dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 267
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 5332
  1. #1021

    Domyślnie

    Aby tak pożyteczny wątek nie zanikł:



    [/img]

  2. #1022

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasinka83
    No... Wreszcie coś dla mnie...

    A tak przy okazji, bo może macie pomysł. Mam białe okna i drzwi, czerwony dach i brązowe rynny tak jak na fotce powyżej. Jesli chodzi o elewację, to pasują mi właśnie takie klimaty jak na fotce powyżej. Tyle, ze chcę jeszcze na dodatek okiennice. No i koncepcja mi siada... Co z ich kolorem ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #1024

    Domyślnie

    Ja bym dała tylko białe...takie w angielskim stylu

  5. #1025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasinka83
    takie w angielskim stylu
    A mogłabyś sprecyzowac co przez to rozumiesz ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #1026

    Domyślnie

    Witam,

    pojawił się wątek grafitowych dachów i kolorystyki elewacji.
    Widziałam kiedyś dom pokryty dachówką grafitową (Creaton Kera Pfanne), ściany tynk Weber L211, okna kolor Orzechowy - wygląda przepięknie!
    Ponieważ zależy mi na białym tynku wybrałam inny tynk, resztę kolorystyki planuję powtórzyć.

    My mamy domek z grafitową dachówką (Creaton Futura). Jeszcze nie mamy okien, ale planujemy w kolorze orzecha. Pierwszy tynk jest na kominach - Caparol Muskat 18 (taki prawie biały - kolor twarożka). Część elewacji planujemy pokryć płytką klinkierową CRH amber.
    Zewnętrzne części więźby (kleszcze) pomalowaliśmy na kolor tekowy (Sadolin) - chcieliśmy, aby przypominał ciemny orzech, ale muszę przyznać, że wyszedł troszkę czerwonawo. Jeszcze zastanowimy się, jakim kolorem pokryć podbitkę (albo powtórzymy tekowy, albo może jakiś jasny dla kontrastu).

    Poza tym mam garaż przykryty płaskim dachem dolepiony od północy do bryły budynku - części mieszkalnej.





    Więcej zdjęć naszego domku w naszym albumie: http://foto.onet.pl/bl9ty,dnwop40bn74n,u.html?P=0

    pozdrawiam,
    Asia_w
    Ja chcę budować!

  7. #1027
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    to moze wezcie okna w kolorze teak? tez bedzie ladnie
    nie cierpię oszustów

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia_w
    Witam,

    pojawił się wątek grafitowych dachów i kolorystyki elewacji.
    Widziałam kiedyś dom pokryty dachówką grafitową (Creaton Kera Pfanne), ściany tynk Weber L211, okna kolor Orzechowy - wygląda przepięknie!
    Ponieważ zależy mi na białym tynku wybrałam inny tynk, resztę kolorystyki planuję powtórzyć.

    My mamy domek z grafitową dachówką (Creaton Futura). Jeszcze nie mamy okien, ale planujemy w kolorze orzecha. Pierwszy tynk jest na kominach - Caparol Muskat 18 (taki prawie biały - kolor twarożka). Część elewacji planujemy pokryć płytką klinkierową CRH amber.
    Zewnętrzne części więźby (kleszcze) pomalowaliśmy na kolor tekowy (Sadolin) - chcieliśmy, aby przypominał ciemny orzech, ale muszę przyznać, że wyszedł troszkę czerwonawo. Jeszcze zastanowimy się, jakim kolorem pokryć podbitkę (albo powtórzymy tekowy, albo może jakiś jasny dla kontrastu).

    Poza tym mam garaż przykryty płaskim dachem dolepiony od północy do bryły budynku - części mieszkalnej.





    Więcej zdjęć naszego domku w naszym albumie: http://foto.onet.pl/bl9ty,dnwop40bn74n,u.html?P=0

    pozdrawiam,
    Asia_w
    swietny ten Wasz dom!
    podoba mi sie bo nasz bedzie bardzo podobny, tyle, ze parterowy, ale garaz bedzie "doklejony" i bedzie mial plaski dach
    dachowka bedzie grafitowa, elewacja prawie biala z dodatkami drewna (pewnie w kolorze zlotego debu) a garaz i wykusz beda oblozone jakimic plytkami (w kolorze piaskowym ale musze sprawdzic ten Wasz AMBER )
    bede obserwowac Wasze postepy w budowie i czekam na zdjecia gotowej elewacji oczywiscie
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  9. #1029

    Domyślnie

    Witam,

    Jeszcze trochę zdjęć z moich spacerów

    To jest dom, który mnie zainspirował, o którym pisałam (tynk weber L211, dachówka Creaton Kera Pfanne, okna orzechowe). W realu wygląda pięknie! Na zdjęciu jest oświetlony zachodzącym słońcem, co dodatkowo ociepla kolor elewacji:




    A tu kolejne inspiracje z czarnymi dachami:













    A na deser fajna barierka:


    Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w większym formacie w moim albumie dostępnym pod linkiem:
    http://foto.onet.pl/bl9ty,6aw8668fm16c,u.html?V=1

    pozdrawiam!
    Asia_w
    Ja chcę budować!

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia_w
    Witam,

    Jeszcze trochę zdjęć z moich spacerów
    A tu kolejne inspiracje z czarnymi dachami:

    pozdrawiam!
    Asia_w
    wow
    en jest piekny !!
    masz wiecej zdjęc tego domu?
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  11. #1031

    Domyślnie

    Hej,

    Nie mam innych zdjęć tego domu, ale jak będę następnym razem w tej okolicy, to postaram się zrobić zdjęcie od strony szczytowej. Właściciele powiedzieli, że użyli tynku białego bez żadnych kolorystycznych domieszek. Ciemna szarość to tynk w grafitowym kolorze. Oblicówka oczywiście jest drewniana.

    pozdrawiam!
    Asia_w
    Ja chcę budować!

  12. #1032
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a kolor lazuru i okien to chyba TEAK?
    nie cierpię oszustów

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia_w
    Hej,

    Nie mam innych zdjęć tego domu, ale jak będę następnym razem w tej okolicy, to postaram się zrobić zdjęcie od strony szczytowej. Właściciele powiedzieli, że użyli tynku białego bez żadnych kolorystycznych domieszek. Ciemna szarość to tynk w grafitowym kolorze. Oblicówka oczywiście jest drewniana.

    pozdrawiam!
    Asia_w
    Asiu a jak bys tak jeszcze rozmawiala z włascicielami domu to spytaj czym i jakim kolorem pomalowali deseczki
    Pozdrawiam

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia_w
    Hej,

    Nie mam innych zdjęć tego domu, ale jak będę następnym razem w tej okolicy, to postaram się zrobić zdjęcie od strony szczytowej. Właściciele powiedzieli, że użyli tynku białego bez żadnych kolorystycznych domieszek. Ciemna szarość to tynk w grafitowym kolorze. Oblicówka oczywiście jest drewniana.

    pozdrawiam!
    Asia_w
    Znam ten domek Asiu, To Białołeka ?? Mam racje , blisko Kanału Żerańskiego i niedaleko naszego domu
    Ten dom bardzo sie podoba mojemu męzowi. Ogladaliśmy go juz kilka razy ciekawe kiedy właścieciele nas pogonią

    Pozdrawiam,
    KasiaR

  15. #1035
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Kasiu to Ty masz zadanie zapytać co to za kolor deseczek i okien:>
    nie cierpię oszustów

  16. #1036

    Domyślnie

    JoShi, styl angielski charakteryzują białe elementy wystroju zarówno wewnątrz domu (np. meble kuchenne i sypialniane) jak i na zewnątrz.W typowym angielskim domu okna mają biały kolor (plus szprosy) i białe okiennice.Do tego dochodzą oczywiście białe drzwi wejściowe i rynny.

  17. #1037

    Domyślnie

    Piękny ten dom z grafitowym dachem i białą elewacją.

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000)
    speek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    I ja mam również problem.Dom parterowy dach grafit stolarka okienna miała byc brazowa ale upadla i oże biały ? i do tego ciemny brąz drzwi


    I co mam wybrać? Dach grafit prawie czarny ,miałały byc brazowe okna ale chyba będą białe i co drzwi brązowe? Jak to będxie wyglądać?














    /I co mam wybrać

  19. #1039

    Domyślnie

    Witam !

    A mnie coś takiego wpadło w oko:


    Uratować człowieka przed samotnością- to dopiero wyzwanie w dzisiejszym świecie.

    Moj album

  20. #1040

    Domyślnie

    KasiaR - tak, to Białołęka

    Do wszystkich - Jak będę tam następnym razem przyjrzę się kolorystyce drewna - może zgadnę co to za kolor (albo spotkam właścicieli - niestety ich nie znam prywatnie).

    Stoję teraz przed dramatycznym wyborem okien Może ma ktoś zdjęcie okien w kolorze orzecha widzianych od środka? Okleina dość ciemna i zastanawiam się, jak to wychodzi - wiem że troszkę nie na temat, ale może chociaż na priva ktoś by coś przysłał...

    pozdrawiam!
    Asia_w
    Ja chcę budować!

Strona 52 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony