dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 192
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 3827
  1. #1041

    Domyślnie

    Tujki sadzone były z doniczek i nie nawożone.

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Mogły przemarznąć,silnie przemarzł 'Smaragd', ale i na 'Holmstrupie' i 'Brabancie' też są objawy.

  3. #1043

    Domyślnie

    Mirku, przyjrzałam siebliżej tej mojej śliwie. Sporo mrówek po niech chodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale gorsze są małe jak główka od szpilki jasnozielone robaczki. Pooblepiały dosłownie miejsca z których wyraztają liście i z tego miejsca to ich skupisko rozciaga się po liściu. Siedzą sobie od spodu. Czy na nie podziała ten środek na mszyce?

  4. #1044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniga
    Mirku, przyjrzałam siebliżej tej mojej śliwie. Sporo mrówek po niech chodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale gorsze są małe jak główka od szpilki jasnozielone robaczki. Pooblepiały dosłownie miejsca z których wyraztają liście i z tego miejsca to ich skupisko rozciaga się po liściu. Siedzą sobie od spodu. Czy na nie podziała ten środek na mszyce?
    Tak. Bo to są mszyce...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #1045

    Domyślnie

    Dzięki, ja znam mszyce tylko z koperku a tam jest jakaś szara

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Mszyce dusi błyskawocznie roztwór wody i Ludwika, tego do naczyń.

    2 łyżki na litr wody.

  7. #1047

    Domyślnie

    Witam Panie Mirku
    Mam pytanie dotyczące świerka Koster. NA części gałązek zamiast "tradycyjnych" przyrostów pojawiło się coś takiego:


    Po potrząśnięciu wysypuje się z tego jakiś proszek. Co to może być?

  8. #1048

    Domyślnie

    Ehhhhh..... jak ja bym chciała miec już takie pieknie kwitnące iglaki... u mnie na razie ugór . A ja jestem jeszcze bardziej głupia/zielona niż byłam. Zasieję chyba grykę, peluszkę i łubin - tylko nie wiem czy to wystarczy? I czy można 3 na raz siać? Nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu ale ja mam naprawdę tragiczną ziemię... po deszczu to się zastanawiam nad uprawą ryżu .

    Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie: czy można zasadzić obok siebie winobluszcz i hederę? Czy te rośliny się lubią (albo przynajmniej tolerują)? Uchwalili nowy plan zagospodarowania i za ogrodzeniem będę miała ulicę . Ogrodzenie mam z siatki i chcę się jakoś zasłonić - potrzebuję żywopłotu, którego nie będę musiała ciąć - przynajmniej z drugiej strony. Może macie jakieś zimozielone pomysły?
    Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera...

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Można siać mieszankę, są nawet gotowe na zielony ugór.
    Winobluszcz bardzo szybko rośnie, zadusi wolniutko rosnący bluszcz.
    A kwitnie faktycznie ładnie

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    A kwitnie faktycznie ładnie
    To było apropos mojego pytania o świerk?

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ano tak

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Ano tak
    Dziękuję bardzo za odpowiedź To jednak jestem lajkonik, bo nigdy w życiu nie widziałem i nie słyszałem, żeby iglaki kwitły
    Jakiś szczęśliwy rok się trafił pomimo tego, że wiele roślin przemarzło w maju Iglaki np mają tyle szyszek, co nigdy dotąd. Na maleńkiej jodle koreańskiej Brevifolia (jakieś 40-50 cm "wzrostu") naliczyłem ich chyba ze 100 !!!

  13. #1053

    Domyślnie

    Mirku proszę o pomoc w uratowaniu jodły koreańskiej którą 3 lata temu posadziłam w torfie a ponoć jodła ta dobrze rośnie ( u mnie niestety beznadziejnie) w ziemi wapiennej .W jaki sposób zwapniować tą ziemię i czy wogóle jest to możliwe?

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stalker Greg
    Cytat Napisał dompodsosnami
    Roślinki rosną dziko na naszej łące jednokośnej, łąka jest wilgotna, miejscami podmokła, z dużą olszyną:
    Ale piękna łąka! Dobrze, że macie program rolnośrodowiskowy.
    To Dactylorhiza maculata, czyli Storczyk plamisty (kukułka plamista)
    Tak zapytam jeszcze to na pewno kukułka plamista? Bo ze zdjęć bardziej by mi pasował Stoplamek szerokolistny (Dactylorhiza majalis), ale to tylko wrażenie laika
    Pytam z ciekawości bo u mnie też zakwitły

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    To Dactylorhiza majalis. Gratuluję! A jeśli ktoś ma jakieś roślinki lub zwierzątka do identyfikacji, warto zajrzeć na to specjalistyczne forum przyrodnicze: www.forum.przyroda.org.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Uff no to rezerwat mi nie grozi

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jeszcze wszystko przed Tobą... Też masz łąki?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A mam. Miejscami mocno wilgotne to i różności rosną

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    A w programy rolnośrodowiskowe wszedłeś?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Nie. Za mała powierzchnia, to nawet pod gospodarstwo nie podchodzi. Z resztą nie mieszkam tam na stałe itd. Działka typowo rekreacyjna taka weekendowo wakacyjna.

Strona 53 z 192