dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 192
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 3827
  1. #2781

    Domyślnie

    P.Mirku bardzo proszę o poradę.
    Jałowiec marnieje i z zewnątrz. Miejscami nowe przyrosty nie rozwijają się tylko przysychają .
    Na niektórych igłach są czarne plamki . Co jemu jest i czym pryskać?
    Z góry dziękuję za odpowiedż,
    Pozdrawiam.












  2. #2782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wygląda na zwójkę słomkóweczkę. VI-VII oprysk preparatami fosforoorganicznymi wgłębnymi- Basudin, Diazinon, a bodaj Owadofos.
    Teraz mogą żerować zimujące gąsienice i też warto prysnąć.

  3. #2783
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Panie Mirku,
    i ja proszę o poradę - na całej działce mam zakopane rury od pompy ciepła na głębokości ok 1,8m. Według zaleceń nie powinno się na tym sadzić drzew i krzaków, aby korzenie nie uszkodziły przewodów, ale trawnik na całości - nuda. Może są jakieś drzewka lub inne wysokie rośliny, które korzenią się płytko i byłyby w miarę bezpieczne? Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Prawdopodobnie masz pompę ciepła z propanem w kolektorze. Jeżeli tak to możesz śmiało sadzić krzewy, bo zmarzlina wokół przewodów kolektora i tak nie pozwoli na zbyt mocne rozwinięcie systemu korzeniowego.

  4. #2784

    Domyślnie

    Mirku mam pytanie co jest mojemu kurnikowi rok temu po zimie wyglądał identycznie cały rok walczyłem z tym by doprowadzić go do ładu nawoziłem florovitem do drzew iglastych i naprawdę super doszedł do siebie a w tym roku znów to samo nie wiem czy to się przyda ale latają w nim takie dziwne robale może to one są powodem tego stanu wyglądają coś jak mucha tylko bardziej dłuższe ciało maja są zielone i przezroczyste skrzydła, drzewka nawadnianie są raczej dobrze w sumie dostają najwięcej wody ze wszystkich a tylko połowa rzędu tak wygląda :/ proszę o jakieś rady.


  5. #2785
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    p.doktorze

    rosna sobie u mnie dwa ostrokrzewy - on i ona. ona radzi sobie całkiem dobrze ale on ma w tym roku jakis problem:

    [img]

    [/img]

    [img]

    [/img]

    możnaby prosic o radę jak mu pomóc?
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  6. #2786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    daimen, weź jaką lupkę albo co i obejrzyj dokładnie te porażone łuski i pędy. Coś je żre, i to równo. Nie wiedząc co trudno napisać, czym pryskać. Najlepiej systemiczny, Confidor, Mospilan- ale jeszcze trzeba wiedzieć, czy cuś tam się już ulęgło
    A co do ostrokrzewu- zwyczajnie nie wiem. Może ktoś pomoże

  7. #2787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    OSTROKRZEW - no to mam problem

    dr Google uważa , że może to byc choroba grzybowa wywołana przez:
    grzyby Colletotrichum gloeosporioides, Discula spp., Marsonia spp., Septoria spp., Phoma spp., Cercospora spp. i inne lub przez grzyb Diplocarpon rosae Wolf. a lekiem na to całe zło mogą byc:
    Dithane NeoTec 75 WG
    Score 250 EC
    Tarfun 80 WG lub

    Bravo 500 SC
    Kaptan Zawiesinowy 50 WP
    Dithane NeoTec 75 WG
    Miedzian 50 WP
    Amistar 250 SC
    Score 250 EC
    Topsin M 500 SC
    Discus 500 WG
    Tarfun 80 WG
    Gwarant 500 SC

    mam nadzieję, że cos z tego pomoże +

    ciekawe, że obok rosnie ostrokrzew - ona - i nic jej nie jest
    ale w sumie zawsze faceci żyją krócej
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  8. #2788
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kati5

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Czy to dobry czas?????

    Witam Panie Mirku jestem amatorką poczatkujaca i mam pytanko czy to dobry czas na sadzenie tuji?????bo słyszałam że dopiero na jesień sie sadzi bo teraz uschną,ja niestety niemam pojęcia co i kiedy sadzić?????co Pan poleca na teraz do sadzenia w ramach żywopłotu dodam że zależy mi na czymś co sie szybko rozrosnie w miare tanio.Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

  9. #2789

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Szukaj uparcie czegoś żywego ....
    Panie Mirku, zadanie odrobilam

    Tu widac gąsienice i czerwoną larwe, to chyba Licinek lub Pomiernik Motylki były w lecie białe i mialy około 5 mm. Po zamknieciu skrzydeł mily krztałt białych igieł.



    a to chyba Tarczniki jałowcowce, (Carulaspis juniperi)


    i co to jest i czym z tym walczyc?
    Pozdrowiam
    Joanna

  10. #2790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Skośnik jałowcowiaczek. Pryskaj toto czem prędzej, bo widac w ilościach olbrzymich

  11. #2791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie Re: Czy to dobry czas?????

    Cytat Napisał kati5
    Witam Panie Mirku jestem amatorką poczatkujaca i mam pytanko czy to dobry czas na sadzenie tuji?????bo słyszałam że dopiero na jesień sie sadzi bo teraz uschną,ja niestety niemam pojęcia co i kiedy sadzić?????co Pan poleca na teraz do sadzenia w ramach żywopłotu dodam że zależy mi na czymś co sie szybko rozrosnie w miare tanio.Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam
    Z pojemników sie sadzi najlepiej kiedy gleba nia zamarznięta, bo inaczej kłopotliwe być może.. a jak się nie zadba i nie podleje to uschną niezależnie od terminu sadzenia.
    To w pierwszej kwestii. A w drugiej przy tak niesprecyzowanych wymaganiach nie doradzę Przejrzyj forum. Było chyba już wszystko o tujowych żywopłotach. Berz sensu apiać od początku...

  12. #2792
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kempes2

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    posadziłem cyprysy jesienia wszystkie uschły od środka na zielono w tym roku znowu posadziłem kilka sztuk znowu są jakieś zwiędłe co im jest.czym je opryskac

  13. #2793
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Panie Mirku ja mam pewnie dość błahe pytanie, ale ja jestem totalnie zielona jeśli chodzi o ogród.

    mam pytanie dotyczące bzu. za moja działką jest taki malutki jakby parkan obrośnięty bzem a po środku rośnie wielki dąb. bez pięknie kwitł co roku. ale w tym roku wygląda bardzo marnie. nie wiele kwiatów kwitnie, jest to pewnie efekt suszy. mogę mu jakoś pomóc? czy bez się przycina- czy daje to jakieś efekty np ze lepiej kwitnie?
    zaznaczony na rozowo a tam od srodka tego parkanu widać ze w ogole nie kwitnie





  14. #2794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Okolice Łodzi... Ubiegły rok 4 m-ce bez deszczu, latoś już półtora.. i ma kwitnąć? Też by mi się nie chciało..
    A tak w ogóle to mamy cud- pada... póki co 10 minut

  15. #2795
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Okolice Łodzi... Ubiegły rok 4 m-ce bez deszczu, latoś już półtora.. i ma kwitnąć? Też by mi się nie chciało..
    A tak w ogóle to mamy cud- pada... póki co 10 minut
    ha ha witam nie zauważyłam ze jesteś z Koluszek mamy do siebie bliżej niź myślisz

  16. #2796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał amazonka22
    ha ha witam nie zauważyłam ze jesteś z Koluszek mamy do siebie bliżej niź myślisz
    Brzmi groźnie

  17. #2797

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz ale dalej nie wiem czym zniszczyc tego skośnika jałowcowiaczka no i te tarczniki jałowcowce.

    Dziekuje za odpowiedz
    Joanna

  18. #2798

    Domyślnie

    Hmmm.... moja petycja pozostała bez echa.... Zastanawiam się, czy to brak chęci pomocy (w co nie bardzo wierzę) czy raczej brak wiedzy i doświadczenia (w co nie wierzę już zupełnie). Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu roślinki-cuda.

  19. #2799
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał amazonka22
    ha ha witam nie zauważyłam ze jesteś z Koluszek mamy do siebie bliżej niź myślisz
    Brzmi groźnie
    haha

  20. #2800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał magii
    Hmmm.... moja petycja pozostała bez echa.... Zastanawiam się, czy to brak chęci pomocy (w co nie bardzo wierzę) czy raczej brak wiedzy i doświadczenia (w co nie wierzę już zupełnie). Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu roślinki-cuda.
    Jak bym wiedział, bym napisał. Że nie wiem, siedze cicho...

Strona 140 z 192