dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 141 z 192
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 3827
  1. #2801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna Sokolowski
    Dziekuje za odpowiedz ale dalej nie wiem czym zniszczyc tego skośnika jałowcowiaczka no i te tarczniki jałowcowce.

    Dziekuje za odpowiedz
    Joanna
    Basudin, Diazinon 0,15 %
    a na zaśnieżka Mospilan, Confidor, z dod. Talstaru 2-3 razy co 2 tyg od połowy czerwca.

    Który to raz ja to piszę......

  2. #2802

    Domyślnie

    Mirku, bardzo dziękuję. Naprawdę. Pomimo, że zapewne uznasz, że nie ma za co. Jednak jest - za echo. Odzewu.) Jeśli mogę Cie jeszcze wykorzystac ( ), to czy wiesz może, gdzie znajdę rozwiązanie mojego spędzającego sen z mych powiek kłopociku?

  3. #2803
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wysłałem to Twoje foto w świat... poczekac trzeba, wiosna, ludzie zaganiani.

  4. #2804

    Domyślnie

    Witam serdecznie, mam pytanie może naiwne ale jednak Chodzi mi o brzozy, zostały posadzone w zeszłym roku na jesień i trzymały się dobrze do samej zimy. Na wiosne wypuściły pączki ale przy pierwszych przymrozkach zmarzły, potem wypuściły następne i było ich więcej ale czas mija a liście z nich żadne sie nei rozwijają mama wrażenei że one sie powiększają. Słabo ale jednak, chyaba że to moja chęć żeby wypuściły w moich oczach je powiększa Podlewam, padało i nic. Czy naiwnością z mojej strony jest czekanie aż wypuszczą (wokół brzozy już w pełnym ulistnieniu ) Czekać czy już szukać nowych. Acha listki to one wypuszczają ale tuż nad ziemią a reszta stoi.

  5. #2805
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Magii
    mam taką samą roślinkę tylko że zdecydowanie mniejszą. Sprzedano mi ją jako szydlicę.
    znalazłam w necie - cryptomeria japonica Rasen
    http://tabaza.info/modules.php?name=...olowo&tid=7713

  6. #2806

    Domyślnie

    O Jezusie, nareszcie. Karolcia, jesteś wielka. Niechaj Twoja szydlica rośnie zdrowo aż do nieba. Dzieki!!

  7. #2807
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    cieszę się że mogłam pomóc

  8. #2808

    Domyślnie

    Witaj Mirku!
    Przeszukałam forum: w sprawie purchawek w trawie są jedynie propozycje spożycia. To mnie nie kręci

    Fakt, że dużo podlewam trawnik (bo musieliśmy uzupełnić ubytki po lepieniu bałwana w zimie), ale przez pierwsze 2 lata purchawek nie było. W ubiegłym roku zaczęły się pojawiać latem, jesienią je zaniedbaliśmy (niestety powysiewały się ). W tym roku mam ich całą plantację: trawnik upstrzony białymi kulkami: jakby ktoś w golfa grał i zostawił rozsypane piłeczki. Wyciągam, co mogę, ale nie wszystkie się ładnie dają podejść. Niektóre takie plaskate i bardziej beżowe niż białe. Jesienią zwapnowałam trawnik, bo w ubiegłym roku było trochę twardzioszków. Teraz twardzioszków niet, za to purchawek od groma i jest coraz więcej. Mam je polubić czy da się je zwalczyć? Dzieciaki chcą je rozdeptywać, bo myślały, że to jajka, ale im nie pozwalam.

    Pozdrawiam,
    Agnieszek

  9. #2809

    Domyślnie

    Witaj Mirku! 2 lata temu posadziłam głogi ( takie które kwitną) , teraz okazuje się że są zbyt blisko siebie, mają po ok.1,7 m wysokości , i pytanie : czy mogę je teraz przesadzić? Trochę się boję,że uszkodzę korzenie i padną . Jeszcze jedno pytanko, czy je można przycinać, bo powyłaziły skubańce przez siatkę . Dzięki za odpowiedż.

  10. #2810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Oczywiście, że można przyciąć. A przesadzić jesienią.
    A na purchawki ... hmmmm... Amistar , ale drogi strasznie.[/b]

  11. #2811
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolcia14m
    Magii
    mam taką samą roślinkę tylko że zdecydowanie mniejszą. Sprzedano mi ją jako szydlicę.
    znalazłam w necie - cryptomeria japonica Rasen
    http://tabaza.info/modules.php?name=...olowo&tid=7713
    I owszem Też mi to donieśli..

  12. #2812

    Domyślnie

    Panie Mirku, a co z moimi brzozami?

  13. #2813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Przegapiłem, przepraszam.
    A jakie duże były sadzone? Brzoza z nasion rosnie jak chwast, ale nie lubi przesadzania jak już większa urośnie. Sadzi się młode, powiedzmy pół metra.

  14. #2814

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o poradę.
    W połowie kwietnia zasiliłam thuje smaragd i aureospicata nawozem OSMOCOTE dla iglaków i spryskałam florovitem przeciw brązowieniu.
    Od 2 tygodni część thuj traci kolor i marnieje w oczach, od środka są jeszcze zielone ale od zewnątrz takie blado - matowo - zielone. Są podlewane.
    Nie ma żadnych robaków i grzyba, sprawdzał Pan ze szkółki ale nie ma pomysłu co to jest. Spróbuję foto zrobić
    Co się z nimi dzieje?
    Czy można je uratować?

  15. #2815

    Domyślnie

    To by wyjaśniało dlaczego akurat ta najmniejsza (około 70cm) wypuściła liście. Reszta jest około 1,5 m jedna z nich wypuszcza listki prosto z pnia nawet na wysokości metra ale z gałązek nie. Zastanawiam sie czy też wczesną wiosną nie przesuszyły się bo ich nie podlewałam a susza była straszna

  16. #2816

    Domyślnie

    Cytat Napisał atix
    Witam
    Proszę o poradę.
    W połowie kwietnia zasiliłam thuje smaragd i aureospicata nawozem OSMOCOTE dla iglaków i spryskałam florovitem przeciw brązowieniu.
    Od 2 tygodni część thuj traci kolor i marnieje w oczach, od środka są jeszcze zielone ale od zewnątrz takie blado - matowo - zielone. Są podlewane.
    Nie ma żadnych robaków i grzyba, sprawdzał Pan ze szkółki ale nie ma pomysłu co to jest. Spróbuję foto zrobić
    Co się z nimi dzieje?
    Czy można je uratować?
    Mam identyczne objawy Tzn smaragdy mi pieknie odbiły na wiosnę, ale trafiają sie pojedyncze gałązki jasno matowo zielone, ktore krusza się w rękach na popiół...

  17. #2817
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Burgy

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie tajemnicza choroba lilaka

    Witam Panie Mirku.
    Otóż jestem posiadaczką kilku lilaków pospolitych różnych odmian. W zeszłym roku na kilku gałązkach jednego z nich pojawiły się zniekształcone liście (końcówka sercowatego liścia przy wierzchołku zasycha, przez to liść jest jakby zwinięty do środka w łodeczkę i zniekształcony). Wówczas obcięłam tych kilka gałązek, i bodajże spryskałam krzewy Miedzianem i chyba Topsinem przy okazji innych oprysków.
    Niestety w tym roku zniekształcone liście pojawiły się na kolejnych 3 krzewach. Co robić, z czym mam do czynienia???? Szkodników nawet pod lupą nie widać, jakiś grzyb? Czy może jednak jest to tylko reakcja na ostatnią suszę (starałam się podlewać wieczorami) Proszę o pomoc

  18. #2818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Witam, i o pokrzywy pytam , i coś co ma rzepy, takie od psiego ogona , czy jest jakiś humanitarny sposób na pozbycie się tego ziela?????
    Z góry dziękuję za info
    Pozdr

  19. #2819
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Jak wszyscy, to i ja mam pytanie. Mój cyprysik Filiformis zaczął miec takie poczarniałe igły-łuski-gałązki czy jak to nazwac - czy to coś grzybowego? Czym to opryskac? A dodatkowo na jodle koreańskiej zauważyłam kilka rudych igieł i też nie wiem co robic? Pomocy - proszę!!!!!!!
    ewa

  20. #2820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Od tyłu
    1. pokrzywy- łopatologicznie czyli ekologicznie, Roundupem na pohybel środowisku
    2. Poczarniało może od pieska a gdybyś chciała pryskać po ujrzeniu kilku rudych igieł na czymkolwiek....
    3. Nie znam sie na lilakach, niestety.
    4. Tujom prawdopodobnie ta dawka nawozu przy panującej suszy okazała się niestrawna. Zagłaskane na śmierć?

Strona 141 z 192