dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1316 z 1521
Pokaż wyniki od 26.301 do 26.320 z 30404
  1. #26301
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonek2 Zobacz post
    Witam.
    Czy ktoś z forumowiczom może mi powiedzieć na temat indukcyjnej pompy ciepła? Czy ktoś może ma taką zamontowaną i czy ona naprawdę jest tak ekonomiczna?
    Jeśli chcesz zapłacić za zwykłą grzałkę 20k to kupuj prawdziwa okazja! COP też ma bardzo wysoki bo 1. Ale są też zamienniki za ok 150zł i też indukcyjne - tylko w nazwie nie mają 'pompa ciepła'
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  2. #26302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonek2 Zobacz post
    Witam.
    Czy ktoś z forumowiczom może mi powiedzieć na temat indukcyjnej pompy ciepła? Czy ktoś może ma taką zamontowaną i czy ona naprawdę jest tak ekonomiczna?
    Nie ma czegoś takiego jak indukcyjna POMPA CIEPŁA. To zwykła grzałka. Oszustwo, mówiąc wprost.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #26303
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jonek2

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nowy Świętów
    Kod pocztowy
    48-330
    Posty
    6

    Domyślnie

    To dlaczego podają w swoich tabelkach, ze wydajność ich jest na poziomie pomp ciepła gruntowych? Czyżby to było zwykłe kłamstwo?

  4. #26304

    Domyślnie

    Może chodziło Ci o inwerterowe?

  5. #26305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Nie, chodziło zapewne o to: http://archiwum.allegro.pl/oferta/in...209543843.html -- na szczęście wykosili sprzedawców tego dziadostwa. No, przynajmniej z allegro wykosili.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #26306
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jonek2

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nowy Świętów
    Kod pocztowy
    48-330
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zgadza się, to jest t ustrojstwa. Gdy zadałem pytanie o wydajność tego urządzenia sprzedającemu otrzymałem taką odpowiedź:
    W momencie kiedy jest pobierana energia do uruchomienia pola elektromagnetycznego jest potrzebny 1kWh energii i daje 1kW ciepła.W momencie kiedy osiągamy odpowiednią temperaturę urządzenie nie pobiera energii elektrycznej a z racji bezwładności indukcji produkuje nadal ciepło.W zależności od wysokości temperatury produkuje ciepło -im niższa temperatura więcej.Urządzenie działa od 0 do 85 stopni Celsjusza a z racji bezwładności temperatura wzrasta do 95 stopni

  7. #26307

    Domyślnie

    Witam,
    wiem że to nie ten temat na forum ale proszę o jakieś namiary na serwis pomp ciepła PW w woj łódzkim
    nie mogę się dodzwonić i porozumieć ze swoim instalatorem.( do wykonania przegląd PW)
    Dzięki
    Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym pow. 244 m2 ,pow.ogrzewana 220 m2,tylko ogrzewanie podłogowe ,ściana max 29cm+20 cm styropianu 0,31 swisspor,Pompa Ciepła PW T-CAP 9 Kw nie mieszkam

  8. #26308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zadzwoń do Panasa i powiedz że instalator Cię olewa a ty nie chcesz mieć ewentualnych kłopotów w razie godziny W
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #26309

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zadzwoń do Panasa i powiedz że instalator Cię olewa a ty nie chcesz mieć ewentualnych kłopotów w razie godziny W
    Ale gdzie zadzwonić ?
    Albo ja jestem głupi albo w kontakcie nie ma telefonu
    http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/contact/
    No już nie wiem
    Dom z poddaszem użytkowym pow. 244 m2 ,pow.ogrzewana 220 m2,tylko ogrzewanie podłogowe ,ściana max 29cm+20 cm styropianu 0,31 swisspor,Pompa Ciepła PW T-CAP 9 Kw nie mieszkam

  10. #26310
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jak chcesz zadzwonić do panasa gdy go nie ma w Polsce. Prawdopodobnie pompami ciepła i klimatyzacjami w Polsce zajmuje się jedna osoba . Nie ma siedziby, nie ma działu technicznego jest tylko dojenie kasy za chińskie tanie jednostki. Łatwo psioczyć na Vieśka, że drogo itp ale jest pomoc techniczna, jest salon firma istnieje ma serwisantów a to wszystko kosztuje. Panas nie ma żadnego zaplecza wszystko jest zrzucone na instalatora, który zaopatruje się u dystrybutora, żadnej kontroli kto i jak montuje a montować panasa może każdy nawet przydrożny hydraulik.

  11. #26311
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Jak chcesz zadzwonić do panasa gdy go nie ma w Polsce. Prawdopodobnie pompami ciepła i klimatyzacjami w Polsce zajmuje się jedna osoba .
    Te,a Ty skąd się urwałeś ?
    Z jaskini ?
    http://www.panasonicproclub.com/ifinder/PL_pl/home/

    Wyszukaj autoryzowane firmy dystrybucyjne znajdujące się blisko Ciebie. Poniżej wprowadź adres, odległość i wybierz grupę produktową.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-09-2016 o 00:12

  12. #26312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Te,a Ty skąd się urwałeś ?
    Z jaskini ?
    http://www.panasonicproclub.com/ifinder/PL_pl/home/

    Wyszukaj autoryzowane firmy dystrybucyjne znajdujące się blisko Ciebie. Poniżej wprowadź adres, odległość i wybierz grupę produktową.

    Z jaskini to ty jesteś ćwierćinteligencie. Co dałeś ? linka do dystrybutorów i instalatorów. Umiesz czytać ze zrozumieniem?
    Gdzie jest siedziba oddziału panasonica zajmującego się pompami ciepła w Polsce, gdzie jest dział techniczny, gdzie są osoby zatrudnione w panasonic do zajmowania się pompami ciepła? NIE MA!!!!

  13. #26313

    Domyślnie

    Przecież salony Viessman, to też są punkty dystrybucyjne i nie wszędzie otrzymasz rzetelną pomoc, nie wspominając już o autoryzowanych instalatorach.
    Podobnie jak większość McDonald's i np. salonów samochodowych.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 27-09-2016 o 07:48

  14. #26314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oj obserwator trochę już jesteś na forum a szukać nie umiesz.
    KONTAKT

    Adres:
    Panasonic Marketing Europe GmbH
    (Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia)
    Oddzial w Polsce
    ul.Woloska 9a, 02-583 Warszawa

    Tel.:+48 (22) 338 11 00; fax: +48 (22) 338 12 00
    Infolinia Panasonic Polska: 801 003 532

    e-mail systemy klimatyzacji i ogrzewania: [email protected]

    PS. A jak uważasz że tam siedzi tylko jedna panienka z okienka która nic nie kapuje to przejedź się tam a zdziwisz się. To samo tyczy AirCon.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 27-09-2016 o 10:21
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #26315
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.039
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Przecież salony Viessman, to też są punkty dystrybucyjne i nie wszędzie otrzymasz rzetelną pomoc, nie wspominając już o autoryzowanych instalatorach.
    Podobnie jak większość McDonald's i np. salonów samochodowych.
    Witam, otóż firma Viessmann uruchomiła i oferuje swoim klientom usługę Serwis 24! - dla osób, które jeszcze nie zapoznały się z nowym programem kilka informacji.
    Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

    Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku. W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd do Państwa w jak najkrótszym czasie.

    801 0801 24 | viessmann-serwis.pl

    TUTAJ baza naszych partnerów serwisowych.

    Baza naszych firm partnerskich znajduje się TUTAJ

    W razie pytań - jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #26316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Oj obserwator trochę już jesteś na forum a szukać nie umiesz.
    KONTAKT

    Adres:
    Panasonic Marketing Europe GmbH
    (Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia)
    Oddzial w Polsce
    ul.Woloska 9a, 02-583 Warszawa

    Tel.:+48 (22) 338 11 00; fax: +48 (22) 338 12 00
    Infolinia Panasonic Polska: 801 003 532

    e-mail systemy klimatyzacji i ogrzewania: [email protected]

    PS. A jak uważasz że tam siedzi tylko jedna panienka z okienka która nic nie kapuje to przejedź się tam a zdziwisz się. To samo tyczy AirCon.
    No to się zdziwiłem. Zadzwoniłem w kwestii technicznej Pani Agnieszka skierowała mnie do Bims ale lepiej do Bims plus tam się wszystkiego dowiem.
    Zadzwoniłem ponownie w sprawie telewizora i też pogadali

  17. #26317
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Rozmowa o Legionelli jest bardzo ciekawa, ale nie wnosi niczego. Można jezdzić bez pasów w aucie i mówić, że są niepotrzebne bo nie chcemy wypadku. Przecież jezdzimy ostrożnie. Tylko co wtedy gdy się stanie i wylecimy przez szybę i złamiemy kark? Miałem takich w rodzinie. Nie chcę aby moje dzieci, bądz dziadkowie zachorowali na zapalenie płuc i zmarli bo są słabsi ode mnie. Na to się nie piszę. Dlatego zapinam pasy i włączam raz w tygodniu grzałkę. Może niepotrzebnie, ale wolę nie ryzykować. Po też płacę AUTOCASCO, by móc spokojnie spać a nie by z tego korzystać.
    Budowa nowoczesnego domu pociąga za sobą koszty takie jak przegrzewanie CWU. Tak jest i będzie. Niech niektórzy nie mówią co jest lepsze dla zdrowia innych ludzi i niech nie wciskają kitu że po co coś robić. Bo robi się to dla zdrowia. Nie na wszystkim da się zaoszczędzić
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  18. #26318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    Rozmowa o Legionelli jest bardzo ciekawa, ale nie wnosi niczego. Można jezdzić bez pasów w aucie i mówić, że są niepotrzebne bo nie chcemy wypadku. Przecież jezdzimy ostrożnie. Tylko co wtedy gdy się stanie i wylecimy przez szybę i złamiemy kark? Miałem takich w rodzinie. Nie chcę aby moje dzieci, bądz dziadkowie zachorowali na zapalenie płuc i zmarli bo są słabsi ode mnie. Na to się nie piszę. Dlatego zapinam pasy i włączam raz w tygodniu grzałkę. Może niepotrzebnie, ale wolę nie ryzykować. Po też płacę AUTOCASCO, by móc spokojnie spać a nie by z tego korzystać.
    Budowa nowoczesnego domu pociąga za sobą koszty takie jak przegrzewanie CWU. Tak jest i będzie. Niech niektórzy nie mówią co jest lepsze dla zdrowia innych ludzi i niech nie wciskają kitu że po co coś robić. Bo robi się to dla zdrowia. Nie na wszystkim da się zaoszczędzić

    Jeśli tak do tego podchodzisz to co 3 dni zrób dezynfekcję termiczną wszystkich kranów i rur w domu . Bakterie legionelli namnażają się w przeciągu 2 dni. Giną w temperaturze 60 C więc musiałbyś lać wodę z kranu o takiej temperaturze przez 2 minuty abyś był pewien że je wytępisz. Sam wygrzew zasobnika to nie wszystko...

  19. #26319
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Rozwój Legionelli trwa od 2 do 6 dni. Tylko pamiętać trzeba, że jedna bakteria choroby nie czyni a musi mieć czas aby zainfekować zbiornik.
    Cytat z wikipedii
    Występowaniu i namnażaniu się tych bakterii w instalacjach wodnych sprzyjają różne czynniki. Największe ryzyko występowania i namnażania bakterii z rodzaju Legionella w instalacjach wodociągowych związane jest z instalacjami wody ciepłej. Temperatura zbliżona do 40 °C, brak recyrkulacji, obecność osadów, biofilmu, stwarzają warunki sprzyjające rozwojowi pałeczek Legionella. Główne miejsca występowania tych mikroorganizmów to: zbiorniki akumulacyjne ciepłej wody, osady w separatorach i odmulaczach, ślepe odcinki sieci, a także elementy instalacji pokryte osadem wapiennym, kamieniem kotłowym takie jak: prysznice, wylewki baterii, nasadki sitkowe baterii umywalkowych.
    Więc brak temperatury oraz muł w rurach.
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  20. #26320

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Jeśli tak do tego podchodzisz to co 3 dni zrób dezynfekcję termiczną wszystkich kranów i rur w domu . Bakterie legionelli namnażają się w przeciągu 2 dni. Giną w temperaturze 60 C więc musiałbyś lać wodę z kranu o takiej temperaturze przez 2 minuty abyś był pewien że je wytępisz. Sam wygrzew zasobnika to nie wszystko...
    O czym tak właściwie majaczysz ? Uważasz, że masz większą wiedzę od tych którzy zajmują się tym na co dzień od wielu lat, od tych którzy doświadczenie budowali na wielu tysiącach jak nie setkach tysięcy przypadków ? Uważasz, że jesteś mądrzejszy od wszelkich instytucji, ludzi którzy na badania poświęcają ogromne środki pieniężne i nie tylko ? Jesteś pewien swoich słów, wypłacisz odszkodowanie osobą które skorzystają z Twoich bredni i szkodliwych porad, ja wiem, że to forum z pseudo-fachowcami trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale są inni nieświadomi rangi tej witryny i Twoje głupoty potraktują poważnie - co wtedy zrobisz jak się na Ciebie powołają - będziesz bronił swoich teorii przed sądem - myślisz, że sąd uzna Twoją paplaninę zamiast norm i przepisów obecnie uznanych za obowiązujące ?

Strona 1316 z 1521