dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 162
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No w koncu!!! Twoj instalator bardzo przypomina naszego
    Niech cieplo pelne geba bedzie! Nawet po tak dlugim okrezie zmrozenia te krotkie rekawy wskazane
    A kicia sliczna!

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Aniu, jak ktoś nie miał wcześniej kontaktu z podłogówką (tak jak ja, uchowałam się ) to faktycznie wrażenie jest SUPER, zwłaszcza że ja uwielbiam chodzić na boso i czuć stopami fakturę płytek, nierówności fug, a przede wszystkim ciepełko.
    Też myślę (trzeciego dnia użytkowania), że to mity ze szkodliwością tego, tak przyjemnego wynalazku
    Pozdrawiam[/b]

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Iga
    Jak już w końcu, wykonał swoją robotę, baa... i nawet zmieścił się w terminie, grzechy są mu odpuszczone
    A z grzaniem - właśnie serwisant ustawia nam pogodówkę i baaardzo się z tego cieszę bo, "nie idzie żyć w tem. 22 st C" , już tak się z nami porobiło , że teraz jak jest tak cieplusio, to niewdzięczni narzekamy , może choć o 2 stopnie mniej
    a i kominka mi nie pozwalają odpalić

    Iga, jak Twoje boje z bankiem?, nasze - zmieniły trochę bieg, niebawem to opiszę

  4. #144
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Nasza reklamacja zostala olana na calej lini i ponieslismy totalna porazke. Czekam az nam caly kredyt wyplaca i bede sie bic- najpierw chce dostac kase i dokonczyc dom. Generalnie wycenili nam calosc na mniej niz wartosc dzilki z aktu notarialnego + kwota kredytu To oznacza, ze sami sa bencwalami, bo dali kredyt o wiele tys. wyzszy niz wg nich nieruchomosc jest warta
    Teraz bardziej sie czym innym martwie

  5. #145

    Domyślnie

    Piękny domek. Właściwie wszystko mi się w nim podoba... mój gust stylistyczny i kolorystyczny pomieszczeń na przykład.
    Podoba mi się Twoja relacja na forum...najfajniejsze są właśnie takie dzienniki ze zdjęciami i chronologią zdarzeń...
    Gratulacje i miłego pomieszkiwania we własnym domku życzę...

  6. #146
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    areq
    Witam i wieeeelkie dzięki, za to "wszystko" zwłaszcza

    Takie słowa są jak "balsam dla duszy" i po części dlatego się pisze () fajnie, że moje "wypocinki" nie są tylko dla mnie ważne (wiadomo pamięć ulotna jest) ale też, że ktoś to czyta i jeszcze mu sie podoba!! (a nie jest spokrewniony ) SUPER
    No i fajnie że podobają Ci się nasze "wnętrza", czasami decyzje podejmowałam spontanicznie i delikatnie mówiąc "z dużą dozą niepewności", a Twój post potwierdza, że nie były to złe decyzje

    Jeszcze raz DZIęKI (za gratulki także )

    P.S. Muszę się przyznać, że jestem stałą czytelniczką Twojego "niedziennika" ino się nie ujawniałam, dużo się z niego dowiedziałam, dobrze, że można do Ciebie zajrzeć
    Pozdrawiam

  7. #147

    Domyślnie

    Bagat czy mozesz powiedzieć skad dokładnie bierzecie kostke granitową- tel, w jakiej cenie transport? Bede wdzieczna bardzo.

  8. #148
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    acca5
    przepraszam, że dopiero teraz
    namiar na kostkę mamy z allegro
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=172323012

    190 zł mała
    210 duża (na krawężniki i schody)
    dowóz po 2,5 za km (o ile dobrze pamiętam)

  9. #149

    Domyślnie

    Witam

    Domek naprawde robi wrazenie
    Dachowka piekna no i okna w bardzo ladnym kolorze. Czy mozesz dokladnie napisac jakiej sa firmy ??

    Pozdrawiam

  10. #150

    Domyślnie

    byle sąsiadko do przodu

    a u nas schną tynki wewnętrzne (skromne 630m2 razem z poddaszem) i szykuje się instalatorstwo;

    o obecnie to mamy gratisowe kapielisko przed naszym domem (deszcze i śnieg zrobiły swoje);

    no właśnie dzisiaj zamontowano nam bramę garażową; wiem że to nie mój dziennik, ale tak dla porównania jak Magnolia może wyglądać z jedną wielgachną bramą wkleję dwa zdjęcia

    PS. Jeżeli zabierają za dużo miejscia to daj Bagat znać, to je wywalę



    pozdrowienia z wielkopolski

  11. #151
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Fiu - fiu- ale sie nam rozbujalas Po przeczytaniu wszystkiego u ciebie zaczelam zalowac, ze nie zalatwialam podwyzzenia kredytu przez doradce - teraz mam swoje jajo juz na wiele lat niestety A oprocentowanie duzo wyzsze niz wasze Ciesze sie, ze wam sie tak pieknie udalo. Jakby co - podeslij mi na priv namiar na tego waszego doradce

    Widze, ze tez bujasz sie z kostka. Ja nadal mysle o tym granicie. Ale mam tez namiar na brazowa i zoltka kostke z tych cenach. No i u nas sa plyty azurowe - to juz beton. A dwa transporty to dodatkowe koszty Powiedz mi - jak ty sobie radzisz z tymi rysunkami sciezek, bo juz siwieje od tego Ciekawa jestem jak u was wyjdzie to ukladanie i jaki bedzie efekt koncowy Z ogrodzeniem ma sie rozumiec

    Pozdrawiam goraco

  12. #152
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Mitmar, Iga
    Miło mi Was widzieć , stęskniłam się za Wami bardzo, fajnie, że się odzywacie

    Mitmar
    ani waż się wywalać twoje zdjęcia , a jeśli możesz to wklejaj ich więcej , fajnie mieć poglądowe porównanie różnych rozwiązań
    duża brama chyba jeszcze bardziej powiększa garaż no i jest na pewno łatwiejsza w użytkowaniu (tzn garaż), wygląda fajnie
    Jestem pod ciągłym wrażeniem "daszku wejściowego", jestem (byłam ) przeciwna jakimkolwiek kolumienkom, a u was wygląda to baaardzo przyjemnie
    a tynki niestety dużo ich i kosztują

    Iga
    Ano z kredytem się"rozszaleliśmy" i faktycznie nam się niesamowicie udało , przynajmniej go dostać , oby ze spłacaniem było tak samo szczęśliwie
    Po prostu wiemy, że normalnie nie odłożymy, a to co zrobimy już mieć będziemy (no i wtedy na ratę MUSI wystarczyć )
    Namiary na "doradcę" prześlę (bo warto )
    Z kosteczką się bujamy, ale to myślę, że jutro dokładnie opiszę w dziennku, natomiast z efektu jestem zadowolona, bardzo pomocni byli też brukarze, a konkretnie jeden (uwielbiam coś ustalać z myślącymi ludźmi )

    Ścieżki na papierze rysuje się faktycznie makabrycznie (zwłaszcza, że tak jak pisałaś u siebie musisz mieć już koncepcję całego ogrodu, łącznie z poziomami, spadkami itd,),
    Chodziłam po działce i wymierzałam co do cm stałe elementy działki (chatka, studnia, szambo, ogrodzenie, bramy) itd, potem co do mm nanosiłam to na papier,a potem...szkicowałam sobie.
    I faktycznie mój szkic służył tylko za punkt wyjściowy, bo panowie potem nanosili plan w terenie, a ja to potem modyfikowałam
    Rysowanie na papierze ma tą wadę, że tam to wszystko wydaje się takie duże (byłam zaskoczona wielkością działki, długością podjazdów itd.),a w praktyce to wszystko skraca się
    Nie wiem, może po iluś szkicach człowiek łapie "realia"( na pewno wprawę ), ale to strasznie czasochłonne


    Powodzonka i pozdrawiam Was cieplutko

  13. #153

  14. #154
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    posty mi się dublują (x3)

  15. #155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Hmm - na mojej mini dzielczce nic sie wielkie nie wydaje I ty mi mowisz, ze sie wszystko skraca!
    Czekam z niecierpliwoscia na fotki- bo jak mi sie odmieni i zdecyduje sie na drewniany taras (Teśc mnie usilnie namawia) to moze i kostke zmienie Ile u ciebie trwalo od zamowienia do dostawy? Podwalas im zapotrzebowanie w m2 i sami ci przeliczyli na ilosc potrzebnej kostki?

    No i koniecznie podaj mi namiar i cene na ta zimie z obornikiem i popieczarkowcem- ja znalazlam w cenie 350 zł za 9t i prawie 400 za 12t. Te ceny Moze tobie sie udalo znalezc cos tanszego

  16. #156
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Iga
    Namawiam na kamienne-granitowe ścieżki, podjazdy, wprawdzie nie są one tak idealnie równe jak betonowe, ale mi to się nawet bardziej podoba, a w połączeniu z drewnianym tarasem - bomba (no i u ciebie są jeszcze te stalowe wykończenia )
    Zamawialiśmy kostkę w piątek,a środę o 6 rano gościu ją przywiózł, dostawa powiedziałabym błyskawiczna

    Ziemia, a dokładnie podłoże popieczarkowe kompostowane mam w cenie 230 zł za 8 ton, mogłam też wziąć świeże (jest po 150/5 ton), cena prawie ta sama a kompostowane w dodatku lepsze
    Namiar do pana, który odbiera podłoże z pieczarkarni w Szewcach ( pod Tulcami) 607 43 86 61
    A szczegóły w dzienniku

    Pozdrawiam

  17. #157
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzieki wielkie!
    Faktycznie calosc zapowiada sie sie fantastycznie - piekne te kola! Ja sie caly czas nie moge zdecydowac. Choc granit bardzo mi sie podoba. Chetnie zrobilabym z niego parking, podjazd, i sciezki w ogrodzie. Zastanawiam sie jak jest z ta jego nierownocia- tzn. czy ustawiony na nim stol i krzesla nie beda sie kiwac Ty juz to widzisz w realu- co sadzisz?

    A wszelkie dobre namiary beda oczywiscie mile widziane

  18. #158

    Domyślnie

    Dawno już podczytuję Twój dziennik, ale nie miałam chyba jeszcze okazji wypowiedzieć się. Ale ostatnie zdjęcia mnie sprowokowały
    Pięknie Ci wyszły ścieżki i podjazdy z kostki. Tylko mnie to utwierdziło w przekonaniu, że też takie zrobię u siebie, tyle że pewnie dopiero jesienią.
    Brukarze spisali się znakomicie. Jeśli możesz podzielić się namiarami, będę bardzo wdzięczna.
    I tak przy okazji - mam sentyment do Borówca, choć buduję w zupełnie innych okolicach (na północ od Poznania). W Borówcu już od paru lat mieszka siostra męża, działkę mają już od dawna, gdy miejscowość ta jeszcze nie była popularna. I pamiętam te puste pola, na których wyrósł obecnie las domków, w tym Twój
    Życzę powodzenia w nowym rzucie prac budowlanych
    Sylwia

  19. #159
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Misiowa Dzięki !! za ocenę kółek i cieszę się, że "prowokacja sie udała"
    Granit jest świetny i zawsze można ustawić stół i krzesła tak, co by się nie kiwały (Iga to dla Ciebie )
    Namiary na brukarzy prześlę jutro (lub niebawem) na prv
    a w mojej okolicy jestem szczerze zakochana , i do niczego (np. wybór projektu, wykończeń) nie jestem tak 100 % przekonana, jak do lokalizacji

  20. #160
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzieki za namiry na szkolke - moglabys jeszcze napisac dlaczego jest specyficzna
    Powiem, ze tez jestem przeciwniczka firan, ale prawda jest, ze jak wokol okna zawisnie jakas materia to jakos sie przytulniej robi
    Z granitu zrezygnowalam, bo niestety po szczegolowej kalkulacji wyszlo mnie ok. 2300 drozej niz kostka, a widomo, ze kazdy grosz sie liczy. Za to tesc namowil mnie na drewniany taras

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony