dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podłogi zanim zacznisz budowac zapytaj!

    Podłogi to nasza specjalnosc.Nikt nie robi tego lepiej !!!Duże doswiadczenie najlepsze wyposażenie !Nie ma rzeczy niemożliwych ,wszystko jest do zrobienia- reszt to kwestia ceny.Porady -zanim zaczniesz zapytaj-to nic nie kosztuje 032/6137226, 0501965905

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..... no to ja pytam..
    jakie podłogi ?
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3

    Domyślnie

    ja tez pytam jakie podlogi - kamien, panele, parkiet itd?

  4. #4

    Domyślnie

    Parkiet ,mozaika, deska parkietowa ,panele ,legary +deska podłogowa, linoleum ,pvc ..Kamień i flizy (kafelki) to juz inna branża.Scisła specjalizacja drewno i drewnopochodne wieloletnia praktyka w Niemczech i Austrii najnowsze trendy,wiedza i maszyny na najwyższym poziomie .

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem, że umowy podpisywać nie muszę, ale z porady skorzystam:

    Planuję w większości pomieszczeń w domu podłogi drewniane, z desek z drzewa modrzewiowego.
    Deski już mam, póki co stan surowy, schną, pocięte na wymiar 4,5x14 cm. Oczywiście będą wyrobione i układane na pióro-wypust.

    Pytanie brzmi: w jakiej technologii ich układać na parterze i poddaszu?
    Na parterze planuję wylać chudy beton, następnie folia i styropian o grubości 10 cm (2x5 cm), na to wylewka ok. 5-6 cm. i następnie legary no i podłoga (pod legary jakiś filc by nie skrzypiało). Czy to rozwiązanie jest ok? Czy gdy jest 10 cm. styropianu i dość grube deski dać jeszcze między legary jakąś wełnę, czy jest to zbytek łaski w tym przypadku? Jak grube (wysokie) dać legary?

    Na użytkowym poddaszu planuję strop Terriva, na to nadbeton, styropian (3 cm), wylewka ok. 5 cm no i tak samo podłoga.

    Ok. czy coś zmienić? Jeżeli tak, to co i dlaczego?

    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  6. #6

    Domyślnie

    Generalni podłoga na legarach zastepuje jastrch i nie ma potrzeby wpędzac sie w dodatkowe koszty.Krupiarz ty chcesz jastrych a na to podłoge na legarach .Moze planujesz póżniej zmiany.Ja bym to tak widział: na parterze pod chudy beton (jezeli nie ma piwnicy warstwa odcinajaca podciaganie kapilarne wody o gr min 150mm)
    chudy beton ,izolacja przeciw wilgoci zachodzaca na sciany-papa termozgrzewalna z warstwa foli aluminiowej.Legary heblowane o wilgotnosci max 15% i przekroju 50x80 mm dwie warstwy(skrecone srubami tworza kratownice o wys.100mm) .Izolacja cieplna.Pobodnie poddasze tylko juz bez papy z dobra izolacja akustyczna ( puste przestrzenie to "pudła rezonansowe")To tak ogólnie bo jest jeszcze sporo szczegółów Deski przy frezowaniu pióra i wpustu musza miec 9% +/- 2% wilgotnosci i nie za szerokie (kiedys zalecano proporcje gr:szer to optymalnie 1:4) szerokie dechy -szerokie fugi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony