dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 760
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 15187
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No to teraz bedziesz w takiej samej sytuacji jak ja - tylko my zamiast pietra mamy do dyzpozycji piwnice u tesciow I na razie mieszkamy juz prawie 2 lata odkladajac kazdy grosz jaki przedtem placilismy za wynajem na nasza budowe. Idzie jakos przezyc, choc po 2 latach juz sie nie moge doczekac przeprowadzki na swoje Ale oszczednosci sa faktycznie duze.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Iga9 - doskonale zdaję sobie z tego sprawę . Również z tych powodów zdecydowaliśmy się sprzedać mieszkanie, część pieniędzy pójdzie na spłatę kredytu, a ta pozostała suma zostanie na stan surowy naszego domku. Dobrze chociaż, że działka już spłacona. Dzięki temu nie będziemy musieli brać aż tak dużego kredytu.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Przesyłam najlepsze świąteczne życzenia

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Hm... Mnie tez strasznie denrwuje taka bezmyslnosc ludzka i utrudnianie innym zycia dla zasady. a najgorsze, ze w takiej sytuacji nagle wszyscy sa bezsilni. Sama to przerabialam, wiec wiem co czujesz - na szczescie moja sasiadka dlal sie jakos przekonac...

    Nie pozostaje ci nic innego jak wlasnie myslec pozytywnie I wierzyc, ze wszystko sie uda, bo taka wiara potrafi gory przenoscic

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    iga9 - dzięki za słowa otuchy. Muszę to jakoś przeczekać.

    Mam za to teraz czas na przemyślenia co do wykończenia wnętrz . Może to też jest dobre, ponieważ coraz bardziej krystalizują się moje zamysły .

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidszu
    iga9 - dzięki za słowa otuchy. Muszę to jakoś przeczekać.

    Mam za to teraz czas na przemyślenia co do wykończenia wnętrz . Może to też jest dobre, ponieważ coraz bardziej krystalizują się moje zamysły .
    no to jak Ci się krystalizują to mam złą wiadomość - to dopiero czubek góry lodowej
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał lidszu
    iga9 - dzięki za słowa otuchy. Muszę to jakoś przeczekać.

    Mam za to teraz czas na przemyślenia co do wykończenia wnętrz . Może to też jest dobre, ponieważ coraz bardziej krystalizują się moje zamysły .
    no to jak Ci się krystalizują to mam złą wiadomość - to dopiero czubek góry lodowej
    Zgadzam sie w zupelnosci Poznej jeszcze wiele razy zmienisz koncepcje Ale mysl intensywnie Ty masz duzy przestronny dom, wiec tez spore pole do popisu.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał lidszu
    iga9 - dzięki za słowa otuchy. Muszę to jakoś przeczekać.

    Mam za to teraz czas na przemyślenia co do wykończenia wnętrz . Może to też jest dobre, ponieważ coraz bardziej krystalizują się moje zamysły .
    no to jak Ci się krystalizują to mam złą wiadomość - to dopiero czubek góry lodowej
    Zgadzam sie w zupelnosci Poznej jeszcze wiele razy zmienisz koncepcje Ale mysl intensywnie Ty masz duzy przestronny dom, wiec tez spore pole do popisu.
    No po prostu super Tak mnie pocieszajcie Ja już myślę, że coś sobie w tej mojej główce ustaliłam, a tu widzę, że nie mogę się na nic nastawiać co ? Oczywiście jeszcze daleka droga przede mną, ponieważ jeszcze do tych pomysłów muszę męża przekonać.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Szybciutko wskakuje do Ciebie, żeby sie przywitać. Wieczorem poczytam sobie Twój dziennik. Teraz zauważyłam, że będziesz mieszkała niedaleko moich teściów. Oni mieszkają na Bemowie-(przy lotnisku) ale w blokach.
    pozdrowionka

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    tfu tfu - oby do poniedzialku iiiiiiiiiiii PODPISIK SASIADA!

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga1
    Teraz zauważyłam, że będziesz mieszkała niedaleko moich teściów. Oni mieszkają na Bemowie-(przy lotnisku) ale w blokach.
    pozdrowionka
    Tabaluga - na Bemowie mieszkałam jeszcze trzy tygodnie temu, ale sprzedaliśmy mieszkanie (aby mieć na budowę) i teraz mieszkam u moich rodziców w domu w Wesołej. A budować się bedziemy na Białołęce

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Od poczatku bylo wiadomo, ze waasz dom tani w budowie nie bedzie
    Co do drewnianych okien wujek przesadza. NA pewno sa szlachetniejsze niz pcv i zapewniaja lepsze wentylacje. Ale niestety cos za cos - trzeba je bedzie regularnie konserwowac i co jakis czas malowac - odnawiac itd. No i cena Ja glownie ze wzgl. na te zabiego ale tez kasiorke zdecydawalam sie na okleinowane pcv i uwazaz. ze to taz dobry wybor.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    iga - tak jak napisałaś, wujek trochę przesadza z tymi oknami i nie zamierzamy się go słuchać . Pozostaniemy jednak przy wyborze okien drewnianych, chociaż zobaczymy jak to będzie z kasiorką .

    Najgorsze jest to, że nadal nie wiem jak z naszym prądem, ponieważ STOEN nie może się skontaktować z naszym sąsiadem i na razie wszelkie próby kontaktu spełzły na niczym

    Dom tani nie będzie, ale cóż, jest to nasz wybór i pewnie później będę z tego powodu .

  14. #34

    Domyślnie

    Pierwszy wpis i od razu będę krytykował

    Zastanów sie dobrze nad tymi ścianami zewnetrznymi. Wklepałem to
    sobie w program do obliczania U i wyszło mi że twoja ściana nie spełnia
    nawet normy - U=0.32 przy normie mówiącej o U maksymalnym = 0.3.
    8 cm styropianu sie dawało w ściany 15 lat temu. Teraz standard to 15 cm
    a coraz cześciej się słyszy i czyta na forum o 20 cm ocieplenia.

    Pozdrawiam i zyczę powodzenia!
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    RYDZU - krytykuj, ja się na pewno nie obrażę .

    Po to piszę pewne przemyślenia na forum, aby dobre duszki podpowiedziały mi, czy dobrze robię.

    Po kosultacjach z naszym kierownikiem budowy, pozostaniemy jednak przy ścianie dwuwarstwowej robionej z maxa + wełna.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Lidszu, ale przykro! A jak kupowaliscie dzialke to nie bylo cos na temat drogi w akcie notarialnym? Nie jestescie wspolwlascicielamy tej drogi? Zerknij sobie do aktu notarialnego, musi cos tam byc na ten temat.
    strasznie przykre czytac, ze ludzi tacy sa i robia innym problemy.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    KUrcze - na prawde strasznie mi was szkoda, bo tyle problemowo juz na poczatku to zdecydowanie zbyt wiele i potrafi zniechecic do celego prpcesu budowy. Wierze, ze po przemysleniach podejmiecie dobre decyzje. Oczywiscie jakbys maila problemi i watpliwosci to wal smalo - postaramy sie dobradzic

    A tak w ogole, trzeba porozmawiac z osobami odpowiedzialnymi za drogi dojazdowe. Wlasciwie dzialka budowlana bez czynnej drogi dojazdowej nie istnieje. A nie orientuje sie, czy prywatna droga w takim wypadku (bez ustalonej sluzebnosci z w akcie notarialnym ) wchodzi w gre? Chyba nie - takze gmina musi wam podpowiedziec jak ten caly balagan wyczyscic
    Trzymam kckiuki i pozdrawiam

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Iga, Zeljka - dzięki za wsparcie . Już sama nie wiem co mam robić.

    Jestem załamana i już nawet przestałam tu zaglądać

    Co do gminy, to oczywiste jest, że dała d...y, ale jak to zwykle bywa teraz się nie chce do tego przyznać.
    W poniedziałek była rozmowa z burmistrzem, która niczego nowego nie wniosła do sprawy . Zupełnie jabyśmy rozmawiali ze ścianą.

    W zeszłym roku w maju złożyliśmy skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie drogi i teraz czekamy ponad rok na ich odpowiedź. Miała być pod koniec maja, teraz ma być w połowie lipca . Ciekawe co nam odpowiedzą.
    Istnieje jeszcze jedna droga sądowa o wytyczenie drogi koniecznej. Podobno powinno to być załatwione dość szybko, ale jak to będzie zobaczymy

    Dla mnie jest paranoją to, że gmina wydała pozwolenie na podział działek bez drogi dojazdowej.

    A teraz co ? Nie ma winnego. Tylko my cierpimy

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Wiesz co - jak dla mnie - jednoczesnie trzeba podjac dwie drogi i to jak najszybciej.
    Pierwsza - do sadu z powodztwa cyilnego.
    Druga - ze skarga na organy administracyjne (tu wam powie prawnik czy na drodze postepowania administracyjnego czy sadowego) skrzyc organ wydajacy pozwolenie na budowe - o odszkodowanie za poniesione straty w wyniku nie moznosci rozpoczecia budowy. Wlicza sie wszytko - wzrot cen materuialow budowalnych, czynsz za obecne lokum itd.
    Powiem tak - droga bedzie dluga i meczaca ale macie mysle duza szanse odszkodowanie wywalczyc. Ale bedzie wam na pewno potrzebny prawnik - sami nie dacie rady w gaszczuprzepisow i procedur administracyjnych.
    Na kolejne rozmowy z burmistrzem tez radzilabym wam wybrac sie z prawnikiem.

    A zebyscie nie stracili za duzo kasy sprobujcie przy podpisywaniu umowy z prawnikiem (koniecznie!!!) wynegoscjowac mala zaliczke ale za to jakis dobry procent od wygranej sume. Beda sie starac a was nie pobije po kieszeni

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    I moze tutaj w dziale - prawo i pieniadze - napisz o tym problemie, tam ludzie czesto zagladaja i nie raz porady prawnej nawet mozna dostac...Zawsze co dwie glowy to nie jedna, nie...Trzymam kciuki aby cos ruszylo w dobrym kierunku...

Strona 2 z 760

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony