dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie PROSZEK DYMOWY

    Prowadzę firmę budowlaną. Na budowie czasami potrzebuję wytworzyć pewną ilość dymu - aby zobaczyć np. kierunek przepływu powietrza. Dym taki dobrze żeby nie był zbytnio śmierdzący ani trujący oczywiście. Co radzicie. Może znacie jakiś sklep w inter. żeby to kupić. Wiem że kolega kupił taki proszek z kalafonią za kg. dał około 30 zł ale niestety zgubił adres.
    Z góry bardzo dziękuję

  2. #2

    Domyślnie Re: PROSZEK DYMOWY

    http://www.piroportal.one.pl/articles.php?id=3 znajdziesz tam dużo przepisów na świece dymne, podstawowe składniki to saletra potasowa i cukier puder.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A nie bawiłeœ się jako dzieciak z dymkami?
    1 - bierzesz kawałek plexi (pamiętasz te takie linijki?) i szczelnie owijasz foliš alu , w narożniku robisz dziurke ,zapalasz i...ale zadyma!
    2- piłeczka pingpongowa poszatkowana na małe kawałki w pudełku po zapałkach , uchylasz , zapalasz i zamykasz pudełko najpierw zdmuchujšc ogień - zadyma jak trza , a koszt? Malutki jak ja...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie dymek

    tak, tak można z plexi lub piłeczki tylko kto to swiństwo będzie wietrzył - czuć będzie trzy dni - pewne
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  5. #5

    Domyślnie Re: dymek

    Cytat Napisał MURMAN
    tak, tak można z plexi lub piłeczki tylko kto to swiństwo będzie wietrzył - czuć będzie trzy dni - pewne
    Dlatego ja proponuję saletrę i cukier, nie śmierdzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Te linijki i piłeczki do dymienia były kiedyś z celuloidu, plexi (twardsze, bardziej przejrzyste) nie daje takich efektów. Wcale nie jestem pewien czy nadal robi się je z tego materiału, może niektóre. Jakiś czas temu próbowałem robić świecę z piłeczki pingpongowej i była kicha.

    Z moich dawnych doświadczeń wynika, że saletra z cukrem też nieźle śmierdzi w czasie palenia, choć na pewno mniej uciążliwie niż większość tworzyw sztucznych. A może firmy handlujące fajerwerkami mają także świece dymne?
    Tomasz M.

  7. #7

    Domyślnie

    Zainteresuj się sprzętem do wytwarzania dymu estradowego z specjalnej parafiny (chyba). Nie powinno byc to drogie. Jednorazowo na pewno się nie opłaca ale w Twoim przypadku. W każdym razie jest to jakiś pomysł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony