dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 99
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1971
  1. #1761
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Chyba rury od mrozu pekaja, bo nasz Pan hydraulik nie pokazuje sie prawie 2 tygodnie - tyle ma pewnie roboty
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  2. #1762
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi78__
    Podlogowki ok 45m2 salon, hall, i kuchnia pod panelami, lazienka wiatrolap plytki na gorze tylko kaloryfery i podlogowka w lazience 5,5m2, kociol na pelet z podajnikiem i z buforem 750dm3
    kotlownia w piwnicy, salon bedzie mial 23m2 z przeszkleniem do ziemi o szerokosci 3m, czy jedna czy dwie petle podlogowki w nim?

    i prosze opisz swoja kotlownie (szkic)
    Dwa obiegi w salonie choćby po to by wszystkie obiegi były podobnej długości

    opis kotłowni gotowy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #1763
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaryMidas
    Niezły, czy mógłbyś rzucić okiem na ten schemat?

    Dom nieocieplony, na razie 86m2, docelowo 150m2, tylko parter.
    Czy przekroje rur są ok? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ce322e075.html


    Pozdrawiam,
    Paweł

    Wygląda dobrze choć ja osobiście nie jestem zwolennikiem zaworów 4 drogowych wolę 3 drogowe ale radzę by na wyjściu takiego zaworu zamontować termometr
    Generalnie zawsze radzę montować termometry na wyjściu każdego zaworu mieszającego
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  4. #1764
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: instalacja C.O i C.U.W

    Cytat Napisał ewajacek
    Witaj
    Mam skromne pytanie ponieważ już dostaję kręćka od przeglądania witryn internetowych i rozczytywania polemik na temat wyższości "siekiery nad toporkiem" Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej żetelnej informacji (schematu) instalacji gdzie będzie połączony kocioł na paliwa stałe z podajnikiem z instalacją grzejnikową, podłogową i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Czyli połączenie układu otwartego z zamkniętym. Zazwyczaj schematy które widziałem na stronach internetowych to schematy albo z solarami albo z połączenie dwóch źródeł ciepła np. kominka lub pieca gazowego. Chciałbym mieć pewność że podczas instalacji mojego kotła nie zostaną popełnione jakieś poważne błędy.
    Dom 176m2 suporex 24 + 15 cm styropian, podłoga 15 cm styropian, poddasze wełna 25cm.
    Piętro grzejniki w czterech pokojach i łazience plus mała pętla
    Parter grzejniki w dwóch pokojach plus trzy pętle razem ok 30m2
    Kocioł z podajnikiem Granpal Eko 15KW zasobnik C.U.W 120l z płaszczem.
    W kotłowni jest wwiercona studnia niestety rura jest cienka max 90 przez co wymusza to na mnie instalację drogiej pompy Grundfosa (mój błąd) lub hydrofor ze ziornikiem ciśnieniowym.

    Pozdrawiam

    Pomyślę nad tym może sam taki schemat zrobię choć jest on bardzo prosty
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #1765
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    A gdzie ten opis bo slepy jestem i nie wiedze
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  6. #1766

    Domyślnie

    musze dalej prosic o podpowiedz:
    -zamontowałem ten grzejniik
    -odkręciłem ampulem te 2 zawory w rurkach z podłogi, przy odkręcaniu prawej-troche jakby zasyczało w grzejniku, tylko stosunkowo krótko - woda się napełniała?
    -spadło ciśnienie w piecyku-podniosłem je
    -odpowietrzyłem grzejnik
    -zakreciłem te dwa zawory ampulem
    -nastawiłem grzejnik na 5 i jest dalej zimny

    co zrobiłem źle? nie chcialbym rozsadzić instalacji...

    PS czy po zamontowaniu zawory w obydwu rurkach powinny być otwarte?

  7. #1767
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: instalacja C.O i C.U.W

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał ewajacek
    Witaj
    Mam skromne pytanie ponieważ już dostaję kręćka od przeglądania witryn internetowych i rozczytywania polemik na temat wyższości "siekiery nad toporkiem" Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej żetelnej informacji (schematu) instalacji gdzie będzie połączony kocioł na paliwa stałe z podajnikiem z instalacją grzejnikową, podłogową i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Czyli połączenie układu otwartego z zamkniętym. Zazwyczaj schematy które widziałem na stronach internetowych to schematy albo z solarami albo z połączenie dwóch źródeł ciepła np. kominka lub pieca gazowego. Chciałbym mieć pewność że podczas instalacji mojego kotła nie zostaną popełnione jakieś poważne błędy.
    Dom 176m2 suporex 24 + 15 cm styropian, podłoga 15 cm styropian, poddasze wełna 25cm.
    Piętro grzejniki w czterech pokojach i łazience plus mała pętla
    Parter grzejniki w dwóch pokojach plus trzy pętle razem ok 30m2
    Kocioł z podajnikiem Granpal Eko 15KW zasobnik C.U.W 120l z płaszczem.
    W kotłowni jest wwiercona studnia niestety rura jest cienka max 90 przez co wymusza to na mnie instalację drogiej pompy Grundfosa (mój błąd) lub hydrofor ze ziornikiem ciśnieniowym.

    Pozdrawiam
    a dlaczego koniecznie połączenie otwartego z zamkniętym? nie może być w otwartym? chyba nie masz tam urządzeń wymagających zamkniętego układu?
    jeżeli koniecznie łączyć chcesz to przez np. wymiennik płytowy czy bufor


    Zdecydowanie wymiennik płytowy i dodatkowa pompka
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #1768

    Domyślnie Re: instalacja C.O i C.U.W

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał ewajacek
    Witaj
    Mam skromne pytanie ponieważ już dostaję kręćka od przeglądania witryn internetowych i rozczytywania polemik na temat wyższości "siekiery nad toporkiem" Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej żetelnej informacji (schematu) instalacji gdzie będzie połączony kocioł na paliwa stałe z podajnikiem z instalacją grzejnikową, podłogową i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Czyli połączenie układu otwartego z zamkniętym. Zazwyczaj schematy które widziałem na stronach internetowych to schematy albo z solarami albo z połączenie dwóch źródeł ciepła np. kominka lub pieca gazowego. Chciałbym mieć pewność że podczas instalacji mojego kotła nie zostaną popełnione jakieś poważne błędy.
    Dom 176m2 suporex 24 + 15 cm styropian, podłoga 15 cm styropian, poddasze wełna 25cm.
    Piętro grzejniki w czterech pokojach i łazience plus mała pętla
    Parter grzejniki w dwóch pokojach plus trzy pętle razem ok 30m2
    Kocioł z podajnikiem Granpal Eko 15KW zasobnik C.U.W 120l z płaszczem.
    W kotłowni jest wwiercona studnia niestety rura jest cienka max 90 przez co wymusza to na mnie instalację drogiej pompy Grundfosa (mój błąd) lub hydrofor ze ziornikiem ciśnieniowym.

    Pozdrawiam
    a dlaczego koniecznie połączenie otwartego z zamkniętym? nie może być w otwartym? chyba nie masz tam urządzeń wymagających zamkniętego układu?
    jeżeli koniecznie łączyć chcesz to przez np. wymiennik płytowy czy bufor


    Zdecydowanie wymiennik płytowy i dodatkowa pompka
    ale dlaczego proponujesz mu układ zamknięty? czy to nie jest niepotrzebne komplikowanie instalacji?

  9. #1769

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie. Czy ktoś kompetentny może mi udzielić odpowiedzi proszę?


    Cytat Napisał Terry
    Witam. Dostaliśmy wycenę od hydraulika i twierdzi on, że można ograniczyć koszty materiałów do podłogówki używając rur z tworzywa sztucznego zamiast miedzianych. Pytanie jest czy warto i czy różnica w cenie jest rzeczywiście tak duża?

  10. #1770
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    niezły widzę, że Ty z podlasia.
    Polecisz może jakiegoś dobrego hydraulika do ułożenia wod-kan w fundamentach i potem resztę (bez białego)?
    Ma to być pod Białymstokiem.

  11. #1771
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM
    niezły widzę, że Ty z podlasia.
    Polecisz może jakiegoś dobrego hydraulika do:
    - ułożenia rur od studni głębinowej do domu
    - ułożenia wod-kan w fundamentach
    - reszta (bez białego)?
    Ma to być pod Białymstokiem.

  12. #1772

    Domyślnie

    Robienie podłogówki z miedzi to dość drogi pomysł... radze dać dobrego pexa.
    A zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dobry mieszacz.
    Cytat Napisał Terry
    Ponawiam pytanie. Czy ktoś kompetentny może mi udzielić odpowiedzi proszę?


    Cytat Napisał Terry
    Witam. Dostaliśmy wycenę od hydraulika i twierdzi on, że można ograniczyć koszty materiałów do podłogówki używając rur z tworzywa sztucznego zamiast miedzianych. Pytanie jest czy warto i czy różnica w cenie jest rzeczywiście tak duża?
    hydraulik.net.pl

  13. #1773

    Domyślnie zawór parowy skośny

    Witam serdecznie. Mam jedno pytanie, a mianowicie na rurze wychodzącej z kotła CO mam założony zawór parowy skośny, który kiedyś służył do odcinania całego centralnego a ciepła woda szła tylko przez bojler. Centralne grawitacyjne na rurach stalowych. Zawór ten nieużywany jest może z 15 lat. W tym roku chciałem go ruszyć, ale nie idzie w ogóle nim przekręcić. I tu moje pytanie czy jak rozkręcę zawór będzie nożna go wyczyścić na tyle żeby na nowo był sprawny i na co zwrócić szczególną uwagę żeby po ponownym zamontowaniu nie ciekło z niego. A może wystarczy potraktować pokrętło WD-40 ?

  14. #1774

    Domyślnie wykonanie instalacji

    Witam,

    Mam pytanko czy wykonujesz jeszcze instalacje? Bo jeśli tak to byłbym zainteresowany. Wysłałem szczegóły na priva.

    Pozdrawiam

  15. #1775

    Domyślnie

    Jeśli mogę także wtrącić swoje pytanie..
    W domu jest 12 pętli razem ok. 1050 metrów na domek 116 mkw, więc dość gęsto.
    Pętle ok. 100-110 metrów, a dwie po 50-60 m., wylewka 6 cm, teraz mam problemy, aby rodzicom to wszystko dobrze wyregulować... Rozdzielacz nie ma rotametrów ani powrotnego termometru. (teraz wiem, że to był błąd). Czy ktoś ma sugestie jak to dobrze zrobić?

  16. #1776
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    ja mam bardziej trywialne pytanie: jak podłączyć/napełnić wodą/ grzejnik.
    Cała instalacja działa już od pewnego czasu, odłączony był na czas malowania. Nie chciałbym już zawracać d.py sąsiadowi.
    Mam:
    -piecyk dwu funkcyjny Ciao II Beretta
    w instrukcji znalazłem fragment:

    czy jest na temat?. Jest tu fragment:"upewnić się, że zawór wejścia zimnej wody jest otwarty"-chodzi o zawór w mieszkaniu? Chyba nie w piecyku?
    - do czego są poniższe zawory"?" w tych rurkach na ampule /to są rurki z podłogi do grzejnika/:

    dlaczego są 2 rurki? wpływ - odpływ?
    chodzi mi o czynności od początku do końca do podłaczenia grzejnika.

    coś forum obcięło zdjęcia

    Rozumiem że chcesz ponownie napełnić grzejnik który był wcześniej opróżniony z wody
    Z tego co pokazałeś robimy to w następujący sposób
    Najpierw upewnij się że wszystkie złączki przy grzejniku są dokręcone jak również odpowietrznik
    Z a pomocą klucza imbusa odkręcasz zworki na dole grzejnika ( drugie zdjęcie) następnie odpowietrzasz grzejnik odpowietrznikiem, uzupełniasz brak wody w instalacji za pomocą zaworu dopuszczającego w kotle (pokrętło B fotka 1) do poprzedniego poziomu ( przeważnie jest to kolo 1-11/2 bara) czekasz aż będzie pracowała pompka od centralnego i ponownie odpowietrzasz grzejnik
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  17. #1777
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry
    Witam. Dostaliśmy wycenę od hydraulika i twierdzi on, że można ograniczyć koszty materiałów do podłogówki używając rur z tworzywa sztucznego zamiast miedzianych. Pytanie jest czy warto i czy różnica w cenie jest rzeczywiście tak duża?
    Uważam że to dobre rozwiązanie ale pod warunkiem ze hydraulik użyje rur do podłogówki dobrych firm a nie tych potocznie zwanych chińszczyzną choć wówczas oszczędności będą duże ale takiego rozwiązania nie pochwalam Dobre firmy to Uponor, TC, Kisan, Wavin,Rechau, Purmo
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #1778
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM
    niezły widzę, że Ty z podlasia.
    Polecisz może jakiegoś dobrego hydraulika do ułożenia wod-kan w fundamentach i potem resztę (bez białego)?
    Ma to być pod Białymstokiem.


    Hydraulicy których znam do Białegostoku się nie wybiorą ale może udaj się do hurtowni Markbud przy Podlasiaku i udaj się do p. Pietruszki i powołaj się na mnie powinien pomóc
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #1779
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: zawór parowy skośny

    Cytat Napisał cekaj
    Witam serdecznie. Mam jedno pytanie, a mianowicie na rurze wychodzącej z kotła CO mam założony zawór parowy skośny, który kiedyś służył do odcinania całego centralnego a ciepła woda szła tylko przez bojler. Centralne grawitacyjne na rurach stalowych. Zawór ten nieużywany jest może z 15 lat. W tym roku chciałem go ruszyć, ale nie idzie w ogóle nim przekręcić. I tu moje pytanie czy jak rozkręcę zawór będzie nożna go wyczyścić na tyle żeby na nowo był sprawny i na co zwrócić szczególną uwagę żeby po ponownym zamontowaniu nie ciekło z niego. A może wystarczy potraktować pokrętło WD-40 ?

    WD 40 nic tu nie pomoże są dwa sposoby by go ruszyć pierwszy to go z całej siły ruszyć ale tu musimy być pewni czy jest w pozycji otwartej czy też zamkniętej i tu kłania się zasada że wszystkich zaworów dławicowych nigdy nie można do końca otwierać ani też zamykać jeśli zawór taki otworzymy do końca to musimy pokrętło cofnąć o pół obrotu
    Drugi sposób to zawór taki rozkręcić i oczyścić ale musimy do tego celu spuścić wodę z instalacji elementy ruchome w zaworze można potraktować smarem Na cieknięcie z dławicy niewiele można poradzić uszczelnienie działa tylko do kilku otwarć niestety to wada wszystkich zaworów z dławicą
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  20. #1780
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: wykonanie instalacji

    Cytat Napisał stasiek_ps
    Witam,

    Mam pytanko czy wykonujesz jeszcze instalacje? Bo jeśli tak to byłbym zainteresowany. Wysłałem szczegóły na priva.

    Pozdrawiam
    Od ponad roku nie robię instalacji działam w całkiem innej branży
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 89 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony