dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 544
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zadanie odrobione - dziennik całay przeczytany
    Myśle, że bobrze wybraliście okolicę - będzie się wam wygodnie mieszkać.
    Co do budowy - zazdroszę takich zdolnosci i zlotych raczek - u mnie niestety nie ma jak tak wykorzystac i siebie i rodziny
    Skad ty bierzesz te ceny "Więźbę robi nam ta sama ekipa za 1000zł
    Kryć będzie nam inny facet jesteśmy ugadani na 1500 ". U mnie za to samo + rynny, okna połaciowe bierze facet 33zł/m2 i to jeszcze niska cena bo pełno takich co spiewaja po 50zł! Podeslij mi swoich ludzi

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Witam nowych czytelników mojego dziennika
    Zeljka
    czytałam dziś Twój dziennik i sama nie wiem czemu jeszcze nie weszłam do Ciebie na komentarze, bo dziś zaliczyłam kilka dzienników i wszędzie się wpisałam w komentarzach aby śledzić je dalej a widzę że u Ciebie coś sobie zapomniałam, ale obiecuje się poprawić
    U mnie faktycznie okolica dość górzysta choć na mojej działeczce jest dość płasko ale jakieś 3km dalej jestem prawie w górach a widoki są piękne, ale chyba nie zdecydowałabym się budować w tak górzystych terenach po w zimie jest tam bardzo nie ciekawie, zrobię kiedyś fotki i wkleję jak w mojej okolicy jest pięknie. zaljka czyżbyś miała jakieś bliższe informacje kiedy wiosna
    kasia64
    dziękuje przede wszystkim za słowa " i front bardzo reprezentacyjny"
    postaram się jutro przeczytać Twój dziennik bo widzę że jakoś nie wpadł mi jeszcze w rece

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    iga9
    nasza działeczka jest niedaleko teściów jakieś 3 minutki spacerkiem więc jeden problem z dojazdami na budowę i stratą czasu nie mamy, małżonek jest nauczycielem w tutejszym gimnazjum więc długo nie pracuje dzięki temu może dużo zrobić, poza tym jak pisałam mam teścia złotą rączkę, rodzinie zawsze chętną do pomocy i wspaniałych sąsiadów, którzy zawsze przyjdą z pomocą, to wiele ułatwia, zawsze wyjdzie taniej, a to czego nie umiemy to się nauczymy lub wynajmiemy fachowców.
    Robocizna dachu jest faktycznie niedroga ale więźbę robi nam ekipa od murarki na pewno nasi chłopcy też tam będą i coś pomogą więc drogo nie policzyli, a pokrycie dachu wiem że dość tanio będzie nam robić 2 facetów poleconych przez ludzi którzy tak samo jak my mają niskie zarobki więc wiem że będzie dobrze, dekarz mówił że jak będzie ktoś do podawania blachy to będzie szybciej jak nikogo nie będzie to nic się nie dzieje.

    Obiecałam wam że ten dom tanio zbuduje i na pewno nie będę was oszukiwać, wielu moich znajomych wybudowało w takich kosztach jak ja się chce zmieścić więc dlaczego mi się ma nie udać

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Beti, trzymam kciuki z Wasz kosztorys. Oby tak do końca budowy.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    tomek1950
    powiem krótko dzięki

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Joker_28

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Beti !

    Fantastyczny dziennik - po lekturze serce rośnie - widać da się tanio zbudować dom. To się nazywa czysta metoda gospodarcza.

    Wpisuj się proszę regularnie, przecież w tym sezonie wiele będzie się działo Trzymam kciuki i śledzę !

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    no mam nadzieje że będzie się wiele działo, tylko niech ten śniek stopnieje

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    Dziennik super tez jestesmy w trakcie załatwiania , projekt sie konczy i pomalu zezwolenia nie mamy za wielkiej kasy podobnie jak Wy wiec tym bardziej sledzimy co i jak robicie. Mamyzamiar ruszyc maj-czerwiec

    Pozdrawiamy i powodzenia

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    witaj pawlo
    No mam nadzieje że uda wam się załatwić papiery maja, u mnie cała papirologii poczynając od zakupu działki trwała około 6 miesięcy więc trochę zeszło, powiedz jaki projekt budujesz?

  10. #30

    Domyślnie

    Czesc
    Budujemy coś takiego http://www.dobredomy.pl/?id_project=39&infopage=1 troszke pozmienialismy bo pod całoscia robimy piwnice , które beda z kamienia ( mamy tego sporo) za które nie musimy płacic , pewnie murarze policza troszke wiecej ale cos za cos no i musiało sie znalesc wejscie do piwnicy kosztem kawałka kuchnii , ale projektant fajnie to rozwiazał przynajmniej na rysunku wyglada niezle. Domek jest nie za duzy no i chyba niejest zbyt skomplikowany w budowie (zerknij i oceń) wiec mamy nadzieję ze sie uda mimo niewielkich naszych zasobów pieniężnych.
    Wysłałem Tobie wiadomość na maila
    Pozdrawiam
    Byle do wiosny

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    domek jest ładny, często na forum są dyskusje czy tańszy w zbudowaniu jest dom z podaszem czy parterowy, ja osobiście twierdze że z poddaszem, ale wybur oczywiście należy do Ciebie.
    Napewno tańszy jest dom o reguralnym kształcie np. kwadrat, wtedy nie tracisz niepotrzebnie powierzchni u Ciebie jest kilka wycienć napewno dodają one uroku domowi ale coś za coś.
    łazienka jest dość mała i brak w niej prysznica, jest także jedna ubikacja co może w przyszłości być problemem
    Ale plusów ma ten dom sporo jest nieduży a wszystkow nim jest (oprucz tego kibelka), nieskąplikowany dach a dzienki piwnicy nie musisz robić pomieszczeń gospodarczych ( ja tak zrobiłam )
    Mam nowy email
    [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Tarasik z tyłu jest zrobiony na prosto, nie wchodzi do pokoju przez co pokój jest o kilka m2 wiekszy no i do budowania bedzie prostrzy, front pozostawilismy bez zmian bo to on daje cały urok
    Pozdr

  13. #33

    Domyślnie dziennik

    Beti
    Bardzo dziekuje Ci za pedantyczną dokladność w relacjach i cenach. Jestem na poczatku - ntzn. mam juz działke i załatwiam opinie dot. przyłączy. Masz we mnie od dzis wiernego kibica swojej budowy.
    Ważne sa dokładne koszty, bo tylko ktoś kto buduje "na żywaca" powie Ci jak to wygląda w realu. Zwykle ludzie zapominają o wielu dodatkowych kosztach, niby małych, a ostatecznie zmieniających całość kosztorysu.
    Pozdrawiam Cię serdecznie
    i trzymam kciuki
    Matuszka

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    pawlo1239
    jak mówiłam wcześniej domek jest naprawdę bardzo ładny i myślę że nie ma w nim drogich i nie funkcjonalnych " bajerów ". więc życzę powodzenia !!! i napisz mi jak zaczniesz jak Ci idzie

    Matuszka
    Dziękuje za miłe słowa, dla mnie ceny też są bardzo ważne bo liczymy każdy grosz. według jakiego projektu budujesz ???

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Co za prostak z tego leśniczego!!! Oby Teśc sie z nim rozprawil Widze, ze ostro szykujecie sie do dzieła

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    mój mąż nadal powtarza słowo FACHOWIEC
    w sobotę jedziemy po drzewo wybraliśmy już tartak i przewoźnika więc do przodu, ale nie to co u Ciebie mam wrażenie że wszystko masz już zaplanowane oczywiście śledzę Twój dziennik

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    U mnie jest ten proble, że wszystko zaplanowane, ale jak przychodzi do cen to przezywam szok i sprawdzam wszystko od nowa. Choc na razie wszystko oprocz dachu wychodzi troche taniej niz we wstepnej kalkulakji, ale ja chce jeszcze taniej I ciagle mam wrazenie, ze ktos mnie robi w bambuko

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Najlepiej jakbyś miała jakiś znajomych którzy jeż się wybudowali, ja tak mam i sprawdzam ich ceny i mniej więcej wiem czy ktoś nas robi w bambuko Ale co do wykończeniówki to się na razie nie orientujemy bo nie wiemy na ile tak naprawdę wystarczy nam kasiorki
    A tak przy okazji przed chwilą dzwoniłam jeszcze do 2 osób które transportują drzewa i wiesz co? mam wrażenie że Ci faceci z kobietami gadają jest z jakimś imbecylem a jeszcze tym bardziej z młodymi , kiedy sie to zmieni ja błyszcze wiedzą a i tak jestem traktowana niekiedy jak inwestor niższej kategorii , ale ja się nie dam, to tylko jacyś nieokrzesani i nie wychowani kierowcy tirów, nie jestem feministka broń Boże no ale wymagam szacunku dla własnej osoby

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    No to jak z tym drzewem (drewnem )?! Zdecydowaliście?!
    Niestety mam problem z moją przeglądarką i nie mogę otworzyć zdjęć, jakie zamieściłaś. Bardzo żałuję, bo my jeszcze fawic nie mamy wykopanych, ba, wytyczone są ale tylko na papierze w dzienniku budowy, a tak chciałoby się już budować!!!
    Komentarz do mojego dziennika wpisałaś do cudzego niestety - wpisałaś do komentarzy Metei
    Będę śledzić wasze poczynania, tylko zdjęć wklejajcie sporo!
    A co do kosztów za nasze materiały - to są koszty całej ceramiki na dach i ściany (zewn. i wewn.) + dodatki na dach. Nie masz się co przerażać, Ciebie też to czeka, a przecież Dzioucha obrotna jesteś

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    oj obrotna
    Drzewo jedziemy jutro zwozić do tartaku a gotowe ma być w środę, więc do przodu.
    Zaglądnij do dziennika jak naprawisz przeglądarkę bo zdjęcia są niczego sobie , ogólnie bardzo lubię dzienniki z dużą ilością zdjęć
    Teraz zostało nam czekać na dodatnie temperatury

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony