dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Szukam linków do stron z fotograficzną dokumentacją budowy.

    Najlepiej taką od ściągania humusu do wykończenia. Im więcej szczegółów tym lepiej.
    Myślę, że wszyscy, którzy zaczynają chcieliby zobaczyć, jak się budowali inni. Opatrzeć się trochę na te fundamenty, podciągi, nadproża, lanie stropów itd.
    Taką przykładową stronę można znaleźć tutaj (ktoś ten link przysyłał na Forum, wybacz, ale nie pamiętam kto):
    http://www.kociewie.info.pl/galerie/...y/strona1.html

    Rafał

    PS. Słowa kluczowe: zdjęcia, budowa, fotografie, dokumentacja

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm?... cóż, to moje wypociny..

    Pzdr.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Hhmmm...
    U większości osób na forum, które dają odwołania do swojej strony internetowej można obejrzeć jakieś zdjęcia.
    Zapraszam do mnie do dziennika na forum (pod lasem), jest tam kilkanaście zdjęć, widać parę błędów, które zrobiłem.
    Niestety nie jest to tak dokładna dokumentacja jak u wega (napstrykałeś(aś) się - gratulacje). Wyszedłem z założenia, że nie ma sensu umieszczać wszystkich fotek (np 800 zdjęć dokumentacji okablowania ) - nie prowadziłem też dokumentacji od samego początku budowy.
    Jestem jednak przekonany, że można znaleźć na necie sporo takich dokumentacji
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cóż, ja robię to zawodowo przy każdej wizycie na budowach. Roboty z tym niewiele a ile mniej problemów przy odbiorze i rozliczeniu budowy..

    Pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.

    On 2003-02-10 22:47, wega wrote:
    Hmm?... cóż, to moje wypociny..

    Pzdr.
    Jedyny?!? Polecam:
    http://artmedia.of.pl dział "Budowa".

    Sebastian

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęć umieszczam mniej, bo robie to "ręcznie" a nie z "automatu". Jest bardziej oryginalne i dowolne komentarze można wrzucać. Juz niedługo dalszy ciąg...

    Sebastian

  7. #7

    Domyślnie

    Artmedia, u mnie Twoja strona www nie dziala(( jakis przekroczony limit??

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Brawo ArtMedia, jestem pod wrazeniem, oglada sie i czyta jak dobra powiesc

    Pozdrowienia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    ArtMedia,
    mam zamiar kupić drewniną bramę garażową czy możesz powiedzieć jak sprawuje się Twoja. Dzięki

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eya

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    ArtMedia!
    To było jak dobry film! Czekam na dalszy ciąg. Jestem pod wrażeniem i żałuję, że nie mam zdjęcia więźby na swoim domeczku. Cóż, było minęło.

  11. #11

    Domyślnie

    Chyba strona cieszyłą się zbyt wysoką oglądalnością, bo mnie pojawiła się informacja o przekroczonym limicie transferu dla strony

  12. #12

    Domyślnie

    mnie tez, ale po chwili juz moglem ogladac domek, brawo ArtMedia!!! piekna historia domu

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Do wega:
    Bardzo ładne wypociny . Jak masz takich dokumentacji więcej to dawaj, na pewno wiele osób chętnie zobaczy. Jeśli problemem jest brak miejsca na serwerze, to daj znać na priv. Najwyżej będę to trzymał u siebie, a Ty dasz linka.

    Do artmedia:
    faktycznie fajne . A mam pytanie do tego zagęszczania piasku: zagęszczałeś warstwami? Czy wszystko na raz wsypałeś i dopiero po wierzchu jeździłeś zagęszczarką?
    Czy masz gdzieś zdjęcia inst. odkurzacza centralnego?
    Ta tymczasowa instalacja alarmowa z powiadamianiem (wrz 02) to jak ona powiadamia? Przez tel., komórkę czy jak?

    Do am:
    Tyż ładnie, tylko szkoda, że tak mało. Jak masz więcej to dawaj.
    I mam pytanie o doprowadzenie powietrza do kominka: widzę, że masz je zrobione w izolacji termicznej podłogi. Czy nie boisz się, że będzie Ci wzdłuż tej płaskiej rury podłoga przemarzać? Strumień powietrza do kominka jest spory, a to powietrze jest zimne. Wpuszczasz mróz tuż pod wylewkę. Przemyśl to jeszcze.

    Pozdrawiam wszystkich, jak sam będę budował, to będę pstrykał ile sie da (po to nabyłem cyfrówkę).
    Rafał

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oczywiście to ostatnie to ja
    Za długo myślałem nad odpowiedzią (przeglądałem te Wasze galerie) i mnie wylogowało.
    Rafał

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Ja też mam stronkę więc się pochwale.
    Oczywiście jestem całkowitym amatorem forografii (co widać) oraz informatyko-internetologii (?) co również widać

    Pozdrawiam
    Mirek
    http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mirzaw, nie bądź taki skromny, całkiem ładna stronka.
    Jakbyś jeszcze odnalazł i poskanował te zdjęcia z pominiętych etapów to by było fajnie.

    Rafał

  17. #17

    Domyślnie

    On 2003-02-12 20:11, Anonymous wrote:
    Do wega:
    Bardzo ładne wypociny . Jak masz takich dokumentacji więcej to dawaj, na pewno wiele osób chętnie zobaczy. Jeśli problemem jest brak miejsca na serwerze, to daj znać na priv. Najwyżej będę to trzymał u siebie, a Ty dasz linka.
    Cóż, materiału jest sporo (ponad 5 GB) a te, które puściłem na necie to niejako z przymusu "na życzenie" konkretnych osób. Serwer mam nieograniczony i z tym problemów nie ma. Problem tylko ze znalezieniem czasu na publikację. Myślę, że od kwietnia, po zmianie stron ( grafika, php, baza danych) uda mi się powoli wrzucić i te które mam i które idą na bierząco. A jest faktycznie co oglądać. Zapowiada się też parę ciekawych budów rozpoczynanych w tym roku, również wg naszych (moich i żony) projektów.

    Pzdr.

    PS:
    dzięki za pochwałę... aż się zaczerwieniłem..

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Co do tych pozostałych zdjęć to nie niest to problem ich znaleźienia, ale raczej zeskanowania - czasu
    Teraz mam cyferkę więc idzie szybciej...
    Jednak na tym etapie - wykończenia - nie widać już tak wyraźnie postępu prac...
    Mirzaw

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.

    On 2003-02-12 20:11, Anonymous wrote:
    Do artmedia:
    faktycznie fajne . A mam pytanie do tego zagęszczania piasku: zagęszczałeś warstwami? Czy wszystko na raz wsypałeś i dopiero po wierzchu jeździłeś zagęszczarką?
    Czy masz gdzieś zdjęcia inst. odkurzacza centralnego?
    Ta tymczasowa instalacja alarmowa z powiadamianiem (wrz 02) to jak ona powiadamia? Przez tel., komórkę czy jak?
    Zagęszczałem metodą kombinowaną. Ponieważ przy ścianach były wykopy do poziomu ław i były już w przeważającej części zasypane, zagęszczałem takim specjalnym "skoczkiem" (nie zagęszczarka wibracyjną). Później całość już do wymaganego poziomu warstwami. Jednak dopiero lanie ogromnych ilości wody i zagęszczanie skoczkiem dało wymagany efekt przy ścianach.
    Co do instalacji alarmowej, to oczywiście, że przez tel. komórkowy (SMS). Więcej szczegółów nie zdradzę, zbyt dużo osób czyta forum. Być może złodzieje także? Powiem tylko, że instalacja jest "sprytna i nietypowa", własnej konstrukcji. Obok mieszka sąsiad więc zawsze mogę zweryfikować ewentualny alarm.

    Sebastian

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Do wega:
    To fajnie, że masz tego więcej. Mam nadzieję, że znajdziesz czas na publikację zanim zaczniemy budować
    A jeśli Ci pochwał zbyt wiele, to zgłoszę drobną prośbę/sugestię, żeby czasem dać jakiś opis. Ze szczególną uwagą na wszystkie możliwe błędy.
    I a propos: oglądając tą galerię g_mlyny zwróciło moją uwagę zasypywanie fundamentów. Otóż zostały one zasypane, i dopiero na wierzchu ten piasek (?) został ubity. Czy im to potem nie siadło?
    Ja się trochę nasłuchałem o osiadających podłogach. I mam zamiar zagęszczać porządnie warstwami co 15cm. Bo ja na tej podłodze na gruncie chcę postawić ścianki działowe i ona musi być wytrzymała.

    Do mirzaw:
    Zdjęcia z wykończeniówki też ciekawe. Czekam.

    Do artmedia:
    A te zdjęcia inst. odkurzacza?
    To powiadamianie przez komórkę to ciekawe. Będę musiał pomyśleć.

    Rafał


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony