dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 56
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1107
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał interceptor
    Cytat Napisał Evita
    ... moje skromne lampki za 30 zł...
    Jak bylem ostatnio w Ikei , to mozna bylo kupic calkiem fajna lampke za 10zl . No a pozostale 20 , to wiadomo - na biednych .
    Daj już Waść pokój

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabiii

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja jestem zakochana w lampach ze szkła weneckiego, nie mogę już doczekać się końca remontu sypialni, wtedy biegnę do Galerii Muranodesign i wreszcie będę je mieć ; do wystroju sypialni sprzed remontu niestety nie za bardzo pasowały... wtedy bardziej na miejscu były właśnie takie z Ikei

  3. #43

    Domyślnie

    2112wojtek, imponująca wiedza może mogę więc cię wykorzystać?
    parę lat temu widziałam ofertę lampy sufitowej, która bardzo utkwiła mi w pamięci. problem w tym, że nie znam producenta no i nie wiem czy nadal jest dostępna na rynku. [szkoda, że wtedy nie wiedziałam, że będe kiedyś urządzać swoje 4kąty]
    ale wracając do tematu, przeszukałam pare katalogów i nic, nawet nic zbliżonego nie widziałam. a lampa wyglądała mniej więcej tak:
    delikatne, powyginane druciki, na końcach małe okrągłe żaróweczki (wyglądały jak dmuchane bąbki ) a do nich przyczepione były leciutkie piórka
    wiem, że nie masz katalogu w głowie ale może spotkałeś się z czyś takim?
    zerknęłam szybciutko na link, który podałes wyżej, ale tyle tego tam jest... pomyślałam więc, że jak zapytam to może będzie szybciej.
    i proszę nie śmiej się ze mnie

    a może ktoś z was ma taką lampę albo ją gzieś widział?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie



    Cos takiego ?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie


    W tej serii jest jeszcze pojedyncza i kinkiety.

    Sa tego samego autora oprawy z piorkiem arary/tak sie chyba ta papuga nazywa/ nie mam zdjecia, ale na lampe czeka sie w kolejce gdyz papugi tego gatunku co kilka lat pozbywaja sie pior a sa pod scisla ochrona. Cena lampy tez .

  6. #46

    Domyślnie

    Przy takiej lampie można odczuwać lekki dyskomfort - na myśl o ptasiej grypie np.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek


    Cos takiego ?
    wow! przypuszczałam, że sprawnie ci to pujdzie, ale że aż tak.
    ale mi się uśmiech pojawił na twarzy
    a z tą papugą to chyba żartujesz, prawda? i gdzie można coś takiego dostać? albo poprawnie: jaka kwota wchodzi tutaj w grę, bo o reszczie moge już pewnie zapomnieć

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Z papuga nie zartuje , jest taka oprawa a sztuk robia zaledwie kilka rocznie . Papugi sie nie zabija i nie wyrywa jej piorek , ponoc sama co jakis czas gubi te najpiekniejsze ogonowe. Cena ...hmmm no coz. Cena jest taka jak za wszystkie wzory unikatowe: bardzo, bardzo wysoka.
    To co zgadlem nie bylo trudne , to dosyc charaktrystyczna seria lamp.
    Producentem i projektantem jest "Ingo Maurer", gratuluje wyboru, polka bardzo wysoka . W Polsce jest ponoc 2 wylacznych dystrybutorow Ingo Maurera. Artemix ze Szczecina i jaks firma z Wa wy.
    http://www.artemix.pl/index.htm
    Ale Ty jestes "malopolska" wiec najblizej masz tutaj /jakis przedstawiciel/.
    "Reflex"
    ul. Zakopiańska 56a
    30 - 418 Kraków
    tel. (012) 632 35 72
    tel. (012) 269 82 35
    Tez sie reklamuja jego wyrobami

    http://www.reflex-studio.com.pl/l,1,...ampy_arch.html

    Cena tego duzego zyrandola to ok 5400pln. Piorko papugi z zarowka o ile mnie pamiec nie myli to ...ok 14.000/slownie: czternascie tysiecy /.
    Pojedyncze kinkiety , zwisy, biurkowe ze skrzydelkami beda tansze.
    Seria nazywa sie "birdie".Czemu tak drogo ? -Ech, sila by tlumaczyc.
    pozdrawiam.

  9. #49

    Domyślnie

    2112wojtek jaki ty dobry człowiek jesteś
    no tak i w Krakowie cudną lampe mają. tu tylko 6779,77zł
    jedno wiem na pewno. wygram w totka, to ją kupie
    oferta tego studia z Krakowa ciekawa. dokładnie zamierzam się z nią zapoznać. no więc wielkie, wielkie dzięki

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    nie ma za co
    Taka drobna uwaga do zakupu lamp/nie tylko /.
    Najczesciej w katalogach, kolorowych czasopismach znajdziecie piekne rzeczy, najdrozsze marki i firmy. Ich ceny zwalaja z nog, ale nie znaczy to wcale, ze jak cos nam sie bardzo podoba a cena jest nieznosna to juz "umarl w butach". Jest cala masa firm , ktora robi rzeczy stylistycznie podobne. Nie sa to chinskie podrobki i nie sa to jakies ordynarne plagiaty.
    Rynek mebli, lamp,plytek to troche wolna amerykanka, sa jednak sposoby zeby wytwarzac to co sie sprzedaje, jest modne i nie podpadac pod paragraf.
    Nie bojcie sie firm , ktore sprzedaja i sprowadzaja dobre gatunkowo i wzorniczo rzeczy. W wiekszosci przypadkow ludzie tam pracujacy sa zorientowani w cenach i jak zobacza, ze Was nie stac na zakup wypasionego Ferrari to zaproponuja Wam jakas sportowa Honde w cenie nizszej o polowe a czasem mniej niz polowe .
    Ze swiatlem to jeszcze inna zabawa . Czasami nie warto isc do byle sklepu z chinszczyzna i gadac z byle sprzedawca. On jest po to zeby Wam ozenic towar jaki wpadl Wam w oko. Nie wazne czy to badziew czy rzecz solidna. Wiem , ze wiekszosc ma to gdzies jaka lampka bedzie wisiala i jak swieci, liczy sie cena, potem estetyka a na koncu jakosc swiecenia. Firmy zajmujace sie projektowaniem i sprzedaza oswietlenia doradza, znajda zamiennik, wyjasnia , pokaza co mozna.
    Polak potrafi, zna sie na medycynie, polityce i projektowaniu w rzeczywistosci jednak to...wiadomo. Robmy to co umiemy i nie dajmy sie nabierac hochsztaplerom.
    Przykladowo: 2 wnetrza mozna urzadzic bardzo podobnie, wydajac ledwie polowe kasy i tylko wyjadacz z branzy pozna sie sie ile w tym markowego sznytu a ile zamiennikow.Zupelnie jak z ciuchami czy perfumami

  11. #51

    Domyślnie

    Jakoś drogo jak za zwoj kabli Ja bym się zastanawiał czy wziaść ją za 100zł

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał moratar
    Jakoś drogo jak za zwoj kabli Ja bym się zastanawiał czy wziaść ją za 100zł

    Podobne opinie mozna uslyszec w muzeum lub galeriach gdy przyjezdza wycieczka zakladowa.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał moratar
    Jakoś drogo jak za zwoj kabli Ja bym się zastanawiał czy wziaść ją za 100zł

    Podobne opinie mozna uslyszec w muzeum lub galeriach gdy przyjezdza wycieczka zakladowa.

  14. #54

    Domyślnie

    To ja też pochwalę się lampami, jakie będą w naszym domu. Decyzja już zapadła.
    W salonie nad stołem gościnnym będzie lampa nosząca nazwę Easytec II chrom/czarny. Zdjęcie jej części można zobaczyć tu http://www.lagotronics.com/pdf/ila20...ytecchroom.pdf. Ta lampa może mieć kilka punktów świetlnych. Składa się z czarnej szyny (2m) przymocowanej do sufitu, a na niej zawiesza się punkty świetlne. Mogą one mieć różny kształt, my zdecydowaliśmy się na Light Eye, ale można zamocować do szyny np. Biba Bracket, Orion i inne. W linku, który podałam pokazany jest cały wybór. Szyna ma tę zaletę, że można po niej przesuwać w zależności od potrzeb oświetlenie.
    W kuchni nad stołem będą dwie lampy witrażowe w kształcie dzwoneczków składające się z zółto-fioletowych rombów.
    Wojtku2112 co myślisz o naszym salonowym wyborze?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Mnie sie tam podoba co sobie Ula i Sławek wymyslili .
    Osobiscie bardzo lubie oswietlenie tzw. systemowe. Jest bardzo mobilne i daje mnostwo mozliwosci, nie tylko oswietleniowych ale takze aranzacyjnych. Zmiana klosza zmienia calkowicie charakter oprawy a ze spotu mozna w chwile zrobic zwis. Inna zaleta jest to , ze takie oprawki dobrze wygladaja we wnwetrzach nowoczesnych o chrakterze zarowno minimalistycznym jak i klasycznym a takze we wnterzach starych i antycznych. To taki troszke unisex wnetrzarski.
    Zalety mozna wymieniac dlugo , w razie zmiany aranzacji nie trzeba kuc nowych punktow swietlnych, swiatlo mozna poprowadzic praktycznie tam gdzie sie chce i tam gdzie normalnie nie mozna go poprowadzic /np. skosy sufitowe/.
    Szyny w wiekszosci przypadkow mozna dowolnie przedluzac, zakrecac, poziomowac - takie klocki Lego.
    Fantastyczne systemy ma grupa Targetti, nie tylko ma rozne szyny ale rewelacyjne oprawki dajace oprocz swiatla takze bajery np hologramy, rzutniki obrazu zmieniajace zwykle sciany w gigantyczny obraz, dynamiczne filtry swiatla itd.
    Wada niestety jest cena /nie szokujaca tak jak inne "dizajny"ale tez nie mala jesli wezmie sie pod uwage standardowe ceny oprawek z Ikea, Castoramy, Briluxa czy Leory/.
    Jakiej firmy macie lampki nad stolem w kuchni? Witrazowe, czyli cos tak jak Tiffany ?

  16. #56

    Domyślnie

    Och! Jak miło przeczytać pochwałę! Właśnie ten system jest bardzo ciekawy. U nas będą nad stołem dwie lampy na 2 metrowej szynie, ale cały system będzie miał w sumie 4 metry. Przedzielony będzie podciągiem. Na pozostałych 2 metrach, w razie potrzeby, jeśli będziemy gościć więcej ludzi i zaistnieje konieczność rozsunięcia stołu do 4m, to na drugiej samotnej szynie zawiesimy kolejne oko, albo dwa, które normalnie będą leżały sobie na półce. Pozostawienie wszystkich czterech lamp w normalnych warunkach najprościej mówiąc by przeszkadzało. Ale może zdecydjemy się na inny punkt świetlny i może wtedy będzie on przymocowany do szyny na stałe.
    Lampy kuchene są na razie tylko w wyobraźni. Przewertowałam całą masę katalogów lamp Tiffanego. W sąsiedniej miejscowości (w Jaktorowie) jest pracownia, która mi je udostępniła. Pierwotnie chciałam, aby lampy kuchenne były bardzo, bardzo kolorowe z szkiełkami różnych wielkości, czyli coś na styl Tiffany, ale pewnego dnia weszłam na brytyjskiego ebay'a i zobaczyłam lampę, w której się zakochałam. Jej zdjęcie sobie zachowałam i gdy tylko będzie już pora pokażę je pracowni i poproszę o wykonanie właśnie czegoś takiego. Nie mam możliwości wklejania zdjęć na forum, ale jeśli udostępnisz swój normalny adres, to wyślę Ci zdjęcie, które później będzie można wkleić na forum.

  17. #57

    Domyślnie

    2112wojtek w 100% się z toba zgadzam. zazwyczaj to co tanie okazuje się drogie. nauczyłam się już nie kupować pod wpływem impulsu, nie zawsze wychodziło mi to na dobre. do tego lubie wysłuchiwać różnych opinii. czasami zupełnie potrafią zmienić twoje wyobrażenie, w szcególności jeżeli są to opinie fachowców. pewnie dlatego też bardzo podoba mi się to forum a tak jak już wspomniałeś cena o czymś świadczy

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Zycze spelnienia marzen i wygranej w totka, zeby realizowac nawet te kosztowne zachcianki.
    Swoja droga ladne musicie miec wnetrza / Aggi tez /. Obie lampy sa bardzo duze .Ta z ptaszkami ma srednice 190cm i taka tez wysokosc, ta Aggi jest o jakie 20 cm mniejsza , krotko mowiac wysokosc salonu powinna miec ok 4metrow.

  19. #59

    Domyślnie

    nie wiedziałam, że jest tak duża. ale miejce może by się dla niej znalozało
    parter:
    salon 33m2, kuchnia miała 7,5m2 holl 24m2 - wyburzyliśmy scianę i teraz to już jedność, do tego biblioteka 20m2, dodatkowe pom. 11m2 wysokośc 2,6m
    dochodzi jeszcze wiatrołap. zastanawiamy się czy oddzielić go od kuchni portalem, szkalna ścianą czy zostawić otwarty - 9,5 m2 wysokośc ok. 4m sięga na podasze (a tam sypialnie+łazienka+garderoba)

    jeszcze niestety nie biegam po sklepach. z wykończeniówką może zaczniemy na jesień. na razie oszczędzam i szukam inspiracji (na forum też )
    Studio Reflex Kraków- te też mi się spodobały, myslałam o kuchni, i cena już inna. może komuś się przyda więc powklejam:


    1260,00 niestety pojedyńcza


    520,00


    1350,00 chyba też tylko za 1





    w wybranym kolorze (dla mnie czerwony)


  20. #60

    Domyślnie

    editta !!
    A gdzie mozna kupic takie oświetlenie na linkach z tymi kwadratowymi szkielkami - czy czasem nie znasz orientacyjnj ceny? Bardzo mi sie spodobało
    pozdrawiam

Strona 3 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony