dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 164
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3276
  1. #2021

    Domyślnie

    Do gslawa i innych expertow od kwp25:

    jesli chce podniesc temp na CO to moge to zrobic podkrecajac zawor czterodrozny (trzymam na piecu ok 60stopni) badz podnoszac temperature na piecu ... ktora opcja pociagnie za soba minejsze spalanie???

    - groszek dopala mi sie dobrze (pieklorz 28MJ) ale paliwo wystarcza na troche za krotko - 4 dni przy obecnych temeraturach

    (domu - kubatura jak 180m2 typowego nie podpiwniczonego domu, zawory termostatyczne na wszystkich grzejnikach oprocz lazienkowej drabinki - dom oodany w lipcu)

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał meow_fiz Zobacz post
    Do gslawa i innych expertow od kwp25:

    jesli chce podniesc temp na CO to moge to zrobic podkrecajac zawor czterodrozny (trzymam na piecu ok 60stopni) badz podnoszac temperature na piecu ... ktora opcja pociagnie za soba minejsze spalanie???
    wg mnie najpierw spróbuj trochę podnieść temp na kotle. Teroretycznie powienien szybciej osiągnąc zadaną temp wody niż gdybyś odkręcił bardziej zawór 4d - wtedy piec szybciej by się wychładzał a co za tym idzie musiałby więcej pracować i żuzywać paliwa.

    pzdr

  3. #2023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Dzieki, masz racje, znalazlem na 14-tej

    Dam znac jutro jak poszlo
    Cala operacja w miare prosta, nalezy szybko mysc rece pod biezaca woda po tym silikonie bo pozniej jest problem ...

    Odnosze wrazenie, ze mam teraz "lepszy", taki intensywniejszy, rowny i bardziej agresywny plomien
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #2024

    Domyślnie

    witam,moje obecne ustawy :
    U=21, d=18, o=40, b=300, u=38,n=60,przepustnica na połowę. Wygląda dużo lepiej.
    W sobotę sprawdzę czopuch oraz zobaczę jak ze spalaniem.
    Podziękowania dla
    pietruch78
    gslaw

  5. #2025

    Domyślnie

    witam wszystkich forumowiczow walczacych z ustawieniami piecyka.
    Probowalem juz zmieniac nastawy kilkakrotnie, ale cos te nastawy nie podchodza mojemu piecykowi.

    Mam pytanko do qslaw: moglbys mi podac swojego e-maila bo mam kilka pytan, odnosnie podlaczenia pieca, itd.

    Pozdrawiam

  6. #2026
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie termostat pokojowy

    Zamierzam kupić termostat pokojowy - czy ma być elektrometu czy jakiś inny ?
    Czy jakiś polecacie ? Mam REG-05.
    I jeszcze jedno : obecnie nie ma termostatu pokojowego ale led na sterowniku się świeci - tak ma być ?
    Pozdrawiam Kosik71

  7. #2027

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Zamierzam kupić termostat pokojowy - czy ma być elektrometu czy jakiś inny ?
    Czy jakiś polecacie ? Mam REG-05.
    I jeszcze jedno : obecnie nie ma termostatu pokojowego ale led na sterowniku się świeci - tak ma być ?
    Pozdrawiam Kosik71
    Masz na piecu zwarty obwód do termostatu. Inaczej by ci pompa nie ruszyła.

  8. #2028

    Domyślnie

    Mam problem ze spalaniem. Przy tych temp wychodzi mi ponad 30kg (piec 25kw). I często twozy mi sie bryła na retorcie spieczonego wegla.
    Zauwazylem ze z przodu retorty dopala sie ok ale z tylu nie (silikonowalem dokladnie jakis miesiac temu) i to generuje narastanie. Dzis rano miala jakies 15cm wysokosci i zazyla sie w srodku.
    n-58, U-20, d-13, b-240/300 (testuje rozne). Wentylator otwarty na maxa.

    Ma ktos z was "dobre" ustawienia dla REG05 ?

  9. #2029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irekras

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    piotrków tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czy czasie czyszczenia pieca nie naruszyłeś retorty przez co nie spowodowało to popękania uszczelnienia

  10. #2030

    Domyślnie

    Nie, sprawdzalem zapalniczka czy nie dmucha spod spodu i bylo ok.

  11. #2031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    U mnie też sie robi taki jeden wielki spiek - próbuje różne ustawienia z forum i różnie to bywa. Niestety u mnie jest jeszcze budowa i nie ma mnie tam, więc nie mam obrazu jak i kiedy to się robi. Ale mam mokry ekogroszek - z worków - i może to od tego ?
    Pozdrawiam, Kosik71

  12. #2032

    Domyślnie

    franzkru,
    mam reg05, ale piec 15kW, przy obecnych temperaturach mam ustawione: n58, d25, b110, o40, U30, temp załączenia pompy 55st. spróbuj na dobę
    u mnie też od czasu do czasu tworzy się 'gruba bryła' ale prawie całkiem się wypala , czasami pomagam jej pogrzebaczem
    pozdrawiam

  13. #2033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irekras

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    piotrków tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pod retortą jest wyczystka zobacz tam i sprawdź czy nic nie blokuje ci otworów nadmuchowych poniżej pierścienia od wewnątrz -tam gdzie wychodzi węgiel

  14. #2034

    Domyślnie

    co do spalania to niestey.... u mnie idzie zasobnik na 4 dni to jest około 35 kg na dobę
    żadne ustawienia nie zmniejszą zapotrzebowania na ciepło w naszych domach. Tak naprawdę to nie wina pieca, że tyle spala ale niedoskonałości naszych domów - za szybko tracą ciepło...., które trzeba stale uzupełniać. Czym chłodniej i jeżeli do tego dochodzi wiatr tym ubytek ciepła jest większy.
    Obecnie znowu wyłączyłem termostat.
    moje nastawy:
    n61
    d13
    b300
    U23
    c48
    u8
    o55
    L1
    czopuch otwarty na max, przesłona na jakieś 3,5cm - trzeba doregulować ilość powietrza tak aby tuż przed nowym podaniem lustro żaru było mniej więcej na równi retorty lub troszkę powyżej - zapobiega to powstawaniu zbyt dużej ilości spieków. Pompa od podłogówki na 3 biegu, temp. około 33st. Pompa kaloryfery 2 bieg, temp. 52st - wyregulowane zaworem 4d w momencie osiagnięcia n61st. Pompa CO od pieca 3bieg. temp załączania się pomp podłogówki i kaloryferów 56st na piecu.

    no i trzeba czyścić cały piec, a nie tylko wyrzucać popiół z popielnika

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez gslaw ; 16-12-2010 o 00:45

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    I jeszcze jedno : obecnie nie ma termostatu pokojowego ale led na sterowniku się świeci - tak ma być ?
    Pozdrawiam Kosik71
    może być jakiś euroster lub auraton najlepiej bezprzewdowy, przy obecnych mrozach niestety na niewiele się zda, ale wiosną napewno sie przyda.
    teraz najlepiej niedoprowadzać do zbytniego wychłodzenia domu poprzez działanie termostatu, piec żeby uzupełnić utraconą temp bedzie musiał pracować znacznie więcej niż gdyby grzał małą mocą (i niższą temp) ale cały czas. Regulację temp w pomomieszczeniach najlepiej teraz pozostawić głowicom termostatycznym na kaloryferach.

    pzdr

  16. #2036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał irekras Zobacz post
    Pod retortą jest wyczystka zobacz tam i sprawdź czy nic nie blokuje ci otworów nadmuchowych poniżej pierścienia od wewnątrz -tam gdzie wychodzi węgiel
    Tez probowalem ruszyc te motylki ale nie dalo rady. Wezme sie za to w dluzszej wolnej chwili. Jak sciagalem retorte to jest tam sporo popiolu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #2037

    Domyślnie

    Witam,

    Widze ze wszyscy kombinuja jak moga.
    U mnie dzisiaj -17° z rana. Piec zapakowalem do pelna (5 workow) w poniedzialek.
    Problem w tym ze niewiem dlaczego ale wegiel nie dopala sie do konca, duzo spiekow?. Piec raczej czyszcze regularnie.
    Moje obecne ustawienia to:
    n - 60
    U - 25
    c - 45
    d - 25
    b - 110
    o - 55

    Probowalem nastawow z forum przy b 250 lub 300 i d 16 ale piec nie mogl dojsc do zadanej temp. 60°.?. Sam niewiem dlaczego.
    Jedno co zauwazylem to to iz pompa z CO chodzi non stop i sie nie wylacza (moze ktos cos poradzi?).
    Jesli chodzi o metraz to ogrzewam okolo 90 m² podlogowka a reszta pomieszczen to grzejniki.
    Co do podlogowki to mam termostaty ale chyba dalszej daty (bo na pokretla). Generalnie sam wlaczam podlogowke na 2 lub 3 godziny dziennie i potem ja wylaczam. Wiem ze kiedys pytalem o termostat do podlogowek "qslawa" (odpowiedz dostalem) tylko ze jeszcze ich nie zakupilem.
    Moze ktos mi rowniez poradzi jakie najlepiej termostaty kupic do podlogowek (bo nie ukrywam, lepiej jakby sie same wlaczaly o danej porze).

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i czekam na jakies podpowiedzi z Waszej strony.

  18. #2038

    Domyślnie

    Dodam ze w sumie ogrzewam powierzchnie okolo 200 m².

    Pozdrawiam

  19. #2039

    Domyślnie

    Witam

    Sposób zaproponowany przez Guslawa jest ok. Sam tak mam zrobione i jest ok. Chodzi na sterowniku pokojowym. Ostatnio starczyło na 7 dni. Jednak teraz jest zimniej i myślę że spali więcej. Guslaw a myślałeś zasterować górę i parter domu osobno. U mnie dół to podłogówka a góra grzejniki. Przy dużej akumulacji podłogówki ciężko znaleźć reprezentacyjne miejsce dla sterownika.

  20. #2040

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw Zobacz post
    co do spalania to niestey.... u mnie idzie zasobnik na 4 dni to jest około 35 kg na dobę
    żadne ustawienia nie zmniejszą zapotrzebowania na ciepło w naszych domach. Tak naprawdę to nie wina pieca, że tyle spala ale niedoskonałości naszych domów - za szybko tracą ciepło...., które trzeba stale uzupełniać. Czym chłodniej i jeżeli do tego dochodzi wiatr tym ubytek ciepła jest większy.
    Obecnie znowu wyłączyłem termostat.
    moje nastawy:
    n61
    d13
    b300
    U23
    c48
    u8
    o55
    L1
    czopuch otwarty na max, przesłona na jakieś 3,5cm - trzeba doregulować ilość powietrza tak aby tuż przed nowym podaniem lustro żaru było mniej więcej na równi retorty lub troszkę powyżej - zapobiega to powstawaniu zbyt dużej ilości spieków. Pompa od podłogówki na 3 biegu, temp. około 33st. Pompa kaloryfery 2 bieg, temp. 52st - wyregulowane zaworem 4d w momencie osiagnięcia n61st. Pompa CO od pieca 3bieg. temp załączania się pomp podłogówki i kaloryferów 56st na piecu.

    no i trzeba czyścić cały piec, a nie tylko wyrzucać popiół z popielnika

    pzdr
    U mnie tak samo około 35kg/doba. Probowałem troche poprzestawiać piec i wychodzi na to ze przy czasie pracy 300sec i 12% węgla wypala się w miarę ok. Przed wczoraj wsypałem 3x30kg i zobacze na ile mi to wystarczy.
    Za każdym razem jak wybieram popiół z popielnika staram sie wyczyscic piec (szczotka druciana) wiec jest w miarę czysty. Co jakis czas wrzucam tez sadopal i na tych nizszych zawirowywaczach sadza jest jasno szara.

    Przy czym dach mam nie do końca ocieplony i zwiewa mi sporo ciepla przez sufit.
    Skonczylem (prawie) jeden pokoj na poddaszu i mimo ze nie mam tam wlaczony kaloryferow to roznicy pomiedzy dołem domu a tym pokojem nie ma żadnej (max 1-2stopnie). Dach ocieplam 28cm wełny (0.039 W/mK). Ściany zewn 15cm styropianu.

Strona 102 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony