dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pomóżcie

  1. #1

    Domyślnie

    Bardzo proszę poradźcie. Czy kupując w 2000 r. działkę siedliskową razem z pełnym uzbrojeniem mogłem odliczyć zakup gruntu? Już się wybudowałem, a US chce zwrotu za odliczony grunt.

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Radosc dnia 2003-02-04 14:55 ]</font>

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    w ramach dużej ulgi budowlanej nie można bylo odliczać jakiegokolwiek gruntu !!!! Nie wiem czy jeszcze jest ale na pewno byla osobna ulga na zakup gruntu.
    Ulga budowlana jak sama nazwa wskazuje dotyczy jedynie damej budowy a konkretniej zwrotu cześci nakladów poniesionych na zakup materialów budowlanych. Poszukaj szczególów na forum swego czasu ten temat byl bardzo szczególowo omawiany

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście chodzi mi nie o ulgę budowlaną, tylko o to, czy mogę odliczyć zakup gruntu pod budowę kupując działkę siedliskową (rok 2000).

  4. #4

    Domyślnie

    Czesc Radosc,
    Przy zakupie działki siedliskowej mozesz odliczyć sobie od podatku tylko ten fragment gruntu, który został przeznaczony pod budowę domu. Zwykle, jak to w przypadku działek siedliskowych, nie jest to gra warta świeczki. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety,nawet tego nie mozna odliczyc.
    Mozna jedynie dzialke /czesc/ budowlana,nie mo0zna rolnej,a siedliskowa,to pewnie rolna.

  6. #6

    Domyślnie

    No dobrze, ale jeżeli jest to działka rolna z możliwością zabudowy budynkiem mieszkalnym to powinienem mieć prawo do ulgi. Z drugiej strony wniosłem opłatę skarbową, jeżeli przegram sprawę, to czy mogę domagać się zwrotu opłaty skarbowej z US?

    PS. Słyszałem, że jest parę orzeczeń NSA, gdzie skarżący wygrywali sprawę o ulgę na zakup działki siedliskowej, tylko nie wiem jak do nich dotrzeć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony