dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 272
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 5440
  1. #841
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    U nas okropna śnieżyca zasypało Wrocek koszmarnie
    z prac dachowych nic nie będzie
    murarz z kominami u nas walczy
    a potem za działówki się weźmie znalazłam super rozwiązanie do
    spiżarki żeby nie robić zwykłych drzwi będą chowane ścianie

    nie da się fotki ściągnąc ale zobaczcie z ciekawości
    jak to wygląda
    http://www.eclisse.pl/zest.htm

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2magda5
    U nas okropna śnieżyca zasypało Wrocek koszmarnie
    z prac dachowych nic nie będzie
    murarz z kominami u nas walczy
    a potem za działówki się weźmie znalazłam super rozwiązanie do
    spiżarki żeby nie robić zwykłych drzwi będą chowane ścianie

    nie da się fotki ściągnąc ale zobaczcie z ciekawości
    jak to wygląda
    http://www.eclisse.pl/zest.htm
    Magda, u nas co prawda nie bedzie to w takim systemie jak pokazujesz, ale tez nie beda otwierane - beda przesuwane (po scianie, oczywiscie wew spizarki)
    Z kolei drzwi z lazienki do pralnio-suszarni beda prawdopodobnie drewniane, żaluzjowe łamane i owierane w strone lazienki (na sciane przy kominie) -wydaje mi sie, ze otwieranie do srodka, gdy w parlni jest stopien nizej jest bardzo niewygodne...a jak Wy rozwiazujecie te "zamkowe" - ścięte drzwi?

  3. #843
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Ani@ - chyba nie wiem o jaki drzwi chodzi " zamkowe - ścięte" ????
    u nas nie bedzie spiżarnik wszedzie bed normlane drzwi.
    Mam jeszcze jedna zmiane o ktorej nie pisalam wczesniej, zmniejszyłam drzwi do salonu powiększając sciane po stronie salonu i tama bede miec drzwi przesuwne co prawda nie te firmowe ale beda
    skrzydło drzwi bedzie takie samo (oczywiscie z inna klamka) jak wszystkie drzwi w domu ale bedize przesuwane na sciane od strony przedpokoju , beda sie otweirac na storne lewa czyli do wiatrołapu
    musialam tak zrobic bo "brakowało mi sciany " w salonie hihihi

    wszystkie drzwi beda 90 tylko jedne beda 80 te do spizarki pod schodami bo wieksze nam nie wejda

    Dzis murarz robi scianke dziłowa miedzy kuchnia a salonem, przy kominku robie ja wieksza o 60cm

    a tak to juz pewny luz nastał i odpadło troche nerwów budowlanych - teraz ma nastapic regeneracja hihihi

    zmieniając temat, to od wczoraj zimna na całego ale przynajmniej nie ma duzego mrozu tylko -1

    Pozdrawiam wszystkich i życze pogody ciby robota u wszystkich szła tak jak nalezy !!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #844

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia 25
    Ani@ - chyba nie wiem o jaki drzwi chodzi " zamkowe - ścięte" ????
    Sylwia, mysle, ze ominely Cie zamkowe drzwi, bo podnioslas scianke kolankowa Jak pisalalam wyzej - to te drzwi z lazienki do pomieszczenia nad garazem

    U mnie dzis byla czteroosobowa zaloga panow od hydrauliki - kladli centralne i wyglada na to, ze uwina sie w jeden dzien! - gdy bylam po raz ostatni na budowie - tuz po 15 - to wlasnie konczyli centralne i mieli poprawic tylko jedna rzecz - wczesniej, gdy robili wode - zrobili nicponie napowietrzacze kanalizacji i wciskali mi, ze to praktycznie to samo co odpowietrzenie

  5. #845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Ani@ - dzieki za wytłumaczenie no racja mnie to omięło ale ze względu na to ze wogule nie mam pomieszczenia nad garazem bo mam dacj jednospadowy .

    super ze fachowcytacy szybcy oby tylko byli tak samo dokladni.

  6. #846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ani@ sorki ale o czym Ty mówisz? odpowietrzacze, napowietrzacze??? Czy to jest to samo co odprowadzenie pionu kanalizacyjnego do samego dachu i zrobienie tam kominka odpowietrzającego? Ja nie mam nigdzie więcej żadnych odpowietrzaczy czy napowietrzaczy

  7. #847
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A tak w ogóle to rozglądam sie za piecem. Wiem, że ma to byc piec na eko groszek, tylko jeszcze nie wiem w 100% jakiej firmy. Cały czas myslę o Klimoszu - Ling Combi ( żeliwny) Dzisiaj właśnie targowałam cenę i zobaczę jutro co z tego wyszło. Dosyc drogi ten piec Klimosza a nie wiem do końca jak działa.... A Wy jaki macie zamiar wstawic piec???

  8. #848
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ani@ no właśnie z tymi drzwiami to było zamieszanie murarz coś
    je źle wymierzył i krokwia weszła w otwór ale ma je poprawić

    ja mam gazraż na równi z domem bo tak murarze zrobili
    nawet nie wiedziałam, że ma być niżej a dzisiaj cieśle podparli sobie
    według swojej teorii dwoma belkami krokwie co w poprzek idą pod sufitem
    bo nie chce, żeby się dach zawalił normalnie to jakaś samowolka fachowców

    mój mąż oszlał zachowuje się jak baba
    okna wybrał parapety wybiera kupił bejce na podbitke teraz biega za rynnamii po co ja mam się jemu wtrącać jak mu tak dobrze idzie
    zapytał sie mnie jaki kolor okien chcę i pod tym kątem dobiera
    (okna mają być w okleinie złoty dąb) wszystko

  9. #849
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Magda dobrze masz i wcale nie przerywaj swojej połówce skoro ma tyle zabawy.....
    U nas ....Ja wybieram, ja załatwiam, negocjuję i ja kupuję.... ja .... chyba u mnie jest odwrotnie i mój mąż też postanowił mi nie przeszkadzać.....hihihihi
    Ma rację bo nie musi ciągle szukać, patrzeć ile co gdzie kosztuje ... i ... jest pewnie zdrowszy z tego powodu......

  10. #850
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej, hej i co nikt mi nie odpowie jaki ma zamiar piec wstawić do Granata?

  11. #851
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej
    melduję się posłusznie
    Chociaż nic ciekawego już u mnie w tym roku dziać się nie będzie
    Wczoraj zasypali fundamenty i koniec na ten rok.
    Zastanawiam się tylko czy teraz przykrywać ten stan zerowy folią ??
    A wygląda to tak: fundamenty od wewnątrz posmarowane dysperbitem i zasypane i zagęszczone, z zewnątrz dysperbit, styropian, folia kubełkowa, drenaż naokoło i podsypane piachem tak do 3/4 wysokości. Na bloczkach u góry papa termozgrzewalna.
    Co radzicie z tym zrobić do wiosny?

    A ... jutro jedziemy podpisać umowę kredytową
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  12. #852
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    U nas będzie najpewniej gazowe ogrzewanie - póki co to na gaz z butli, a mam nadzieję, że wkrótce doczekam się gazu ziemnego.
    Początkowo myśleliśmy o ekogroszku, ale niestety kotłownia za mała .... u Ciebie Nina to co innego ...
    więc nic sensownego nie odpowiem
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  13. #853

    Domyślnie przygotowania do wiosny

    Cześć Granatowicze,

    Ponieważ na wiosne zaczynamy budowe chciałem prosić was o małą pomoc. Chcemy budować z pustaków ceramicznych. Możecie mi podesłać info na temat ile wyszło wam pustaków, przymierzamy się do zakupu materiałow na ściany.
    Myślałem by dać 38 na ściany zewnetrzne i docieplić je styripianem 5 cm.

    Ale i tak bardzo mnie interesują wasze wyliczenia pustaków.
    Aha no i dachu też. Ile metrów ma dach w granacie?
    Dzięki
    Darek (Agata juz śpi )

  14. #854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    A tak w ogóle to rozglądam sie za piecem. Wiem, że ma to byc piec na eko groszek, tylko jeszcze nie wiem w 100% jakiej firmy. Cały czas myslę o Klimoszu - Ling Combi ( żeliwny) Dzisiaj właśnie targowałam cenę i zobaczę jutro co z tego wyszło. Dosyc drogi ten piec Klimosza a nie wiem do końca jak działa.... A Wy jaki macie zamiar wstawic piec???
    my jestesmy zdecydowani na ten sam piec, mamy znajomgo ktory od parunastu lat zajmuje sie wlasnie tymi sprawami i od roku czy 2 ma wlasnie ten piec u siebie w domu, jest bardzo zadowolony i daltego tez nam go polecił , napisz potem jaka cene załatwilas

    Izulek - u nas byl ten znajomy i patrzyla w projekt no i jak to u nas wyglada i stwierdzila ze piec sie zmiesci hmmmmmmm a on jest wlasnie na ekogroszek

    Darek i Agata - witajcie , gratuluje decyzji o budowei , my budujemy z betonu komórkowego 24 cm i na to 12 lub 15 cm styropianu , jesli chodzi o dach to mamy zmiane nad garazem i tam jest dach jednospadowy i wyszło tego dokładnie 215 m2 ( za tyle placilismy jak roibli dach )
    a tak szczerze mowiac to dokaldnie nie jestm w stanie Ci napisac ile tego bloczka poszlo bo sciany nosne w srodku sa z tego samego

  15. #855

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Ani@ sorki ale o czym Ty mówisz? odpowietrzacze, napowietrzacze???
    Wasiek, po dalszej czesci postu wnioskuje, ze masz dobrze zrobione! Zgodnie z przepisami przynajmniej na jednym pionie (jezeli bedzie to jeden, to najlepiej, by ten najbardziej oddalony od zbiornika - u mnie - szamba) powinna byc zalozona wywiewka - czyli wyprowadzenie ponad dach pionu zakonczonego kominkiem wentylacyjnym. Trzeba tylko pamietac o odpowiednich odleglosciach od czerpni powietrza czy okien Gdyby zrezygnowac z wywiewki , to z duzym prawdopodobienstwem w domu zacznie po prostu smierdziec Czyli BLEEEEEEEE jakby powiedzial - w połaczeniu z koszmarnym zmarszczeniem buziaka moj dwulatek

    Nina - ja czekam na gaz, kupilismy juz niedlugo uzywanego Buderusa (olej) i niestety bedziemy bulic za paliwo. Gaz z butli u nas nie wchodzi w gre, bo mamy za mala dzialke.

    Iza - kiedys kojarze, ze czytalam w ktoryms z muratorow jak zabezpieczyc kolejne etapy budowy przed zimowa przerwa, poszukam, jak znajde, to skrobne

    Magda - ja z kolei moge przybic piatke z Nina - maz wszystkie decyzje chetnie ceduje na mnie (ale tez uczciwie musze przyznac, ze on pracuje, a ja - na czas budowy - przedluzylam swoj urlop wychowawczy wlasnie po to, by takie decyzje podejnowac ), jednak nie zawsze chce brac na swoje barki cala odpowiedzialnosc i najczescie jest tak, ze jak cos wybiore/obmysle jakas koncepcje to daje to mezowi do przyklepania

    No i ciekawa jestem jak ostatecznie bedzie wygladal Wasz dach w sumie z tego co piszesz wynika, ze to projekt autorski

    Sylwia - jestem dobrej mysli, hydraulicy z polecenia, 4 ich bylo i az furczalo no ale zobaczymy co tam zastane jutro rano

  16. #856

    Domyślnie

    Darek i Agata - ilosc pustakow przeliczyl mi w skladzie budowlanm doradca techniczny. Troche sie pomylil, jednak w sumie nieznacznie - z tego co pamietam mialam ostatecznie ze 2-3 palety do zwrotu...ale to bym musiala przekopac faktury i znalezc te zwroty...postaram sie to odszukac

    Tak z ciekawosci - czemu tylko 5cm styropianu? Troche malo... -teraz "standard" to 12 - 15cm.

    Dach ma ok. 220m kw

  17. #857
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej, byłam dzisiaj na budowie....... pieknie tam jest zimą... pod warunkiem, że jest mróz i biały snieg.....
    Zresztą sami zobaczcie....to nasza droga wjazdowa i piękny zachód słońca......dzisiaj mogłam wjechać, choc troszke się slizgałam....

  18. #858
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    aaa, coby było ciekawie to wczoraj mieli mi skonczyć instalować rekuperator bo dostałam już wcześniej nową centralę. I wiecie co? Wczoraj Panowie przyjechali na budowę, podłaczyli rury do centrali i przeciagnęli jedną brakującą wczesniej rurę do wiatrołapu i uznali pracę za skończoną...
    Dzisiaj jeden z nich zadzwonił i mówi, że chce kasę za wykonana robotę.....dobre co? A ja na to, że jak skończą to na pewno im zapłacę ale najpierw muszą skończyć i uruchomic mi rekuperator.....zdziwienie było wielkie bo jak to, to nie umie Pani właczyc do kontaktu? Mówię, że umiem ale na końcówkach rur brakuje jeszcze zamontowanych anemostatów....odpowiedź ale u góry nie ma Pani sufitów zrobionych.... ale na dole mam... i tak w kółko. W końcu powtórzyłam, że zapłacę i to bardzo chętnie ale jak praca będzie skończona i rekuperator włączony.... .. wredna jestem?

  19. #859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Hej, byłam dzisiaj na budowie....... pieknie tam jest zimą... pod warunkiem, że jest mróz i biały snieg.....
    Zresztą sami zobaczcie....to nasza droga wjazdowa i piękny zachód słońca......dzisiaj mogłam wjechać, choc troszke się slizgałam....

    CUUUDOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    NO TO CO POPISZECIE TROSZKE DZIS????????

  20. #860
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    a tak to wygląda w salonie. Rury tak brzydko sobie wiszą i czekają, żeby je ładnie zakończyć..... A i pierwszy "kinkiet" wisi w swoim miejscu docelowym....po drugiej stronie balkonu jest miejsce na drugi kinkiet....

    Podłoga przygotowuje się do ogrzewania. Na razie podłoga pomalowana została emulbitem i na to położono jedną warstwę papy w celu dobrej izolacji poziomej. Na to pójdzie jeszcze folia budowlana, styropian, folia i rurki od ogrzewania podłogowego.....
    Powoli, powoli a dojdziemy do celu........ zamieszkania w nowym domku

Strona 43 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony