dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 60
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1194
  1. #961

    Domyślnie

    Witamy!!!

    Mamy pytanie - czy może ktoś wyciagnął wykusz do góry i powstała taka mini wieżyczka?

    Rozwazamy takie rozwiązanie z obawy przed zaciekaniem wody z balkonu nad wykuszem.
    Co o tym myslicie???

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anya&Andy
    Witamy!!!

    Mamy pytanie - czy może ktoś wyciagnął wykusz do góry i powstała taka mini wieżyczka?

    Rozwazamy takie rozwiązanie z obawy przed zaciekaniem wody z balkonu nad wykuszem.
    Co o tym myslicie???
    Mozna zrezygnować z balkonu i zakończyć wykusz dachem, jak znajde cos podobnego to wkleje.

    Pozdrawiam

  3. #963

    Domyślnie

    Dzięki Vanka!

    Wykusz zakończony dachem, a nad nim lukarna - widzieliśmy i chcieliśmy porównać z tą drugą opcja i wybrać ładniejszą wersję

    Ale jak bedziesz mieć jakieś zdjęcia to wstaw. Dzięki!!!

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Napisał vanka99
    Witam wszystkich budujących rododendrony !

    Dawno tu nie zglądałam a tu tyle zmian.
    Lolek suuuuper dziennik. Jest to kawał dobrej roboty i chyba "dryg" do pisania masz.
    Miło się ogląda i czyta , zwłaszcza kiedy samemu buduje sie ten sam dom.
    Pięknie Wam to wszystko idzie i do tego dużo własnej pracy w to wkładasz.
    U nas nie ma za bardzo co pokazywać bo dopiero schną tynki ale jak pogoda pozwoli to może będziemy ocieplać poddasze.Jeszcze nie mamy hydrauliki. Czy dobrze widziałam, że parkiet w całym domu dajesz taki sam? Bardzo ładnie wygląda i schody też super.
    Ile cm welny dawales u siebie do oocieplenia ?
    Poniewaz krokwie maja 18cm, to dac 15, czy 20 cm??

    Pozdrawiam
    Cześć,

    Miło mi słyszeć takie pochwały i aż się rumienię

    W całym domu mam parkiet dębowy: na dole w salonie mam większy, szerokość 9 cm, a długości zróżnicowane, nawet do 1 m. Natomiast w pozostałych pokojach mam 6 cm szerokości i od 29 cm do 42 cm.
    Parkieciarzy ściągałem aż z okolic Radomia, widziałem ich robotę u przyjaciół i tak mi się spodobało, że ich ściągnąłem.

    Schody dopiero może będą wyglądały super, bo się z żonką przymierzamy do nich w sobotę: trzeba zaakrylować, pozalepiać wszystkie dziury i pomalować. Wtedy dopiero będzie ładnie. W sumie do końca nie jestem zadowolony ze schodziarzy, trochę odwalili popeliny. Na zdjęciach nie widać szczegółów. Ale... trzeba polubić to co się ma

    Co do wełny: ja dałem Isover, Unimata. Pomiędzy krokwie 15 cm i na wierzch jeszcze 10 cm. Wiem, może przesadziłem, ale wolę mieć pewność, że mam dobrze docieplony dom. W końcu to jedna z najważniejszych izolacji domu.

    serdecznie pozdrawiam

  5. #965

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anya&Andy
    Dzięki Vanka!

    Wykusz zakończony dachem, a nad nim lukarna - widzieliśmy i chcieliśmy porównać z tą drugą opcja i wybrać ładniejszą wersję

    Ale jak bedziesz mieć jakieś zdjęcia to wstaw. Dzięki!!!
    Gdybym jeszcze raz miał dokonywać wyborów co do lukarny, to zostawiłbym ją jak jest. Natomiast na pewno skróciłbym okno w sypialni i nad wykuszem zrobiłbym daszek i porządnie wykusz docieplił z góry: nie byłoby wtedy kombinowania z docieplaniem go od strony sufitu w jadalni.

    pozdrawiam

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lolek70
    Cytat Napisał vanka99
    Witam wszystkich budujących rododendrony !

    Dawno tu nie zglądałam a tu tyle zmian.
    Lolek suuuuper dziennik. Jest to kawał dobrej roboty i chyba "dryg" do pisania masz.
    Miło się ogląda i czyta , zwłaszcza kiedy samemu buduje sie ten sam dom.
    Pięknie Wam to wszystko idzie i do tego dużo własnej pracy w to wkładasz.
    U nas nie ma za bardzo co pokazywać bo dopiero schną tynki ale jak pogoda pozwoli to może będziemy ocieplać poddasze.Jeszcze nie mamy hydrauliki. Czy dobrze widziałam, że parkiet w całym domu dajesz taki sam? Bardzo ładnie wygląda i schody też super.
    Ile cm welny dawales u siebie do oocieplenia ?
    Poniewaz krokwie maja 18cm, to dac 15, czy 20 cm??

    Pozdrawiam
    Cześć,

    Miło mi słyszeć takie pochwały i aż się rumienię

    W całym domu mam parkiet dębowy: na dole w salonie mam większy, szerokość 9 cm, a długości zróżnicowane, nawet do 1 m. Natomiast w pozostałych pokojach mam 6 cm szerokości i od 29 cm do 42 cm.
    Parkieciarzy ściągałem aż z okolic Radomia, widziałem ich robotę u przyjaciół i tak mi się spodobało, że ich ściągnąłem.

    Schody dopiero może będą wyglądały super, bo się z żonką przymierzamy do nich w sobotę: trzeba zaakrylować, pozalepiać wszystkie dziury i pomalować. Wtedy dopiero będzie ładnie. W sumie do końca nie jestem zadowolony ze schodziarzy, trochę odwalili popeliny. Na zdjęciach nie widać szczegółów. Ale... trzeba polubić to co się ma

    Co do wełny: ja dałem Isover, Unimata. Pomiędzy krokwie 15 cm i na wierzch jeszcze 10 cm. Wiem, może przesadziłem, ale wolę mieć pewność, że mam dobrze docieplony dom. W końcu to jedna z najważniejszych izolacji domu.

    serdecznie pozdrawiam
    Lolek

    Zawsze coś wypadnie co nam nie pasuje w wykonaniu "fachowców". Czasem trafia sie na partaczy.Jesli chodzi o ocieplenie to wcale nie przesadziłeś. Wydaje mi się ,że lepiej ocieplic dach a potem mniej płacić za ogrzewanie zimą a latem jest mniej gorąco.

    Pozdrawiam

  7. #967

    Domyślnie rodo koło katowic ewentualnie koło Lubina

    Już od jakiegoś czasu śledzę forum, zbieram i notują sugestie dotyczące domu
    i ewentualnych zmian.Własciwie to znam juz kazdą ściankę na pamięc ale to nie to samo co zobaczyc na zywo.Przeszukałam wiele projektów i własciwie nie znalazłam nic bardziej odpowiadającego niz Rodo 5. Po nowym roku chce zakupic już projekt, bo nie możemy dalej ruszyc ze sprawami papierkowymi. Bardzo chciałabym zobaczy domek jak wygląda od środka. Zdjęcia umieszczane na forum na pewno dużo nakierowywują , ale bardzo bym chciała zobaczy w rzeczywistości. Jeśli , ktoś z okolic Katowic (górny śląsk) lub Lubina na dolnym śląsku zgodziłby się nam pokazac domek, byłabym wdzięczna.Mieszkamy w katowicach a budowac będziemy sie koło Lubina. Nasz adres [email protected] lub 603115681
    sympatyczka

  8. #968

    Domyślnie

    Lolek intensywnie czytam dziennik i przyznam się, że zainspirowala mnie Wasza podłoga. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy wiedziałam , ze chciałabym ciemniejszą podłogę a teraz zaczynam sie zastanowić czy nie zrobić takiej jak u Was. Mamy jeszcze trochę czasu ale głęboko sie zastanawiam. Mam pytanie dotyczące podłogi. Czytalam, że parkiet byl malowany lakierem a wczesniej przeczytalam, że olejowany i sie pogubiłam - to jak masz zrobioną podłogę? Na fotkach wyszedł super kolor - taki w sam raz.

    Pozdrawiam
    P.S. Kiedy parapetówka??

  9. #969

    Domyślnie

    hej


    Vanka, zdaliśmy się na podpowiedź fachowca od parkietu.
    Doradził nam olej podkładowy, wiedzieliśmy, że podłoga będzie ciemniejsza niż standardowo. Jeden z wykonawców kręcił nosem i mówił, że będzie za ciemno. Dodatkowo wzięliśmy parkiet pozaklasowy (rozumiesz, cięcie kosztów ) i on jest też z deka ciemniejszy i z większą ilością sęków niż np. rustical albo natural. Drewno braliśmy z Zakładów Drzewnych Zadobrze (http://www.sg.com.pl/). A że widzieliśmy wcześniej taki parkiet i robotę naszych fachowców, to się zdecydowaliśmy na taki rodzaj parkietu i fachowców.
    Olej podkładowy nazywa się Murexin, lakier Diamant (dwu-składnikowy), matowy.

    Przeprowadzka jest w trakcie, a parapetówka pewnie jeszcze przez najbliższy rok Pierwsza, wirtualna, zaraz po obsadzeniu parapetów to już była

    pozdrawiam

  10. #970

    Domyślnie

    Niech Święta Bożego Narodzenia
    i Wigilijny wieczór upłyną Wam
    w szczęściu i radości
    przy staropolskich kolędach
    i zapachu świerkowej gałązki.
    Nowy Rok zaś niech przyniesie szczęście i pomyślność

    Serdecznie pozdrawiam

  11. #971

    Domyślnie

    Lolek wielkie gratulacje,ze juz mieszkacie !!!. Mam nadzieje, że my za rok również bedziemy swieta spedzac już we własnym domu.

    Pozdrawiam

  12. #972

    Domyślnie

    Jeszcze nie dochodzi do nas, że mieszkamy.
    Żonka stwierdziła, że czuje się jak by przyjechała na kolonie

    No i niestety w domu na razie bez netu

    pozdrowienia

  13. #973

    Domyślnie

    W Nowym Roku zycze wszystkim duzo szczescia, samych sukcesow oraz spelnienia marzen ... nie tylko tych budowlanych

    i od razu pytanie (moze lamerskie, ale co tam) - jak jest rozwiazana sprawa podlaczenia okapu nad kuchenka w kuchni? w projekcie kuchenka jest w rogu kuchni, a kanal wentylacyjny po przekatnej na scianie za kominkiem; czy ciagnie sie rure wentylacyjna przez cala kuchnie i robi sufit podwieszany ? jak jest (albo bedzie) u Was ?

    Pozdrawiam
    Bartek

  14. #974

    Domyślnie

    Ano niestety, patent jest kiepski - my robiliśmy zabudowę kartonową i przeciągaliśmy rurę do kanału przy kominie. Opcją pewnie by było wyciągnięcie kanału wyciągu wprost na dach i niektórzy tak robią. I nie wiem, która opcja jest lepsza... A że w kuchni to nie jedyna zabudowa kartonowa, to jakoś to wygląda

  15. #975

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lolek70
    Ano niestety, patent jest kiepski - my robiliśmy zabudowę kartonową i przeciągaliśmy rurę do kanału przy kominie. Opcją pewnie by było wyciągnięcie kanału wyciągu wprost na dach i niektórzy tak robią. I nie wiem, która opcja jest lepsza... A że w kuchni to nie jedyna zabudowa kartonowa, to jakoś to wygląda
    ... no wlasnie; mam prosbe do wszystkich ktorzy buduja Rodo 5 jezeli mozecie to podeslijcie mi plany waszych kuchni i lazienek na adres [email protected] bardzo by mi to ulatwilo rozplanowanie tych pomieszczen

    pozdrawiam
    Bartek

  16. #976

    Domyślnie

    jesli chodzi o wentylacje kuchni to ja to rozwiazalem wyciagajac rur powyzej dachu, dodatkowo musialem doliczyc do wyceny dachowcow 2 kominki wentylacyjne.

    pozdr
    zbyszek

  17. #977

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agusik
    Olu, dziękuję za pomoc!

    To może mały komentarz do zdjęć:
    Jak widzicie, powiększyliśmy wykusz. W środku domu zyskaliśmy na powierzchni, zmieści się większy stół, niestety od zewnątrz wykusz stracił na fasonie;-(
    Powiększyliśmy okno w salonie (280cm), przesunęliśmy ścianę między salonem a gabinetem o 70 cm kosztem gabinetu, dzięki czemu zyskaliśmy większy salon, gabinet ma 10m2, musieliśmy jednak poprzesuwać okna i tak sobie to wygląda na elewacji. Cóż...

    Mam fajny pomysł dla osób, które przeniosły kotłownię za garaż: kosztem byłego pomieszczenia gospodarczego powiększyliśmy wiatrołap (w tej chwili w wiatrołapie jest widoczne od frontu okno), zaś byłe pomieszczenie gospodarcze jest bez okna, dużo mniejsze, bedzie tam mała spiżarnia. Dom jest dosc duzy (trochę jesteśmy tym przerażeni), więc uznaliśmy, ze wiatrołap tez powinien być okazalszy.
    okna od frontu wszystkie powiększone.


    pozdrawiam!!!!
    Chciałam się zapytac jakie są teraz wymiary po powiększeniu wykuszu?
    sympatyczka

  18. #978

    Domyślnie

    W końcu i ja stałam się posiadaczem projektu. Ponad pół roku śledzę już forum. I właściwie od początku zdecydowana byłam na rodo. Choc łudziłam się że może pojawi się troszeczke większy rodo. Czyli z większą kuchnią i salonem. Ale się nie doczekałam , więc zdecydowałam się na rodo 5 z przeróbkami.
    sympatyczka

  19. #979

    Domyślnie witam wszystkich forumowiczow

    zastanawiamy sie na budowa rododendronu ale wersji---- 5 W----.... na forum jest duzo uwag co do rododendronow ale czasem nie wiadomo o ktora wersje chodzi ;( czy ktoswybudował lub buduje??? --5 w---jakies uwagi?? jestesmy z Torunia...szukamy bratniej duszy pozdrawaimy.....

  20. #980

    Domyślnie

    Dolaczamy do grona rododendrowiczow

Strona 49 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony