dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie pomocy! inwestor zadal pytanie....

    Witam!
    Otoz chodzi o to, ze pan ma kolumny zelbetowe okragle ( takie po prostu ), a kiedy budowal swoj dworek (5-6 lat temu) nikt nie potrafil mu pomoc, poniewaz te kolumny nijak nie pasuja mu do charakteru wnetrza. Czy slyszeliscie szanowni forumowicze o jakims materiale (okladzinie?), ktory pozwolilby na uformowanie czegos w stylu powiedzmy antycznym? Oczywiscie dobrze byloby gdyby od razu znalazla sie firma, ktora podejmie sie tego zadania

    dzieki z gory za wszelka pomoc
    Tomek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    sprobuj stiukow. Bardzo duzy /najwiekszy chyba/ wybor ma OIKOS. Od efektow marmoryzacji, starzonego granitu do porowatych odmian starego trawertynu. Przedstawiciel firmy poda Ci namiary na wykonawcow. Jesli jestes z okolic Slaska, Dolnego Slaska moge podac kontakt na priva.
    Innym sposobem moze byc oblozenie np. patynowana folia miedziana na laminacie, to szybki sposob ale niestety bardzo drogi.

  3. #3

    Domyślnie

    no tak, dzieki, ale w jaki sposob ze zwyklej prostej kolumny zrobic cos co jest wezsze na gorza, a szersze na dole i w dodatku z wyzlobieniami?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    a moze tutaj zapytac...
    http://www.kolumny.pl/
    tam pisza tak
    "W razie potrzeby jesteśmy w stanie obudować istniejący słup.''

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Tego nie wiedzialem , ze kolumna ma byc zlobkowana i jeszcze sie gora zwezac . A jaki kapitel powinna miec , bo z tego co piszesz to wynika, ze albo bedzie dorycka , albo jonska ?(no moze jeszcze egipska )
    Swoja droga ciekawy pomysl, aby w dworku urzadzic wnetrze o charakterze antycznym. Nie wiem jakie sa proporcje tych kolumn, wspominasz cos o tym , ze kolumna ma byc dodatkowo wezsza gora, moze trzeba zapytac o porade sztukatora. Gotowe kolumny "antyczne" skladajace sie z 2 polowek , puste w srodku robi np. Atelier Sedap, tylko czy akurat bedzie taka kolumna, zeby zmiescila jak podejrzewam slup o srednicy ok. 30cm w srodku. Kolumna antyczna o srednicy wiekszej niz 30cm we wnetrzu o wysokosci 280cm bedzie pasowala jak swini siodlo. Gdyby ten slup to byl dwuteownik to nie ma problemu , zawsze sie znajdzie taka sztukateria , ktora mozna to cacko oblozyc a tak, to moim zdaniem na indywidualne zamowienie u sztukatora albo dobrego stolarza.

    PS nic nie piszesz o stylu wnetrza wiec troche tez trudno doradzac.A i katem oka widze , ze Zeljka tez na sztukatorow wpadla
    pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Wojtku ja tylko szukam po necie, wiedzy takiej jak Ty nie mam... Mam nadzieje, jak bede miala watpliwosci to i mnie doradzisz tak jak to robisz tutaj dla wszystkich..., za co Cie podziwiam i uwielbiam troche, no tak...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Wojtku ja tylko szukam po necie, wiedzy takiej jak Ty nie mam... Mam nadzieje, jak bede miala watpliwosci to i mnie doradzisz tak jak to robisz tutaj dla wszystkich..., za co Cie podziwiam i uwielbiam troche, no tak...
    Zeljko opacznie mnie zrozumialas . Zaczepilem Cie nie zeby sie wymadrzac , tylko, ze w trakcie kiedy akurat konczylem pisanie, zauwazylem w podgladzie , ze tez wpadlas na ten sam pomysl co ja i az usmiechnalem sie , ze taka telepatia miedzy nami Nie chcialo mi sie zmieniac mojego postu , a uwaga nie byla w najmniejszym stopniu zlosliwoscia/ na koncu postu byla mila buzka/
    z wyrazami szczerej sympatii
    wojtek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Wojtku wlasnie tak to i zrozumialam... Tak jak piszesz... Nie widze w Tobie zlosliwosci ani w tym co piszesz.... Tez Cie pozdrawiam...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Tego nie wiedzialem , ze kolumna ma byc zlobkowana i jeszcze sie gora zwezac . A jaki kapitel powinna miec , bo z tego co piszesz to wynika, ze albo bedzie dorycka , albo jonska ?(no moze jeszcze egipska )
    Swoja droga ciekawy pomysl, aby w dworku urzadzic wnetrze o charakterze antycznym. Nie wiem jakie sa proporcje tych kolumn, wspominasz cos o tym , ze kolumna ma byc dodatkowo wezsza gora, moze trzeba zapytac o porade sztukatora. Gotowe kolumny "antyczne" skladajace sie z 2 polowek , puste w srodku robi np. Atelier Sedap, tylko czy akurat bedzie taka kolumna, zeby zmiescila jak podejrzewam slup o srednicy ok. 30cm w srodku. Kolumna antyczna o srednicy wiekszej niz 30cm we wnetrzu o wysokosci 280cm bedzie pasowala jak swini siodlo. Gdyby ten slup to byl dwuteownik to nie ma problemu , zawsze sie znajdzie taka sztukateria , ktora mozna to cacko oblozyc a tak, to moim zdaniem na indywidualne zamowienie u sztukatora albo dobrego stolarza.

    PS nic nie piszesz o stylu wnetrza wiec troche tez trudno doradzac.A i katem oka widze , ze Zeljka tez na sztukatorow wpadla
    pozdrawiam
    ))
    A nie znasz takiej reguly, ze inwestor ma zawsze racje (no prawie) i opowiadanie mu o kapitelach, postawach stylach jonskich, doryckich i innych mija sie czasami z celem?
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    WIELKIE dzieki Wam obojgu!!!
    to powinno Panu wystarczyc

    pozdrowka

    Tomek

  11. #11

    Domyślnie

    Styropian,siatka,klej,dobra ekipa.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Styropian,siatka,klej,dobra ekipa.
    ta......
    tez mu to proponowalem, ale musi byc pelen profesjonalizm

  13. #13

    Domyślnie

    Rozumiem.
    To może kamieniarz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony