowej ale wiele zakładów energetycznych w kraju samowolnie interpretuje to w ten sposób, że w cenie jest tylko skrzynka na złącze a za skrzynkę na licznik musi zapłacić klient (w końcu jest powiedziane, że mają zafundować skrzynkę a nie skrzynki.

    URE stoi na stanowisku, że klientom należą się obie skrzynki w cenie i nawet co roku monituje, aby w taryfach znalazły się odpowiednie zapisy. (Mam te wszystkie monity).
    Jednak zawsze gdy dochodzi do podpisania nowych taryf sprawa skrzynek jakoś umyka i zostaje po staremu.

    Ja również zapłaciłam nadprogramowe 1200 zł za skrzynkę na liczniki i powiem szczerze - nie mam siły dłużej walczyć o zwrot kasy. Poszukam sobie innego sposobu na zemstę

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Poszukam sobie innego sposobu na zemstę
    Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał ania
    Poszukam sobie innego sposobu na zemstę
    Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.
    masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
    chetnie sie dowiem- moze byc na priva

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.dworek
    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał ania
    Poszukam sobie innego sposobu na zemstę
    Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.
    masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
    chetnie sie dowiem- moze byc na priva
    Ja również chętnie taki wypożyczę i dobrze zapłacę!

  16. #16

    Domyślnie

    hola!
    co innego bronić się przed oszustwem, choćby zinstytucjonalizowanym a co innego oszukiwać.
    ty Leon przestań się zajmować "niekręcącymi" licznikami, bo Ci to może bokiem wyjść jak się energetycy zorientują. Np. dopierniczą uznaniowo domiar wyrónawczy wg własnej kalkulacji zużycia prundu wstecz i będziesz miał dopiero kłopot...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    furman2006

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    8

    Domyślnie Re: kto sam placil za skrzynke elektryczna przylaczeniowa?

    nie wiem pod jak a spoółkę podlegasz-rejon, u mnie to jest tak , ze co innego mowiš u mnie w miescie-punkt obsługi klienta , a co innego w centrali regionu gdzie podlegam, proponowalbym ci zadzwonic/lub osobiscie podjechac do centrali spolki do informacji i zapytac na jakich zasadach sa zakladane skrzynki, u mnie energetyka-enion podbeskidzie Bielsko zaklada zk + licznik, reszta to moj problem, ja tez mam slupa na dzialce i chce tam zalozyc skrzynkędocelowš, podobno wtedy nie musze miec skrzynki zk, tylko licznikowa, ktorš sam kupuję,
    do znajomego podjechali (inny rejon-inna spolka)zakladac ZK na fundamencie (firma ktora wygrala przetarg w ZE) i zaproponowali od razu założenie skrzynki licznikowej- od niego zalezalo czy chce( po duzym zbiciu ceny zalozyl)

  18. #18
    Guest

    Domyślnie Re: kto sam placil za skrzynke elektryczna przylaczeniowa?

    Cytat Napisał m.dworek
    ...czy musze na prawde placic za ta skrzynke?
    dlaczego nie pzostawiono mi przynajmniej mozliwosci wyboru formy montujacej, lub modelu skrzynki jesli ma byc ona moja?
    wg mnie masz wybór skrzynki ...
    masz prawo wyboru zarówno jej koloru, wielkości, wyposażenia, itd.

    ZE jest monopolista w podłaczeniu skrzynki ...

    p.s.
    skrzynke mozesz odkupic od kogoś kto kończy budowe np. za 10 % oferowanej wyzej ceny ...
    a firmie montującej odpowiedz ze podobaja Ci sie skrzynki inkrustowane złotem i diamentami ...

    pzdr

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Cytat Napisał m.dworek
    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał ania
    Poszukam sobie innego sposobu na zemstę
    Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.
    masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
    chetnie sie dowiem- moze byc na priva
    Ja również chętnie taki wypożyczę i dobrze zapłacę!
    magnesik się Wam marzy? Podobno były w cenie.
    Ale kto pierwszy ten lepszy. Teraz nie natniecie juz nikogo

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Cytat Napisał m.dworek
    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał ania
    Poszukam sobie innego sposobu na zemstę
    Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.
    masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
    chetnie sie dowiem- moze byc na priva
    Ja również chętnie taki wypożyczę i dobrze zapłacę!

    1. Mam spore doświadczenie
    2. Nikogo nie namawiam do oszustwa. Jak zauważyłem co się dzieje, a raczej niedzieje to poszedłęm do ZE i wyszedłęn ma idiotę. Nasłuchałęm się pytań w stylu "na prawdę chce pan to zgłosić", i tym podobne.
    3. Opisywałem to kiedyś na forum, chyba nawet w dzienniku.

    Ogólnie sprawa wyglądała tak, że ZE założył mi niedziałający licznik. Jak to zgłosiłem, to wyszło, że jestem idiota, i kretyn jakiś i między wierszami wyszło, ze mam się cieszyć i siedzieć cicho.
    Dowiedziałęm się po jakimś czasie, że takie awarie są im na rękę bo mają pod co podciągnąć straty wynikłe z kradzieży prądu. Zawsze mogą zaprotokułować, że była awaria licznika i to przyczyniło się do strat. Rozliczają to ze średniego zużycia z okresu poprzedniego, ale ja przecież nie miałęm okresu poprzedniego a licznik pokazywał zerowe zużycie...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony