dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lastre

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3

    Domyślnie Izolacja pozioma - co zastosować

    Mam budynek piętrowy - spadek po nieżyjącym teściu więc muszę się nim martwić. Na dole jest pomieszczenie warsztatowe 11,5 m na 5,3m wys 3,5m wewnątrz, a na górze mieszxkanie dwu pokojowe, wejście po schodach metalowych na zewnątrz. Dół jest zbudowany z pioaskowca grubości 50cm (bloki ), a góra z pustaka i cegły 35cm. Chcę adaptować dół na pomieszczenie mieszkalne. Budynek nie posiada izolacji poziomej, a na części ścian jest wilgoć.
    Odkopywałem w jednym miejscu i na głębokości ok 120 cm mur się rozszerza o 10cm, dalej nie kopałem. Cały budynek ma dookoła 120 cm wylewkębetonową. Aby na dole zrobić część mieszkalną muszę podnieść podłogę w warsztacie o 70 cm jej poziom będzie wtedy powyżej poziomu gruntu o jakieś 30 cm. To tyle mojego opisu.

    Mam pytanie:
    1. Jaką metodę zastosować do wykonania izolacji poziomej i ile by mnie to kosztowało. Wszędzie czytam o budynkach z cegły a co z piaskowcem. Dodam, że po podniesieniu podłogi będzie ona wyżej poziomu ziemii.
    2. Jakim sposobem podnieść poziom podłogi w warsztacie. Czy zasypać piachem i na to wylewki i ocieplenia, czy filary i na nich konstrukcja drewniana. Chciał bym ogrzewanie podłogowe, ale nie wiem czy przy podłodze drewnianej mogę to zrobić. Ewentualnie mogę z niego zrezygnować - wszystko kwestia kosztów.

  2. #2

    Domyślnie Re: Izolacja pozioma - co zastosowa

    piaskowiec powinien byc jeszcze bardziej wdziecznym materialem niz cegly. Nie mam wprawdzie w tym wzgledzie doswiadczenia ale uwazam ze powinien sie pieknie dac ciac pila do betonu komorkowego. W uzyskana szczeline wcisnij pape plus folie lub bardziej specjalistyczne wynalazki. Koszt mninimalny za to sporo pracy - wsazane wiec wykonanie we wlasnym zakresie lub najecie taniej sily roboczej.
    Inny problemem wg mnie jest porowatosc samego piaskowca. Oprocz podciagania kapilarnego z ziemi zapewne chlonie sporo wilgoci przy kazdym deszczu ( zwlaszcza, ze plaski dach zapewne w zadnym stopniu nie ochrania scian przed opadami). Postawienie nowego, szerokiego dachu spadzistego na pewno dodaloby budynkowi uroku, podnioslo bezpieczenstwo (patrz ostatnia katastrofa) ale tez jest to na tyle droga inwestycja, ze trudno Ci ja na "dziendobry" polecac. Mozna by pomyslec o jakiejs impregnacji hydrofobnej tego piaskowca lub tez jezeli zdecydujesz sie na ocieplenie budynku styropianem problem zniknie sam ( choc pod warstwa styropianu zniknie tez szlechetny w swoim wygladzie piaskowiec). W kazdym razie nie ocieplaj budynku styropianem przed wykonaniem izolacji poziomej bo zamkniesz wilgoc wenatrz i bedziesz ja mial nie tylko na parterze ale i na pietrze.
    Co do betonowej opaski wokol budynku zdania sa podzielone : niektorzy uwazaja, ze broni budynek przed nasiakaniem inni, ze wrecz odwrotnie - nie pozwala odparowac wilgoci przy budynku. Ja przy swoim budynku opaske przy okazji robienia izolacji pionowej skulem i nie zamierzam jej odtwarzac.
    Izolacje pionowa, zwlaszcza gdybys zechcial odtworzyc ta zasypana piwnice radzilbym zrobic. To rozszerzenie muru na glebokosci 120 cm to zapewne juz lawa a wiec koniec kopania - nie masz jak widac przepastnych sredniowiecznych lochow pod budynkiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony