dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Lubię proste rozwiązania. I widzę 2 wyjścia:
    1 - wylewamy ścianę fundamentową z B20 a po pewnym czasie walczymy młotem pneumatycznym by wywalić otwór np. na kanalizację
    2 - myślimy o tym za wczasu i robimy w szalunku jakąś konstrukcję, lub wstawiamy szeroką rurę jako przyszły przelot dla kanalizacji

    Zdecydowanie wolę plan 2, tylko nie mam wiedzy praktycznej o istniejących i realnych do zastosowania rozwiązaniach.
    Murowanie ściany z bloczków rozwiązuje problem, ale ten przypadek w odpowiedziach pomińcie.

    Czy macie jakieś podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    cztery deseczki w formie skrzyneczki.....poważnie

    Pzdr.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Można tak jak radzi wega.
    Można też zastosować tzw przelotkę rurę o większej średnicy niż rura docelowa. Przykład mamy wprowadzić rurę kanalizacyjną 100 przelotka będzie 150. Przelotki można zastosować z rury kanalizacyjnej 150 ma grubszą ściankę.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-02 21:52 ]</font>

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja zrobilem tak jak mowi Wega. Skrzyneczka z czterech deseczek włozona i przybita do deskowania ściany fundamentowej. Skrzyneczka wieksza niż wynika z potrzeb umożliwia pozniejsze latwe dobranie konta spadku, skorygowanie, po zamontowaniu kanalizacji reszete otworu można wypelnić ziemią, pianką lub betonem (przy wylewaniu podłogi na gruncie)

  5. #5

    Domyślnie

    Bartt:
    Zrób wg pomysłu drugiego (trudno owiedzieć czy deseczki czy rura) - uważaj na osiadanie budynku i zrób ze spadkiem na zewnątrz. Ja też mam laną ścianę fundamentową i u mnie było wg pierwszego (kucie w kilku miejscach) i teraz trzeba zaklejać.
    Pewną niedogodnością pomysłu drugiego jest ewentualna zmiana układu rur itp. -wniosek trzeba wszystko przemyśleć.
    Hlup
    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za popdpowiedzi. Bartek


  7. #7

    Domyślnie

    a ja w miejsca przyszłego przelotu wstawiałem kawał styropianu nieco większy niz przyszła rura na całą szerokość fundamentu
    oczywiście najgorszy ale i najtańszy.
    całkowicie odpadł problem izolowania przelotu i osiadania rur.
    A jakie zdziwienie dla robotników jak do takiego monolitu podchodzisz z brzeszczotem, i wykrawasz otworek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony