dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Przymierzam się do zmiany działki - może ktoś z Was już to robił i wie jak to się ma do ulgi na zakup ziemi (zwłaszcza wkontekście jej braku od tego roku) oraz podatków.

    Dzwoniłem do dwóch US i oczywiście w każdym powiedzieli co innego - w jednym, że będę musiał oddać odliczenie + podatek od sprzedaży działki przed upływem 5 lat a wdrugim US, że spokojnie mogę zamieniać, nie płace podatku ani ulgi (mimo tego że w tym roku już jej niema).

    Jak to jest naprawdę??

    pzdr
    Mikrobi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.524

    Domyślnie

    2 lata temu sprzedawalem dzialke, ktorej bylem wlascicielem mniej niz 5 lat. Wg przepisow panujacych wtedy (nie wiem, czy sie nie zmienily) placilo sie 10% podatku (kwote otrzymana pomniejszona o prowizje posrednika i oplaty). Czas na zaplate 2-tyg. Mozna bylo w ciagu tych 2 tygodni zlozyc pismo, ze wyda sie to pieniadze na cele budowlane, lub zakup pod budowe i to zwalnialo od tych 10%, ale za to wpadalo to na PIT-D. Kiedys byl ustep mowiacy o pomniejszani (chyba art.27a ust.17). Teraz albo go przesuneli, albo wykreslili calkiem. Moim zdaniem, to bylo bez sensu, bo jak ktos kupowal stare mieszkanie to nic nie oddawal skarowce, a jak nowe to mu zmniejszalo zwrot, co powodowalo nierownosc podatnikow. To jeszcze bede drazyl.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony