dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130
  1. #21

    Domyślnie

    też zastanawiam się nad "wyprostowaniem" wnęki ale pewna jeszcze nie jestem, chcę wprowadzić zmiany w kuchni, nad garażem okno koniecznie, a co do stropu, to kompletnie się nie znam, tym zajmował się będzie mój mąż
    pozdrawiam
    monika

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o strop drewniany, to mąż mi tylko powiedział, że całkowicie odpada.

    Przez następnych kilka tygodni będę czekać na decyzję o warunkach zabudowy, więc teraz intensywnie zastanawiam się nad zmianami. Chociaż myślę, że im więcej sie zastanawiam, tym więcej bym zmieniła.
    Projekt zamówimy za jakieś 4 - 5 tygodni.
    Na razie dzwoniłam, żeby zorientować się ile kosztuje mapa aktualizowana u geodety, także 12-14 sztuk za 450 zł. Myślę, że to nie jest drogo, bo w porównaniu do innych, gdzie chcieli 650+VAT, to nie jest tak źle.
    Ile się czeka na zamówiony projekt z Domusa?

    Pozdrawiam
    Sylwia

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kevin

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie sklady budowlane w okolicach kielc

    dzien dobry
    co prawda nie bede budowal feniksa ale dom tytan tez z biura domus
    no i tez buduje niedaleko kielc
    a widze ze panstwo beda budowac kolo kielc
    obecnie zaczynam sie rozgladac za materialami bo budowe rozpoczynam okolo lipca
    chodzi mi o namiary na sklady budowlane niedaleko kielc sprawdzone tez cenowo
    a najbardziej zalezy mi na namiarach tartaku z dzrzewem na wiezbe dachowa
    oczywiscie tez sprawdzony
    pozdrawiam
    kevin
    kevin

  4. #24

    Domyślnie

    Czy nie sądzicie, że istnieje małe zainteresowanie Fenixem?
    Budzi to mój niepokój. Ale znajomy mówił, że lepiej jak mało osób buduje taki dom, bo wtedy ten nasz dom jest bardziej oryginalny, a nie tuzinkowy.

    Pozdrawiam
    Sylwia

  5. #25

    Domyślnie

    kevin
    my zaczniemy budowę w wielkopolsce

  6. #26

    Domyślnie

    Sylwia, nie wiem czy dużo osób buduje Feniksa w kraju, ja widziałam trzy feniksy stojące obok siebie dwa jednakowe (ale po zmianach, między innymi dachu nad garażem) i jednego wg projektu, bez widocznych zmian na zewnątrz
    pozdrawiam
    monika

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie jak wygląda współpraca z projektantami z Domusa, bo słyszałam wiele negatywnych opinii. Ale wiadomo każdy chwali swego.

    Pozdrawiam
    Sylwia

  8. #28

    Domyślnie

    z tego co się dowiedziałam od tych, którzy już mieszkają w Feniksie, ze współpracą nie mieli problemów, projektanci zgadzają się na zmiany, a było ich na prawdę sporo np. przsunięcie: ściany konstrukcyjnej, wykuszu, likwidacja zadaszenia tarasu, podniesienie ściany kolankowej, zmiana dachu nad garażem + wygospodarowanie nad nim sypialni i łazienki, zmiana stropu i pewnie jeszcze kilka innych zmian

  9. #29

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam nad zadaszeniem nad tarasem. Nie mam pojęcia co zrobić. Na pewno będzie to dodatkowy koszt, ale obecnie mieszkamy w domu jednorodzinnym i czasami byłby przydatny u nas taki daszek, bo go nie mamy. Ale nie wiem jak on w rzeczywistości wygląda. Wydaje mi się też, że mógłby dawać za dużo cienia do salonu, a salon powinien być słoneczny.
    Co zrobić?
    Pozdrawiam
    Sylwia

  10. #30

  11. #31

    Domyślnie świeta

    witajcie!!! z okazji świąt życzymy wam wszystkiego wszystkiego najlepszego no i przedewszystkim realizacji planów budowlanych.
    My nadal czekamy na pozwolenie na budowę,ma byc pod koniec maja,w tym tygodniu zrobilismy juz wjazd na działkę na razie prowizoryczny.
    pozdrawiamy was Ania i Darek

    http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.h...&grupa=&nxt=0/

  12. #32

    Domyślnie po swietach

    hej hej!!! jak tam po świętach? kochani mam nadzieje że nie porzuciliście odwiedzania tej strony! mam małe pytanko,czy wiecie ile u was "bierze" geodeta za wytyczenie wykopu pod fundamenty? pozdrawiamy Ania i Darek

  13. #33

    Domyślnie

    Witam
    Przepraszam, ale przed Świętami nie miałam czasu zajrzeć i złożyć życzeń.
    Dzwoniłam do różnych geodetów i są różne ceny. My sobie weźmiemy takiego geodete, który najpierw zrobi nam mapki, a potem całą resztę i wtedy można liczyć na zniżki. U nas wytyczenie kształtuje się na różnym poziomie, ale średnio biorą ok. 500 zł. A jeden mi powiedział, że 200 zł od narożnika. Czyli rozpiętość cenowa duża.
    U nas wszystko stoi na etapie czekania na decyzję o wrunkach zabudowy.
    Jak zrobimy jakieś zdjęcie naszej malutkiej działeczki, to spróbuję tu wkleić.

    Pozdrawiam i życzę wiosennych pomysłów na budowę FENIXA.
    Sylwia

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bog

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    199

    Domyślnie Re: po swietach

    Witam

    "Mój" geodeta wziął za wytyczenie budynku w osiach
    (dla ekipy wygodniejsze i dokładniejsze)
    + wyznaczenie poziomu "0"
    400 zł

    Bogdan

  15. #35

    Domyślnie

    Witam

    dowiedziałam się dokładnie i też tyle będziemy płacić, jak oczywiście jakoś sie to wszystko ułoży.
    I nie wiem czy w tym roku, bo nie mamy jeszcze tej decyzji.

    Darku i Aniu, a Wy ile czekacie za pozwoleniem?
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie geodeta

    witajcie!!! sylwia z pozwoleniem na budowe biegamy od końca grudnia.W tej chwli wszystkie dokumenty są juz w starostwie i gotowe pozwolenie ma byc kolo 20 maja.najwiecej czasu "zuzył" architekt na adaptację projektuz tym ze zrobił nam już wszystko na gotowo.Wykonał projekt wjazdu,przyłącza wody, prądu, kanalizacji i załatwił decyzje na powyższe rzeczy w gminie.Pytałem o geodetę bo yen nasz za mapy do celów projektowych wziął 400 zł a za wytyczenie pod fundamenty chce następne 450 natomiast mapki powykonawcze mamy mie za 250zł i mysle że to nie jest wygórowana cena.Pozdrawiam was bardzo serdecznie

  17. #37

    Domyślnie

    Witam
    Czy ma ktoś może kosztorys Fenixa. Bo mi się wydaje, że my tak trochę "z motyką na słońce" idziemy. Marzenia są, ale nie wiem, czy zdołamy je zrealizować.

    Pozdrawiam
    Sylwia

  18. #38

    Domyślnie

    sylwia ja moge przyslac ci kosztorys inwestorski ktory dostalem z DOMUSA ale tam ceny sa (przynajmniej niektore) totalnie zawyzone.Wartośc kosztorysowa opiewa na 174163,52.Z 7% vat cena kosztorysowa to 186354,97.Kosztorys sporządziło biuro EUROINWEST CDI
    Sp.zoo z Bydgoszczy na dzień 01.02 2005.Żeby tylko dac wam przykład cen tutaj zawartych,w pierwszej pozycji koszty wykopu pod fundament opiewaja na 2000 tys.zl a ja wiem ze zapłace za to 800zł,bo juz miałem operatora na działce i ustaliłem cene.Pozdrawiamy serdecznie Ania i Darek

  19. #39

    Domyślnie

    Witam
    Darku jeżeli możesz nam przysłać to bardzo proszę. Podaję meila: [email protected]

    Wiem, że te ceny są zawyżone, ale ta ogólna suma, to jest dom pod klucz, czy stan surowy?

    Pozdrawiam
    Sylwia

  20. #40

    Domyślnie

    witajcie!!! Sylwia z przesłaniem troche potrwa,nie mam skanera i musze to u kogos najpierw zeskanowac ale myslle ze w tygodniu ci to podesle,pozdrawiam serdecznie

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony