dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie 10 000zł za wizualizajcę

    Czy Waszym zdaniem 10 000zł dla architekta za wizualizaje i projekt wnętrz w domu 140m2 to dużo czy mało??

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    o Chryste Panie!!!!

  4. #4

    Domyślnie

    To jaka jest optymalna cena.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    poszukaj na stronach architektów wnętrz. Maks to 200 pln za metr powierzchni. Średna cena to 80-100 pln/metr p.u.
    ALe są też "pakiety" np. 500 pln za kuchnie. Ceny stosuje sie do mieszkań. Domy - ceny negocjowalne.

    Za 100 pln dostajesz : wizualizacje, dobór kolorów i materiałów, zakup materiałów za ciebie (często, ale nie zawsze), "dostarczenie" sprawdzonych wykonanwców, nadzór na budowie tych wykonanwców i doradztwo. W różnych firmach różnie, ale warto poszukać na necie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    czyli po 200zł/metr2 to na domie 140m2 wychodzi 28 000, więc 10 000 wychodzi ze okazja

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wszystko zależy co dostajesz za te pieniądze. Czy wiesz co Ci za to gwarantuje ten arfchitekt? Czy kupuje materiały i robi nadzór i daje ekipy czy sam o musisz robić?. Wszystko zależy co zawiera umowa. I wtedy można wywnioskować czy jego praca jest warta tych pieniędzy. Na pewno nie za wizualizację
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Umowa, której jeszcze nie podpisałem gwarantuje wizualizację, nadzór autorski, doradztwo materiałów, ekipy wykonawcze( chyba, że mam swoje sprawdzone), źródła zakupu materiałów, szeroka gama do wyboru

  9. #9

    Domyślnie

    W życiu bym nie dała. Ja tam urządzam dom według własnych wyobrażeń i gustów. Taki architekt zrobi po swojemu, do wielu rzeczy Cię przekona a po dwóch latach stwierdzisz, że Ci się nie podoba, że źle się w tym czujesz i połowę pozmieniasz. Lepiej poszperać na internecie, pochodzić po wystawach, studiach, poszukać inspiracji i dobrać do własnego charakteru. Może nawet i spodobałyby mi się kreacje architekta, ale czy dobrze bym się w tym czuła ?

  10. #10

    Domyślnie

    Tez racja, ale ja nie mam zamiaru poddać się zupełnie woli architekta, muszę zaakceptować to co mi sie faktycznie spodoba i będzie miało ponadczasowy charakter, jego wizje gwarantują mi tylko to, o czym marzę: praktyczny i użytkowy dom. Zdaję sobie sprawę, że inspiracje kosztują, dlatego biję sie z myślami podpisać umowę czy nie?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał popi
    Tez racja, ale ja nie mam zamiaru poddać się zupełnie woli architekta, muszę zaakceptować to co mi sie faktycznie spodoba i będzie miało ponadczasowy charakter, jego wizje gwarantują mi tylko to, o czym marzę: praktyczny i użytkowy dom. Zdaję sobie sprawę, że inspiracje kosztują, dlatego biję sie z myślami podpisać umowę czy nie?

    Jeśli architekt est porządny to nie wygląda to tak, że masz ślepo robić co Ci powie. Dotąd pracujecie nad koncepcją aż będzie tak jak TY sobie to wymarzyłeś. Tak to działa.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Swoją drogą to ciekawy temat - zawiesze na sondażach - zobaczymy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    czasami jak zaspie to ogladam taki program (chyba na TVN) o dwoch kobitkach ktore zmieniają mieszkanko nie do poznania

    mysle ze im bym zapłacił tyle .. ...nie odstepowal bym ich na krok ...
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  14. #14

    Domyślnie

    Po wstępnych, długich rozmaowach można uznać, że architekt "wyglada" na poważnego, nie narzuca tylko proponuje- my akceptujemy bądź nie- tylko trochę drogo- byłby sprzęt do kuchni/

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    ja sie w tym tygodniu spotykam z architektem nr.1. Zamierzam sprawdzić kilku - tych, których realizacji mi się spodobały. Ciekawa jestem ich cen. Rozmawiałeś z innymi ?

    Ja to mam taką zasadę, że nie naprawiam sama samochodu, nie leczę sobie zębów i nie naprawiam telewizora Trzeba dać ludziom pracę - szczególnie jak się na czymś znają
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16

    Domyślnie

    Ktoś inny od wnętrz proponował nizszą cenę, ale jego realizacje zupełnie mi nie odpowiadają. Nie mam mozliwości zbyt dużego wyboru , gdyz mieszkamy w małym miasteczku, w dużej odległosci od miast obfitujacych w tego typu usługi,ale oferowana cena mieści się w średnich.

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    warszawa za daleko

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Przyjadą .
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    zobacze jaka dostane umowę. Architekt ma do mnie 30km

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony